Ghost Rider 2

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

• Indiana

Čekal jsem větší průser. Dost mě iritovaly ty scény, ve kterejch Ghost Rider levitoval nebo se pohyboval "cool" strašně rychle, než k někomu střihově divně docupital. Cage v některejch scénách taky pěkně přestřelil a vůbec se mi nelíbily ty bulharský lokace, ale jinak sem se zas až tak nenudil. Některý akční scény byly fajn, Idris Elba byl fajn. Ale už to podruhý vidět nechci. 5/10(25.8.2013)

• Isherwood

Po Gamerovi jsem vzal duo N&T na milost, přičemž představa, jak kočírují pokračování pekelného jezdce, se mi vlastně docela zamlouvala. Nevím, kde přesně je chyba, jestli v polovičním rozpočtu oproti prvnímu dílu, nebo ve scénáři, kdy vůbec netušíte, o co se zrovna hraje, každopádně vím, že režisérské duo to všechno posílá pod drn svým tvůrčím (ne)uměním. Ne, tohle už není obrazová anarchie, která by mohla někoho bavit, jako třeba u Cranku, tohle je krystalicky čirá esence filmařského bordelu, kde má kamera se střihem maskovat chudé exteriéry a průměrné triky, přičemž v tom všem vlastně vůbec nestíháte sledovat, co se má v daném obrazovém segmentu odehrávat, protože to prostě nejde. Být jako urvaný z řetězu a myslet si, že se speedem v palici budete sekat jeden cool frame za druhým, tak se šeredně mýlíte. Blbý, že jsem se docela těšil.(28.3.2012)

Akčnější, zábavnější a šílenější než první díl který považuju za velkou nudu. Nicméně tenhle díl je i o dots blbější. Nejenom že se jedná o neuvěřitelnou slátaninu která nemá ani hlavu ani patu, ale i styl kterým je film natočený nepatří k nejšťastnějším, ty divný look filtry mě děsně štvaly. Nicméně za sebe říkám že to bylo lepší než první díl. Cage hláškuje a vypadá celkem dobře, a akční sekvence jsou zatraceně dobré, a fakt se na ně dobře kouká. Sice Neveldineho a Taylorův humor mi nesednul ale i tak se jedné o dobrý film který na jedno zkouknutí určitě stojí. By mě zajímalo co místní uživatelé čekaly.(3.3.2013)

