Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

Antabelus

Příběh silně podprůměrný, ale animace a efekty jsou skutečná pastva pro oči. 2 hvězdy základ + 1 za skvělý audiovizuální zážitek a zajímavý nápad. ()

rakovnik

Dlouho mi bylo líto, že opomíjím film se zvířátky v hlavní roli. Až mě od lítosti oprostil jeden nejmenovaný autobusový dopravce při cestě do Budapešti. Film zaujme především krásnou animací, ale také slušným příběhem. Ten je sice přímočarý a předvídatelný, čímž děti jistě potěší. Na druhou stranu je ale velmi temný a umírající ptáčkové (i když je to ztvárněno pouze implicitně) děti naopak spíše rozpláčí. Jako báchorka pro dospělé velmi povedené dílko. ()

Chen

Audiovizuální laskomina, příběhově bohužel trošku zkratkovité, chtělo by to lepší představení postav a zasvěcení do děje. ()

Martin741

Reziser Zack Snyder /Dawn of the Dead, 300/ natocil krasny animovany film o sovach. Vizualne je to nadherne, sovy divaka zaujmu, pribeh strhne, takze som sa nechal plne a rad unasat : 100 % ()

honajz2

Další z filmů, co jsem bůhvíproč nehodnotil. Tahle pohádka je sice úžasně animovaná, ale jinak mě nikdy nedokázala zaujmout, děj mě strašně nudil, sympatie k postavám jsem moc velké neměl a moc mi to prostě nesedlo. 2* ()

Sandstorm

Od první minuty mě okouzlila vizuální stránka filmu, opravdu výborné zpracování. Při Sovích průletech jsem se nechal unést svobodou létání s nimi. Bohužel příběh pokulhává a ne že by Snyder šlápl úplně vedle, ale jako kdyby sám nevěděl pro jaké publikum to vlastně natáčí. Nicméně za shlédnutí to určitě stojí a nebojte se tomu dát šanci, špatný film to rozhodně není. ()

Sinn

..aneb pohádka o sovích Nazi...Pro děti příliš drsné scény a pro dospělce zase trochu nuda. Chyběl mi i nějaký vtip, ráda se u animáčů zasměju (Sorenův doprovod nepočítám, na zahrabávání se do země ani falešnym zpěvu nic zábavnýho nevidím). Nijak neurazilo ani nenadchlo, ale za tu nádhernou animaci si zaslouží aspoň ty 3*. ()

Rocky88

Překvapivě temný příběh o sovích nacistech z Mordoru zobrazený úžasnou animací a disneyovskými odbočkami. Jednotlivě by všechny aspekty měly šanci na úspěch, dohromady bohužel tvoří segment dortu Pejska a Kočičky. ()

cubajz

potenciál to má slušný, ale jak už tu zmínila hromada lidí přede mnou, je to takové zmatené, chvilku dětsky slaďounké, chvilku temné a drsné - tato žánrová rozpolcenost mi lezla na nervy a pěkně rušila, stejně jako stopadesátkrát nevkusně umístěná zpomalovačka nebo místy naprosto nehodící se hudba. Za animaci dávám jednoznačně palec nahoru, ta je nádherná! ()

DruidKarel

968. hodnocený film: Chápu, že tu na něj lidé hází špínu, protože po filmu Watchmen, je to rozhodně velký pokles v kvalitě. Ale mě tenhle sníímek dostal natolik, že mu těch 5* dám. Pro to, proč jej tady jiní kritizují, pro to já tenhle film chválím. Celou dobu se střídá tempo i nálada filmu jako jídlo v žaludku na horské dráze. S tím rozdílem však, že tohle mi udělalo dobře. Velkej mix fantasy, animáku a příběhu pro děti na mě zafungoval skvěle a proto jej hodnotím takhle vysoko. Navíc zde zazněla píseň od Owl City, takže jasných 5* je na světě a můžu jenom doporučit, i když na něj jiní nadávají. Mně se líbil. 5* ()

Crawler-D

Dokázal jsem zahlédnou impotenci, kterou by film operoval, kdyby režisérem nebyl Snyder, ale to bych pak tenhle film nikdy neviděl. Takhle se mu povedlo zachovat mytologický status příběhu, vyostřit bratrovražedný souboj a v animované podobě předvést soví válku tak, abychom si tu veškerou piplavou animační práci mohli užít. Ano, zpomalovačky (a neplýtvá se jimi) jsou fajn, když chce člověk vidět víc, než co mu nabídne taková Světová invaze se 100 % roztřeseným obrazem. ()

C0r0ner

V roce 2010 bylo 3D začínajícím fenoménem a musím říct, že jsem byl v kině ohromen vizuálem jako při máločem. K tomu Snyder přidal svojí tradičně dokonalou režii. ALE! Strašně jsem se zklamal předvídatelným, nudným a ohraným dějem, který celý dojem z filmu srazil o hodně níž, než jsem původně doufal. 70% ()

necisty

Mě se ty sovičky líbili:)! Hezké, roztomilé, pěkný český dabing co tomu dodal šťávu a pěkný a napínavý děj. Efekty jsou na vysoké úrovni, ale zdá se mi, že jsem viděl i lépe propracované 3D, každopádně průlet kapkami deště byl super. Také jsem čekal více huňatých soviček a větší pohádkovost, než tolik akčních scén, ale protože jsem fanda obojího, tak mě to jen překvapilo, nikoli pohoršilo:). Není to ale žádný megahit, pokračování mě celkem zajímá, ale nesmí klasickým tempem být horší jak jednička, protože jestli, tak na další pokračování bych už nešel. Sečteno podtrženo, líbilo, den mi to krásně zpestřilo, ale nepoložilo na kolena, což jsem možná od filmu v červených číslech očekával:). ()

Gaaron

Tož pěkně je to nakreslené a nad některými zpomalenými záběry jsem si aj uslintl (čistě řemeslně je prostě Snyder třída), ale po dějové stránce to bylo celé šíleně zkratkovité, rozkouskované a nesoudržné... místo propracované mytologie světa jen rychlokurz pro méně zdatné diváky (strom s legendárními strážci, podle pověstí ukrytý v neproniknutelné mlze hluboko na moři, je v podstatě hned za rohem, dostat se k němu zvládne každý blbec a sami strážci jsou kolonií starců a dětí? a mohl bych pokračovat dál a dál). Nene, tohle neberu. ()

campix

Další Snyderův film, který je zase naprosto jiný nežli ty předchozí. Jediné v čem Snyder stále boduje je audiovizuální stránka snímku, která je opět jedinečná. Ovšem když se podíváme Legendě o sovích strážcích pod ten její zlatavý obal, tak už to tak slavné není. Snyder nenatočil animák pro děti, to je jasné, ale nevyvaroval se mnohým klišé a určitým idealizovaným pasážím (viz. rychlokurz létání). Když temno, tak úplně. Osobně si myslím, že LotG není špatný film, to vůbec ne, průměrný trošku temnější animák se zajímavým prostředím a super fighty v oblacích. Není to zas takový průser jako Snyderovi Watchmeni. ()

Flynn

Graficky promakané, to jako klobouk dolů. Já však budu raději koukat na méně propracované (graficky) kousky ,u kterých se ale budu bavit. Příběhově je to nuuuudáááááá. Ptačí kung-fu. Nevím zda si tvůrce dělal dobře v oblasti rozkroku když dělal nekonečně množství slow-motion záběrů ptačího chmýří ve větru, v dešti a v čem všem... mě už to pak začalo unavovat a dokoukal jsem to s vypjetím všech sil. Grafika svkělá, ale příběh nuda šeď šeď. ()

Andre3000

Tak po delší době jsem zase shlédl animovaný film a nelituju. Ano, nebyl to nejlepší příběh všech dob, lecos bylo tak trochu okopírované, ale co...bavil sem se a neřešil jaké má film chyby. Navíc na animáky nadměrná porce akce, napětí a svůj vliv měl i nádech fantasy. I proto tak vysoké hodnocení. ()

Wormboy

Obsahovo-zanrovy chaos, ktory ma vsak svojim vizualom dokonale odrovnal. Na blue ray-i s tymto filmom by mali ukazovat potencial sucasnych modernych televizorov... ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)