Jaro 1936. Městská čtvrť pracovní třídy na severu Paříže, která kdysi mívala své vlastní jméno, ale kterou nyní každý jednoduše nazývá Faubourg. Malé náměstí, pár obchodů, naklánějící se budovy, dlážděné ulice a olupující se fasáda kabaretu Chansonia. V této dělnické čtvrti všichni oslavují triumfální vítězství Lidové fronty ve volbách s nadšením a nadějemi na světlejší zítřek. Mezi sliby nové vlády je i slavný zákon o placené dovolené, která umožní řadě lidí spatřit poprvé moře.

Tři obyvatelé Faubourgu, zaměstnanci showbusinessu a blízcí přátelé, však nesdílí divoké naděje ostatních lidí. Chansonia, kabaret, který je před tím zaměstnával, ukončil svůj provoz o čtyři měsíce dříve a oni tak zůstali bez práce. Pigoil, kulisák, 30 let u Chansonia. Bez práce může přijít o svého 12letého syna JoJo a musí se vzdát plánů na to ho vzít k moři. Milou, horkokrevný osvětlovač a záletník. Symbol „pracující aristokracie“, obratný řečník, který je odhodlán „změnit svět“. Jacky, bývalý nosič reklamy v Chansonia. Poté, co nosil řadu let jména hvězd na vývěsní desce, začal Jacky snít o tom, že jednoho dne bude sám králem kabaretu.

Podporováni místními se tito tři přátelé rozhodnou vzít osud do vlastních rukou: zaberou Chansonii a produkují hitový muzikál, který jim umožní ono místo koupit. Každý z nich má odlišný motiv, ale všichni sdílí stejný cíl: najít novou rovnováhu ve svém životě. (oficiální text distributora)

patrikus

Krásný dobový příběh o šansoniérech, lásce k divadlu a velkém přátelství party divadelních nadšenců... Radost, napětí, smích, zpěv..., jak to v muzikálech bývá.... a samozřejmě krásná hudba i když místa vykradená... Jen mě dost naštvalo, že Pierra Richarda nedaboval Petr Oliva. Zasraná společnost SAGA TV! ()

Vesecký

Především nevím, proč jsme převzali název filmu od Britů; asi by ten originál Fauborg zněl cize, ale to Paříž je tu zase nepatřičné. - První půlku filmu jsem proklímal. Když jsem se na ni zadíval, zdálo se mi to nějak moc složité, tehdejší politická situace - Levá fronta, komunista burcující pradleny do stávky, schůze francouzských fašistů a v tom krachující kabaret Chansonia, na čemž měl zásluhu čelnýu představitel fašistické strany. Pak rodinné trable majitele zkrachovaného kabaretu, pokus obnovit činnost, opětný krach, trochu úmyslný, pak ale dal starý kapelník a skladatel, který objevil mezi účinkujícími dceru své dávné lásky, pro kterou psal šansony... Ta zpěvačka stála za to. Pokud nezpívala z playbacku, tak i hlas byůlpřenádherný.Film by byl za tři hvězdičky, ale zazněla řada přenádherných šansonů za doprovodu nezbytné harmoniky - a tuhle starou francouzskou muziku, jež vyvrcholila v osobě Edith Piaf, prostě miluji, takže hvězdičku přidávám. přiznám se, že Pierra Richarda jsem v panu Radiovi nepoznal. ()

vojo

Príjemný francúzsky kabaret obsahujúci všetko potrebné: Lásku, neveru, zradu, priateľstvo,príjemné šansóny, úlisného záporáka, a nakoniec aj trochu toho optimizmu. Nič viac netreba očakávať a táto skromná záležitosť vás pohladí na duši a zlepší náladu. P.S.: Pierre Richard síce v malej, ale peknej úlohe. ()

Dan

Velmi příjemný film navazující svou atmosférou a zpracováním na Slavíky v kleci (Les Choristes). Charakterizuje jej krásně sladěná hudba s obrazem: pohádkově poetická kamera a originální náladové melodie. Přímo člověka vyzývá k ponoření se do pařížsko-pražských ulic, po nichž běhají utrápeně radostní hrdinové všedních dnů let třicátých. ()

markotter

Zpočátku dost nuda a mnoho postav, ve kterých jsem se stěží orientoval, potom se to zlepšilo příchodem hlavní hrdinky na scénu. Někdo to tady přirovnával k Moulin Rouge, celkovou stylizací asi ano, ale mně chyběla k vyššímu hodnocení větší "osudovost" sledovaného, větší polarizace hlavních hrdinů. Nějak mi bylo jedno, s kým hlavní hrdinka skončí a ani Milou nevypadal na to, že by mu na tom nějak záleželo. ()

bono22vox

Evropa se třásla před Hitlerem. V Paříži se mlátili komunisté s nacionalisty. A do toho se zpívalo... Trochu roztahaný muzikál plný nedotažených motivů vás občas bude nudit. Ale zpívá se tu moc krásně... možná je to spíš na čtyři hvězdičky, ale zatim zůstanu u tří... ()

MRPitivier

Ó sladká Francie! Tento film natočený sice v Praze, ale čistě s francouzskou kulturou, hudbou, zpěvem a hlavně prostředím, mi udělal radost! Kdo viděl v originálním znění, dá mi za pravdu, že toto dílo vás dostane svým jazykem! Vše se točí kolem kabaretu, akordeonu a krásné zpěvačky v podání Nory Arnezeder, která přináší do filmu krásu a šarmantnost francouzských žen! Francouzská hudba je okouzlující a režisér jí dokázal naplno využít! Pro mě fantastický film o malé věci ve velké Francii, v mé milované Paříži! Jediné, co filmu ubírá je myšlenka dělnické třídy a nedynamický začátek, ale jinak dokonalost sama o sobě! Doporučuji divákům, kteří milují francouzskou kulturu! ()

Xpojntman

Nuda a šeď. Připominájicí, jak hodně Francouzů neboli Frantíků bylo (a vlastně i je) fandami komunistů (čti komoušů) a socialistů (čti socánů). ()

skok01

Zajímavý, hezký film. Od začátku filmu jsem jednak celou dobu čekal jak film dopadne a jednak jsem se mu snažil přijít na "chuť". Ale po skončení filmu a po jeho doznění v mých myšlenkách musím říct, že jsem velice spokojený. Film podle mě stojí za vidění. Nakonec musím říct, že jsem nadšen z "happyendu" (až na zabití jedné z hlavních postav a na uvěznění jedné z hlavních postav), ke kterému to po všech peripetiích dospělo. ()

Violka

Pokud vám nevadí trocha kýče a mírná dávka sentimentu, je tento film opravdovým pohlazením pro duši. Zapomeňte na historickou věrohodnost a nechte se unášet tóny harmoniky...Už dlouho jsem neodcházela z kina s tak hřejivým pocitem. ()

chemo

Asi najblbší film, aký som tento rok v kine videl. Čiernobiele postavy, naivný scénar, nuda, nuda, nuda. Film sa mi zdal presne taký hlúpy ako to divadlo, ktoré v ňom robili. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky