Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

Didisek

Skvělý film který mi zůstane v hlavě jež dlouhou dobu. Skvělé zápletky, výborná schopnost hrát si s divákem a jeho myšlením. Pro mě nejlepší triller co jsem za ním viděla + můj oblíbenec Ewan tomu dodává jenom korunku. Samozřejmě jsem neodolala scéně s putujícím lístkem, ve kterém jsem vážně nevěděla, ke komu doputuje. ()

Efreeti

Polanskiho styl je jasně patrný. Nepřipadalo mi, že by to kvalitou dostihlo aspoň Devátou bránu...natož třeba Pianistu ()

Gladi

Hm z tohto filmu mam dost zmiesane pocity.vcelku to uslo len sa mi zdalo,ze spisovatel bol naivne dovercivy.U mna 3,5* ()

akcul

Celek je přece víc než jen součet jednotlivých složek? I přes formální preciznost, obsahovou zajímavost a Ewana - mnou TO CELÉ nepohnulo? Lehce nadprůměrný snímek - pro mě osobně se špetkou zklamání. Mám stále nudný požadavek, aby mě film "chytnul" a ono nic! PS: ráda dám druhou šanci. ()

Via

Místy si opravdu říkáte, proč já ten film vůbec pouštěl(a)... ale asi jednak kvůli obsazení (Ewan McGregor, dokonce i Pierce Brosnan), jednak kvůli mé zvědavosti, ač se v politice téměř vůbec nevyznám, tak mě to začalo zajímat... o co tam vlastně jde, proč někdo činí tak a jiný onak, proč někdo někoho obviňuje, kdo za jakých okolností zemřel... Ke konci už tomu začínáte přicházet na kloub a jen si přejete, aby to neskončilo, jak čekáte... Hudba taková mírně podmanivá (viz Alexandre Desplat). ()

raider.minoo

7/10 - Příjemný filmový zážitek v Hitchcockovském stylu. Mrazivé prostředí deštivé pláže, perfektní zobrazení pokrytectví politického světa, dusné rodinné vztahy, gradující děj a skvělý McGregor. ()

Dextwer

Povedený thriller, který nenabízí nic navíc s průměrnými hereckými výkony, které dokresluji chmourné počasí ve filmu. Každopádně zápletka a myšlenka ve filmu je zajímavá. Zajímavosti: * Jelikož nemohl režisér Polanski vstoupit na území Spojených států, za stát Massachusetts se ve filmu vydává Německo, ve kterém natáčení 3 měsíce probíhalo. Aby záběry vypadaly důvěryhodně, použila se řada detailů, například americká auta, značení, dřevěné domy či komparz pocházející z USA * Autor předlohy Robert Harris připouští, že při tvorbě postavy Adama Langa se víc než výrazně inspiroval Tonym Blairem a jeho okruhem proamerických politiků. Film tyto narážky ještě zdůraznil vzhledovou podobností herců. Hodnocení: 60% ()

Dave_ff

Kamera, herci i režie - vše na výbornou, ale celkový dojem není až tak skvělý jak jsem čekal. Jako jednoznačné plus bych označil výkon Ewana McGregora. ()

Gortyna

Tenhle film nebyl mysteriózní, ale slaboduchý. Připomíná Cimrmanův princip očekávání a zklamání. Postavit film na tom, že rozuzlení je založené na "šifře" prvních slov v několika prvních odstavcích rukopisu je, slušně řečeno, k smíchu. A na té šifře je založen i důvod, proč v zahraniční politice Velká Británie podporuje USA. Žádné geopolitické důvody, žádná tradiční diplomacie, nýbrž fakt, že manželka premiéra - a dál už nesmím, abych neprozrazoval zápletku. Po Bohovi masakru další zklamání s Polanským během jednoho týdne. ()

