Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

oleg121

Je to veľmi dobrý film, ktorého ale zrážajú k zemi hluché miesta a navyše, tie zrychlené zábery sú strašne otravné. Ale okrem týchto nedostatkov nemám čo vytknúť. Akcia je skvelá, napätie sa dá krájať, a Downey ako vždy bravúrny. ()

Bolletta

Velmi vtipný a svižný film, moc se mi líbilo Holmesovo "plánování" akci :-) Robert Downey Jr. mě překvapil a jako Holmes je opravdu skvělý, jeho balancování na hranici génie a totálního blázna je opravdu okouzlucící, viz scéna s vytvořením teorie chaosu. Jude Law jej skvěle doplňuje, starý Londýn je nádherný a já nevím, proč bych nedala plný počet hvězdiček :-) ()

burg

Skvělý počin! Vychvalovat viktoriánské kulisy, hlavní i vedlejší protagonisty, režii, nebo hudbu by už bylo jen nošením dříví do lesa. Jediné, co mi malinko kazilo pocit z precizně odvedené práce byly dvě digitální scény - Tower bridge a v loděnicích. Ale to je jen smítko na jinak zlatém díle. A já bych si měl doplnit základní vzdělání. Z Holmesovských případů jsem totiž ještě nečetl nic. Vím, stydím se. Jdu to napravit. ()

BallsCutter

Sherlock Holmes má fantastickou kameru, bojové scény jsou na velmi vysoké úrovni a trošku něco jiného než co běžně na obrazovce vídáme. Law i Downey předvedli skvělé výkony, scénář je vynikající a beru jej jako přednost - A NAPROSTO CHÁPU KRITICKÉ KOMENTÁŘE K TOMUTO FILMU, PROTOŽE HLOUPOST OSTATNÍCH USMRKANCŮ, KTEŘÍ RÁDOBY FUNDOVANĚ HODNOTÍ ZDEJŠÍ FILMY, KTERÉ SE POMALU ALE JISTĚ ZAŘAZUJÍ DO ZLATÝCH FONDŮ KINEMATOGRAFIE (což jim nevadí, mají přece tu svobodu zbuznout všechno a ještě ze sebe udělat blbečky) JIM NEDOVOLUJE POCHOPIT TAK RYCHLÝ SPÁD MYŠLENEK A DĚJOVÝCH POSTUPŮ. Jdeme dál. Downey mistrně ztvárnil šílenost i houževnatost hlavní postavy. Děj je propracovaný a pro někoho možná složitý, ale za nepochopení může jen hloupost kritiků, nikoliv film :). Navíc perfektně vyobrazuje pochmurnost Londýna a vyobrazuje i skvěle skrytý popis tajných společností, které hráli v minulosti velkou roli na politické scéně. DOPORUČUJI!!! Vydařené dílo ()

Lockeroom

Výborný oddechový film, v rámci žánru nemám co vytknout. Líbil se mi i Robert Downey Jr., který dle mého názoru v některých filmech přehrává, Mark Strong se stává mým velkým oblíbencem, ten nezklame takřka nikdy ...... ()

JohnnyV odpad!

Hi-tec Sherlock? Absolutní hovadina. Tohle nemá s klasickým Holmesem nic společného. Starý dobrý Peter Cushing. ()

Alhazred

Úprimne, slabota. Čakal som oveľa viac. Asi preto, že klasického Sherlocka Holmesa od Sira Doyla milujem. Toto je paródia na Holmesa, buďte na to pripravení. A i ako akčný film som sa pomerne nudil. Pripomenulo mi to charakterom i scenáristicky Ligu výnimočných... a malo to i veľmi podobnú, teda nič extra, kvalitu. ()

ondro1511

Dômyselne prepracovaná dejová línia, zmodernizovanie starého príbehu, vloženie Housovskej geniality a humorné úlety robia tento film veľmi zaujímavým. Film síce nieje dotýkavý ale dokáže vcucnúť do svojho pôsobiska a čas pri ňom strávený určite nieje zbytočný alebo nudný... 85% ()

Diwebrain

Po zhlédnutí tohoto filmu, mohu říci, že se se Sherlockem Holmesem chci pro příště už vždy setkávat jen v tomto netradičně akčnějším pojetí. Ne že by byl film tak dokonalý, ale tenhle odlehčený Sherlock my prostě sedí víc, než klasické vykreslení tohoto detektiva jako zkostnatělého nadčlověka, který si s ničím nešpiní ruce. Tvůrci mají můj respekt za odvahu. ()

victy

Nápadité moderné spracovanie Sherlocka ! Už to ale nie je ten Sherlock ktorého si predstavujeme často v jeho kabáte , čapicou a fajkou ! No aj tak by som povedal že ma to príjemne prekvapilo ! Aj keď dej nejako neohúril a bol predvídateľný , vynahradili to niektoré veci . A to : scenéria Londýna , hudba on Zimmera ,samozrejme Robert Downey ktorému skvele sekunduje Jude Law , a samotné pojatie nového Holmesa ! Režisér nám ho predkladá ako pána dokonalého ktorý však má svoje muchy ! Vďaka komickému poňatiu si tento film zaslúži 4*, určite príjemný film ktorý sa vôbec neodkláňa od pojmu Sharlock Holmes ba ho ešte vylepšuje o čosi nové načo nie každý zareaguje pozitívne ! ()

SVotM

Tak tahle verze Sherlocka ví, co je pravý rock´n´roll! Aby ne, když slavného detektiva ztvárňuje Robert Downey jr. , Law-Watson mu zdatně, i když, vzhledem k chystanému vstupu do chomoutu, umírněně, sekunduje. Takže ústřední dvojice je OK; to, co v tomhle vpravdě hollywoodském snímku postrádám, je Ritchieho typický britský rukopis (Rock´n´rolla, Podfu(c)k). Při vyslovení jména režiséra si tedy pravděpodobně zrovna tento film nevybavím jako první, ale rozhodně je mi příjemná nová představa akčního šarmantního Holmese více, než dosavadní „strejda s lulkou v kostkovaném kabátě“ bez špetky jiskry. ()

Mable

Klobouk dolu před Guyem Ritchiem, výborně natočené. Hrozně se mi libily efekty, užasné!! Pátá hvězda chybí zvláště kvůli postavě Sherlocka Holmese, nelíbilo se mi pojetí jeho osoby, Robert Downey, ač skvělý, už to nezachránil.. ()

JARDAHONDA

Nový Sherlock Holmes mě opravdu moc pobavil ani jsem nečekal,že nový kabát bude lepší než předchozí..Určitě oceńuji boxérské umění,geniální mozek a vtip Roberta Downeye.Upřímně chci napsat,že některé scény byly přestřelené a tak se mi líbilo,že ke konci bylo vše vysvětleno a ukázáno,tudíž nemám k tomuto skvělému filmu co víc napsat.Plný počet mluví za vše. ()

GenGablenz

Když jsem viděl poprvé upoutávky říkal jsem si proboha co to má bejt? Sherlock jako akční hrdina? Pro fanouška britských zfilmování příběhů sira A. C. D. to bylo rozčarování a rozpaky. Tohle přece nemůže fungovat. Ale ono to funguje. A skvěle. R.Downey jr. i Jude Law analyzují, dedukují, vyšetřují a někdy se navíc i bijí. Lord Blackwood je jim důstojným protihráčem a záhadná postava prof. Morriarty nás navnadí na připravovaný další díl. Už se na něj těším. ()

Two.Swallow

Podle mě se jedná o zcela nový pohled na románovou postavu. V původních filmech se jedná spíš o neustále potemnělou atmosféru na panstvích, ale tím, že G. Ritchie zasadil film rovnou do Londýna, povznel ho výš. A obsadit do role Sherlocka R. Downeyho Jr. filmu rozhodě přineslo ještě víc. Nadchl mě způsob života, jaký nudnému Holmesovi vnutil, jak z drsné postavy, která nikdy neopookřává udělal dechberoucího svůdníka s citem pro špínu Londýna. Oponent Jude Law se mu ztěží vyrovnával, nicméně jsem si pořádně všimla až v tomto filmovém díle. ()

gazima

Ach detektívky, moja láska. Avšak v tomto filme si príde na svoje každý. Milovník akčných scén, dramatického deja alebo už spomínaných detektívok. Kladne hodnotím najmä kvalitný, rozsiahly a prepracovaný príbeh, ktorý nenechá naše mozgové bunky na pokoji, herecké výkony a hudbu. Veľmi sa teším na pokračovanie. Oplatí sa pozrieť. Moje hodnotenie 9,0/10. ()

kefinkamed

Ked som prvykrat citala o detailoch obsadenia a produkcie tohto filmu, bola som uplne znechutena. Necitala som vela Doyle-oviek, ale mam rada pribehy Sherlocka Holmesa a tiez starsie i novsie adaptacie. Ale toto sa mi javilo ako cista pohroma. Downey predsa vobec nevyzera ako Sherlock. A obsadit Judea Lawa ako Watsona??? WTF? Preto som tuto snimku aj dlho ignorovala. Avsak nedavno som sa k nemu nahodou dostala, tak som si povedala, ze si ho teda pozriem. V priebehu jedneho tyzdna som ho videla 4-krat :) Ked si odmyslite vsetky predosle verzie ci kniznu predlohu, tento film je presne tym, cim by mal byt - skvelou zabavou a solidnym dobrodruznym kuskom. Cely film je nabity akciou, ktora ale nepotlaca dialogy, naopak podciarkuje dej. Musim ocenit dvojicu hlavnych predstavitelov, pretoze sa vynikajuco doplnaju a cely cas srsia vtipom. Dej je uzasne dynamicky a citlivo vygradovany az do uplneho konca. Mojou jedinou vycitkou by bol drobny logisticky problem (z vlastnej skusenosti viem, ze nie je mozne dostat sa z Westminsteru na Tower Bridge za 5 ci 10 minut, obzvlast nie po vlastnych :)) Hoci sa Sherlock Holmes nevyrovna inym 5-hviezdickovym filmom, ja som mu toto hodnotenie udelila, pretoze ma dokazal absolutne prekvapit, strhnut a pobavit, nezastavila som ho az do uplneho konca a uz sa velmi tesim na pokracovanie. Kolko sucasnych filmov to dokaze? ()

Jean_Calid

Po mnoha nudných zpracováních látky Sherlocka Holmese, a že jich je požehnaně, bylo toto jako čerstvý vítr, něco nečekaného a přitom dost chytrého na Sherlocka i dost dynamického na akční film. Sherlock tu není starý páprda, který kouří svou dýmku a hraje na housle. Dr. Watson není podivný přitakávač. Oba mají svou váhu a svůj důvtip. Holmesovo mírné pomatení a Watsonovo držení se při zemi se skvěle doplňuje. ()

Tranquility

Dovolil jsem si dát pět hvězdiček. Původně jsem si nemyslel, že by mě mohl nový Sherlock nějak nadchnout, ale po shlédnutí jsem nemohl věřit vlastním očím. Ten film je plný humoru, napětí, záhad, super herců - hereckých výkonů + následné velké finále s Sherlockovým rozřešením. Výsledek tudíž u mne obstál na výbornou, jsem zvědav jestli další díl u mne vzbudí takové nadšení jako tento. ()

MR.Lolofon odpad!

Neviem čo tento počin ma spoločné so S.Holmesom, keďze sa jedná o nesúrodý zlepenec, ktorý akurát tak uráža. Kedže som tento "film" videl po zhliadnutí unikátneho seriálu S.Holmes s J.Brettom v hl. úlohe musím konštatovať obrovské sklamanie. To ako sa mi seriál páčil pre príjemné a intelektuálne pozadie tu bohužiaľ nenachádzam v takej miere akú by som si želal.Zhliadnuc tento film ešte pred seriálom, tak by som hodnotil ináč, ale takto ma to nepustí a tento mne sa z duše protiviaci počin hádžem za seba do odpadu. Nie, nepáči sa mi to, bohužiǎl komerčný Hollywood spotvoril veľa klasiky. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)