Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

HnaTula

Sherlock Holmes jinak než ho znám. Trochu blázen, ale pořád s brilantním mozkem. Zprvu jsem k tomuhle filmu neměla důvěru, ale nakonec se mi to moc líbilo. ()

otamat

Pred shlednutim filmu jsem se setkaval vesmes s rozporuplnymi reakcemi. Jedna strana trvdila, ze film je moc zbesily a ze si na "novodobeho" Sherloka nemohli zvyknout, ta druha zase pravy opak. Sice, ze se jedna o velice prijemnou akcni zalezitost, ktera londynskeho detektiva posouva dale, byt jinym smerem. Sam za sebe musim rict, ze se jednoznacne priklanim ke strane druhe. Skvela, vesmes akcni podivana, naprosto dokonala hudba / jmeno Hans Zimmer v titulcich me neprekvapilo, ale pouze utvrdilo /, do detailu vykreslena atmosfera Londyna konce 18. stoleti, skvele herecke vykony vcetne neodolatelne Rachel Mc Adams ... to jsou hlavni prednosti a klady, ktere mi utkvely v pameti. Filmu se da mozna vytknout zaverecna scena / souboj a delka, ktera dle meho nazoru zhruba o 20 minut presahla odpovidajici stopaz. Ve vyslednem hodnoceni se vsak jedna pouze o drobnosti. Sherlock Holmes 2009 je skvela akcni, ale zaroven inteligentni podivana, kterou by si nemel nechat nikdo ujit. Guy Ritchie - Welcome to Holywood. ()

Insomniac

Dosť veľa nudných pasáži, priemerný scenár, svetlé momenty sa striedajú s tými menej podarenými, prehnaná stopáž, výborný Downey Jr. aj Law. A krásny Londýn. Na jedno pozretie celkom fajn. Dúfam, že pokračovanie (ak bude, čo zo záveru filmu vyznelo) ma poteší viac. ()

Spielbergo

Nečekal jsem zázraky, takže pro mě velmi příjemné překvapení. Děsil jsem se akčního Holmese, nicméně do stylizace celého filmu to pěkně zapadá a jsem rád zejména za fakt, že Watson poprvé ve filmové historii není za debila, kterého je nutné vodit všude za ručičku. Viktoriánský Londýn je krásně temný a průmyslový (to víte, století páry) a různé technické vychytávky jemně šmrncnuté steempunkem se mi rovněž velmi zamlouvaly. Velmi vysoko hodnotím i hudbu, velice příjemná a skvěle padnoucí. Je znát i svědomitá příprava na druhý díl a je vidět, že jiné než kladné hodnocení se evidentně nepředpokládalo. Na závěr se přiznám, že celý film jsem čekal až se ozve TO jméno. A tvůrci mě nezklamali. Obávám se nicméně, že výsledek bude stejný jako s Jokerem, kdy mě "Batman Begins" velmi nalákal, aby mě následně "Temný rytíř" naprosto zhnusil. ()

Don_Salier

Takovej kvalitní průmer, příjemně jsem si odpočinul, složitost nebyla moc velká, prtože holmes všechno hned objasnil, velmi dobré :) ()

sirrgulo

Zapomeňte na postaršího konzervativního typického angličana, tenhle Holmes je úplně jiný a musím říct, že mu změna opravdu sedla. Společně s Watsonem se vtipně doplňují a ústřední dvojice hraje opravdu dobře. Navíc nejsou sami. Mark Strong se v poslední době prosazuje čím dál víc a já jsem jedině rád, ten jeho hlas se mi moc líbil už v Hvězdném prachu a ač byl jeho Septimus záporák, fandil jsem mu pomalu víc než Tristanovi. No a Rachel McAdams? Ta je ozdobou celého filmu a ani by nemusela moc dobře hrát, protože jí to jako obvykle moc sluší. No a děj? Ten asi není moc převratný, ale napětí i akce nabízí dostatek, takže proč si stěžovat. Co se mi pak líbilo asi nejvíc bylo těch pár okamžiků, kdy Sherlock nejprve zpomaleně řekne a ukáže jak se zbaví svého nepřítele několika přesně zasazenými udéry a pak v reálném čase své údery realizuje. Jen mě trošku mrzelo, že jak film plynul už jsem se těchto zpomalovaček nedočkal, ale nevadí, alespoň se jich člověk nepřejedl. ()

Toumyk

Poměrně zajímavý snímek u kterého jsem ze začátku nabýval dojmu, že se bude jednat o kravinu, ovšem poté mě film doslova vtáhnul a já si ho poměrně užíval vtip akce je v této kombinaci více než vhodná...opravdu se mi to líbilo i když místy jsem si říkal že by to mohlo být trochu jinak a bylo by to lepší...ale každopádně nelituji toho, že jsem na to šel do kina...ale 2x jako třeba na Avatara bych na to nešel. 75% ()

