Legenda o sovích strážcích

• USA Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole (více)

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga’Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga’Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království. (oficiální text distributora)

MrKrahujec

Možná je to trochu nezasloužené, ale o tomhle filmu si po několika letech pamatuju zcela přesně jenom to, že jsem ho viděl, ale o čem byl a jaký byl - naprosto nic... A to podle mě dost vadí. ()

Matry

Náběh na skvělí příběh, bohužel mi to konci přišlo příliš uspěchané a vlastně takové nezasloužené. Sovičky jsou roztomilé, pěkné některé i hnusné, bohužel mě vlastně ale na žádné z nich nezáleží. O žádnou postavu jsem neměl strach a ani mi nikoho nebylo líto, i když jsem měl pocit že bych měl. ()

catwoman

Naprosto famózní film, ale mohl by být klidně o půl hodiny, hodinu delší. Digitálně do posledního peříčka, kapičky a plamínku dokonale zpracované. ()

zurivymlok

Legenda o sovích strážcích byla spolu s Počátkem pro mě nejočekávanějším filmem tohoto roku. Zackovi jsem bezvýhradně věřil i přes rozporuplné recenze. Nyní ovšem musím dát nespokojeným recenzím za pravdu, protože pro mě je toto vzhledem k mému očekávání největším zklamáním roku. /// Začnu nejsilnější stránkou. Tou je technické provedení a 3D, protože to bylo naprosto excelentní. Každý záběr byl vymazlen k dokonalosti /// Režie Zacka Snydera byla spolu s precizním provedením úžasným vizuálním koncertem. Jednotlivé scény včetně jeho spomalovaček byly naprosto dokonalé. Bohužel, narozdíl od Strážců (Watchmen), vizuální stránka nebyla sladěna s hudbou. Zvláště písnička uprostřed filmu byla opravdu příšerná. /// Bohužel se Zack udělal tvůrčí chybu v tom, že ve snaze podchytit všechny (děti i dospělé) vytvořil guláš (slovy Toma Hardyho "stylistický bordel"), který se nelíbí nikomu. Poměrně drastické scény a temnota je střídána infantilními scénami, které nejspíše mají bavit děti (zvláště "zpívající sova a snaha o drsný kukuč byly opravdu otravné, řekl bych dokonce až trapné). Bohužel v kině se děti ani u těchto scén nijak nebavily. A dospělí? "Jo, docela to šlo", jak jsem zaslechl hodnocení jednoho z nich, když jsem odcházel. A to je na takový projekt docela málo. Zdejší vysoké hodnocení je podle mě výsledkem technické vytříbenosti. Malá návštěvnost v kinech je zase důsledkem nedostatku nadšení, které tento snímek v lidech zanechá a tudíž ho svým přátelům nedoporučují. Takto si vysvětluju rozpor mezi malou návštěvností a vysokým hodnocením. Já osobně v celkovém hodnocení technickou stránku nezohledňuji a filmu dávám 60 %, protože jde o ryze průměrný snímek. Nicméně společnosti, která vdechla sovám život musím složit poklonu. Kdybych hodnotil jen technickou stránku, musel bych dát 100 %. Můj názor je, že toto je ještě o level výše než Pixar. /// Pár slov na závěr: Knihu sice neznám, ale celý příběh víceméně nic moc nenabízel. Osobně si myslím, že kdyby Snyder nahradil infantilní scény pro děti snahou o lepší vykreslení charakterů jednotlivých postav a celý film ladil spíše v temném duchu, mohli jsme mít jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Velká škoda. Jen doufám, že se Zack Snyder poučil, protože si myslím, že se jedná o talentovaného režiséra s neuvěřitelným vizuálním cítěním. ()

Frfla

Zo začiatku som sa trochu bála príbehu, lebo vizuál sa javil v celkom vysokej kvalite už aj v trailery, no ako to býva tak pekný vizuál zahatí nudný otrepaný príbeh. Avšak u priam dokonalých malinkých sovičiek a krásnej takmer reálnej prírode, ktorá ma dostala vždy keď sa tam čo i len mihla, som si ujasnila prečo mám Snydera rada a prečo ma film nesklamal. A tak sa nehanbím a dávam tomu za 5, prvotné obavy vystriedali nadšené pocity zo zhliadnutia tohto snímku, príbeh bol síce predvídateľný a teda prvoplánový ale tak ktorá rozprávka nie je? ()

d4

Už pri Snyderovej komiksovej "tristovke" som si uvedomil, že pán Snyder je diletant a perfekcionista čo sa vizuálu týka. Tak ako u Michaela Baya nenájdete jediný kiks v jeho naháňačkách či chaotických, no zároveň organizovaných prestrelkách, tak u Snydera nenájdete jediný detail, ktorý by v obraze prekážal, či bol nazbyt. Legenda o sovích strážcoch je síce rozprávka, no cítiť z nej prvky akčného filmu, thrilleru či fantasy. Aj keď dej neprináša nič nového ani nie je pre diváka vo vyššom veku ničím obohacujúci (u detí sa dá polemizovať o motíve ísť si za svojim cieľom), tak prekrásne prostredia a premakanú animáciu som naozaj nepredpokladal. Bullet-time scény lietania v daždi či brutálnych bojových scén (kto by to bol povedal, že boj sovičiek môže byť taký "nářez") by som bez váhania prirovnal k orgazmom. A keď do tohoto celého spektáklu vstúpia nevinné očká maličkej Eglantíny, máte pocit, že toto je to, čo Vám v živote chýbalo. Preto bez váhania a s čistým svedomím dávam ***** !! ()

svist10

Na to, jak jsem se na Legendu o sovích strážcích těšil, jsem zatraceně zklamán. Snyder si sice udržel svoji pověst vizuálního mága, neboť některé záběry jsou bombastické, ale zoufale selhal ve výstavbě příběhu a tvorbě zajímavých postav. S čistým svědomím můžu prohlásit, že mně ŽÁDNÁ nezaujala. Pokud by to pomohlo příběhu, jsem ochoten strávit v kině klidně dvojnásobek času, ale u režiséra takového formátu jako je Snyder mě mrzí, že se v celé devadesátiminutové stopáži nenachází jediná zapamatováníhodná scéna. A přitom letecké bitvy k nim nabízejí spousty příležitostí. Naneštěstí, hrátky s rychlostí se podepsaly především na nich, takže soví kung-fu vyzní do prázdna. A soví esesáci? Krutoleb, jediný, kdo tam měl trochu charisma trapně zařval (ukažte mi naivku, pro kterou je to spoiler), takže druhý díl bude o ještě větším... ničem. pokud vznikne, což je vzhledem k nízkým tržbám téměř nemožné. A teď už jen doufat, protože má důvěra v Sucker punch je přinejmenším otřesena. Viděno 17. října, v den, kdy má svátek Hedvika. ()

Epco

Vizuálne nádherné, príbehovo veľmi klišoidné. Ale od tohto typu filmu som ani nič svetoborné nečakal. Škoda len že mu chýbala pridaná hodnota ktorá by z filmu spravila dych berúci zážitok. Nehovoriac o tom že dabing opäť ukradol zvukovú a emočnú hlbku. ()

Vital

Hodně mě překvapilo,že člověk který točí filmy,kde jsou samé akční scény a bitky,tak natočí takovouto pohádku,je to skutečně hlavně pro děti,ale 3D provedení bylo skutečně hezké,snad je i lepší než normálně hrané filmy. ()

kpt.Marťas

Ne, tak tohle ne. Nechápu proč já pořád na ty Snyderovy filmy lezu. První polovina filmu má jednu obrovskou chybu: když postavy mluví, závidím těm náměsíčným sovičkám s totálně vygumovaným pohledem, protože ty ničemu z toho nerozumí. Zbytek filmu (když se začne putovat) je strašně zkratkovitý a nedotažený. Je na tom strašně vidět, že je to celá knižní série zhuštěná do jednoho filmu. (Jak by asi vypadal Pán prstenů v 90 minutách?) Takže člověk sotva má čas zapamatovat si, jak postava vypadá, ale už ne, co je zač a jestli by ji třeba neměl mít rád. Dokonce se ve filmu ani nevyskytuje mnoho vypiplaných a zpomalených záběrů. Zase když už se tam objeví, jsou parádní. V tu chvíli jsem si vždycky říkal, že možná chtělo udělat jenom němý sled epických obrazů s doprovodným komentářem. A s pořádnou hudbou, ne tady s tím čímsi. Suma sumárum: nenechte se zmást vysokým hodnocením tady na čsfd a v žádném případě na to nechoďte. Čekal bych velkolepou patetickou mytologickou smršť se sympatickým hrdinou, legendou a vtipnou postavičkou. Ani jeden z bodů však není naplněn... ()

skunkos

Legend of Guardians je epické animované skoro až drama, která obsahuje desítky trefných paralel k nám lidem. Především odkazy na válku jsou velmi očividné (typické "letecké" záběry na letícího Sorena). Snyder tady odvedl kus práce, a i proto se Legend of the Guardians pro mě stal animákem desetiletí. ()

miromir

sovicky me dostaly, skvela animace nadherna rezie chytlavy pribeh, soundtrack proste to sedlo, skvela fantasy pohadka pro vsechny vekove kategorie, uz se tesim az se na to mrknu ve fullhd ()

snupko13

Podľ môjho názoru to malo byť epické fantasy, odpovedám tým užívateľovi Tom Hardy, ale bohužiaľ veľmi nepodarené, možno príliš krátke, príliš priamočiare a príliš suché a nepohlcujúce. Aj keď pc animácia bola prenádherná, "spomaľováky" tiež fajn, no spolu s ostatným na mňa nezapôsobil film ako celok, a to som čakal dych vyrážajúci fantasy príbeh, ktorý vychádza plne animovaný. Niečo na spôsob aspoň pána prsteňov. Nezatracujem úplne, naznaky tam boli, aj hudba fajn, ale proste nedotiahnutá robota. Škoda. ()

divi7

Zack Snyder a Animal logic se opět předvedli. Velkolepá 3D podívaná o sovách s bojovným duchem mě osobně uchvátila natolik, že jako zapřísáhlý fanda Pixarových animáků musím říct, že spolu s Pixarem se Animal logic stává mou srdeční filmovou záležitostí. Happy Feet byl dobrý, ale Legenda o sovích strážcích, ještě k tomu pod Snyderovou režií, je bravurním dílkem, které pohltilo hned čtyři žánry: Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Akční. ()

kacudzde

Animace úžasná, ale... Nějak nevím, pro koho ta pohádka je. Pro malé děti moc ne - brutální scény, a ty větší moc bavit nebude. ()

Alvin

Jak tam proletěla ta první sova, peříčka vypiplaná do posledního detailu, tak jsem si řekl, že už jen kvůli té úžasné animaci to dokoukám. Nakonec to nebyl zas takový průšvih. Příběh je pravda místy nedovařený a nahodilé střídání dětsky rozpustilých a dospěle vážných scén tomu moc nepřidá, ale díky rozumné délce a takřka neustálé soví airshow se to dá přežít. ()

zekon

V neustálé záplavě rádobyvtipných shreckoklonů, loveckých sezón, apod konečně něco jiného a ne až tak otřelého. Chvíli to trvalo ale pak se to rozjede a nepustí. Animace naprosto geniální, to už hraničí s realitou a mimika sov je neuvěřitelná. Připadlo mi to od půlky moc zhuštěné a zrychlené, ale nakonec to nevadilo. Snyder tam sice dal ty své drsnější záběry a styl kamery, ale proč ne. Dobrý kousek. ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (více)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (více)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (více)