Ghost Rider 2

• Nizozemsko

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

• D.Moore

Ačkoliv to tak v prvních minutách možná nevypadalo, nakonec je druhý Ghost Rider podobně špatný jako první. Čili hodně. Podobně proto, že film je to úplně jiný, a to v každém ohledu. Někomu se možná ten dravý styl pánů režisérů zalíbí, mně, kterému se nelíbilo ani jedno Zastav a nepřežiješ, by se to podařilo asi jen těžko (Gamer je zřejmě ona výjimka potvrzující pravidlo). Triky byly slušné, ano, ale toť vše.(23.9.2014)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,174 // Otvárací Víkend USA: $22,115,334 // Vizuálne pekne spracované a herecky dobre zahrané (hovorím samozrejme o Nicolasovi), ale dejovo totálne odfláknuté. Z hodnotením na CSFD nesúhlasím a preto dávam 80% ....(13.7.2012)

• Gilmour93

V období, kdy točil hity jako Skála, Con Air nebo 8MM, pana Cage rozhodně nenapadlo, že jednou skončí v nějakých rumunsko-osmanských lokacích ve společnosti rezavých Dácií, cikánské kapsářky a sanitek, co pamatují Ceauceska - neschopen sebereflexe, až po krk ponořen v béčkovém marastu pro vyžilé akční hvězdy dávné minulosti. Každý ovšem strůjcem svého štěstí a já už ani nemám sílu, abych kritizoval Nicolasovu marnou snahu o herectví, potažmo účes, protože ty vlasy už stejně nejsou jeho.. Epos o hořící kostřičce tak definitivně sklouzl do nechtěné komediální roviny, ostatně není se co divit, když C.Lambert byl na natáčení jen dva dny a pak odešel i se scénářem napsaným na tváři a pokud by snad tento tým napadlo natočit další pokračování, nechť vše jednou provždy ukončí doktor Venkman s práškovým minimaxem..(28.3.2012)

• Skejpr

Pamatuji si velmi dobře, jak jsem kdysi, bezprostředně po shlédutí prvního Ghost Ridera vycházel z kina s hloupým úsměvem od ucha k uchu a dovolával se pokračování. Bohužel, takhle jsem si ho nepředstavoval. Neveldine a Taylor absolutně ignorují hloupoučkou naivní poetiku prvního dílu (o němž jsem i nadále přesvědčen, že je špatný, a tedy kouzelně zábavný zcela záměrně) a výrazně si upravují i některé motivy z jedničky a rozehrávají anarchistické peklo, kde na nějaké větší filmařské řemeslo nezůstal prostor, zabraly ho totiž kamerové exhibice z podhledu, zrychlovačky, vracečky a vůbec postupy, které nevypadaly dobře už v televizní tvorbě deset lez nazpátek... Akce je hyperaktivní, ale nudná, Cage není zábavný, jeho přehrávání je k pláči (řev na motorce? WTF?) a úplně nejsmutnější je, že Ciarán Hinds je tu ještě horší... Dvě hvězdy skutečně pouze za plamenomet :))) A za Wilhelma...(11.3.2012)

• Avalon820

Kde začít? Nicolas Cage je skutečně snadný terč, protože to, co ve filmu předvádí, vážně nemá obdoby (minimálně v jeho filmografii) - přehrávání dostalo tímto jeho "výkonem" nový rozměr. Troufám si ale tvrdit, že nikdo by nezahrál hlavní postavu v tak příšerném scénáři lépe - extrémně primitivní děj a zoufale tupé dialogy jen stěží dovolí herci dobře hrát. Opomineme-li ovšem scénář, ani ostatní aspekty filmu za moc nestojí - kamera, díky které vypadá vše ještě laciněji, než je, chaotický střih, nepřehledná akce, nevalné efekty... Jediné, co za něco stojí, je kupodivu prostředí. Hezká krajinka však jen stěží dokáže tento film spasit.(5.8.2012)

• - Během první honičky ve 12. minutě je autu, ve kterém sedí Nadya (Violante Placido) s Dannym (Fergus Riordan) promáčknut kufr, v další záběru má však auto kufr zcela nepoškozený. (dandislav1991)

• - Problikávající obraz ďábla je ve skutečnosti Jerry Springer. (akisha)

• - Ve filmu je možné vidět obrazovou scénu, kde si hořící muž podává ruku s mužem v obleku. Tato scéna byla inspirována obrázem alba "Wish You Were Here" od skupiny Pink Floyd. (Beckett51)