Reklama

Reklama

Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (891)

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Naštěstí jsem neznalý předlohy, ale když už nic, tak mě na ní Poslední vládce nalákal. Je to lepší jak Stalo se a je to rozhodně lepší jak Žena ve vodě. Radši tuhle fantasy blbost, na kterou se rád v nudném odpoledni kouknu (už třeba jenom kvůli těm hloupočkým a pěknoučkým herečkám) než na rádobypřemoudřelé Stalo se, které se mi námětově trefilo do vkusu 100%, ale to bylo tak všechno. Každopádně další film se superhrdiny už prosím né!! ()

Disk 

všechny recenze uživatele

3/10 za špičkové triky a slušnou hudbu Jamese Newtona Howarda. Jinak jde přesně o takovou katastrofu, jakou popisovaly recenze na rottenech. Scény na sebe moc nenavazujou, herecké výkony podprůměrné, Dev Patel a jeho filmový otec otřesní a korunu tomu nasazuje konvertované 3D, které ve skutečnosti neexistuje. Dialogy stupidní. Nejhorší na tom je, že se ve filmu NIC neděje, vše popisuje velmi ukecaný voiceover a bohužel to nevylepšuje ani velmi krátká stopáž (nechápu, proč je od Šestého smyslu stopáž vždy stejná). Obávám se, že vznikl naprosto zbytečný film zamyšlené trilogie, která asi nikdy nevznikne, leda tak s jiným tvůrčím týmem. ()

Reklama

Psema odpad!

všechny recenze uživatele

Děsivá prohra a poslední hřebík (alespoň doufejme) do Shyamalanovy umělecké rakve. Těžko říct, co je horší. Jestli obrovský rozpočtový tunel, v němž se v podobě tří větších kulis a jednoho lesa ztratilo 150 milionů, zmatení herci, kteří nemají šajna, co hrají za postavy, anebo scenáristický hnůj, v němž se Shyamalan začne topit cerka po minutě a půl. Je napováženou, že film, jenž je od začátku do konce narvaný expozičními žvásty (byť oproti geniální předloze stále smutně ořezanými), nezvládá na ploše 90 minut vykreslit motivace, představit fikční svět a už vůbec ne stvořit postavy, k nimž divák přimkne a prožije dobrodužství s nimi. Poslední vládce větru je přes hromadu řečí nebývale prázdný, v honbě za "strhujícím" tempem myšlenkově zcela nesrozumitelný a svou snahou o rozjetí velkolepé trilogie rovněž i k neuvěření směšný. Ale co čekat od filmu, jenž do předních pozic v závěrečných titulcích strčí účetní zodpovědnou za výplatní pásky. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

POSLEDNÍ VLÁDCE VĚTRU je sice nejslabším Shyamalanovým filmem od ŠESTÉHO SMYSLU, ale to ještě neznamená, že se jedná o špatný letní film, přestože nesplňuje požadavky letního blockbusteru, či dokonce o jeden z nejhorších počinů posledních let, když je jeho nepřijetí u angloamerického a evropského publika dáno neznalostí či neochotou přistoupit na odlišné vnímání (pasivní rezistence) a pojetí světa (buddhismus) a úlohy i motivace postav v něm (karma). Hlavní problém bych viděl především ve snaze vměstnat celou první sezóna seriálu (tj. dvacet 20minutových dílů) do jednoho celovečerního filmu (tj. 103 minut včetně závěrečných titulků), přičemž se pro vyprávění - uzpůsobeného pohledu hlavní hrdinky - zachovává to zcela nezbytné. Ačkoliv je koncepce trilogie zachována, opomíjí se, že v kapitole první šlo v americkém anime především o představení a prokreslení postav, obeznámení se zákonitostmi fikčního světa a opuštění pohádkového rámce vstříc žánru fantasy s nastíněním komplexnějších (geo)politicko-ekonomických vazeb a propletených vztahů. Film na výše zmíněné rezignuje ve prospěch podřízenosti základním myšlenkám buddhismu včetně gándhíovského protikolonizačního přístupu pasivní rezistence, a tak si na mainstreamový letní blockbuster dovolí inscenovat scény atrakcí jako baletní představení, ve kterém jde o ladnost pohybu a nikoliv fyzický dopad, flashbacky a montážní sekvence redukující ohromné množství časoprostorých vazeb na naprosté minimum jsou do vyprávění vloženy ne z důvodu vypravěčské nemohoucnosti a neschopnosti prokreslit postavy, ale k podpoření jednoho z významů. Vzhledem příslušnosti k určité kategorii (letní blockbuster podle oblíbeného seriálu) a zacílenosti na konkrétní diváckou skupinu (prepubertální mládež ve věku Aanga) jde o chvályhodný přístup, který si odsudek zaslouží leda za to, že celek vyzní jako poněkud tezovitá buddhistická protikolonizační agitka a Shyamalan jako auteur upozadil svůj rukopis (vypravěčská sofistikovanost spolu se žánrovou nevyzpytatelností a stylistickou nekonvenčností včetně významotvorného barevného ladění v pojednání o upínání se k iluzím na úkor skutečnosti) ve prospěch požadavků studia. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

V kútiku duše som veril, že Shyamalan ešte dokáže prekvapiť, ale tentokrát sklamal na celej čiare. Príbeh oplývajúci tak dokonalou štruktúrou príbehu si nezaslúžil byť takto sprznený. Pri tomto dokonca aj Emmerichových '10,000 B.C.' vyzeral ako veľkofilm. Keby sa tvorcovia viac zameriavali na podstatu príbehu a trošku vylepšili infantilné dialógy, tak to mohlo celé, aj bez tretieho rozmeru, vyzerať úplne ináč. 45%. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (35)

  • Režisér M. Night Shyamalan je známý tím, že se ve vlastních filmech vždy mihne v menší roli. Zde se však výjimečně neobjevil. (Sufferer)
  • Zlaté maliny 2011: Nejhorší herec ve vedlejší roli - Jackson Rathbone; Nejhorší 3D film; Nejhorší režie - M. Night Shyamalan; Nejhorší scénář - M. Night Shyamalan. (Pepinec)
  • Skladba, která zazněla v prvním traileru, se jmenuje "Original Trailer Music" a složil ji James Newton Howard. V druhém hrála "Lonely Dusk" od Methodic Doubt. (Kailo)

Související novinky

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (více)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (více)

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Po zániku Země a Poslední vládce větru rozhodně nepatří mezi filmy, za které by M. Night Shyamalan sklidil příliš chvály. Pověst mistra napětí si vysloužil spíš Šestým smyslem a Vyvoleným, takže… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

Manojovu kariéru může spasit jedině zázrak. Na jeho poslední filmy už se téměř nedá koukat, a když to náhodou někdo udělá, tak spíš pro tu srandu, jak moc špatné jsou. Poslední vládce větru na sebe… (více)

Reklama

Reklama