Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

mrclTV

Rozprávka? A od Snydera? Veď má to svoju logiku. Keď už robí rozprávky pre dospelých, tak prečo nie aj pre deti? Aj tu si nájde priestor pre svoje superslowmo zábery a hranie sa s vizuálom, i keď to sa viacmenej už robí u všetkých moderných animákoch. A čo povedať k rozprávke ako takej? Je úplne priemerná, kopírka všetkých ostatných, ktorá prebieha v osvedčených koľajách - členovia rodiny sa znepriatelia/odcudzia/stratia, nasleduje veľké hľadanie, či cesta, na ktorej hlavný hrdina spozná nesúrodú partiu vydedencov, z ktorých sa vykľujú skutoční priatelia a prežije s nimi niekoľko zaujímavých zážitkov, spozná pravé hodnoty, alegória na nacistické Nemecko, proste normálka :D. Mimochodom, táto rozprávka je celkom drsná, takže trocha kontroverzne pridávam jednu hviezdičku, nie je to presladené tralala a nenudil som sa tu. ()

Kulisch

Tohle je takový antifašismus (nejen) pro děti. Poselstvím a výtvarnou stránkou snímek míří vysoko, sráží jej však velice šablonovitý příběh. Škoda. ()

IZFNP

Nic prevratne, nic dychberuce. Skor presne podla ocakavani, i ked som necakala az taku mieru akcie. Pribeh mal hlavu a patu, proste rozpravka. Postavy mali kazda svoje miesto. Zvraty presne take, ake sme cakali. Slovensky dabing celkom fajn. Na to, ze Happy Feet ma nijak zvlast nebral, toto bolo prijemne. A najma to bolo vizualne nadherne. Hudba nadherna tiez. Sovy sa ukazali ako spravna volba pre 3D animak. Do opatovneho pozrenia sa nijak zvlast nehrniem. A teda preco styri? Pretoze som konecne objavila rozpravku pre deti, ktora sa nesnazi iba pobavit. Vizualom (3D+spomalene zabery sa neskutocne pacili) i atmosferou velmi podareny film. Svet Ga'Hoolu som si vyslovene uzila. Nieco medzi 60-70%, ale rada sa priklonim k 4 hviezdam. ()

xSxEx

Velice nevyrovnany film ... prvni pulka pro dospele, kde myslim ze deti nemaji moc sanci. A druha, nebo spise konec hodne na silu a zase naopak pro deti ... vselijake pocity ... a to mam Zacka moc rad! Snad uz se na nej usmeje zase stesti pri dalsim pocinu ()

Anarion

Tak na tenhle film jsem se těšil velice, už jen kvůli srovnání se snímkem Jak vycvičit draka. A teď po shlédnutí obou, a to ve "3D", musím říci, že drak jednoznačně vítězí. Soví strážci jsou na mne až příliš předvídatelní, přímočaří, možná trošku infantilní. Zápory částečně vyvažuje vcelku slušný soundtrack a obrovské množství pixelů ze kterých jsou především hlavní protagonisté vytvořeni. Ale i tak mi přijde, že s technologií stereoskopie (to čemu se říká 3D) lépe pracuje snímek od studia Dreamworks. A v některých případech působí u sov tenhle moderní fenomén dokonce až rušivě, hlavně v některých bojových scénách. To je ale možná způsobeno podivností sovího boje jako takového, přece jenom Nazgúl nebo obří orel vypadá při útoku ze vzduchu o poznání lépe. I tak ale nelze říct, že by Legenda o sovích strážcích byl špatný film, ovšem ona velká slova o nejlepším animovaném filmu roku, která před uvedením padala, je nutno brát s rezervou. ()

otamat

V kine jsme sedeli ja, mi dva vstevnici / 30 let / a dalsich asi 20 deti v rozmezi mezi 8-10 let. Ja jsem zacal pochybovat, jestli jsem se s vyberem neunahlil. Jednalo se sice o muj prvni 3D film v "klasickem kine", ale co kdyz. Podle hodnoceni muzete videt, ze obavy nebyly na miste. Samozrejme neresim pribeh, ktery je proste pohadkovy. Na 4,5 hvezdicky, ale film dotahuje technicka stranka, vyprava a skvela hudba. Nemuzu si pomoct, ale po vsech tech "krvacich" a psychologickych sondach jsem se proste a jednoduse vyborne bavil. Jeste ted nemohu uverit, jak je film dokonale zpracovany. Sovy vypadaji opravdu jako zive a ja dekuji reziserovi Snyderovi, za jeho vylet za hranice fantazie. Urcite doporucuji vsem vekovym kategoriim. Je urcite dobre videt, kam se filmografie posouva. ()

Kackucka

Velmi pěkně zpracovaná animovaný pohádka se zajímavým poučením. Zážitek ve 3D byl skutečně strhující, tvůrci vybrané scény, jako například let udělali úžasným způsobem, vtahujícím člověka mezi kapky deště. Jsem velice spokojená se způsobem ztvárnění sovích postav (jejich vizáž), jež u malých soviček evokuje roztomilost a u velkých hrdost a vznešenost. Velice pěkně pojato. ()

White-Man

Skvělé technické zpracování. Bohuřel je to jediné plus tohoto snímku. Použití sov jako postav se mi vůbec nelíbilo, příběh bez žádných zvratů a k tomu je tento film jeden velký vykrádač ostatních filmů. Během sledování jsem rozeznal jasné scény z Avatara, Star Wars nebo Pána prstenů. Určitě se jedná o jeden z nejhorších animáků, co jsem viděl (nepočítám technickou stránku). ()

klichem

Síce ma od tohto filmu odrádzalo to, že je od tvorcov Happy Feet - ktorý sa u mna nestretol s velkym nadšením, nemusela som mať až také predsudky. Príbeh o hladaní hrdinstva v každom z nás ma naozaj dostal. Z kina som si odniesla nezabudnutelne momenty. Nadherná príroda a roztomilé sovie očká v 3D - TO SA PODARILO! ()

kolacky

Tak tohle bylo jiné 3D než kočky a psi 2. Ne že bych se stala fanynkou, ale těm sovám jsem věřila každé peříčko... Jenom mě mátla žánrová oscilace mezi crazy komedií a temnější fantasy, ty vtípky neodlehčily, spíš vykolejily. Ale jo, vcelku spokojenost. ()

Chose87

Po vizuální stránce velmi pěkná, místy až dechberoucí podívaná. Nesledovat film ale v 3D, bylo by to jenom za 3*. ()

benny159

Po technickej stránke veľmi pekne spracované, ale film nevie, čím chce vlastne byť. V jednej chvíli mi to príde ako animák pre deti, v ďalšej zas mi to príde až príliš vážne a dramatické, aby to bolo pre deti. V konečnom dôsledku sa nepodarilo ani jedno, ani druhé a film ako celok na mňa pôsobí rozpačito. A tých spomaľovačiek sa mi zdalo až prehnane veľa, až mi to občas šlo na nervy a rušilo to. Takže konečné hodnotenie: 50% ()

Spielbergo

Vzácně se shodnu s většinou - tento film po výtvarné stránce bere dech, po příběhové bere mozek. Nemá cenu to dál rozpitvávat. Neurazí, nenadchne. Čistých 50 %. ()

p.i.t.b.u.l

Po shlédnutí tohoto snímku, jsme byl mile překvapen. Nejprve jsem si myslel, že půjde o další animovaný film se spoustou vtipných situací, hlášek apod. Jenže to jsem se zmýlil. Film se tváří dosti vážně a děj je nabitý bojem mezi dobrem a zlem v podání sov. Co musím hned vyzdvihnout a z čeho jsem byl opravdu ale opravdu uchvácen je zpracování. Technika jde čím dál víc kupředu a dle mého názoru, co se týče zpracování, je tento animovaný film tím nejlepším co jsem kdy viděl. Animace, za které by se nemusel stydět ani Avatar, můžete v tomto filmu vidět od začátku do konce. Místy jsem nevěděl, zda jde o animaci nebo jsou ty sovy opravdu živé. Naprostá bomba. Co se týká samotného filmu, je to pro mně průměr. Hodnotím to z pohledu staršího diváka. Dětem se to bude určitě líbit. Nechybí v tom souboje, trochu humoru, hrdinství a naopak zrada. K ději se netřeba vyjadřovat, vše je výstižně napsané v obsahu filmu. Když bych to celé shrnul, klady jsem už popsal, neskutečně krásná animace a v celku pohodový děj, který bohužel ničím nepřekvapí. Zápory? Už jsem na tyto filmy asi starý a nedokážu si je užít jako mladší generace. ()

jokerik

Na mou duši, na soví uši a tasmánčí znamení se mi tahle pohádka líbila, o tolik nádhernější než jiná "ptákovina" zvaná Valiant. Nádherné zpracování a vidět to ve 3D muselo být naprostá bomba! Chvílema se člověku zdálo, že se nasadily pravé sovy! K té krajině není vůbec nic co vytknout, nádhera! I ten oheň vypadal věrohodně, spouta krásných a dojemných okamžiků. Trošku slabší zpracování příběhu, ze kterého se mohlo těžit mnohem více, ale co - vždyť je to pohadka určená dětem!! Ti si svého hrdinu Sorena zamilují a budou se dmout pýchou při každém jeho úspěchu!!! Ať žijí strážci! (: A ty hlasy : Sam Neil, Geofry Rush, David Wenham, Hugo Elrond (: to nejlepší z Australie :D (K režiserovi: nemyslím si, že to bylo šlápnutí vedle: po úsvitu mrtvých, strážcích a 300 bitvě je tu něco opravdu krásného! Díky!) ()

x_ander

Animák roku se rozhodně nekoná, přesto jde o fajnovou podívanou. Snyder si opět zkusil něco nového, ale je patrné, že v "rodinném" animáku neumí příliš chodit. Dobrodružství sovích strážců tak úplně neví, kam se zařadit, a ve výsledku působí trochu ploše. Nudit jsem se ovšem nenudil a z vizuálního hlediska jde o naprostý nátřesk (Sorenův průlet bouří nebo hořícím lesem je maximálně orgastický). ()

Jastřabík

Nádherná animace, ale strašně krátké. Není čas na postavy, všechno utíká v jakémsi bezčasí. Kdyby to mělo o hodinu víc a příběh trošku originálnější (roli nacistů si tentokrát švihly sovy pálené), tak je to pecka .. ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)