Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

cmman

Zimmerova hudební stopa není tak výrazná jak u Pirátů či Temného rytíře, ale jde hodně cítit. Co se mi však nelíbilo, tak to byl příběh. I když svým způsobem prostý, tak strašně rozevlátý na všechny strany. Ve výsledku jsem si to užil, nelituji toho času, bavil jsem se, navíc mám slabost pro Anglii. 75% ()

petra.lada

Překvapilo mě poněkud zvláštní ztvárnění Holmese. Podle jiných příběhů a knihy nebyl zas takový "cvok". Ale na druhou stranu bylo to něco nového, a pro mě osobně i dost zabavného. Vadilo mi jen že jsem se místy zamotávala v ději. ()

Tarsis

Skvěle našlapaný a superzábavný film, který má švih a i když můžete mít pocit, že na Holmese je v tom nějak moc výbuchů a akce, tak po chvilce zjistíte, že to dohromady funguje naprosto skvěle a už se jen bavíte a vychutnáváte si tu šílenou jízdu. Jasně, zápletka není zas tak překvapivá, ale tady jde hlavně o cestu a její provedení, nikoli o cíl. A to se všem zúčastněným povedlo, jak hercům (skvělí Downey, Law a McAdams,...), režisérovi, střihačům, tvůrci hudby.... A podle mého Holmes ztvárněný Downeym vypadá mnohem realističtěji a uvěřitelněji než jeho knižní předloha. ()

Dusan-Be

Ale jo, čekal jsem šedej film, dostal jsem pár zajímavých hlášek i detektivovských dedukcí navrch. Celkem pořád je na co se dívat, film na čtvrteční pohodovej večír jak vyšitej ()

dINsA

Pokud se pořádně podíváte na první plakát k filmu, není vidět, kde má Dr. Watson ruku a S. Holmes se jen potutelně usmívá... Ano! Narážím na to, že to bylo místy trochu moc gay! Chvíle, kdy Holmes zve Watsona do divadla mi přišla jako když lákám slečny na víno a večeři a i největší homofob musí uznat, že mezi hlavními postavami mužskými postavami to jiskří víc než mezi Holmesem a I. Adler. Což však není na škodu... Protože každou minutou budete doufat, že !SPOILER! Watson Sherlocka teď přece neopustí a dá mu opět šanci. A pokud tohle bylo cílem filmu, tak nemám co namítat. ()

pepito25

Veľmi príjemný herecký tandem-koncert: Robert Downey Jr. a Jude Law. K tomu akurátne korenie menom Rachel McAdams. Rozprávkové ulice Londýna. Sherlockove chirurgické prepočty úderov, ktoré potom ordinuje ako skúšku správnosti... Markovi Strongovi som veril ten pohľad, ten charakteristický zub, aj všetku tu mágiu... Asi som čakal menej a preto som dostal viac.Určite som nepozeral naposledy. ()

Latharn

Kdyby se film jmenoval jinak, tak bych dal o hvezdu, dve vic. Takhle si nic jineho nezaslouzi. Pokud to pujde tahle dal, tak se za par let dockame treba toho, ze kapitan Nemo byl vlastne mimozemstan a jeho Nautilus kosmickou lodi. PROBOHA, ti dva sasci nemaji s puvodnimi charakterovymi vlastnostmi Holmese a Watsona temer nic spolecneho. "Nove dymanicke zpracovani", ale ze je to vlatne film nijak nenavazujici na Doylovo dilo uz je vsem u zadnice. Hlavne ze to diky nazvu vydela. Kdyz pominu tento fakt, tak stejne musim rict, ze je to nuda a jedine okamziky, kdy jsem se bavil byly, kdyz se na scene objevil "neznicitelny" frantik. ()