MP17

Celou dobu jsem měl pocit, že sleduji nějakou rozšířenou verzi promyšlené reklamy na BMW. Atmosféra docela OK, ale zápletka samotná nebyla kdovíjak zajímavá a šokující, konec všechno zazdil. Nemusím již vidět víc. ()

martinvagner

Polanski opět dokázal, že je mužem na správném místě. Politický thriller, který má nádech tajemna způsobený věčně zamračenou a deštivou oblohou. Poukázal na to, jak to možná v tomhle světě funguje. Závěrečná scéna s podáním lístku byla už jen třešnička na dortu. ()

Bumerang

Rozhodně spokojenost. Polanski předkládá dokonale stísňující atmosféru, která ruku v ruce se stopáží nabírá na intenzitě. Konec byl "nekompromisně lahodný"! Pěkné Romane, moc pěkné! ()

principessa

Všem to připomíná Prokletý ostrov, mně se teda při sledování Muže ve stínu ubíraly myšlenky spíš k Fincherovu Muži, kteří nenávidí ženy, akorát tohle by se spíš mohlo jmenovat Ženy, které nenávidí muže a označila bych to za takovou méně zaostalou sestřičku Fincherova výtvoru. Samozřejmě se tomu musí nechat dobrá atmosféra, podmaní si vás a nepustí vás až do konce, člověk pociťuje ohromnou stísněnost v průběhu celého filmu a ta je ještě umocňována tím ponurým počasím a hudbou, která působí přesně tam kde má. Jenže víc to ke mně nepromluvilo, žádné nadšení to nevzbudilo (až na jednu dvě scény) a přiznejme si to: ten příběh stojí naprosto za nic a to nejen, že by mě nezaujal a byl pro mě příliš jednoduchý, ale on je navíc strašně nelogický a neskutečně mě v určitých chvílích štve a rozčiluje. Za čas si ani nevzpomenu, o čem že to vlastně bylo, a to, že to bylo docela dobře natočený mě v tomhle případě nijak zvlášť nevzruší. 5/10 ()

babula

Když jsem se rozhodla kouknout na tenhle film, trochu jsem měla obavy, ale velmi záhy byly pryč. Výborný thriller a jedinečná atmosféra, kterou dokáže Polanský ve svých filmech vytvořit, a k tomu Ewan McGregor, to nejde ohodnotit jinak než plnou palbou. ()

Max Q.

Nebylo to špatné, ale dokážu si to představit spíše jako hezkou televizní inscenaci, ne jako film do kina. ()

calculus

Potemnělá konspirace o tom, jak ve skutečnosti zcela jistě nefunguje vysoká politika. Ale OK, Polanski to pro běžného nekňubu vykompenzoval parádní reklamou na BMW:-) Trochu mi trvalo, než jsem si na ty "tajné služby" udělal náladu. Podstatné je, že mě i přes některá "ale" bavil! ()

DR.SZ

Byť se jedná vcelku o napínavý politický thriller, má velmi slabá místa, když se dlouze vyjednává a vyptává, přitom vše důležité by se stačilo vysvětlit daleko rychleji. Tady se omývalo zbytečně vše dokola, i když Pierce Brosnan a Ewan McGregor hráli hlavní postavy skvěle, každý se monitoroval vzájemně jinak a nakonec oba zemřeli. Neříkám, že námět je neoriginální, svým způsobem inovuje, ale provedení o tom někdy nedokáže přesvědčit. Obzvlášť dobře vyznívají scény s nespokojenou manželkou expremiéra, kterou bravurně ztvárňuje Olivia Williams, a hrdinovo putování po pustině za pravdou, ale rázem ji střídá útěk dlouhá vyptávání se a ve výsledku ke konci ani moc nepochopíme, oč hrdinovy šlo. Škoda pro jinak dobrý snímek ...63% ()

harycek

Docela zdlouhavé , ale nejvíc mě zaujala vyzváněcí melodie mobilu hlavního hrdiny , která zněla jako začátek "České mše vánoční" od Jakuba Jana Ryby! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor