Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

JuveIt

Skvěle se doplňující dvojice Downey + Law, démonický Mark Strong, sexy Rachel McAdams... K tomu Guy Ritchie navracející se do ztracené formy. Vizuálně dokonalé. ()

Eire odpad!

Oscar 2 nominace VYPRAVA HUDBA... mozno kostymy zvuk, ale inak uplny SHIT .... sialene tempo jednej sracky za druhou... ()

koza3

I po více než dekádě to má pořád šmrnc a ten Londýn je prostě boží. Sherlock Holmes nebyl nikdy můj favorit, ale v podání Guye Ritchieho je to prostě pecka. ()

wowylgu313

Jednoznačně geniální film s best off obsazením. ;)  Pokud se pustíte do této verze Sherlocka Holmese tak nebudete litovat. Krásná práce. Detailní hezky zpracovaný styl boje a střih kamery vás nenechá uhnout očima z obrazovky. Chytrý příběh, pointa. Solidní dávka zábavy, napětí a emocí. Oba dva hlavní protagonisty si zamilujete. Nerozlučná dvojice. Více takových filmů. Hodnocení: 90% ()

cimrman2.

Analyticky myslící hlavní postavy jsou moji největší oblíbenci v celé kinematografické galaxii! Největším bonbónkem na tomhle snímku jsou vysvětlovací scény které objasňují Sherlockovi myšlenkové pochody. Jsou dost epické? No něco do sebe mají avšak moji svatou trojici Otce Heisenberga,  syna Scofielda i ducha Professora neohružují v žádném případě. Downey Jr. je jeden z mých idolů (Ironman) tady je v zásadě dobrý ale prostě nestříká z něho tolik sebevědomí a jistoty jako v marvel universe. Příběh svou propracovaností rovněž nezaujme proto 3*. ()

Remielia

Podľa m)a ten film skvele šlape. Všetko má spád, diológy su vtipné a britké, herci sú perfektný, akcia je svižna a sountrack uplne skvely. Na 5* to sice nie je ale 4* dávam s čistým svedomím :) ()

holden

Opat vynikajuci Downey a uspokojivy Law, ale bohuzial, tento film je po scenaristickej stranke odpad, tak jednoduchu zapletku som skutocne necakal a zamrzi aj plytvanie obrovskym "devil" potencialom Marka Stronga. Ritchie sa snazi, ale obcas mi pripada, ze len vykrada sam seba a v jeho poslednych filmoch vratane Sherlocka Holmesa nevidim nic nove, cim by ma dokazal prekvapit. Nebyt uz spominanej dvojice hercov z kina by som odchadzal velmi velmi rozladeny. ()

=Číča=

Tak nějak jsem od toho čekala víc no... Po druhém shlédnutí musím jednu hvězdičku přidat, není to vůbec špatné! ()

HakuSaku

Excelentný Downey Jr. dodal filmu istý "šmnrc"! Prepracované bojové "slow motion" scény a zábavné dialógy medzi Dr. Watsonom a Sherlockom Holmesom zanechali dobrý dojem. Film na skvelé pobavenie a odpojenia modzgových závitov a nastavenie sa na ľahký zábavno-relaxačný a akčno-komediálny film. Ajtak ku koncu som mal pocit ako keby som dopozeral nejaky film s Jackie Chanom namiesto Sherlocka a Owen Wilsonom namiesto Dr. Watsona... Respektíve Shanghai knights v inom kabáte. ()

Rieux

Ano, takto som si komercny film o Holmesovi vzdy predstavoval. Nadnesenost, stylovost, dobry herci, tajomny zlocinec, zahadne javy, trocha nadprirodzena, zaroven humor, ziadne hluche miesta a hlavne Sherlock neposobi ako suchar s lupou v ruke. Citatelia Conana Doyla budu poteseni aj pritomnostou vedlajsich postav, ktore sa v poviedkach objavili - pani Hudsonova, Moriarty, Adlerova, ci Lestrade. Z tucneho nechapaveho Watsona urobil Ritchie viac nez schopneho spolocnika, takze to neposobi ako one man show - hoci Downey jr. jednoznacne hviezdi. Zimmer napisal hudbu, ktora ma rovnake ladenie ako cely film, spaja humorne prvky s tajomnom. Ako dlhorocny fanusik Sherlocka Holmesa som spokojny a tesim sa na pokracovanie. Ak by este aj vyriesenie celej zahady bolo na konci trocha viac uveritelne - Holmes v priebehu minuty vysvetli vsetky vrazdy, ako boli vykonane, hoci pri niektorych nebol na obhliadke miesta cinu - bol by film dokonaly po vsetkych strankach, ktore ma splnat a piata hviezdicka by bola na mieste. ()

Patr1k

Možno prehnaných 5* ale ja som sa skvele bavil, Guy Ritchie opäť vo forme, Downey Jr. mi začína imponovať, skvelá herecká dvojica s Law-om, vizuál prepracovaný, síce predvídateľný príbeh, no film vytrhne skvelá hudba ()

tamadas

Je to zvláštní ale jako by někdo věděl moje představy jak má vypadat film. Mám rád dobré herecké obsazení, potemělou atmosféru, období mezi 19 a 20 stoletím, soundtrack s hudebnímy nastroji, zpomalené záběry atd... A opravdu tenhle film nabídl vše co mám rád a navíc dokonale vyvážené. Akce je tu tak akorát a film nezklamal ani v maličkostech jako je trailer který je svižný a stručný. A ten nápad s bitkami kde si předem naplánuje udery podle detailů na dotyčném je opravdu bombovej. Dovolím si označit tenhle film jako nejlepší akční film všech dob. Doufám že dvojka bude aspoň stejně tak dobrá jako jednička. ()

lomikarus

Oceňuji snahu předstvait Sherlocka s Holmes v jiné rovině než je znám ze starších filmů či televních seriálů, ale co podstatně pokulhává, to je statický, nezáživný a laciný příběh bez většího prostoru pro záporáka - po chvíli se člověk začne prostě nudit. ()

sebuLba

Úvod a finále parádní, zbytek na kvality režiséra trošku slabší. Sympatický krok Ritchieho trošku jiným směrem a hlavně to, že ze Sherlocka udělali bijce před kterým by se sklonil i Segal v těch nejlepších letech. Každopádně pro přístě přidat vtipu a hlavně to chtělo více Marka Stronga, kterej poslední dobou válcuje kde koho. ()

Verdel1

Fajn oddechovka v slušným tempu. Sice jsem netušil, že byl Sherlock Holmes takovej rváč, ale vizuálně to bylo super! ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)