Ghost Rider 2

Ghost Rider 2

• Nizozemsko

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

Akčnější, zábavnější a šílenější než první díl který považuju za velkou nudu. Nicméně tenhle díl je i o dots blbější. Nejenom že se jedná o neuvěřitelnou slátaninu která nemá ani hlavu ani patu, ale i styl kterým je film natočený nepatří k nejšťastnějším, ty divný look filtry mě děsně štvaly. Nicméně za sebe říkám že to bylo lepší než první díl. Cage hláškuje a vypadá celkem dobře, a akční sekvence jsou zatraceně dobré, a fakt se na ně dobře kouká. Sice Neveldineho a Taylorův humor mi nesednul ale i tak se jedné o dobrý film který na jedno zkouknutí určitě stojí. By mě zajímalo co místní uživatelé čekaly.(3.3.2013)

• verbal

Tam, kde se scénaristická debilita tak nádherně snoubí s režisérskou impotencí a celé je to podpořeno neskutečně štědrým rumunským rozpočtem, si může Mikuláš klidně zavařit hlavu a stejně to bude hnusná, retardovaná, amatérská videosračka. Dovedu si živě představit, jak už v pekle instalují nad kotle velkoplošné obrazovky, kde tohle poběží v nekonečné smyčce a všichni ti hříšníci budou raději strkat hlavy do vroucího oleje, než aby se nechali takhle nelidsky týrat. Je už to jen otázka času, kdy Klec odpoví na otázku Segalova agenta, zda by nepřijal roli záporáka v jeho novém blockbusteru, aby se na něj mohl Štefan v závěrečném souboji převalit a definitivně tak pohřbít jeho kariéru, nadšeně huhňavým "Hell yes!!".(26.3.2012)

• Sobis87

...mně se k tomu vlastně nechce ani nic psát...snad jen dodám, že Ghost Rider 2 má přeci jen nějaký smysl, neboť dokazuje že Neveldinův a Taylorův chaotický styl není a nikdy nebyl sofistikovaný, ale je založen na jejich neumětelství a neschopnosti osvojit si čisté umění vyprávění (jakoby byli vášnivými malíři, kteří se odmítají učit realistickou kresbu, aby se později od ní mohli odklonit a vypracovat si vlastní styl;místo toho se hned pustí do tvorby a namalují panáčka s hráběmi místo rukou a stříkajícím penisem přes celé plátno). U Cranku to fungovalo, protože nebyl brán vážně, ale Ghost Rider 2 se co do vážnosti (a závažnosti své existence) směle vyrovnává pozdním "seagalovkám". Jediným plusem tu je vzhled Ghost Ridera (nokoliv Nica Cage), který je v porovnání s jedničkou nepochybně lepší.(23.2.2012)

• Gilmour93

V období, kdy točil hity jako Skála, Con Air nebo 8MM, pana Cage rozhodně nenapadlo, že jednou skončí v nějakých rumunsko-osmanských lokacích ve společnosti rezavých Dácií, cikánské kapsářky a sanitek, co pamatují Ceauceska - neschopen sebereflexe, až po krk ponořen v béčkovém marastu pro vyžilé akční hvězdy dávné minulosti. Každý ovšem strůjcem svého štěstí a já už ani nemám sílu, abych kritizoval Nicolasovu marnou snahu o herectví, potažmo účes, protože ty vlasy už stejně nejsou jeho.. Epos o hořící kostřičce tak definitivně sklouzl do nechtěné komediální roviny, ostatně není se co divit, když C.Lambert byl na natáčení jen dva dny a pak odešel i se scénářem napsaným na tváři a pokud by snad tento tým napadlo natočit další pokračování, nechť vše jednou provždy ukončí doktor Venkman s práškovým minimaxem..(28.3.2012)

• -OverLord-

Popravdě řečeno zatím nejhorší film, jakej jsem v kině viděl. Absolutně nic nefunguje, je to nuda k posrání, je to trapný a nebejt toho popcornu, kterým jsem se tolik nacpal, tak bych asi i usnul. Nechápu, co to tady z Ghost Ridera udělali, jestli je to nějaká parodie nebo co.. Nejen, že to nijak nenavazuje na jedničku, ono to z ní ani nic nebere, je to všechno úplně jinak, jinde a s někym jinym. I když je první díl tolik kritizovanej, je to pořád dobrá podívaná, která si rozhodně zasloužila důstojnější pokračování. Ono i s tima hercema toho šlo udělat o dost víc. A proč měl proboha Idris Elba barevný čočky? No nic, jednu hvězdu za Nica a jeho parádní koženej vohoz.(8.3.2012)

• - Danny (Fergus Riordan) je pojmenován po Danielu Ketchovi, třetím známém Ghost Riderovi, po Johnny Blazeovi (Nicolas Cage) a po Carteru Sladeovi (Sam Elliott). (Maulincio)

• - Film nebyl před uvedením promítán kritikům. (Spidey3)

• - Natáčení probíhalo také v Rumunsku, konkrétně na Drákulově hradě v Sighişoaře. (darek kartac)