Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do ospalého zapadákova přijíždí nový strážce pořádku, což se sice zamlouvá starousedlíkům, ale ne muži, který zde doposud platil za hlavní autoritu. Premisa jak vystřižená z klasického westernu; jen tentokrát není dějištěm historická usedlost v Americe, nýbrž současná dánská vesnice v Jutsku obklopená močály. Sem je za trest převelen kodaňský policista Robert, jehož příchod je vítán podivně uspokojeným výrazem místních obyvatel. Konstábl, jehož chování „podle příručky“ je záhy konfrontováno s lokálními zvyklostmi, začíná tušit, že za fasádou zdánlivě obyčejného maloměstského života se skrývají zneklidňující tajemství. Groteskně laděné drama se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu, natočené podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného Umění plakat), vyniká originální stylizací a poutavým vykreslením temné atmosféry obestírající podivně vyšinutou komunitu. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (211)

majo25 

všechny recenze uživatele

Americky pôsobiaca mysteriózna dráma - ako spracovaním, tak príbehom a jeho vyuzlením. Mysteriózna linka funguje veľmi dobre, príbeh má tempo a pekne odsýpa, škoda preto, že film zlyháva vo vykreslení postáv, v klišé s nimi súviasiacimi a niektorými nelogičnosťami. Hlavne na konaním a pohnútkami hlavného hrdinu čoby policajta mi viackrát ostával rozum stáť a nezmenilo sa to do konca filmu. ()

Lyncha 

všechny recenze uživatele

Postavy, které rozhodně nejsou černobílé, překvapovaly neustále sebe navzájem i mně. Do poslední chvíle jsem nevěděla, co si o nich mám myslet a čemu věřit. Konec tohohle dramatu nasáklého černým humorem byl vše, jen ne předvídatelný. Zkrátka film, který stojí za to vidět, a na který čověk hned nezapomene, i když chvilkami děj maličko ztrácí na tempu. ()

Reklama

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Ukrutně šťastni je zajímavý film, který je možno doporučit ke shlédnutí, ale obávám se, že výše hodnocení je přímo úměrná množství viděných severských (a hlavně dánských) filmů. I přesto, že se Genz snaží od svých kořenů svým způsobem odpoutat, ať už tím, že se film vlastně nebere moc vážně či, že to rozhodně není Dogma s digikamerou a navíc je to western (prvky westernu jistě možno najít už v Dear Wendy), ale stejně to svůj původ nezapře. A jako příspěvek z těchto luhů a hájů, navíc od autora pro mě osobně výborného Číňana, si víc jak průměrné hodnocení nezaslouží. ()

octopuska 

všechny recenze uživatele

Jakob mě okouzlil, už v Submarinu, které na mě hodně zapůsobilo a tady je neméně skvělý. Atmosferický snímek se strohou konverzací, bažinou převlečenou za skládku mrtvol a jiného nepotřebného harampádí. Spolkem karbaníků, kteří hledají parťáka. A jiných podivných lidiček v jednom podívném městečku, kde si problémy řeší zcela svérázným způsobem po svém. Takže náplava Robert, který se tam přijede, tak trochu schovat, před nevalnou minulostí, si záhy svými nechtěnými skutky a činy podepíše ortel. A myšlenky na odchod z tohoto podivného městečka, kde se všichni tváří ukrutně šťastně se pomalu rozplynou, jak mraky nad bažinou. "Teď jsi náš Roberte". ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Ukrutně šťastni patří do kategorie "kafkiád". Jde o snímek, kde určujícím prvkem je pečlivě budovaná atmosféra komunity, která si určuje svá vlastní pravidla hry, řídí se svou vlastní morálkou a ostražitě se chrání před pohledem zvenčí. Cizinec není našinec a je potřeba ho buď vypudit, zlikvidovat nebo uzpůsobit k obrazu svému. Kladem v tomhle případě je, že scénárista ani režisér snad s výjimkou jedné dvou scén moc netlačí na pilu a celé to vypadá civilně a uvěřitelně. Je to vlastně variace na těžce černohumorné severské tragikomedie s těžko napodobitelným stylem a všudypřítomnou absurditou. Pokud v takovém případě přistoupíte na hru, kterou s vámi filmoví tvůrci hrají, můžete se královsky bavit. Pokud ne, můžete jen nad těmi podivíny krčit rameny a ošívat se nad nemorálností těch svérázných antihrdinů. Celkový dojem: 90 %. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Film dánského režiséra H. R. Genze získal hlavní cenu Křišťálový globus na 43. ročníku MFF Karlovy. Genz se českým divákům představil už v roce 2005 svým filmem ČÍŇAN, který získal Cenu FIPRESCI a Cenu Ekumenické poroty na 40. MFF Karlovy Vary. [Zdroj: CinemArt] (POMO)
  • Snímek se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu byl natočen podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného UMĚNÍ PLAKAT). [Zdroj: CinemArt] (POMO)

Související novinky

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech

13.07.2008

Přestože si nejnovější režijní počin Michaely Pavlátové Děti noci samotný cenu neodnesl, hlavní herečtí představitelé filmu Martha Issová a Jiří Mádl doslova ovládli podium velkého sálu hotelu… (více)

Reklama

Reklama