Raviola

Rozhodně Sherlock tak jak ho neznáme. Ne nadarmo považuji Roberta Downeyho za momentální hereckou špičku. A snad i proto si říkám, kde by film byl, kdyby neměl Downeyho a Lawa. Ale musím přiznat, že Ritchie odvedl skvělou práci a velmi mě překvapil, protože jsem ho nepovažovala za nějaký talent. Jednoduše: scénář nápaditý, vtipný, nenudící... Velmi výrázná hudba, která sedla jako " vždyť víte co" a ještě více podtrhuje už tak úžasnou atmosféru. O hercích jsem už mluvila. K nim nemám co dodat. Hlavní duo splnilo svůj úkol na jedničku s hvězdičkou. Všem velmi vřele doporučuji. Už dlouho mě film tak nepobavil. ()

RoDiDi

Tak jelikož mám rád Downeyho, musel jsem se podívat. Nechyběl tomu spád, humor a celkově mě to nenudilo, čehož jsem se trochu bál. Spokojenost! ()

Marčus

Děj celkem slušně odsýpá a hlavní hrdina, ač lehce odpudivý a nepříliš korespondující s mou představou Sherlocka, se mi celkem líbil. Montáž starého Londýna i audio na jedničku. 80 % ()

J.Bonnie

Šla jsem na Sherlocka Holmesa, aniž bych tušila, že jdu vlastně na Jamese Bonda s povahou Dr.House. Vztah doktor Wattson - Sherlock Holmes jako by byl zkopírovaný ze vztahu Wilsona a House (i ta jména Wattson - Wilson, Holmes - Hause tomu nasvědčují). Na holmosevskou detektivku je tu moc akce, nikdy by mě nenapadlo, že Sherlock by mohl bojovat s o tři hlavy většíma borcema jako Rocky. Nicméně v závěru z tohohle všeho vyplývá jednoduché "a proč by ne", takže u mě zlatý střed. ()

SHAULA

Nič nie je krajšie ako dobre si rypnúť do druhého.... ani nie je nič krajše nad pocitom pravdy a intelektuálnej prevahy.... Sherlock Holmes je legenda... Najväčšia legenda z legiend... Moja legenda.... ()

RonnieR

Nadupaný dej, skvelé dialógy, perfektná atmosféra, bravúrny herci, super záporák Strong, bavil som som sa neskutočne! Skoro päť hviezd. 78%. ()

Rapollo

Zdlouhavá, velmi jednoduše postavená efektní podívaná, jejíž takřka mystické záhadičky vyloží brilantní logika páně detektivova, a sice na samém závěru filmu jednu po druhé, pěkně po vzoru pana Poirota. Dialogy Lawa s Downeym jsou exceletně zahrané, ale kamsi se vytratila poetika staré dobré Anglie. Nejsem příliš nadšen, po Rock'n'Rolle jsem očekával stejnou jízdu Guye Ritchieho, leč zaznamenal jsem spíše propad. A propó, také jste všichni už dopředu očekávali, že lord Blackwood vstane z mrtvých, ztrátě pulsu navzdory? A že Irene nakonec přestane s Holmesem vyčůrávat a propukne k němu láskou mámivou? Ačkoliv Ritchie umí servírovat nepředvídané události ve svých "eastside London" gangsterkách, zde se tímto uměním příliš neblýskl. Ale i tak... myslím, že se budu těšit na dvojku. Už kvůli těm dvěma skvělým hercům. ()

comicsak

Veľmi dobre a zábavne vytvorené dielo, ktoré ma absolútne prekvapilo. Robert Downey Jr. hra výborne. Jude Law tiež nemá chybu a Rachel McAdams je už iba 'krásny' vrchol ľadovca. Pútavý dobrodružný dej, perfektná hudba a vtipné situácie, ktorých je neúrekom. Jediné čo by som mohol trochu vitknúť sú trošku pre mňa nezvyčajne strihané akčné scény, v ktorých som sa občas stratil, no nič závažného. Týmto filmom sa rozbehla pravdepodobne ďalšia filmová séria a ja v nej vidím veľký potenciál. Neviem sa dočkať pokračovania. ()

Marcel1975

Odsejpá to.Uteče to jak nic,ale bohužel ,až moc moderní a odlehčené.Taky se to mohlo klidně jmenovat úplně jinak,protože do konzervativního sherloka holmese to mělo daleko.Určitě to nudné není,ale člověk to zkoukne a pak zapomene. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)