Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

722018954

Tenhle film byl ze začátku zajímavý až do té doby, kdy se z pohádky udělala nuda ve stylu Terminátor Salvation. Děj byl pěkně mizerný a udělali z toho pěknou kaši, ještě k tomu jak tam ze sebe dělali všichni největší machry a ty jejich kecy u toho. Pěkný trapas. Nevím proč se timhle dějem tak museli ztrapnit, jediné co je na tom dobré tak to, že je graficky skěle udělaný a v kině ve 3D by to byla dobrá zábava na zabití času. Nic víc...škoda. 1 * za Výbornou animaci a grafiku. ()

Hove

Hodně zvláštní.. Od klasických animáků se liší skoro ve všem, spíš to působí jako "dospělácká" fantasy v dětském světě. Asi největším problémem je snaha sjednotit velkolepé výpravné fantasy dobrodružství se srandičkami, které by nadchly mladší část diváků, což nejen že vyšlo naprázdno, ale naopak to rozhodilo film jako celek. Scénář je velmi nevyrovnaný a celý snímek je cítit hluboce nevyužitým potenciálem. Animace je každopádně něco dosud nevídaného, všechno působí skutečně a objekty jsou propracované do detailů. Vizuálně je to za 5*, ve všem ostatním to balancuje někde mezi odpadem a 2*, takže dohromady s odřenýma ušima za 3* ()

mikehoblog

Musím uznat, že po vizuální stránce se to je prakticky dokonalé. Ale škoda toho příběhu, který je vlastně překombinovaná klasika hozená do sovího hávu. Hitlerovské sovičky vyššího rodu proti správňáckému zbytku, do toho nějaké to ne-zrovna-vhodně-umístěné kouzlo ála modré šutříky, pár skvělých zpomalených záběrů, pár sovích bláznů, aby to nebylo moc seriózní (ach jo...), a ještě trošku toho dojemna........no, nakonec je to takový ten oddechový film, na který se nemusíte úplně soustředit, a jako celek si ho nakonec užijete. x) ()

HaaruCZ

Zajímaví film. Strhující příběh, nádherná grafika, zajímavý dabing i zvukový podklad. Za předpokladu Lepšího zpracování by to byl skvělí film. ()

DiDu

Šmankote to muselo dát práce! Oslava 3D grafiky, ale jinak... Já jsem tenhle film právě musela absolvovat s dcerou, která se probudila pokaždé, když jsem přepnula na jiný program a chtěla to zpátky, takže nebylo vyhnutí. Nejen, že se na sovy, které pohybují mimickými svaly, špatně kouká, ale ten děj se taky nedal vydržet. ()

bratr_jezek

Každý máme svého oblíbeného hrdinu z nějaké té legendy, pověsti či pohádky. Když zjistíte, stejně jako malý Soren, že vaše legendy opravdu žijí, je zaděláno na slušný epický příběh. Kromě efektně skoro reálně propracovaných sov se film bohužel potácí v mnoha polohách, všechny ty lety, průlety či souboje jsou hlavně na efekt (vždyť to bude v 3D, že), někdy postrádají smysl a někdy jsou tak sestříhané, že stěží poznáte sovy od sebe (např. v souboji Sorena a Kludda). Navíc myšlenka "Čistých", jasně kritizující fanatickou ideologii velmi podobnou fašismu, je pro menší diváky asi jen trochu moc na přemýšlení. Otevřený konec v podobě křehkého míru naznačuje tendence natočit dvojku, snad bude lepší. ()

LiSaiFun

Nalijme si čistého vína - celý film stojí na perfektně udělaných sovách a na skutečnosti, že TO tu ještě nebylo. Kdyby nám něco obdobného předvedli dejme tomu s mravenci, Indiány, trpaslíky, roboty nebo auty, rázem by to bylo o ničem. ()

MorningStar

„I'm not letting you hurt one more soul.“ Pro děti moc drsné a pro dospěláky zase infantilní, neboť polovina vtipů jednoduše míří někam jinam, anebo jim schází pointa, což se příběh mnohdy ani nesnaží skrývat. A ani to není moc akční, což by mohlo být pro nejednoho diváka veliký problém (zvláště je-li reklamou především režisérovo jméno), jenomže já jsem ochoten přehlédnout všechny nedostatky, protože navzdory nim jsem si film výborně užil a dojem z finálového zápolení pořád zůstává velmi silný, nemluvě o napínavých zpomalovačkách a úchvatných průletech bouří a požárem. S postavami nemám problém, jejich sympatičnost jde ruku v ruce s pořádně kvalitním dabingem (samozřejmě tím anglickým), a i když trhlost Hrabíka je tu spíše za trest, lepší zástupce si boj dobra se zlem snad ani nemohl přát. Inspirace druhou světovou válku se nezapře, ať už se jedná o proslovy k masám, nebo přelety, jimž schází bombardování. Animákům tahle temná stránka povětšinou chybí a o to větší radost je, že Zack Snyder pár zaběhnutých pravidel přeci jen boří. Umírá se tu hojně, chybí uslzené moralizování nebo záporák, co se v nejtemnější hodině obrátí o 180% a třebaže se ve filmu tvrdí, že stát se strážcem trvá roky, výcvik je tu jenom jako krátkodobá kulisa, aby nikomu nebylo divné, proč si hrdinové napodruhé počínají líp. Se zajetím je to prakticky stejné. Nikde se dlouho nepřešlapuje, kulisy se neustále střídají a o dynamiku není nouze, což někdy bývá na škodu. Nevadilo by zpomalit a už vůbec by nevadilo uvolnit všechny scény, jež byly z filmu vyňaty - a že jich bude. ()

AndreiRanger

Primárně jde o 3D film a jako takový byl zpracovaný naprosto dokonale. Úchvatná grafika vám dá pocit ůplné volnosti, jako byste mohli sami létat. Propracování příběhu je v oblasti 3D filmů více než nadprůměrné a ačkoiv se budu opět hluboce vymykat průměru, nevidím důvod neudělit plný počet hvězd. ()

machopoltar

davam 4 koli neuveritelne dokonalej animacii,,neskutocny obraz, efekt, detail,,,,,,,pribeh, jeho realizacia a atmosfera filmu je podla mna viac zla ako dobra,,,,,,,,jednoducho to je slabe a clovek na to zabudne hned po minute dopozerania,,jedine co mu ostane v pamati je dokonalost urcitych obrazovych pasazi,,,,,,,,,co sa tyka prevedenia , kazda jedna sekunda je fakt dokonala, ale opakujem to je vsetko,,,,,ak by sa tato zalezitost stretla naozaj dobrym pribehom, iste by sa jednalo o absolutnu dokonalost,,,,,,jediny profit z tohto digi animaku je , ze si krajne vyskusate, ako to vie vasa hd telka ci projektor,,,,,,,,,,,,, ()

Yossaretix

Takový rytířský epický soví epos o statečnosti, cti, věrnosti, přátelství a vytrvalosti plný děje, dokonce i humoru, obrazová a hudební lahůdka, sice jednoduchý a předvídatelný příběh, ale je to koneckonců pohádka o dobru a zlu, dabing mohl byl lepší, moc nechápu zdejší hodnocení... ()

frdd

Film mi nestál ani za to, abych se na něj díval, jako rozhlasovka úplně stačil. Sovy se chovají jako jednotky SS po Norimberských zákonech, zkrátka film pro voliče SPD. Jsem si jistý, že podle nich nadvláda bílé rasy (sovy) je naprosto v pořádku za každých, sebehorších okolností. ()

Utopic

Originalní a technicky dokonalý vizuál. Okázalé, místy až děsivé (na pohádku), s množstvím paralel a výchovnými pointamy. Pravda, že je cítit jakási nejistota a roztřepenost celeho díla, ale podle mě zaslouží film vyšší hodnocení, respekt tvůrcům za originalitu a odvahu realizovat takový motiv. Navíc, dcera má ráda sovy. Peace. ()

Rangifer

Tento film rozhodně vyniká svým vizuálním zpracováním. Krásná hudba, krásné sovy zpracované do nejmenších detailů, jako jsou jejich peří. Za to příběh je takový pitomounký a na jedno brdo. "Až vyrostu, budu jako Lájs Kýlský. TY LEGENDY JSOU PRAVDA OOOO. Musíme porazit zlého Krutoleba a všechny ty Čisté, pak nastane mír, láska a harmonie. ŤU ŤU ŇU ŇU". Příběh a některé dialogy jsou u tohohle filmu asi největší mínusy. Temné momenty jsem si vychutnal. Jinak pro děti je to hezké. ()

Rhaegar

Od Snydera jsem měl nakoukáno vše kromě tohohle. Moc se mi do toho nechtělo, ale když mám v něčí filmografii jen jedno prázdné místo většinou mě to přesvědčí k tomu abych ho zaplnil. No rychle jsem toho zalitoval, jako ostatně vždy v obdobných případech. Jako i po deseti letech sovy a hadi i podobná havěť vypadají překvapivě dobře. O prostředí se to říct nedá to zestárlo a vypadá odporně. Ale tam pozitiva končí. Je to nudný derivát všech existujících dfobrodružných cest za nalezením mcguffinu a poražením záporka. Celé je to úmorně nudné. Chápu, že je to podle knížky pro malé děti a nejde tady tolik vymýšlet, ale tohle je slabé i v těchto vodách. Navíc ten film je velmi nevyrovnaný. Ze začátku hraje dobrá fantasy hudba, která podtrhuje unylé dobrodružství, ale ve dvou třetinách se spustí popík a sovy rádoby komcky blbnou a pak se to zase vrátí zpět jakoby si Snyder jen plnil nějakou kvótu. Podobných nekonzistentností je tam mraky. ()

brand28

Napínavé, neookoukané. Samozřejmě sem tam prázdné místo, ale je to přece pro děti. Ale občas si člověk říká, je to pohádka, horor, fantazy nebo drama....? Chtělo by to hodin jeden dva směry. Apropo ta animace je fantastická.... na tu sem zíral s otevřenou pusou. Vizuálně dokonalá bomba!!! ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)