Zábavný park

• USA Adventureland (více)

James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

ghatos

80s mám rád, hodně rád. Na začátku jsou trošku cítit hlavně přes hudbu. Postupně se však vytrácejí do banálního děje, který může být umístěn do jakéhokoliv časového období. Adventureland je oddychová záležitost s dobrými písničkami a skvělou Kristen Stewart. ()

zigíš

jesse eisenberg je rovnako nevýrazný ako michael cera (naposledy v ´Nick and Norah's Infinite Playlist´) je s podivom, že sa na nich lepia tie najkrajšie dievčatá ..nevierohodné a rozpačité ()

Scar

Len pre Boha nečakajte od tohto filmu komédiu. Tú si väčšina z nás predstavuje úplne inak. Rozmýšľam, či som sa vôbec zasmial, alebo aspoň pousmial. Jedným okom dnu, a druhým von. Hrala tu ale Bela zo súmraku. Nie, nie herečka Kristen Stewart, ale samotná Bela. Spoznal som ju. Tvárila sa presne tak isto,.. vyzerala presne tak isto... žiadne nové gestá, či výrazy. To bude Bela. ()

Bagr_007

Nevím proč, ale mám hroznou chuť to vidět znovu. Greg Mottola samozřejmě, jak jste již zřejmě pochopili, natočil sice znovu film o mladých, ale se Superbad to nemá společné takřka nic. Ale já se na něj nezlobím, protože je to velmi dobré. Jesse Eisenberg a Kristen Stewart jsou velmi velmi sympatičtí. ()

greetchen

Netušila jsem, co na té Kristen všichni vidí, když v Twilight sáze hraje tak toporně a fakt prachbídně, díky tomuhle filmu si u mě ale reputaci o dost zlepšila. I když... možná je to tím, že jí ta role sedla jednoduše proto, že nemusí moc hrát, protože takováhle sama je. Stále stejná gesta, neměnný výraz, milý úsměv. Asi ji budu muset skouknout ještě někde jinde. :-) Tenhle film byl ale rozhodně potěšující, upřímný, nenucený, příjemně líný... Prostě ideální program na odpoledne, kdy se vám do ničeho nechce. ()

Guzo

Žánrově dost nezařaditelné, rozhodně se nejedná o nějakou megavtipnou komedii, ale to jsem ani nečekal. Atmosféra roku 1987 ale z filmu docela sálá a kdyby nebyl místy scénář tak nevýrazný a hloupý, šel bych ještě o hvězdu výš. ()

V.Silver

Ani naprosto otřesná Kirsten Stewart mi nezkazila dojem z tohoto filmu :) Děj utíká pozvolna jako celé prázdniny strávené prací u atrakcí v Zábavním parku někdy na konci 80. let a (kromě hereckého omylu v podobě již zmínění Kirsten Stewart) skvělí herci představující celou řádku pitoreskních postav se postarají o to, aby se divák ani na chvíli nenudil. ()

iantomasik

Politováníhodnou rigiditu a schematičnost stavby děje zde dokonale kompenzuje cit pro detail, minimalistické dialogy a herecké výkony ústřední trojice protagonistů ... Vystřižení prvních a posledních pěti minut, které alespoň já chápu jen jako milosrdné slevy konzumnímu obecenstvu, by tenhle film katapultovalo do úplně jiných výšin, na pomyslý piedestal k "pravdivým filmům o platonické lásce" typu Hledám Amy, či Ztraceno v překladu ... Podrobněji na : http://buranfilm.xf.cz/#adventureland ()

P1tr

Velice příjemné, avšak naprosto jiné, než jsem od Mottoly čekal. Romantická složka byla nevyhnutelná, nicméně jsem nepředpokládal, že po Superbad jí bude věnováno tolik prostoru a že bude hrát prim a humor tlačit do pozadí. Ze začátku mi dělalo menší potíže na tato pravidla přistoupit, nicméně čím blíže ke konci jsem byl, tím více jsem si zpětně uvědomoval, jak to celé bylo fajn. Plynulé, smysluplné a citlivé. Mottola dokazuje, že je opravdu talent a že umí točit i pro dospělejší publikum, než jsou nadržení teenageři. Ačkoliv je hlavní postava občas až za příliš velkého blbečka, dokážete mu přát úspěch s jeho, nejspíše, životní láskou. Nádherná Kirsten Stewart s radostí hází Twilight za hlavu a je úžasná. Ani klasičtí přihrávačí jako Bill Hader nezůstanou bez povšimnutí a i Ryanu Reynoldsovi stačí malý prostor, aby na sebe dokázal upozornit. Adventureland mě nakonec dostal a jako citlivě udělaná romantická komedie ze života si zaslouží váš čas. ()

