Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

Scraffy

Nádherná, do posledného detailu prepracovaná animácia. O príbehu sa toto, bohužiaľ povedať nedá. Ten je snáď už stokrát videný a obohraný. Síce sa na to dá pozerať a je tam pekná temná atmosféra, ale inak to neprináša nič nové. Priemerný film. ()

IvonaK

Líbilo se mi že jsem tam měla možnost poznat různé druhy sov. Ale bylo jasné že Soren se zlatým srdcem se stane hrdinou celého filmu když porazí sovího generála Čistých. Jediné na co jsem byla po celou dobu zvědavá bylo to, jestli se Sorenův bratr polepší a kupodivu a ne a vyklubala se z něj záporná postava, což mě však vůbec nevadilo. Naopak jsem ten film považovala za zajímavější a důležité bylo že při soví válce shořel v plamenech. Źádná škoda ho nebyla když mu ještě na poslední chvíli jeho kladný bratr dal před smrtí šanci. ()

Brooks

Mix režijných a dramaturgických riešení, ktoré ako celok proste fungovať nemohli. Rozprávková fantasy pre najmenších, s roztomilými sovičkami v hlavných úlohách, je prekladaná temnými scénami, v ktorých sú dobré sovy tyranizované zlými, nacistickými sovami a do toho všetkého sú ešte mixnuté akčné scény s aranžmá a la 300. Jednoducho bordel s neujasnenou cieľovkou, ktorý v pár scénach uchváti (prelet cez búrkový vír, let cez horiaci les), ale nikdy naplno nestrhne. ()

Pulper

Po opakovaném shlédnutí jsem ze čtyř zvýšil na pět hvězdiček. Tenhle film má všechno. Překrásnou animaci, dobrý příběh, spoustu vedlejších postav, napětí, akci, humor, dojemnost. Nepochopím, že kdejaká blbost má x pokračování a tohle ani pokračování, ani moc dobré hodnocení. ()

Bezda22

Líbilo se mi to na oko, vizuálně strašně hezký. A příběh je taky hezkej, chvílema je to napínavý, ale něco tam úplně neladí. Velkolepost, která taková vlastně není... Je to škoda, protože potenciál je tu velkej...60% ()

Asdas

Snydera chválim za jeho odvahu natočiť animovaný film o sovách, nechválim ho za ten istý nedospelý ,gýčový film o sovách s nie príliš šťastne použitou hudbou . Sovám sa nedá uprieť vypiplaný vizuál u ktorého možno aj v Pixare blednú závisťou. ()

ondrazig

Kreslená oddechovka v 3D hávu. Je jasné že kreslené pecky nepřicházejí pořád, ale určitě není odvěci tento filmeček videt. ()

Mr.Roman

Žiaľ konečne aj Snyder natočil slabý film, hoci hlavne ku koncu plný excelentných akčných scén a nádherných scenérií. To však nedokáže vynahradiť slabú príbehovú rovinu, ktorá postráda náboj a riadne vykreslenie postáv. Jediné šťastie, že ide "len" o animovaný film, primárne určený pre menších, hoci podľa môjho názoru dosť temný a drsný (aj keď niesu násilné momenty zobrazené). ()

DoubleJo

Vizuálno-atmosferická lahôdka. Zack Snyder znova potrvdil, ze pokiaľ ide o vizuálnu stránku jeho filmov je naozaj perfekcionista. 300 a Watchmen boli výborní a Guardians v ničom nezaostávajú. Príbeh bol výdatný, no tá atmosféra! Pochmúrna, miestami az temná, akú podľa mňa v žiadnom inom animáku nenájdete. Aj keď klasickým animákom by som to rozhodne nenazýval a určite nie je určený pre deti. Zábery v slow motion ešte neboli v žiadnom animovanom filme take atraktívne. Akčný, drsnými súbojmi poprepletaný film s rozhodne snyderovskou a výnimočnou animáciou, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. Pre mňa rozhodne jeden z najlepšich "nehraných" filmov vôbec a Mr.Snyder master svojho remesla. P.S.Jim Sturgess nahovoril hlavnú úlohu geniálne. ()

plo koon

Byl jsem zmatený a znuďený. Vizuální stránka je sice krásná, ale občas jsem se v některých soubojích ztrácel - no jo, ta spousta peří, nejsou to nazí Sparťani. Scénář je ale naprosto stupidní. Ani jsem pomalu nezaregistroval, že někoho chytili a už utekli a letí za velkejma strážcema bla bla. Nevím, co je to za svět, asi mu vládnou sovy a nějaký další zvířata taky mluví, ale nějaký jiný jsou jen kořist, lidi tam ale asi nebudou že. Zlý sovy sbíraj nějakej magickej kov z vývržků zhypnotizovanejch unesenejch soviček (wtf?), aby mohli ovládnout svět a šéfujou netopýrům, hodný sovy letí na intervenci. Možná jsem paranoidní, ale přišlo mi dokonce, že některý momenty (ty nejlepší) vykrádaj Pána prstenů. No a co tam sakra dělala ta teta zmije? Nechápu... ()

FortKnox

Cítím se podveden, je to slátanina všeho žánrů. Chtěl jsem se podívat na animák a místo toho jsem dostal pána prstenů. ()

pekas

Po mnoha výtkách zde jsem nic moc nečekal, takže jsem byl příjemně překvapen. Zdařilý akční animák se sovami - kdo by to čekal, že se dají tito tvorové takhle použít, aniž by to byl průšvih. Dají a vcelku se to i povedlo. Hodně mi to připomínalo Valianta. Za mě čistá čtyřka 80%. ()

Borecz

Nejsem chopen pořádně říct, proč filmu dávám právě takovéto hodnocení, ale možná právě to bude ten důvod. Celý film mi přišel poměrně nesourodý a ačkoli zpracování je bezesporu vynikající, tvůrci podle mě tak docela přesně nevěděli, co chtějí a proto zcela nevyužili potenciál tohoto snímku. ()

LukeSharp

Zack Snyder,tvůrce brutálních fláků jako Dawn of the dead a 300 bude točit pohádku.Pohádku o sovách!!! No to si děláte prdel??!! Přesně tohle sem si myslel,když sem tuto novinku kdysi dávno četl. Pak přišel první trailer a nevypadalo to vůbec špatně. Inu,pustil sem se do toho a zjistil,že kdyby Snyderovi rating povolil natočit to jako animovaný krvák,byl by to klasický Snyder,kde by akorát místo krve lidské stříkala krev soví.A to mám rád! Bitvy jsou doslova na nože,příběh je naivní,ale pořád se něco děje,animace brilantní a při prvních tónech 'The Host of Seraphim' jsem pochopil,že sleduju jeden z nejepičtějších animáků ever!! Největší slabinu pak vidím v dabingu (spíše u mladších sov,záporaci a mentorské postavy byly parádní),který by mohl být podtržen hlasy,které působí trochu hrdinštěji a ne jakoby jim před několika minutami uřízli koule. Jinak spokojenost. 75% ()

J.Cobra

Již během prvních 10-ti minut jsem zcela "překvapivě" odhadl konec filmu a... měl jsem pravdu. Co se týká příběhu, je to tedy známý scénář. Nicméně velice nádherně natočený, respektive nakreslený. Více jak polovinu filmu jsem nestačil všemi smysly (oběma očmama) pobrat tu krásu animace, zpomalené záběry a neuvěřitelné detaily. SPOILER !!! -> nelíbil se mi akorát nedořešený konec s bratrem. Pár sekund po oné události si na něj již nikdo nevzpomněl a nikdo neřešil kde je a co se s ním stalo. KONEC SPOILERU Celkově mám s filmu dobrý pocit. Teda dobrý... vyvolává ve mě pocity úžasu z animace, pak nepopsatelné hrdosti z hlavního hrdiny a nepochopení jeho bratra. ()

Chicony

Jednoznačnou předností je vzhled hrdinů - soviček. Vypadají naprosto dokonale, reálně, navíc jsou zasazeny do úchvatného světa. Slova chvály nemusí tak úplně končit, dobré momenty tu stále jsou. Jenže najdeme i ty špatné, které nutí pouze čekat na to, co teprve má přijít. A právě to film sráží dolů. 70% ----- "We need to find the Guardians. They're the only ones who can save us!" ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)