Ghost Rider 2

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

• Rocky62

Po shlédnutí této břečky jsem smutně zavzpomínal na hity jako Con Air, Skála či Tváří v tvář a pochopil jsem, že už nás žádný takový hit s bývalou hvězdou nečeká. Cage se patrně rozhodl vydat ve stopách kdysi rovněž slavného Štefana Seagalů, který se také pokoušel, nebo možná ještě pokouší o comeback. Tady skutečně není nic, co by stálo za řeč. Příběh nula, efekty nula, Cage trapný. Jeho účast v tomto filmovém nádoru si nějak nedokážu vysvětlit. Možná je v tom bobřík odvahy, nebo snaha o zjištění, jak hluboko lze klesnout. Pěknej hnuj. 0%(31.5.2016)

• honajz

Ne až tak zmatené jako první film, ale některé směšné triky zůstaly (kdopak by se bál rozšklebené hořící lebky, když prostě vypadá spíše jako halloweenská dýně?), jiné docela ujdou na tu levnou produkci, ale hlavní hrdinka je nějaká nesympatická místní rozhoďnožka a Nicolas nám poněkud přibírá, hlavně v xichtě. Jinak vnitřní logika příběhu taky dostává na pérdel - nějaký anděl si může dovolit dát na pérdel satanovi? Ale no tak!(9.11.2012)

• akisha

40% si to zaslouží. Jsou tam asi dva nebo tři dobrý vtipy, Idris Elba jako jedinej skutečně hrál a pak - potetovanej WTF Lambert, ha ha. Zato co tam předvádí Cage, to by se jeden poprděl. Měl by se vážně trochu krotit. Vrcholem všeho je pak jízda na motorce, kdy dělá takový ksichty, jako by do něj šel proud. Tyhle psycho záchvaty se střídaj s momentama, kdy se snaží vypadat zlomeně, zkušeně a chová se mentorsky. Bože. Bez debat je v nejlepší formě, když má místo hlavy lebku a nemluví. Nad příběhem netřeba se pozastavovat, je to na hlavu posazenej chaos, obohacenej totálníma zásekama jako např. jakejsi černobílej ujetej videoklip s Cagem, jak mu z huby lítaj řetězy nebo co. A do toho hraje tvrdá muzika, yeaaah! Pak je tam nějakej pan Satan, ten ještě celkem šel, jeho poskok s kompostujícím účinkem na tom byl podstatně hůř a účes měl jak Angelina Jolie v 60 sekundách. Mimochodem, proč se mu nerozložil i volant, když řídil? Největší problém stejně je, že postavy jsou tu tak dementní, že nikoho nezajímá, co se jim stane. A jak to dopadne je všem fuk už od prvních deseti minut, protože za a) Cageovy ksichty zaručeně rozptýlí pracný soustředění a za b) byla by to sakra bomba, kdyby klouček na konci zkápnul a z Cage se stal čert, co píchá vidlema hříšníky do zadku. Kdyby to takhle vážně dopadlo, zasloužilo by to * navíc.(4.10.2012)

• Segrestor

Občas to vizuálno potěšilo smělé oko diváka, nicméně vrstvená debilita páně direktora mrskala s filmem z rohu do rohu, jako kdyby nikdo vlastně nevěděl, kudy kam. A já to mám vědět? Já se chci bavit, kochat, chechtat, užívat si. Dalo by se to zvládnout, ale ne s filmem Goust srajda dvě. Ne, tudy cesta nevede, i když je do pekel... a když už nic, tak aspoň na zlepšení nálady.(17.5.2012)

• Botič

Laciné a i při svých 95 minutách proklatě úmorné. Duo Neveldine, Taylor si vystačí prakticky s jednou silnicí, lacinými industriálními troskami či kostelem a do těchto naprosto nezajímavých exteriérů vpustí zdivočelého Ghost Ridera, který se párkrát epilepticky zasvíjí, práskne bičem, něco podpálí, ale výsledek je podobně mrtvý jako Mooreův Max Payne. Ghost Rider 2 je pak pro mě osobně snad nejhorší komiksovou adaptací vůbec.(26.5.2012)

• - Natáčení probíhalo také v Rumunsku, konkrétně na Drákulově hradě v Sighişoaře. (darek kartac)

• - Uzak Gokten, ve filmu popsán jako nejvzdálenější místo od nebe, doopravdy v turečtině znamená daleko od nebe. (akisha)

• - V závěrečné honičce na dálnici jede Rider (Nicolas Cage) na korbě trucku, který promění stejně jako motorku v monstrum. Rider přeskočí z trucku na jiné vozidlo, kde se na jeho kapotě začne prát s nepřítelem. Ovšem pří záběrech, na kterých lze sledovat dálnici před vozidlem, truck chybí. (deadman93)