Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

Kellerman

Roman Polanski je bezpochyby velký režisér,to je jasné.Natočil spoustu filmů,které právem vešly do dějin kinematografie.Ovšem v novém tisíciletí mu to jde o poznání hůř.Pianista byl podle mě těžce přeceněný,Oliver Twist dost podprůměrná adaptace slavné předlohy a ani Mužem ve stínu nedokázal Polanski svůj vlastní stín překročit.Zajímavá zápletka,lákavé herecké obsazení a atmosférický trailer mě navnadili,ale výsledkem je jen technicky kvalitní,ale jinak poměrně unylý a chladný film,který mě nedokázal napnout,což je u thrillerů asi ta největší chyba. ()

Kazenka

Tento film se vstřebává trochu hůře, než jiné filmy Polanského. Na začátku mě odradilo pár záběrů, které se sice vyjasnily během děje, přesto nebyly nezbytně nutné. Velice brzy zjistíte, kam film míří a na katarzi není čas. Hudba je vynikající, udržuje člověka při smyslech, bez ní byste film prostě nepochopili. Ewan McGregor nezklamal, svou roli dokonale ovládá (i britský suchý humor). U Pierce Brosnana jsem dlouho váhala, jestli jeho herectví je adekvátní k jeho postavě, nebo zbytečně přehrává. Ovšem na konci filmu mi to bylo naprosto jasné - jeho výkon byl vynikající. Závěr filmu působí jako přiměřená tečka. A můj závěr zní: Není Polanski jako Polanski. ()

petisek

Polanski skvele vystihol ducha románovej predlohy od Roberta Harrisa a do bodky presne natočil príbeh, tak ako som si ho pri čítaní knihy predstavoval. Samotný film je skutočne brilantne natočený - najlepší thriller, čo som v poslednom čase videl! ()

DoubleJo

Priznam sa ze com cakal trosku viac. Ci uz napatia alebo zamotanejsieho pribehu. No napriek tomu musim dat 4* a to hlavne kvoli hudbe, ktora bola skomponovana brilantne a davala filmu uplne novy rozmer. A v neposlednom rade atmosfera a herci boli tiez viac ako priemerni, takze suma sumarum som bol spokojny. ()

Burrows

Jednoduchá a fádní zápletka s logickým a nikoli překvapivým vyústěním (říkám teď, v průběhu filmu bych to neočekával) dělá společně s velmi hutnou atmosférou, ne nepodobnou snímku The Shutter Island, z The Ghost Writera film, který by neměl uniknout zainteresovanému divákovi. Přidávám jedno malé doporučení. ()

Soubi

Formálně skvělý film...obraz, kamera, zvuk, herci...to vše splynulo v jedinou symfonii. Jen příběh skřípe...a protože já upředňostňuji obsah nad formou, musím dát 4*, protože tomuto filmu stále něco chybí. ()

zly.dvojce

Jo jasně, každej je chytrej jak vopice s tím jak je zápletka jednoduchá, konec překombinovaný atd. Ale ta atmosféra pánové ta atmosféra. Filmařina nejlepších kvalit, stejně jako herecké výkony ()

Jara_II

Čekal jsem, že mě ten film dostane víc. Polanskeho režie mě sedí prakticky vždy, Ewan McGregor i Pierce Brosnan patří mezi moje vůbec nejoblíbenější herce. Jenže Muž ve stínu je přiběhově až příliš malý film pro tuto trojici. Přesto z námětu bylo asi vyždímáno maximum... ()

curfew77

Rutinérská jízda, jejímž nejslabším článkem je scénář, přesněji řečeno knižní předloha. Zápletka je totiž notně přitažená za vlasy a finální rozuzlení až téměř úsměvné, já jsem se aspoň ještě hodinu po skončení filmu skvěle bavil nad tím, jak mazaně si CIA v představách Roberta Harrise "zajišťuje" budoucí britské premiéry - feministky ale asi budou plesat :) Pozitivní ovšem je, že exkluzivní úroveň ostatních složek vám umožní nepřemýšlet nad tím, CO se na plátně odehrává, a donutí vás vychutnávat, JAK se to odehrává. Herci, kamera, interiéry, exteriéry, dialogy, všechno pětihvězdičková liga, tempo tak akorát - z každého momentu prostě čiší suverénní jistota až exkluzivita. V každém případě stojí za vidění. 80 %. PS: Jsem si téměř jist, že "worldwide" nejvděčnější divačkou Ghost Writera musela být jistá Cherie Blairová :) ()

Bigwave

Roman Polanski to je osvědčená kvalita, o které se nepochybuje a hlavně, která nezklame. Celý film je v takovém pochmurném kontrastu deště, zatažené oblohy, větru. Scény z plážového domu, kde se mi naprosto líbila kompozice všech záběrů. Žral jsem všechny dialogy, jelikož byly napsány chytře a s myšlenkou. Poslední scéna se vzkaz, byla úchvatná. ()

miki68cz

Příliš politické, tomuto druhu filmu jsem nikdy netleskal. Jedna hvězda je za hudbu, jedna za Ewana a jedna za......... Eliho Wallache, z něhož je roztomilý dědeček. Občas jsem se ztrácel ve jménech různých politiků a agentů CIA a obávám se, že v tomto filmu je částečně zobrazena Polanskeho schizofrenie a strach z amerických tajných služeb. ()

petite fille

film potvrdzujúci moje presvedčenie, že aj stokrát zopakovaný príbeh s nevyhnutnými obmenami sa môže zaskvieť v kvalitnom podaní. začína to pomaly, miestami až nudne, ale ako sa to na vás nabaľuje a graduje, zisťujete, že ste do toho chtiac-nechtiac namotaní, a keď príde vyvrcholenie, musíte sa spokojne pousmiať nad tým, že na vás znova úspešne našili búdu. tak sa to robí. ()

Ernie_13

Niet ani co vytknut. Herci boli dobre vybrani do svojich postav a podali velmi dobre vykony. Hlavne Ewan McGregor. Film je natoceny v zaujimavej atmosfere a hudba tu atmosferu iba zvyraznuje. ()

Pitryx odpad!

Nechápu. Co je na této nudě mysteriózního?? V první hodině se kafrá a kafrá, spousta politiky a skutek utek. I kdyby to natočil Spielberg nebo jiný slavný režisér tak dám film do odpadu a nikdy více na něj nekouknu. Taktéž tedy činím s filmem pana Polanského. Po hodině nudy jsem to totiž vzdal.0112201012418/12828 ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor