Reklama

Reklama

Ghost Rider 2

  • Česko Ghost Rider 2: Duch pomsty (více)
Trailer 1

Ve východní Evropě varuje kněz Moreau mnichy ze skalního kláštera, že se blíží takzvaná hodina proroctví. Tehdy se ďábel Roarke pokusí převtělit do těla třináctiletého Dannyho, a získá tím ještě větší sílu. Je nutné Dannyho a jeho matku ochránit. To se jim však nepovede, protože klášter napadli muži pod vedením Raye Carrigana, kterého si najmul právě Roarke, a Dannyho i s matkou unesli. Moreau kontaktuje Johnyho Blaze, který jako jediný může pomoci. Johnny před lety uzavřel smlouvu s Roarkem a jediný se může ďáblovi postavit. Johnny zpočátku nemá zájem, ale když mu Moreau slíbí, že za záchranu chlapce ho zbaví kletby, souhlasí. Najde je ve chvíli, kdy Carrigan hodlá zabít Nadyu, protože už ji k ničemu nepotřebuje. Johnny, proměněný v Ghost Ridera, se s Carriganem a jeho muži pustí do boje. Mnoho jich zabije, ale Carriganovi se přesto podaří i s Dannym upláchnout. Následujícího dne se Johnny probere v nemocnici, odkud uteče. Spatří i Nadyu a žádá ji, aby přijala jeho pomoc v hledání Dannyho. Zároveň ji varuje, aby mu v případě, kdy se zase promění na Ghost Ridera, nevěřila. V tu chvíli to není Johnny, ale démon, který má hlad a může jí ublížit. V mezičase se však Roarke dokázal telefonicky spojit s Carriganem a přes telefon s Dannym spustil ochranu, takže Johnny teď Dannyho nemůže vycítit, nicméně Carrigana ano, a žádá ho, aby hocha „dodal“ na místo určení včas. Nadya se Johnnymu přizná, že ona sama také uzavřela smlouvu s ďáblem Roarkem v okamžiku, kdy ležela polomrtvá, dusící se vlastní krví. Za záchranu svého života s ním otěhotněla, a její syn Danny je tedy něco jako poloviční ďábel a má se stát nástrojem Roarkovy neomezené moci. Danny se pokusí Carriganovi utéct, ale zlomí si nohu v kotníku, a je znovu zajat. Johnnymu a Nadye se je podaří vystopovat a zatímco Johnny bojuje s přesilou, Nadya s Dannym odjíždí. Johnny smrtelně zraní Carrigana, ale Roarke se nehodlá vzdát, a tak Carrigana znovu oživí a změní ho v démona se schopností nechat zkamenět vše, čeho se dotkne. Johnny se vydá za Nadyou a Dannym a připojí se k nim ještě Moreau, který je dovede až do skalního kláštera. Kde hodlá Johnnyho osvobodit od kletby. Zde mu vypráví, že Ghost Rider je vlastně změněný anděl spravedlnosti Zarathos, kterého mučili v pekle, a on zešílel. Nyní musí Johnny podstoupit nebezpečný proces vymýtání ďábla a není jisté, že to přežije. Johnny to chce podstoupit, a znovu se stává člověkem. Toto štěstí však netrvá dlouho. Hlavní mnich Methodius hodlá Dannyho usmrtit, protože je to podle něj jediná možnost, jak zabránit Roarkovu plánu. Johnny však Dannymu slíbil, že mu pomůže, a hodlá to dodržet. Objevuje se Carrigan, který nechá všechny mnichy zkamenět a znovu unáší Dannyho. Johnny velmi lituje, že podstoupil proces vymýtání ďábla, teď bude mít mnohem těžší pozici v boji s Carriganem, kterému se již podařilo přivézt Dannyho k Roarkovi. Proces převtělování může začít... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (578)

akisha 

všechny recenze uživatele

40% si to zaslouží. Jsou tam asi dva nebo tři dobrý vtipy, Idris Elba jako jedinej skutečně hrál a pak - potetovanej WTF Lambert, ha ha. Zato co tam předvádí Cage, to by se jeden poprděl. Měl by se vážně trochu krotit. Vrcholem všeho je pak jízda na motorce, kdy dělá takový ksichty, jako by do něj šel proud. Tyhle psycho záchvaty se střídaj s momentama, kdy se snaží vypadat zlomeně, zkušeně a chová se mentorsky. Bože. Bez debat je v nejlepší formě, když má místo hlavy lebku a nemluví. Nad příběhem netřeba se pozastavovat, je to na hlavu posazenej chaos, obohacenej totálníma zásekama jako např. jakejsi černobílej ujetej videoklip s Cagem, jak mu z huby lítaj řetězy nebo co. A do toho hraje tvrdá muzika, yeaaah! Pak je tam nějakej pan Satan, ten ještě celkem šel, jeho poskok s kompostujícím účinkem na tom byl podstatně hůř a účes měl jak Angelina Jolie v 60 sekundách. Mimochodem, proč se mu nerozložil i volant, když řídil? Největší problém stejně je, že postavy jsou tu tak dementní, že nikoho nezajímá, co se jim stane. A jak to dopadne je všem fuk už od prvních deseti minut, protože za a) Cageovy ksichty zaručeně rozptýlí pracný soustředění a za b) byla by to sakra bomba, kdyby klouček na konci zkápnul a z Cage se stal čert, co píchá vidlema hříšníky do zadku. Kdyby to takhle vážně dopadlo, zasloužilo by to * navíc. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,PŘIVEĎ CHLAPCE A MY SEJMEME TVOU KLETBU.....“ /// Děsivě jednoduchý dialogy (ovšem co tady hledat za vědu), až dětinsky efektní (tady bych vědu nehledal už vůbec) Cageho eskapády či kreace a všudypřítomná scénáristická prázdnota (což by zase tolik překvapit nemuselo). Komiksovej fanda musí vypnout (skoro) všechny orgány (i ten? Myslím, že ten hlavně....). A NA ZEMI DOPADNE STÍN .... no nic jinýho jsem ani nečekal. Ne, že by to bylo trapný – jen prázdný. Ovšem pokud vám v těle tluče srdce žháře.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem maminka Ďáblova synka. 2.) Při jízdě na motorce mě hoří lebka. 3.) Thx za titule ,,mindhunter29“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Geralt z Rivie odpad!

všechny recenze uživatele

Jak mi tohle mohli udělat? :( Tohle mi hlava nebere, jak mohli udělat z super jedničky, takovou břečku, spíš céčko. Ve filmu mě nic neupoutalo ani na vteřinu. Za tohle nemůžou dostat Mark Neveldine a Brian Taylor žádnou práci, nikdy!. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $57 / 132 / 75 milionů / 84 dní < 2,31 > násobek rozpočtu. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Ze začátku musím říci, že režisérské duo Mark Neveldine a Brian Taylor je nehorázné peklo. Filmy Zastav nepřežiješ 1 a 2 dopadly naprosto příšerně. Tito režiséři si doslova z diváka utahují a namísto akčního filmu dělají naprostou směšnou šaškárnou (rádoby vtipnné komedie). Ghost Rider 2, no akce se tu najde, celkem ujde, hlavně ke konci, příběh žádný. Prostředí filmu děsné. Nápady nic moc. Hodnotím jen 33% = ** ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Hell no. Všechny pochyby ohledně praštěného režisérského dua se potvrdily - už ty dva nikdy nepouštějte k marvelovkám! Cáklá akční psychedelie do komiksů nepatří, rozumí si s ní jen Gerard Butler a Jason Statham. Jednu hvězdičku dohromady za Idrise Elbu, super triky a překvapivě Cage, který si opět prvotřídním způsobem dělá legraci sám ze sebe. ()

Galerie (120)

Zajímavosti (20)

  • Ve filmu je slyšet tzv. Wilhelm scream, tedy výkřik, který byl použit ve více než 300 filmech, od roku 1951, kdy byl poprvé použit ve filmu Distant Drums (1951). (Maulincio)
  • Christopher Lambert (Methodius) nosil make-up pokrývající celou hlavu tetováním. Příprava trvala tak dlouho, že se rozhodl si make-up nechat dokud nebylo natáčení jeho scén kompletní, i když se každý večer namaskovaný vracel do hotelu. (Maulincio)
  • Jedná se již o třetí film podle komiksu od Marvelu, ve kterém si zahrál Nicolas Cage. (romajz15)

Související novinky

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (více)

Nicolas a Nicole jako akční manželé

Nicolas a Nicole jako akční manželé

17.06.2010

Kde jsou ty časy, kdy by tahle kombinace jmen zněla jako záruka prvotřídního filmu? V hlavních rolích Nicolas Cage a Nicole Kidman, režie Joel Schumacher. Všichni tři ale mají za sebou sérii větších… (více)

Reklama

Reklama