Ghost Rider 2

• Nizozemsko

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

• Avalon820

Kde začít? Nicolas Cage je skutečně snadný terč, protože to, co ve filmu předvádí, vážně nemá obdoby (minimálně v jeho filmografii) - přehrávání dostalo tímto jeho "výkonem" nový rozměr. Troufám si ale tvrdit, že nikdo by nezahrál hlavní postavu v tak příšerném scénáři lépe - extrémně primitivní děj a zoufale tupé dialogy jen stěží dovolí herci dobře hrát. Opomineme-li ovšem scénář, ani ostatní aspekty filmu za moc nestojí - kamera, díky které vypadá vše ještě laciněji, než je, chaotický střih, nepřehledná akce, nevalné efekty... Jediné, co za něco stojí, je kupodivu prostředí. Hezká krajinka však jen stěží dokáže tento film spasit.(5.8.2012)

Akčnější, zábavnější a šílenější než první díl který považuju za velkou nudu. Nicméně tenhle díl je i o dots blbější. Nejenom že se jedná o neuvěřitelnou slátaninu která nemá ani hlavu ani patu, ale i styl kterým je film natočený nepatří k nejšťastnějším, ty divný look filtry mě děsně štvaly. Nicméně za sebe říkám že to bylo lepší než první díl. Cage hláškuje a vypadá celkem dobře, a akční sekvence jsou zatraceně dobré, a fakt se na ně dobře kouká. Sice Neveldineho a Taylorův humor mi nesednul ale i tak se jedné o dobrý film který na jedno zkouknutí určitě stojí. By mě zajímalo co místní uživatelé čekaly.(3.3.2013)

Rozpočet $57miliónovTržby USA $51,774,002Tržby Celosvetovo $132,563,930Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,300,102 //počet predaných kusov 360,242Tržby za predaj DVD v USA $10,830,875 //počet predaných kusov 628,659║ neveril by som že to môže byť až tak otrasná žbrnda, kde asi v polovici záberoch máte pocit že to je točené nejakým človekom bez kúska fantázie v rámci suchého domáceho videa a to ostatné čo sa chce tváriť akčne je niečo tak ohavne záchvatovo traslavé, lebo Ghost Rider sa každú chvíľu utápa v depke a trepe s tou hlavou ostošesť, herci suchý, proste ani nemajú čo hrať lebo príbeh je prvoplánová utópia, nuž je to ďalšia zbytočnosť neskutočných podivínov ako že režisérov asi ulietajúcich na nejakých práškoch, no Neveldine a Taylor by to už mali fakt zabaliť /10%/(11.10.2012)

Trochu vínka (nemusí byť práve to drahé dvetisícročné z tureckej jaskynnej svätyne) a dá sa to, dokonca je to celkom zábava. Iste, strašná (ale strašná!) báchorka, ale Cage má len asi dva úlety, inak je v pohode a dokonca z neho cítiť istý nadhľad, Idris Elba fajn, takisto záporáci (tatko Ciarán si to totálne užíva). K tomu solídne natočené akčné scény (hlavne plamenné rýpadlo a finále na diaľnici), sem-tam hláška a... Christopher Lambert!!! :) Len škoda, že je to taký lacný, rumunský, akoby direct-to-bluray shit a že v tom tak zriedka poznať rukopis tvorcov geniálnych Crankov. Keby to bolo nafakované R-ko ako Drive Angry, máme tu jasný nábeh na GP roka. 5/10(24.3.2012)

• Lateef

Tak bych rád věděl, na čem tihle dva pračuráci ujíždějí... Snídají snad krekry z koksu?? Nebo olivy naplněné háčkem?? Nevím, každopádně jsou z toho naspeedovaní jak křečci s rachejtlemi v prdelích a podle toho taky dopadlo tahle holomajzna. Pravděpodobně musíte toto monstrum vidět na vlastní oči, jelikož slovy se to dost dobře popsat nedá. Když bych se o to měl pokusit, tak bych to nastínil tímto způsobem: nemá to hlavu, ani patu a dál to nemá mozek, srdce, plíce, játra, ledviny, je to prázdný, stupidní, odporný, zmatený, kolosálně zhovadilý, dementní, zběsilý a nudný. Cagi, co šňupeš ty, ty vemeno jedno?? To je naprostá zoufalost. Téměř dokonalý pohřeb kariéry. A pro duo Neveldine, Taylor: Crank se vám povedl, ale mělo zůstat pouze při něm. Všechno další smrdí jak hnojník. A tohle je vrchol. Tohle doslova páchne jako prošlej vlašák na hnojníku. Nepochopitelně se však shitrider stal v kinech výdělečným. Božeeeee! 57 miliónů dolarů(rozpočet)/132,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.3.2012)

• - Uzak Gokten, ve filmu popsán jako nejvzdálenější místo od nebe, doopravdy v turečtině znamená daleko od nebe. (akisha)

• - Eva Mendes odmítla možnost zopakovat si svoji roli. (Foox)

• - Natáčení probíhalo také v Rumunsku, konkrétně na Drákulově hradě v Sighişoaře. (darek kartac)