faraon

Tomuto filmu tá absencia veľkého plátna nič neuberie, atmosféru toho leta z nedávnej doby pocítite i tak. Kristen Stewart alias Em. hrá rovnakú úlohu ako v Twilight ságe, len s tým rozdielom, že jej druhá polovička je tentokrát loser s relatívne bežným výzorom (hlavne, čo sa komédií týka), i keď s charizmou a dobrým srdcom. Čo je veľké plus, nejde tu o typický problém prvého sexu, ale o vzťahy všeobecne a najviac vás pobavia majitelia zábavného parku:) ()

HomeAlone

Nieje to sice perfektny film , ale v dobe kde vychadzaju same teenegerske komedia s fekalnym humorom , tak tato komedia je medzi nimi nieco ako klenot . Nepatry to ani medzi komedie , pri ktorych sa divak non stop smeje , ale ja som sa nenudil ani sekundu , cely film na mna posobil ako velmi mily tak ako aj hlavna dvojica a velmi ma potesil . Celkovo na takych 80% ()

jenik71

Nechápu, co je na tomto filmu tak zajímavého a zvláštního. V prostředí lunaparku se prostě zrodil nový vztah. No a co ? Park možná zábavný je, tahle bezmyšlenkovitá komedie ne. A ona to vlastně ani komedie není. ()

zolo23

Skvelé postavy a ešte lepšie zoskupenie hercov ani nemohlo byť. K tomu úžasne zvolená hudba, bez ktorej by film bol možno iba priemerný. Naozaj veľké prekvapenie, ktorých je tento rok akosi pomenej. A tá chémia medzi Kristen a Jessem bola úúúplne uveriteľná. A na záver jedna svätá pravda...S JOINTom je svet oveľa jednoduchší ;-) ()

BMAJTZ

Film bych ani nahodou neoznacil slovem komedie ale spise takovym komornim dramatem, to bych zminil zaprve. Jinaj je to prijemne depresivni poohlednui to dulezitych vecech v zivote. To je asi ono poselstvi co si z toho clovek odnese. Clovek se sice moc nenudi ale vylozene ho to ani nenadchne. Je to takova pomala rutina ktera se ubira presne tim smerem kam byste cekali. ()

svačinka

v rámci žánru nelze nic vytknout, skvělí herci a perfektní soundtrack...taky mi připadá, že ve většině filmech hraje tu "so called best chick" daleko méně atraktivní dívčina než ta osudová...tento film nevyjímaje:-) ()

ZkuKol

Nezávislá teenage romantika. Poměrně šikovně využitá stylizovanost do 80. let (tehdejší nezávislá kytarová scéna má nastarosti fajnový soundtrack) je asi jedinou zajímavostí. Příběh o chudém romantikovi, jenž se zamiluje do problematické krásky zrovna nápady a originálností nesrší. Jesse Eisenberg hraje spíš přes ksicht, Hader a Reynolds jsou silně upozadění, takže jedinná Kristen se snaží dokázat, že Twilight je ústřel. Mottola je neuvěřitelně nenápaditý a veskrze ve filmu nepřítomný režisér (ano Superbad podle mne nejsou super). Takže je všechno takové zešedlé, nevýrazné, nezajímavé, témata jsou provařená a vlastně jen záleží na hercích, co s tím provedou. To že je romantika nezávislá a stylizovaná, ještě neznamená, že je zábavná a zajímavá, ale soundtrack je fajn... 50% ()

DeLaMorte

Komedie s nekomediálními prvky..nuda s nudmími prvky...možná jsem byl naivní a čekal víc ,ale přišlo mi to děsně předvídatelné a dobře koukatelné pro "náctileté" pro mne opravdu bohužel jen prázdný film s tématikou tisíkrát před tím viďenou a možná i lépe. ()