PJacobson

Odpočinkový film, kterému i přes velké výhrady dávám čtyři hvězdičky a to asi proto, že splnil to, co jsem zrovna v tu danou chvíli potřeboval :-) : nebylo u něj potřeba myslet; krásná, místy doopravdy dokonalá hudba; efekty měly šmrnc; hráli v něm mí oblíbení herci a některé kostýmy mi braly dech. Co jsem ovšem nepochopil, byl konec, kdy se děj najednou pomocí velice podivné tajné chodby s několika málo zatáčkami přesunul z londýnského parlamentu na vrchol nedostavěného Tower Bridge, který se nachází na opačném konci města. ()

Saljack

Já prostě Guy Ritchie miluji. Tak jak on dokáže natočit film nikdo nedokáže. Sherlock Holmes nebyl vyjímkou. Super atmosféra až neuvěřitelná reálnost a neskutečně napínavý příběh se spoustou zvratů to dělá tento film jedním z nejlepších roku 2009. Dále herecká obsazení seděli a přesně vystihovali postavy. Já nemám žádnou výtku tudíž 5*. ()

Aywes

Nový Sherlock Holmes svou dedukcí a vysvětlujícími metodami dostává na velmi slušné dynamice snímku. Tohle není Sherlock jak ho známe je o mnoho akčnější a svižnější. Robert Downey do role náhoodu padl stejně dobře jako Jude Law v roli Watsona. Souboje jsou pojaté z trochu jiné stránky, která nabízí přehled o úderech a ostatních pohybech hlavního hrdiny. Scénář je vytvořen pro akční snímek což jde vidět v převážné většině scén. Komediální prvky oživují celé dějstvý za doprovodu velmi povedeně složeného soundtracku. Překvapivě povedený snímek s překrásnýmy záběry na Londýn. Nesmíme samozřejmě zapomenout na Sherlockovu větu " Ty minimální detaily jsou obvykle nejdůležitější" . ()

jjimmy

takto má vyzerať nadpriemerný film :) neobávam sa povedať že je to vynikajúci štart filmovej série :) potešilo by to :) ()

Umpa-loomp

Zle, zle, zle ! Sherlock Holmes je hotové fiasko - s takým rozpočtom a hereckým obsadením sa dalo natočiť všeličo, ale že z toho vznikne nakoniec nemasný-neslaný americký popcorn, to som nečakal. Akčné scény ma nudili, pokusy o vtipné scény na mňa pôsobili dojmom: "čím viac tým lepšie, bez ohľadu na kvalitu"... Keby tento film však niesol nejaký iný (neznámy) názov, možno by som ho bral trošku menej kriticky. Ale v tomto prípade to naozaj nejde! Základnou chybou totiž podľa môjho názoru je zvolený žáner - akčný mainstream v kombinácii s komédiou jednoducho nemôže byť film o Sherlockovi Holmesovi, to jednoducho nejde dohromady... Jednoznačne zatiaľ najhorší Ritchie, čo som videl ! ()

Orhalmi

Jako odpočinkový film dobré. Hodně rušivě na mně působily počítačové kulisy. Jako pohádka pro dospělé ( chlapi) dobré. Klasické Ritchieho opakované záběry. JInak mělo to celkem spád, příběh přitažený za vlasy, ale šlo to, atmosféra slabší. výkony herců průměrné. ()

Jamast

tenhle film je v podstatě jenom o dvou věcech - o husté atmosféře (lodnýn je dokonalej) a pak hlavní dvojce, všechno ostatní sice není nepodstatný, ale jenom doplňuje tyto dvě postavy a jejich chemii :) a oba dva sou megakrutí, uplně bych uvěřil, že to maj takle mezi sebou i v životě :D ()

Weirdman

Rozbeh bol bleskový a to mi viac než sadlo. Komplet celá úvodná štvrtina bola skvelá. Ale potom to akosi začalo povrzgovať a ku koncu sa to dovalilo len zo zotrvačnosti občas popostrčenej doťahovaním Holmes-Watson-Adler a niektorými Ritchieho vychytávkami. A samozrejme Zimmerovou hudbou... Celkovo vzaté to aj tak boli nadmieru príjemne strávené 2 hodiny a na dvojku sa vyslovene teším. Len škoda, že ju budú do kín hnať čo najskôr, a teda nejak lepší a sofistikovanjší scenár asi nemožno čakať... (●) ()

Demoiselle

Přesně to, co jsem očekávala. Přijemně strávený večer v kině, ale mnohem radši bych koukala na Sherlocka v podání Benedicta a Martina na plátně kin. ()

Nefaria

Pokiaľ si odmyslíte anglické prostredie a dvoch hercov nápadne sa podobajúcim Sherlockovi Holmesovi a Watsonovi zistíte, že film nemal s pôvodnou predlohou absolútne nič spoločné. Pri pohľade na Holmesa ako láme rebrá v ringu mi prebehla jediná myšlienka: "WTF?!".... Prakticky to bola obyčajná detektívka, ktorá vyťažila zo slávnej dvojice... nič nové, nič priepastné a nič spásonosné... pochváľu si zaslúži hudba.. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)