Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

fr3ak

To že se Ritchie opovážil takhle "znásilnit" postavu Sherlocka je velká škoda. Musím za to totiž jednu hvězdu ubrat, protože i přes trošku nedotažené triky jsem se bavil sakra dobře. Robert Downey a Jude Law jsou naprosto perfektní dvojka. Pokud někdy vznikne dvojka, budu se na ni určitě těšit a tentokrát asi zajdu do kina. ()

Olík

Zapomeňte na uhlazeného detektiva v dlouhém plášti, kostkované čepici s lulkou v ústech a zálibou ve hře na housle. V podání režiséra Guye Ritchieho se seznámíme se sebedestruktivním mixem Indiana Jonese, Roberta Langdona a Jackie Chana, nasáklého cynismem a alkoholem. Neříkám, že je to dobře - nebo ne, ale příběh tím dostává na dynamičnosti a na pozadí temné Anglie rozehrává celkem zajímavé mystické krimi. Zavedená značka „Sherlock Holmes“ filmu ani nepomáhá, ani neubližuje, a i kdyby se případu ujal pan Novák, nezmění se fakt, že nosným bodem všeho je ztvárnění sámo o sobě. ()

Wargoo

Bol som milo prekvapený. Niežeby som podceňoval Ritchieho, veď kvalita jeho filmov je jeho samotná vizitka, ale u Sherlocka som mal taký pocit, že to nedopadne najlepšie. A omyl vážený !!! Ono to dopadlo nad moje očakávania. Už len hlavná dvojka - Downey jr. a Law, herci, ktorí sa u mňa dlhodobo držia v tej lepšej špičke hereckej plejády mužského osadenia boli výkonmi presvedčivý a charismatický, neviem, kto z nich hral lepšie. Samozrejme, viac priestoru mal Sherlock osobne, ale Watson využil každú svoju minútu na plátne, a premenil ju na zlato. Ďalej navonok krehká, ale inak pekná sviňa Rachel McAdams alias Irene bola príjemným osviežením prevažne mužského pokolenia. Svižný akčný scenár s peknými zábermi sterého Londýna, rozostavaný Tower Bridge, DOKONALÉ SPOMALENÉ ZÁBERY pri myšlienkových pochodoch Holmesa... Môžem len odporučiť, a nezostáva mi nič iné, len sa tešiť na pokračovanie. Veď príbeh ani zďaleka nekončí !!! Silné 4a pol, 80,073% ()

DHDV

Není to detektivka, je to dobrodružná „pohádka“! Přesně takhle se literární postavy přizpůsobují 21. století (lidem, které nebaví číst). ()

KHkomiks

Sherlock Holmes se mi líbil víc než kdykoliv jindy, je trochu akčnější, ale Robert Downey by si vážně zasloužil oskara. Guy Ritchie se konečně vrací k lepším filmům. Na 5* to možná není, ale žánr filmu to splňuje výborně. ()

johnywalker

Je to sice jediný film o Sherlockovi, který jsem viděl, ale rozhodně mě nezklamal, právě naopak... Downey je suprový herec a myslím, že to dostatečně předvedl... ()

Ukubumbahoo

Má představa o Sherlocku Holmesovi vždy byla taková, že je to nudný angličan, pijící vynikající čaj a kouřící z dřeva vyřezávanou dýmku, kterou zdědil po svých bohatých předcích. Nutno podotknout, že knižní podobu jsem nikdy nečetl, ale každý přeci Sherlocka zná. Guy Ritchie nadruhou stranu, Sherlocka vyšperkoval takovým způsobem, že i MacGyver by se občas mohl začít divit. Downey a Law vytvořili skvělou dvojici hájící spravedlnost a hledající vraha za každou cenu. Konečně má Sherlock ten správný šmrnc, který jsem potřeboval k tomu, abych ho mohl začít pořádně obdivovat. ()

hororwatch

Hodně stručně: 5* výborná práce herců, triků, vtipných dialogů, správný záporák atd atd. Bravo. Hodně dlouho jsem se tak nezasmál a nepodíval na kvalitní film. ()

RedDuck

Tohle akční béčko nebylo úplný odpad, jen nevím proč se přiživuje na Sherlockovi - na film to nažene mnoho detektivkářů kteří budou potom zklamaní. Vizuál pěkný, hudba ujde, herci dobří, dialogy taktéž. Více to skřípe s emocemi a celkově absencí jakéhokoliv přesahu. ()

Larsis

A tohle já můžu. Pro mě nejlepší adaptace jakéhokoliv Sherlocka Holmese a to hlavně díky skvělé dvojicí Robert Downey Jr. a Jude Lawa. Robert Downey Jr se touto rolí vyšvihnul do čela mých nejoblíbenějších mužských herců a myslím, že právem. Ač se pro mnohé může zdát na Sherlocka poněkud ''moderní'', mě tam sedí výborně a zahrál ho s opravdovou grácií. Celý film se odehrává pod jakousi temnou roškou od začátku až do konce a je prošpikována skvělými suchými hláškami obou společníků. Pokud slyším jméno Sherlock Holmes, vybavím si právě tenhle film. ()

montongery

Radši jsem na snímek šel s co nejmenším očekáváním, i když mám Guy Ritchiho rád a herecké obsazení se mi zdálo taky více než slibné, tak projekt se mi zdál hodně ambiciózní. Ale naštěstí jsem byl překvapen, celkem dobrý příběh a skvěle udělaný vizuálně Londýn a celkově kulisy filmu. A Robert Downey Jr. roli zahrál přímo výborně. I nové pojetí se mi líbilo, sice tu je Sherlock trošku jinak než ho známe z knih, ale myslím, že ostatním sedne i tahle verze Sherlocka a originalita se vždy cení. A o hudbě ani nemluvím, Hanz Zimmer je prostě mistrem svého oboru. ()

Ash_Black

Odchytněte si Tonyho Starka, zalepte mu pusu izolepou a nechte ho pobíhat od lokaci k lokaci. Až pak v samotném filmu konci, nějak se střetne s padouchem, zrovna náhodou na rozestavěném Toweru. Jemu i vám tam podrobně vše vysvětlí (jak a co bylo doopravdy, jak na to přišel). V začátku jsem drobet ujel, Downeyho mám coby herce rád, takže je blbost si ho hned škatulkovat jen jako „ten, co hraje Iron-mana“. Nicméně tady, většina případných vtípků či konverzačních špiček mezi ním a Watsonem (či kýmkoliv jiným) na mě moc nefungovala. Výsledek týhle pátračky je tedy pro mě následující - jednak překvapení, že je nakonec Downeyho Sherlock spíš až „ten druhý“ za Watsonem. Dr. Watson tu totiž kompletně splynul s dobovým prostředím a je tu prostě „tím výraznějším a zajímavějším“ (Sherlock působí jako dosazený od nás do té doby). Dál tu máme naopak prostor poměrně malý pro hlavního záporáka a fakt, že bohužel ne, tohle celý dobrodružství - nechytlo mě natolik, abych se ho, byt´ takhle na dálku z obýváku, zúčastnil (napjatě očekával co a jak bude dál). Vybavovat se mi zpětně ze „Sherlocka“ budou dvě následující věci, ty dva opravdu NEJ plusy - vzpomenu si na Zimmerovu hudbu a taky na kostýmy, lokace, dekorace - že „tam“ jako bylo hezky, dobře to tam vypadalo. ()

Eluin

Nezlobte se na mě, ale nijak mě to nezasáhlo. Velmi jednoduchý film, který jede na vlně komediálně-vážně-mysteriózně-akčních snímků, jež zrovna v oblibě nemám. ()

Heroine

Tomuhle filmu rozhodně nic nechybí. Má vynikající hudbu, kostýmy, výpravu, výborné herce, a nechybí ani pro Guye Ritchieho velmi typické "co se dělo mezitím" scény. Celý film je zábavný, vtipný, a taky plný překvapení. Co všem ubralo v mém hodnocení hvězdu, a co film oslabuje je právě to, co mu přebývá. Pro mne je tu občas zbytečně moc násilí, kladní hrdinové by si například nemuseli tolik vyžívat v zabíjení. Potom mi tu vadí příliš "neustále krásná" hrdinka, která je samozřejmě i velice drsná, umí se prát, střílet, do toho dávat vtipné hlášky a tak. Podle mě se to do filmu velice nehodilo. Potom je tu pár nelogických záseků, jako například Holmesův trik kdy se schoval v oblaku kouře. Zkusili jste někdy mluvit v oblaku hustého dýmu z krbu? Moc to nejde, že. Nelíbilo se mi ani to, že všichni přáli Blackwoodovi trest smrti, a když na konci padal z mostu, Holmes se mu ani nepokusil pomoct. Ale jinak se mi nově pojatý Holmes i Watson líbí, a těším se na další díl. ()

Pauliii

Tleskám (ironicky)...Sherlock Holmes akční hrdinou?! Absolutně neoriginální znetvoření a zneužití docela solidní literární postavy. Americká patlanina snažící se o napodobení typu filmů jako je Šifra mistra Leonarda nebo Andělé a démoni. Korunku tomu nasadil naprosto tragicky trapný konec. Mě tento film inteligentní ani zábavný nepřipadá a nechápu jeho vysoké hodnocení. ()

Lyžař

Tak tohle režisérovi tak zvučného jména nezapomenu. Velmi dobrá vizuální podívaná je jedna věc. Ale proč se všichni lidé takových rozměrů upsali ďáblu (Režie, hudba, herci...no teda!!)? Když jsem před uvedením filmu do kin zahlédl herecké obsazení, očekával jsem lepší průměr. Novodobý Sherlock Holmes ve mě vzbudil pocity ani ne rozporuplné, jako spíš ostudné. Hudba ve filmu je výrazná, ale bohužel přesně taková, která mě tahala od příběhu pryč a do jednotlivých scén podle mého názoru vůbec nezapadala. Snad jediné, kde nemám skoro žádné výhrady, jsou Rachel McAdams a Kelly Reilly. Jinak jsem zklamán. A to hluboce. Doufám, že dvojka, která již nyní běží v kinech, zpraví tomuto zpracování aspoň trochu reputaci. Bože. Takhle vyhodit dvě hodiny času. Scénář: *; Režie: ****; Hudba: *; Herci: ** (Judea Lawa by podle mého měl zastoupit Ewan McGregor; tomu bych uvěřil spíš) ()

J. T. Kirk

Postava legendárního vyšetřovatele a génia Sherlocka Holmese pojatá trochu jinak. Více akce jenom prospělo a zaujalo mnohem větší publikum. Pořád se něco dělo, zábava byla taky značná. Robert Downey Jr. se v poslední době docela hodně zviditelnil a ještě nekončí. Role Sherlocka mu docela padla a myslím, že bez něho by to nemělo ten šmrnc. Jude Law se na roli Watsona taky hodil. Skvělý příběh a dobře padnoucí hudba Hanse Zimmera. ()

Iwiiik

Pakliže se člověk oprostí od předlohy, je to skvěle udělaná akční detektivka se zajímavým a hlavně úplně nově přemýšlejícím hrdinou. Pokud se však na tento snímek podívá milovník díla Sira A.C.Doyla a ztotožní si tohoto hollywoodského Sherlocka Bonda s tím originálním, vyzáblým, kultivovaným, důstojným gentlemanem z Baker street, těžko mu dá víc, než jednu hvězdu. Režisér Guy Ritchie s týmem scénáristů vytvořili zkrátka nového superdetektiva a oblékli ho do marketingově honosného kabátku se štítkem Sherlock Holmes. Provedení moc hezké. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)