Ghost Rider 2

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

• akisha

40% si to zaslouží. Jsou tam asi dva nebo tři dobrý vtipy, Idris Elba jako jedinej skutečně hrál a pak - potetovanej WTF Lambert, ha ha. Zato co tam předvádí Cage, to by se jeden poprděl. Měl by se vážně trochu krotit. Vrcholem všeho je pak jízda na motorce, kdy dělá takový ksichty, jako by do něj šel proud. Tyhle psycho záchvaty se střídaj s momentama, kdy se snaží vypadat zlomeně, zkušeně a chová se mentorsky. Bože. Bez debat je v nejlepší formě, když má místo hlavy lebku a nemluví. Nad příběhem netřeba se pozastavovat, je to na hlavu posazenej chaos, obohacenej totálníma zásekama jako např. jakejsi černobílej ujetej videoklip s Cagem, jak mu z huby lítaj řetězy nebo co. A do toho hraje tvrdá muzika, yeaaah! Pak je tam nějakej pan Satan, ten ještě celkem šel, jeho poskok s kompostujícím účinkem na tom byl podstatně hůř a účes měl jak Angelina Jolie v 60 sekundách. Mimochodem, proč se mu nerozložil i volant, když řídil? Největší problém stejně je, že postavy jsou tu tak dementní, že nikoho nezajímá, co se jim stane. A jak to dopadne je všem fuk už od prvních deseti minut, protože za a) Cageovy ksichty zaručeně rozptýlí pracný soustředění a za b) byla by to sakra bomba, kdyby klouček na konci zkápnul a z Cage se stal čert, co píchá vidlema hříšníky do zadku. Kdyby to takhle vážně dopadlo, zasloužilo by to * navíc.(4.10.2012)

• Indiana

Čekal jsem větší průser. Dost mě iritovaly ty scény, ve kterejch Ghost Rider levitoval nebo se pohyboval "cool" strašně rychle, než k někomu střihově divně docupital. Cage v některejch scénách taky pěkně přestřelil a vůbec se mi nelíbily ty bulharský lokace, ale jinak sem se zas až tak nenudil. Některý akční scény byly fajn, Idris Elba byl fajn. Ale už to podruhý vidět nechci. 5/10(25.8.2013)

Nojo, ani comicsy s Ghost Riderem nejsou nic světoborného, prostě jen splňují představu, že comics je oddechové nenáročné čtivo (což samozřejmě platí jen pro část produkce). Poučený čtenář tak opravdu nemůže čekat duchaplnou bombu, ale naopak naivní scénář, stylové ksichty nejen hlavního hrdiny a prostý boj dobra se zlem, který je trochu zamotaný, jelikož proti ďáblu bojuje démon z pekla... O něco slabší než jednička, ale stále zábavné s patřičným happyendem. Akce ucházející, při sledování si hned uvědomíte slova počítačových expertů: nejhorší je animace vody a ohně, a tak snad jen roztřepaná kamera mi občas pila krev. Jasně, šlo z toho udělat maso, jenže pak by to nebylo pro celou rodinu. Ch.Lambert vypadá poslední dobou jako mumie... V paměti utkví - lebka, hořící rypadlo a plamenomet...(1.5.2012)

• Madsbender

Jednoznačný adept na film roka! Tentoraz je skutočne vidieť snahu tvorcov, ktorým sa podarilo natočiť majstrovské dielo. Od geniálneho konceptu prízemnej kamery cez neskutočne nádherné a pritom realistické efekty, skvelý scenár s originálnou zápletkou a famózne napísanými uveriteľnými charaktermi so skutočnou psychologickou hĺbkou! Herci stvárňujú svoje postavy dokonale, s výnimkou Idrisa Elby a Christophera Lamberta, ktorý zjavne neabsolvovali spoločné skupinové kurzy mysteriózneho a tajuplného kývania a pohojdávania sa v rytme degenerovaných neandertálskych obradov, a svojou snahou tváriť sa normálne narúšajú inak úplne bezchybnú temnú atmosféru dokonca aj počas denných pasáží, v ktorých sa odohráva väčšina filmu. Bravó! Máte moju poklonu, páni, klobúk dolu. Už aby ste tu boli aj s ďalším pokračovaním!(30.12.2012)

• kulyk

A za co asi tak tu hvězdu? Vím já. No viděl jsem evidentně větší chujoviny. Možná tomu dopomohl i fakt, že jsem si nastahoval natolik špatnou kopii, že jsem neměl čas na detaily a snažil se uprostřed zrnění nalézt rozostřenýho klecáka, ať už s hlavou, nebo bez. Prostě ultimativní sračky ve mě nechávají pocit nenávisti k producentům, scenáristům, režisérům i hercům (v tomto pořadí). Z tohohle si nepamatuju nic, fíling naprostá nula, což je lepší než drtit v zubech pc mouse, jichž mám bohužel značnou spotřebu.(4.4.2012)

• - Problikávající obraz ďábla je ve skutečnosti Jerry Springer. (akisha)

• - Uzak Gokten, ve filmu popsán jako nejvzdálenější místo od nebe, doopravdy v turečtině znamená daleko od nebe. (akisha)

• - V závěrečné honičce na dálnici jede Rider (Nicolas Cage) na korbě trucku, který promění stejně jako motorku v monstrum. Rider přeskočí z trucku na jiné vozidlo, kde se na jeho kapotě začne prát s nepřítelem. Ovšem pří záběrech, na kterých lze sledovat dálnici před vozidlem, truck chybí. (deadman93)