Ghost Rider 2

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

• Bloody13

Po všech stránkách strašnej průser... Duo Neveldine/Taylor dostalo usmrkanej budget (55 melounů na komixovou adaptaci je zatraceně málo), ale ten je ve svých pekelných plánech nezastavil. Pánové proto odjeli do východní Evropy (oblíbená turistická země, van Damme a Seagal můžou vyprávět), kde v těch nejlevnějších lokacích dali stvořit dalšího pochybnýho filmu s pekelnym jezdcem. Cage u toho samozřejmě nemohl chybět. Jenže když uviděl na výplatnici svůj honorář, nahodil tak strašně "motherfucker badass" obličej, že se ho tvůrci rozhodli použít do všech záběrů. A pak že do stejný řeky dvakrát nevstoupíš... Akce nepřehledná, hlášky splachovací ("Nebojím se tě". - "Ale měla bys!"), zkrátka klišé spaluje klišé. Je pravda, že hořící lebka vypadá z minula o hodně líp, ale co naplat, když nuda tu drží hlavní slovo.(28.2.2012)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,174 // Otvárací Víkend USA: $22,115,334 // Vizuálne pekne spracované a herecky dobre zahrané (hovorím samozrejme o Nicolasovi), ale dejovo totálne odfláknuté. Z hodnotením na CSFD nesúhlasím a preto dávam 80% ....(13.7.2012)

• Foox

Spíš si pustit 10 krát jedničku než po druhý "tohle". První díl se mi svym způsobem docela líbil, slušnej průměr, ale nemyslel jsem si že, Cage může klesnout ještě níž, bohužel se stalo. Jeho herectví (přehrávání) dosáhlo další úrovně, které předčí všechny letošní oscarové vítěze. Rumunské exteriéry samozřejmě mezi klady nepatří, alespoň ty triky či vizuální/kulervoucí scény ve stylu Zastav a nepřežiješ dvojce Neveldine, Taylor měly za něco stát, ale zase velký... Za zmínku stojí snad jenom Cagovo maniakální ovládání obrovského bagru, který samozřejmě vzplane a promění se jako jeho motorka, následně se ho jedna dětská postava zeptá, jestli by se to stalo i s velbloudem, on pouze odpoví, že neví a dál to naneštěstí není rozvedeno.(6.3.2012)

• Ruut

V jednu chvíli (když blbnul s klukem na motorce) mi Cage připomínal Bolka Polívku - u Polívky je předdůchodcovská šaškování v pořádku, u jedné z nejvíc bad-ass komiksových postav zas tak moc ne. Ghost Rider 2 má i oproti jedničce hodně seškrtaný rozpočet, víceméně působí stejně jako nejnovější, na Ukrajině natáčený Univerzální voják. Po řemeslné stránce je ucházející, ale zoufale nudný. A kdykoliv, když Cage zkouší hrát (nemá místo xichtu ohořelou lebku), je k smíchu, ale k tomu škodolibému a zlému. Doufám, že timto se uzavírá kariera mistrů Neveldina s Taylorem. Bohužel nemůžu doufat, že se uzavřela kariera Christophera Lamberta - když mu stačí i role soupeře poskoka poskoka, přežije vše. Mimochodem scénář psal Goyer, jo ten Goyer, co pohřbil už i Bladea a další slušné projekty.------ Jo a abych i trošku pochválil: hočící lebka je podstatně promakanější než v jedničce, "ohnivák" má dokonce konečně i začouzenou bundu. Tohle se aspoň konečně napravilo.(28.2.2012)

• DEXTER099

Nejsem fanda komiksových filmu,ale dokážu ocneit dobrý a který má základy i v reálnem světě v tom smyslů,že batman má například věci vyrobené člověkem.Superman má energii z vesmíru atd.Ale toto??Už první díl byl na hraně a tohle je ještě horší a nezachrání to jak Cage a ani rolička Lamberta.30 % a dvě hvězdy.(15.8.2014)

• - Do role Nadyi Ketch byla zvažována Eva Longoria. (Spidey3)

• - Motorka použitá ve filmu je Yamaha V-Max. Zajímavé také je, že v některých kaskadérských scénách musel být V-max nahrazen namaskovanými Kawasaki KX. (Roland Sands)

• - Uzak Gokten, ve filmu popsán jako nejvzdálenější místo od nebe, doopravdy v turečtině znamená daleko od nebe. (akisha)