Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

(více)

Videa (23)

Trailer 1

Recenze (2 270)

Lateef 

všechny recenze uživatele

Vyhovovalo mi to téměř ve všech směrech. Zamračený Londýn obklopený bouřkovými mraky řádně atmosférický, herecká sestava v čele s Downeym Jr. hrozně příjemná, dobře se mi na to koukalo, dialogy smysluplné, spousta sarkazmu, pošťuchování a neverbální komunikace. Holmes v podání režiséra Ritchieho prošel výcvikem krav maga, escrimy, boxu a kdo ví čeho ještě a na jeho bojové a deduktivní schopnosti se sice po celý film fajnově dívá, ale tohle snad už tvůrci přehnali, protože tu spojili dohromady Alberta Einsteina a Scotta Adkinse. Jinak to ubíhá kupředu svižně, je tu dostatek akce, i poměrně slušný záporák, bavil jsem se a to je hlavní. 90 miliónů dolarů(rozpočet)/524 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Konečně vzal někdo Sherlocka za pomyslná varlata a pořádně zmáčkl. Guy Ritchie z nich vymačkal nečekaně akční snímek, přesně takový, jaký vždycky Sherlock mohl být, jenže byl vždycky tak nějak anglicky decentní. Tento americký Downeyho Sherlock je zhruba takový, jak naznačili Cimrmani inspektora Trachtu čili tělem Kašperský a duší Myslík. To vše je kolorováno překrásnou scenérií starého rozestavěného Londýna. A kdyby BBC nenatočila Sherlocka ještě bizerněji, bylo by toto pojetí asi nejlepší. ()

Reklama

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Klasická detektivní škola se setkává s Iron Manovskou nenuceností a bombastičností a mysteriózností Pirátů z Karibiku. Výsledek občas poněkud zadrhne (proč musí parádní kontaktní bitkovací pasáž s "obrem s kladivem" skončit v záplavě ne úplně nejkvalitnějších CGI, totéž platí i o konci), povětšinou ale především slušně baví. Law imho Downeyho suverénně přehrál, ačkoliv měl k dispozici výrazně menší prostor... ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Čárymáry mekgajvvrány...Sherlock Holmes nikdy nebyl zaprděným usedlým detektivem, který nebyl schopen žádné akce. Pojmout jej ale jako podivína, jenž má problémy v kontaktech s realitou, věnuje se zápasení a žárlí na lásky, které mu kradou Watsona? Vlastně... proč ne, že? Ale opravdu musí film o něm až tak připomínat dobrodružství Indiana Jonese? Rozdíly jsou minimální - místo artefaktu se pátrá po vrahovi, který má nějaký zlý plán (zrovna jako nacisté v Indym). Nejsme sice v daleké zemi na území prastaré kultury, ale uznejte, není ponurý retro Londýn 19. století pro dnešního člověka tajemný a exotický. Industriální špína, ocel, parní kotle a temné mraky nahradí skřehotání papoušků, liánami obtočené ruiny a zlaté poklady. Mechanické a elektrické pasti z různých pil a plynovodů jsou stejně atraktivní jako valící se koule a lisovací stropy. Hláškovací slovní přestřelky jsou úplně totožné. Ještě ozdobit dalším množstvím pastí, plameny, čepelemi, pistolemi, bryčkami, plášti, mechanismečky, komíny, parními čluny, palicemi, doky, jedy - vše namíchané do McGyverovského koktejlu, který nedává smysl, ale dobře vypadá. Hlavně, že se divák baví rychlými proměnami prostředí a situací. Možná by mohl být i napjatý, kdyby v něm film dokázal vzbudit obavy o postavy. Ještě štěstí, že hlavní devíza Holmese, dedukce, zůstala. Štěstí? Vlastně ani moc ne. Ritchie nám servíruje fakta v rychlém sledu, dedukce připomínají kulomentou palbu a v té kadenci si možná ani nepovšimneme, jak mělce jsou často promyšleny. Nabízejí nejenom správný Holmesův výklad, nabízejí jich několik. O to míň nabízí film. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Michael Robert Johnson, Anthony Peckham, Simon Kinberg .. Po tisící opět zfilmovaná knižní postava Sherlock Holmes v této podobě povážlivě drhne, rozvíjí nezajímavou, magií ovanutou zápletku, mnoho nechává nedotaženého, prostě vypadá na, dle trendů spíchnutý, producentský pokus (rozpočet $90 milionů tomu nasvědčuje), zda se nová koncepce jinak hloubavé detektivky chytne a rezervy se vyplácají (doufejme že uspokojivě) až příště.. Podle výdělků se chytla, dvojka už se chystá, ale za sebe jako divák spokojený zdaleka nejsem. O to víc mrzí, že látku v rukou měl jinak velmi osobitý a agresivní tvůrce Guy Ritchie a před kameru dokázal naverbovat silnou mužskou i ženskou sestavu. Jenže tentokrát toho moc nenabídl a herce patřičně nevyužil. Zatím je tak Holmes jeho nejslabší film od rozvodu z Madonnou (sračky, které stvořil během jejich manželství radši nevzpomínat - a prvním dvěma pulp dílům se doposud ani nepřiblížil). ()

Galerie (81)

Zajímavosti (54)

  • Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) použije ve filmu zbraň Mauser C96, ale tato zbraň byla vyrobena až v roce 1896, přičemž děj filmu se odehrává v roce 1890. (dc125)
  • Předtím, než Holmes (Robert Downey Jr.) překazí ceremoniál, vidíme krátký záběr na hospodu jménem The Punch Bowl, což je název hospody režiséra filmu Guye Ritchieho v Mayfair v Londýně. (HellFire)

Související novinky

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)

Sherlock Holmes se dočká vlastního univerza

Sherlock Holmes se dočká vlastního univerza

06.10.2020

Máme tu Marvel Cinematic Universe, DC Cinematic Universe, Star Wars, u Sony se rozjíždí Spider-Verse, Universal chtěl strašně moc svůj vlastní Dark Universe a když to přeženeme, tak na seriálovém… (více)

Reklama

Reklama