Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

imaginer21

Tak bohužel. Naprosto unikátní animace, úžasný 3D efekt a výborná hudba. Ale toporný a tolikrát viděný příběh dobra a zla s jasnou nerozhodností, jaké věkové skupině vlastně film určit, vše tak degraduje. ()

SardinkaAdelka

Naprostá pastva pro oči... Tak bych do 4 slov shrnula tenhle film. Úžasné detailní záběry digitálních sovích těl, které vypadají přirozeně. Příběh je milý, předvídatelný a jednoduchý, řekla bych dost klasicky pohádkový, nicméně proč ne? Osobně mě potěšilo, že jsou zde zmíněny i odborné názvy sov, což ještě přidává na realističnosti - a dává to dobrý podmět malým divákům, jelikož se ze soviček na plátně stanou opravdu žijící tvorové. Moc pěkný film. ()

FEAR99

Snyder po všech těch zajímavých a ukrutně stylových filmech trošku narazil. A to i přes fakt, že je jeho rukopis vidět dokonce v animáku o sovách. Za to si zaslouží velkou pochvalu! Nikdo v současném Hoolywoodu neumí takové zpomalovačky jako tento chlapík a současně málokdo má tak zmáklou technickou stránku věci. Právě proto se těším na vše čeho se Snyder dotkne. A teď k sovám, které ač jsou technicky, vizuálně i zvukově na úrovni předchozích Snyderových filmů, kvalitou jsou bohužel trošku jinde. Z velké části za to může ne zrovna dobrý scénář a pár infantilních momentů + snaha Snydera zaujmout jak dětské tak i dospělé publikum. A tak se střídají scény čistě dětské se scénami, které jsou dospělejší a vesměs dost temné. Ani hlavní hrdinové moc nezaujmou a pocit, že celé dobrodružství mělo být emotivnější a obsahově mnohem různorodější, mě nikdo neupře. I tak je Legenda o sovích strážcích fajn. Je to prostě nenáročná a oddychová zábava, která vyloženě nezhořkne a pokud moc neočekáváte, můžete od filmu nakonec odcházet spokojeni. K tomu připočítat dobré akční scény, pár opravdu zapomatovatelných okamžiků (i když 90 % z těchto okamžiků dělá opravdu jenom vizuál) a skladbu Host of Seraphim, která sice není tak dokonale použita jako např. v Darabontově Mlze, ale přesto ani tady neomrzí. Není to animák roku, ale o propadák se rozhodně nejedná. Je to jen dobře odvedená práce, která mohla být o něco lepší. I tak spokojenost. 60 % ()

HakuSaku

Skoda len, ze zaujimave to moze byt len pre tu mladsiu generaciu a nam oslahanym "starcom" to prislo dost detinske... No aj napriek pomerne slabsej dejovej linie som sa nevyvaroval velkym "wáááu". Hlavne pri tych slowmotion zaberoch a skvelej hudbe od Marka Ishama, ktora doplnala atmosferu sekvencie dokonale! Urcite viac ako pozeratelny animak. :-) ()

AdamK.

Naprosto o ničem. nechápu, proč si Snyder vybral, mírně řečeno, takovou blbost. Naprosto úchylnej film o sovách co se kamarádí s hady a kovají si helmy. A možná by taky bylo fajn, kdyby půlka filmu nebyla ve slow motion. Jasnej propadák. ()

Ajay

Animace jsou úžasné, což je poslední dobou už spíš precedent, jen ten děj mě nějak nevtáhl a pokulhával. Ve výsledku jsem ale zklamán nebyl. ()

ssscream

Díky častým zpomaleným záběrům jsem si chvílema připadal jak v Matrixu. Tak trošku připomíná Nekonečný příběh. Je to stylem úplně jiný animák, než kterých už bylo natočených, ale kvůli nesplněnému potenciálu se z něj stává průměr. ()

Enormita

Tento veľkolepý film je obdobná pastva pre oči ako Avatar. Animácia ďaleko za hranicou dokonalosti. Pri sledovaní prekrásnych do detailu prepracovaných sovičiek a prostredia som si uvedomila, že prečo takéto skvosty treba sledovať v HD (High Definiton). Je to nádhera!!! Jediné mínus je v trošku slabšom príbehu a preto dávam konečných 4* ()

HennessyVSOP

Perfektně zvládnuté po vizuální stránce a celkem velmi dobrý příběh, ale není příliš dobře emočně zvládnutý postrádá silné momenty. I tak jsem se velmi dobře bavil a nebráním se tomu se na film podívat opakovaně. Jediné co mi chybí je to, že absolutně nedokáži odhadnout jak by se tento film líbil dětem. Pro mne rozporuplných 80% ()

vilusinska

Na to že je tohle animovaná pohádka pro děti tak když jsem to viděla docela hodně mě zarazilo že je spíš taková pochmurná, kde se sovi lanaří do "sekty" a nakonec bratr zradí bratra. Moc se mi bohužel nezamlouvala, ale nemohu říci že tam byly i velice vtipné scény to určitě ano jen škoda že jich asi nebylo víc. ()

Drover

Legenda o sovích strážcích se asi nestane legendou mezi animovanými filmy, ale v tomto žánru je to slušný nadprůměr. Krásná animace, kde vše vypadá jako živé. Akční scény občas prošpikované humorem. U mě dobrý. ()

gpx

Dvě hvězdičky tomu dávám jen proto, že jsem ve stejné době viděl i Valianta, což je mega-ultra-kravina. Ale jedním dechem musím dodat, že soví strážci jsou taky pěkně nezáživná zhovadilost, ve který je víc zpomalovaček než v Matrixu. ()

Honzad007

Fňuk. O čem to tedy vlastně bylo? Pohádka? Dobrodružná fantasy? Rodiný film? Animák pro dospělé? Příběh s velkým ponteciálem se ve zmatenosti tvůrců dost ztrácí, momenty jako by patřily třem nebo dokonce čtyřem odlišným snímků a dechberoucí a věrohodná animace, která Sovím strážcům zachraňuje výsledný dojem a dostatečně upozorní na to, že nejsou průměrní. Mimochodem, díky za hlas Geoffreyho Rushe! ()

Eruwen

Tak to je poprvé, kdy jsem u filmu usnula.. Byla tam spousta načatých "věcí", které prostě nedokončili a přešli na jiné, čímž se to dost rozbilo. Přitom potenciál byl obrovský - jak říká Galadriel, výprava a animace jsou vážně skvělé.. Škoda.. ()

Frantisek

Animáky máme rád, ale tento mě moc nenadchnul. Jediná část, která mě opravdu zaujala byla scéna prolétání ohněm a i to bylo hlavně kvůli výborně použité hudbě. ()

cici24

Velmi pěkně zpracovaná pohádka, která ve mně ale nezanechala vůbec nic. Nevím vlastně o čem to přesně má být?..Je to pohádka, nebo akční nebo jen nějaký úlet?...Ať si každý rozhodne po svém, ale mně se to v celku líbilo... ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)