Reklama

Reklama

Ghost Rider 2

  • Česko Ghost Rider 2: Duch pomsty (více)
Trailer 1

Ve východní Evropě varuje kněz Moreau mnichy ze skalního kláštera, že se blíží takzvaná hodina proroctví. Tehdy se ďábel Roarke pokusí převtělit do těla třináctiletého Dannyho, a získá tím ještě větší sílu. Je nutné Dannyho a jeho matku ochránit. To se jim však nepovede, protože klášter napadli muži pod vedením Raye Carrigana, kterého si najmul právě Roarke, a Dannyho i s matkou unesli. Moreau kontaktuje Johnyho Blaze, který jako jediný může pomoci. Johnny před lety uzavřel smlouvu s Roarkem a jediný se může ďáblovi postavit. Johnny zpočátku nemá zájem, ale když mu Moreau slíbí, že za záchranu chlapce ho zbaví kletby, souhlasí. Najde je ve chvíli, kdy Carrigan hodlá zabít Nadyu, protože už ji k ničemu nepotřebuje. Johnny, proměněný v Ghost Ridera, se s Carriganem a jeho muži pustí do boje. Mnoho jich zabije, ale Carriganovi se přesto podaří i s Dannym upláchnout. Následujícího dne se Johnny probere v nemocnici, odkud uteče. Spatří i Nadyu a žádá ji, aby přijala jeho pomoc v hledání Dannyho. Zároveň ji varuje, aby mu v případě, kdy se zase promění na Ghost Ridera, nevěřila. V tu chvíli to není Johnny, ale démon, který má hlad a může jí ublížit. V mezičase se však Roarke dokázal telefonicky spojit s Carriganem a přes telefon s Dannym spustil ochranu, takže Johnny teď Dannyho nemůže vycítit, nicméně Carrigana ano, a žádá ho, aby hocha „dodal“ na místo určení včas. Nadya se Johnnymu přizná, že ona sama také uzavřela smlouvu s ďáblem Roarkem v okamžiku, kdy ležela polomrtvá, dusící se vlastní krví. Za záchranu svého života s ním otěhotněla, a její syn Danny je tedy něco jako poloviční ďábel a má se stát nástrojem Roarkovy neomezené moci. Danny se pokusí Carriganovi utéct, ale zlomí si nohu v kotníku, a je znovu zajat. Johnnymu a Nadye se je podaří vystopovat a zatímco Johnny bojuje s přesilou, Nadya s Dannym odjíždí. Johnny smrtelně zraní Carrigana, ale Roarke se nehodlá vzdát, a tak Carrigana znovu oživí a změní ho v démona se schopností nechat zkamenět vše, čeho se dotkne. Johnny se vydá za Nadyou a Dannym a připojí se k nim ještě Moreau, který je dovede až do skalního kláštera. Kde hodlá Johnnyho osvobodit od kletby. Zde mu vypráví, že Ghost Rider je vlastně změněný anděl spravedlnosti Zarathos, kterého mučili v pekle, a on zešílel. Nyní musí Johnny podstoupit nebezpečný proces vymýtání ďábla a není jisté, že to přežije. Johnny to chce podstoupit, a znovu se stává člověkem. Toto štěstí však netrvá dlouho. Hlavní mnich Methodius hodlá Dannyho usmrtit, protože je to podle něj jediná možnost, jak zabránit Roarkovu plánu. Johnny však Dannymu slíbil, že mu pomůže, a hodlá to dodržet. Objevuje se Carrigan, který nechá všechny mnichy zkamenět a znovu unáší Dannyho. Johnny velmi lituje, že podstoupil proces vymýtání ďábla, teď bude mít mnohem těžší pozici v boji s Carriganem, kterému se již podařilo přivézt Dannyho k Roarkovi. Proces převtělování může začít... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (577)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Trochu vínka (nemusí byť práve to drahé dvetisícročné z tureckej jaskynnej svätyne) a dá sa to, dokonca je to celkom zábava. Iste, strašná (ale strašná!) báchorka, ale Cage má len asi dva úlety, inak je v pohode a dokonca z neho cítiť istý nadhľad, Idris Elba fajn, takisto záporáci (tatko Ciarán si to totálne užíva). K tomu solídne natočené akčné scény (hlavne plamenné rýpadlo a finále na diaľnici), sem-tam hláška a... Christopher Lambert!!! :) Len škoda, že je to taký lacný, rumunský, akoby direct-to-bluray shit a že v tom tak zriedka poznať rukopis tvorcov geniálnych Crankov. Keby to bolo nafakované R-ko ako Drive Angry, máme tu jasný nábeh na GP roka. 5/10 ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Tam, kde se scénaristická debilita tak nádherně snoubí s režisérskou impotencí a celé je to podpořeno neskutečně štědrým rumunským rozpočtem, si může Mikuláš klidně zavařit hlavu a stejně to bude hnusná, retardovaná, amatérská videosračka. Dovedu si živě představit, jak už v pekle instalují nad kotle velkoplošné obrazovky, kde tohle poběží v nekonečné smyčce a všichni ti hříšníci budou raději strkat hlavy do vroucího oleje, než aby se nechali takhle nelidsky týrat. Je už to jen otázka času, kdy Klec odpoví na otázku Segalova agenta, zda by nepřijal roli záporáka v jeho novém blockbusteru, aby se na něj mohl Štefan v závěrečném souboji převalit a definitivně tak pohřbít jeho kariéru, nadšeně huhňavým "Hell yes!!". ()

Reklama

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Po Gamerovi jsem vzal duo N&T na milost, přičemž představa, jak kočírují pokračování pekelného jezdce, se mi vlastně docela zamlouvala. Nevím, kde přesně je chyba, jestli v polovičním rozpočtu oproti prvnímu dílu, nebo ve scénáři, kdy vůbec netušíte, o co se zrovna hraje, každopádně vím, že režisérské duo to všechno posílá pod drn svým tvůrčím (ne)uměním. Ne, tohle už není obrazová anarchie, která by mohla někoho bavit, jako třeba u Cranku, tohle je krystalicky čirá esence filmařského bordelu, kde má kamera se střihem maskovat chudé exteriéry a průměrné triky, přičemž v tom všem vlastně vůbec nestíháte sledovat, co se má v daném obrazovém segmentu odehrávat, protože to prostě nejde. Být jako urvaný z řetězu a myslet si, že se speedem v palici budete sekat jeden cool frame za druhým, tak se šeredně mýlíte. Blbý, že jsem se docela těšil. ()

Adrian odpad!

všechny recenze uživatele

Ciste zlo. Cage v dalsom angazma neuveritelne prehravajucich grimas, zvysok osadenstva mu statne sekunduje. Anthony Head na zaciatku dava tusit, ze sa budu reinkarnovat B-ckove propriety a herecke akvizicie, ovsem pravym klincom je Christopher Lambert, tie najnepritazlivejsie rumunsko-turecke lokacie a nespocitatelna derivacia scenara, ktory uz do vienka dostal oznacenie "blbost". Duo Neveldine/Taylor potom tuto tragediu rezijne (ne)kociruje anarchisticky, az fyzicky neprijemnym sposobom. 1/10 ()

T2 odpad!

všechny recenze uživatele

Rozpočet $57miliónovTržby USA $51,774,002Tržby Celosvetovo $132,563,930Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,300,102 //počet predaných kusov 360,242Tržby za predaj DVD v USA $10,830,875 //počet predaných kusov 628,659║ neveril by som že to môže byť až tak otrasná žbrnda, kde asi v polovici záberoch máte pocit že to je točené nejakým človekom bez kúska fantázie v rámci suchého domáceho videa a to ostatné čo sa chce tváriť akčne je niečo tak ohavne záchvatovo traslavé, lebo Ghost Rider sa každú chvíľu utápa v depke a trepe s tou hlavou ostošesť, herci suchý, proste ani nemajú čo hrať lebo príbeh je prvoplánová utópia, nuž je to ďalšia zbytočnosť neskutočných podivínov ako že režisérov asi ulietajúcich na nejakých práškoch, no Neveldine a Taylor by to už mali fakt zabaliť /10%/ ()

Galerie (120)

Zajímavosti (19)

  • V tomto díle nevypadá Ghost Rider (Nicolas Cage) stejně jako v předchozím. Největších změn si můžeme všimnout na lebce. Ghost Riderova lebka byla celkově přepracována. Nová lebka je černá a jakoby ohořelá, což odpovídá tomu, že je lebka vlastně v ohni, na rozdíl od čisté bílé lebky v plamenech z předchozího filmu. (KucC)
  • Christopher Lambert (Methodius) nosil make-up pokrývající celou hlavu tetováním. Příprava trvala tak dlouho, že se rozhodl si make-up nechat dokud nebylo natáčení jeho scén kompletní, i když se každý večer namaskovaný vracel do hotelu. (Maulincio)

Související novinky

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (více)

Nicolas a Nicole jako akční manželé

Nicolas a Nicole jako akční manželé

17.06.2010

Kde jsou ty časy, kdy by tahle kombinace jmen zněla jako záruka prvotřídního filmu? V hlavních rolích Nicolas Cage a Nicole Kidman, režie Joel Schumacher. Všichni tři ale mají za sebou sérii větších… (více)

Reklama

Reklama