Nicolas Cage se i v pokračování nemůže dostat ze sevření pekelného chřtánu a čas od času se proměňuje v ďábelské monstrum v kožené bundičce, s řetězem a hořící lebkou prohánějící svoji čertovskou duši na mašině tentokrát po východoevropských lokacích. A nyní přišla šance, jak se prokletí jednou provždy zbavit. Jak si s tím poradí, a zda se mu to nakonec podaří a jestli se mu nakonec podaří zastavit pekelníka chystajícího si vzít na sebe lidskou podobu, se dozvíte až z filmu. Jedno je ale jisté. Rating PG-13 podělá každý potencionálně dobrý film. A aby se náctiletí mohli bavit bez výskytu potoků krve a praskajících kostí, tak podle toho film vypadá. Stylová dvojka Neveldine/Taylor se zkrátka musela chtě nechtě podřídit a přijít s poněkud přijatelnější verzí. Jenže tenhle film přímo vybízel k drsným scénám, kterých je ale pochopitelně minimum. Naštěstí nemám z filmu podobný pocit jako z ultranudné Ženy v černém, protože stylová dvojka se s naprosto nevhodným ratingem popasovala celkem dobře, ačkoliv můj pocit byl nejbližší natlakovanému hrnci, který sice mohutně syčí, ale nebouchne, ačkoliv v nadupaném finále měl k tomu nejblíž. A dobrých dynamických akčních scén by mohlo být ve filmu hodně, ale zůstaly někde uprostřed. Tedy není jich málo a není jich moc. Neveldine s Taylorem svazováni ratingem a slabším Goyerovým scénářem do toho nešli naplno, jak u nich bývá zvykem, navíc, ošklivější lokace než jsou tady k vidění, už jsem dlouho nikde neviděl. Obsazení herců je adekvátní. Cage tradičně vykrádá sám sebe svým množstvím až legračních grimas, které na nás vybalí, pro někoho přehrává, ale to dělal celou svoji kariéru, jen se to nazývalo jinak, a sice kvalitním herectvím. Nebyla by to šílená dvojka režisérů, kdyby do svého filmu neobsadili nějakou vyzývavou atraktivní a kozatou herečku, v tomto případě jí je Italka Violante Placido, která tyhle parametry plní na 100%, jen jí zase brzdí rating a bujný dekolt ukrývá pod hustou vrstvou oblečení, chudák holka, muselo jí být vedro. Ze zbytku hereckého ansámblu všichni nějakým způsobem z toho vycházejí dobře a nikdo mě nijak neštval, až tak nějak zbytečný se jevil ten kluk, co měl být obětován v rituálu. Idris Elba prokázal schopnost uhrát prázdnou postavu zajímavě, hlavní pekelný záporák Ciarán Hinds to hrál na odpudivý vzhled a ze za zmínku stojí i Christopher Lambert jako zlotřilý mnich s holou lebkou a v jeho případě jsem se ujistil, že ještě (herecky) žije nebo k nepoznání namaskovaný a do zvoleného ujetého konceptu zapadající Johnny Whitworth. Nebýt nevhodného ratingu pro mnou nenáviděné parchanty, byl by to super film s množstvím hustých scén. Takhle je to film pro znuděné parchanty ládující se v kině popcornem, z nudy smažící hry na konzolích, a proto tenhle (ne)přiznaný comicsový kousek jednu takovou hru připomíná. Projedete ji, pobavíte se u ní, ale stejně budete pokukovat po nějaké ještě efektnější. plné hustého gore, hlášek a ještě větší stylovosti. Tenhle film se vysmíval ostatním i sám sobě a zejména v animovaných sekvencích se mu dařilo být rozporuplným dílem, ale s nízkým ratingem je to taková akční a málo hororová pohádka, ve které se pořád něco děje a proto velmi rychle uběhne. A hlavně je mnohem lepší než uhozená jednička. 80%(10.3.2012)

• akisha

40% si to zaslouží. Jsou tam asi dva nebo tři dobrý vtipy, Idris Elba jako jedinej skutečně hrál a pak - potetovanej WTF Lambert, ha ha. Zato co tam předvádí Cage, to by se jeden poprděl. Měl by se vážně trochu krotit. Vrcholem všeho je pak jízda na motorce, kdy dělá takový ksichty, jako by do něj šel proud. Tyhle psycho záchvaty se střídaj s momentama, kdy se snaží vypadat zlomeně, zkušeně a chová se mentorsky. Bože. Bez debat je v nejlepší formě, když má místo hlavy lebku a nemluví. Nad příběhem netřeba se pozastavovat, je to na hlavu posazenej chaos, obohacenej totálníma zásekama jako např. jakejsi černobílej ujetej videoklip s Cagem, jak mu z huby lítaj řetězy nebo co. A do toho hraje tvrdá muzika, yeaaah! Pak je tam nějakej pan Satan, ten ještě celkem šel, jeho poskok s kompostujícím účinkem na tom byl podstatně hůř a účes měl jak Angelina Jolie v 60 sekundách. Mimochodem, proč se mu nerozložil i volant, když řídil? Největší problém stejně je, že postavy jsou tu tak dementní, že nikoho nezajímá, co se jim stane. A jak to dopadne je všem fuk už od prvních deseti minut, protože za a) Cageovy ksichty zaručeně rozptýlí pracný soustředění a za b) byla by to sakra bomba, kdyby klouček na konci zkápnul a z Cage se stal čert, co píchá vidlema hříšníky do zadku. Kdyby to takhle vážně dopadlo, zasloužilo by to * navíc.(4.10.2012)

• - Ve filmu je možné vidět obrazovou scénu, kde si hořící muž podává ruku s mužem v obleku. Tato scéna byla inspirována obrázem alba "Wish You Were Here" od skupiny Pink Floyd. (Beckett51)

• - Po skončení natáčení filmu se práva vztahující se k hlavní postavě vrátila zpátky společnosti Marvel. (Spidey3)

• - Problikávající obraz ďábla je ve skutečnosti Jerry Springer. (akisha)