Ať vejde ten pravý

• Švédsko Låt den rätte komma in (více)
Ukázka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiální text distributora)

kamael

Sugestivně natočený film s úpírskou tématikou, který vás pohltí od prvního záběru. Běhal mi mráz pozádech jako bych stál spoře oblečen na tom sněhem pokrytém hřišti. Běhal mi mráz po zádech z temné atmosféry, kterou projasňovaly kontrasty brutality a citu, krve a bílého sněhu. Do toho všeho podmanitá a vkusně umístěná hudba, perfektní cit pro kameru, střih a hru stínů. Viděl jsem něco filmů s touto tématikou, ale tenhle byl jednoznačně nejlepší. ()

papuchalk

Skandinávii miluju. Tento film je jí nabitý až po okraj. Proto všem, kdo máte rádi severskou ponurou atmosféru, osamělé lidi a prvky nezávislého filmu - doporučuji ! K tomu vynikající hudba. Závěrečná scéna v bazénu je to nejlepší co jsem v poslední době viděl. Nejlépe ji vystihuje jednoduché klišé - Hustý : ) No a ten konec! Záleží na každém, co si vybere. Jestli happyend, nebo tragedii. ()

ArtStyle

Skvělý hororový dramat, který svou romantikou až bere dech. Opravdu bych se na tohle chtěl někdy podívat s někým jiným, než sám. ()

suertuda

Filmy s upírskou tematikou sice nemám ráda ale... tento byl přeci jen něčím zvláštní. Romantický příběh dvou dětí, které jsou tak odlišné a přitom tak stejné. Je zde naznačeno, že člověk si nevybírá jak se narodí, zda jako upír či outsider, musí se s tím naučit žít. Na druhou stranu je každý z nás schopen ovlivnit, jak svůj život prožije - alkoholismus vedoucí k rozvratu rodiny, nedostatečné pochopení svého dítěte, dětská nenávist ztvárněná do šikany slabších,... - právě takové situace se totiž (nejen v tomto filmu) stávají skutečným horor. ()

Ltblue

Viete,to je tak , ked som videl Let me in (USA) prišlo mi to kvalitnejšie zahrané ako tento Švédsky film.Neviem čím to je,ale americká verzia mi prišla chutnejšia,dojemnejšia,krvavejšia,a vedel som si ju "vychutnať" ako ked papáte nejaký drahý zákusok a on Vám veľmi chutí.A táto Švédska verzia,ako ked holdujete v McDonalde dáte si hranolky a už na dalšie nemáte chuť. ()

george16

Upírské filmečky moc nemusím, ale tohle na mě hezky zapůsobilo, přišlo mi to takové smutné. Na plný počet tomu snad chybí jen to že se to chvílema vleče. Ale taky bych chtěl mít holku, která pro vás zabije kdekoho... Takový slušný bodyguard. ()

srolyma

Temná krvavá dětská upíří romance zasazená do Švédska 80.let. 12 let je pro holku složité životní období. A co teprve, když je nemrtvá a těch dvanáct jí je už dobrých 350 let. Sice nemusí chodit do školy, protože za ty roky je sečtělá dost, ale zase jí k přežití nestačí hambáč a kola jako ostatním dvanáctiletým holčičkám. A to může být tak trochu problém. I přes tento svůj handicap si najde oddaného kamaráda, šikanovaného třídního outsidera s poměrně trefnou přezdívkou Prasátko. Jasně, nic moc, ale aspoň se mu neekluje políbit ji na zkrvavená ústa a její krvavé řádění taktně přehlíží. První láska je holt první láska. Film nejen se zajímavým námětem, ale zpracováním, atmosférou, prostředím a hereckými výkony jednoduše vynikající. ()

pafka

Vazne pomale, ale presto pomerne dost poutave vypraveni podle zabehlych upirskych pravidel. Slusne, dost evropske, zkratka jine, nez ta standartni nadprodukce usa. ()

kobras5

Pro mě je tohle to nejdokonalejší dílo, které jsem kdy viděl. Doposud jsem neměl tu čest se setkat s jiným dílem, které by na mě dokázalo tak zapůsobit, jako se tomu stalo u tohoto snímku. Natočené s citem, přesto neztrácí své hororové kouzlo a napětí. A to že jsou zde nějaké slabiny, to je samozřejmé, žádné dílo není bez sebemenší chyby, ale možná že právě ty chyby dokáží z filmu udělat krásný originál. 99% (viděno 2x švédsky). ()

elanista1

Dlho som nevidel taky zivajuci film, vsetko je take pomale a roztahane ze pre unaveneho cloveka to je dobry liek na spanok, urcite zaspi. Mohlo to byt skvele, keby bolo viacej tempa. Postavy sa prechadzaju ako namesacne, rozpravaju ako zo spomaleneho filmu, pri rozhovore reakcia druheho ucastnika dialogu trva dlhe sekundy a aj tak splodi dvojslovnu odpoved, tu nudu citit aj z kamery ktora sa hybe akokeby bol clovek za nou desat dni bez spanku, vsade ciha unava z kazdej sceny. Kopa ich je zbytocnych a nevyjadruju vobec nic, vizualne efekty su super a len tie ma dokazali vytrhnut zo spanku /napr. mačky, roleta a vyhorenie, lezenie po nemocnici/. Sorry toto nie je horor, neviem zííív to nijak zííív nazvat, mozno zívanica. Ani pri Sumraku som takto nespal. ()

Sticks

Ako pravý upír vás vysaje tento film! Oceľovo chladnou nudou až do prasknutia... Nesympatickejšieho hlavného hrdinu by jeden pohľadal, no a čo tie movementy bez logiky? Hmm hmmm, aspoň vyšetrovaciu zložku tých vrážd mohli pridať, nech sa je na čo pozerať. Na začiatku je nadbytok muziky, a keďže to nekorešponduje s kamerou, kazí sa to. Čo očakávať nabudúce?... upírie batoľatá? ()

Keen.lady

Často pokulhávající děj a dialogy, proti kterým kontrastují zajímavé scény. Kapku nechutné, rozhodně zvrácené, bohužel nudným způsobem. Upírka, které je 12 už dlouho a malej čuník, to prostě nemůže fungovat jako dobrý film. Hlavní dvojice nehrála špatně, ostatní děti a někteří dospělí mě nepřesvědčili. Pár dobrých nápadů a momentů tam bylo, ale to je tak vše. ()

DR.SZ

Tenhle film byl naprosto geniálně vytvořený a ukázal nám rozdíl v tzv. upírské kvalitě. Jelikož Twilight Saga je pouhá břečka, tak jsem byl také u tohoto filmu v rozpacích. Celkové musím ohodnotit tu spoustu krve, přesné znaky upírů, způsoby zabíjení a tu někdy pomalou a někdy naopak rychlou návaznost děje, jelikož se z takového nevinného románu dvou teenagerů vyklubal fascinující pravý švédský horor, jež poukazoval také na nerozlučnost silné lásky. Proto se označení "drama" vůbec neštítím. Fascinující konec, jen ten začátek mohl být lehce rychlejší. Režisér by totiž mohl riskovat, že se nezalíbí zpočátku přítomným divákům. 88% ()

koza3

Upírská tématika v zasněženém Švédsku. Tento snímek, jsem kdysi viděla na festivalu a teď jsem si ho sjel znovu. Možná to bylo zbytečně protahované, ale jedná se defakto o unikátní snímek, který nemá konkurenci a proto mu leccos odpustíte. Zajímavý příběh, průměrné čtyři hvězdy. ()

nemer

To už je let, co jsem tento film viděla, část jsem sice i prospala, ale protože byl součástí kdysi tradiční předvánoční akce, musím hodnotit + ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (více)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

01.05.2014

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (více)