Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

poet

Ako reklama na BMW je to slušne :) Pisať knihu o bývalom premiérovi nemusí byť až také bezpečné ako sa na prvý pohlaď zdá a ani moc záživné... ()

petikacka

Už jsem to viděla několikrát, ale teď teprve píšu koment. Můj milovaný Ewan to zde rozehrává sqěle stejně jako příběh sám. Je to dokonalé spojení napětí, filmových obrazů (zejména obří okna na písečné duny jsou bomba) a hlavně neustále gradujícího napětí až po samotný konec. Polanski si na rozdíl od jiných vrstevníků neustále drží laťku svých filmů na Top 10. Za mě 100% ()

barteca

Blaire,Blaire, jednou na tě dojde. Skvostný politický THR, herecký koncert všech, McGregor úžasný ve svém civilním hereckém projevu a účast nesmrtelného E.Wallacha mě dojala. Polanski si zaslouží milost, prostě MISTR. ()

jorgus

atmosferu to melo vynikajici..celou dobu tu dlouho stopaz jsem ale cekal na neco vic, nez prislo..:(vynikajici filmarina, ktera vlastne byla naprosto o nicem..:( ()

MAJkLSON

Opravdu skvela atmosfera vytvari tento napinavy thriller od zacatku az do konce. Jenomze konec me jaksi netrefil na stoprocent, ale jen tak bokem liznul. Coz je obrovska skoda, protoze jsem si tenhle film po celou jeho dobu plne vychutnaval. Pokud hledate behem zamraceneho dne nejaky film, tohle je jasna volba. ()

godycz

Ach ta kamera, ach ten Gregoruv projev, ach ta britština, ach 007 v důchodu, ach to počasí, ach ten non happy end !!!! ()

KOZEL84

a půl.Tady snad nejde nic vytknout.Herci bezchybní,ale hlavně tajemná atmosféra celého filmu byla taková jak to umí jen Polanski.Jak píše Lima. ()

Rocket

Že nie som jediný, kto si praje sfilmovať život Romana Polanského, najlepšie pod režisérskou taktovkou samotného Maestra? A film The Ghost Whisperer? Polanski by natočil aj polievanie kvetov napínavou formou. ()

Fifer

Určitě to nepatří k jeho nejlepším dílům, ale je to stále skvěle odvedená práce. Ta izolace, chlad a nepřátelství na vás dýchá během celého filmu. Závěr je opravdu slabší, ale za to může spíše scénář. ()

piranha

Nemůžu říct, že by mě konec překvapil. Odhalení to bylo ve stylu „za vše může zahradník“ a zápletku si zřejmě pracně vycucali z prstu, aby mohli obsadit všechny ty herce. Ale spisovatelova duchapřítomnost mě srazila do kolen. ()

triberpaddy

Čekal jsem podstatně větší vystupňování napětí, ale zbytečně. Žánr mysteriózní a thriller nemá v tomto případě s filmem co dělat, je to spíš takové lehké drama/krimi které mi nemá co nabídnout a které ve mě nezanechalo nic, nad čím bych další den přemýšlel. ()

edie sedgwic

Polanski ma uz parkrat sklamal a zakazdym som mu dala dalsiu sancu len z lasky k filmu Pianista. Tentoraz ale ozaj trafil vedla. Nemastny-neslany politicky thriller az na par vydarenych scen skutocne nema vela plus. Afektovani britski herci a pre mna skutocne neprijemny Pierce Brosnan celkovy dojem este viac kazili. Bola to neskutocna nedotiahnuta nuda a myslim, ze Polanski by uz mal pomyslat na dochodok. ()

JohnnyB.

Výborná atmosféra, herecké výkony, styl, jakým byl film natočen. Hodnocení sráží "absence"děje (na můj vkus), osudy dvou hlavních představitelů v závěrečné dvacetiminutovce a "velké rozuzlení". Sledování filmu mě bavilo. Po skončení filmu jsem však byl trochu rozčarován. ()

Bozvav

Nezaměnitelný Polanskiho rukopis dýchá z příběhu v každé vteřině. Jen on a několik málo dalších na světě dokáží i z tak banálního příběhu vykřesat vcelku slušnou atmosférickou záležitost. Nicméně dle mého do thrilleru má film daleko. Jisté napětí tam sice bylo, ale jako celek dost předvídatelné a vlastně i nudné. Problém nebyl v hercích, ti hráli jedna báseň, ale ve scénáři. Ten je plný nelogických situací a nesmyslných, až přímo naivních počinů. Co by se dalo přehlédnou u akční pitominy, zde při tak kvalitním zpracování je velkou vadou. Za mne 60%. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor