Ghost Rider 2

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

• D.Moore

Ačkoliv to tak v prvních minutách možná nevypadalo, nakonec je druhý Ghost Rider podobně špatný jako první. Čili hodně. Podobně proto, že film je to úplně jiný, a to v každém ohledu. Někomu se možná ten dravý styl pánů režisérů zalíbí, mně, kterému se nelíbilo ani jedno Zastav a nepřežiješ, by se to podařilo asi jen těžko (Gamer je zřejmě ona výjimka potvrzující pravidlo). Triky byly slušné, ano, ale toť vše.(23.9.2014)

• klerik

Jednotka je príšerná, toto je omnoho lepšie. Neveldine/Taylor síce používajú svoje šialené trademarky, ale inak lacný akčňák z Rumunska, kde pokojne mohol hrať Steven Seagal (scenárista David S. Goyer je už zjavne mimo hru). Potom by film mal aspoň nejaké bitky a páčil by sa mi viac. Takto je tu síce pár explozívnych akcií, ale obhadzovanie nepriateľov reťazou nie je akcia podľa mojich predstáv. Už ghostriderovské komiksy mi prišli tým lepšie, čím menej sa tam Ghost Rider vyskytoval. Treba sa zmieriť s tým, že nejede o hrdinu, ktorý by sám utiahol nejaký príbeh...(31.12.2012)

• Bloody13

Po všech stránkách strašnej průser... Duo Neveldine/Taylor dostalo usmrkanej budget (55 melounů na komixovou adaptaci je zatraceně málo), ale ten je ve svých pekelných plánech nezastavil. Pánové proto odjeli do východní Evropy (oblíbená turistická země, van Damme a Seagal můžou vyprávět), kde v těch nejlevnějších lokacích dali stvořit dalšího pochybnýho filmu s pekelnym jezdcem. Cage u toho samozřejmě nemohl chybět. Jenže když uviděl na výplatnici svůj honorář, nahodil tak strašně "motherfucker badass" obličej, že se ho tvůrci rozhodli použít do všech záběrů. A pak že do stejný řeky dvakrát nevstoupíš... Akce nepřehledná, hlášky splachovací ("Nebojím se tě". - "Ale měla bys!"), zkrátka klišé spaluje klišé. Je pravda, že hořící lebka vypadá z minula o hodně líp, ale co naplat, když nuda tu drží hlavní slovo.(28.2.2012)

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,174 // Otvárací Víkend USA: $22,115,334 // Vizuálne pekne spracované a herecky dobre zahrané (hovorím samozrejme o Nicolasovi), ale dejovo totálne odfláknuté. Z hodnotením na CSFD nesúhlasím a preto dávam 80% ....(13.7.2012)

• Peytl

Dobrý den, jsme tady všichni, ok, začneme...tak že, co budeme potřebovat za ingredience v Hell’s Kitchen, kterou šéfuje mág Babica? Aneb jak Mark Břídil a Brian Pizdil pojebali co se dalo. Za prvé změnu kadeřníka hlavního prznitele Nickyho Coppoly, rumunskoitalskou cigošku, může bejt i holka modrooká, negerského bubáka na biku, scénář, kdo ho nemá, ať si s prázdným listem vytře prdel, Dachnu, pár kostí, sirky a Hnitche, co má všechno v pitche. To vše za stálého míchání kolesovým rypadlem všemi směry v SS helmě vaříme na ohni 95 minut za občasného vhození nálože a mrtváka. Vše nutno vařit v kulisách, které byly vytaženy z prastaré prdele a hystericky kolem skákat trojité odpálené hamburgery. No, abych jen nehanil velkodílo Krejčího a Nebelvíra, taky jsem se bavil, třeba při excentrické proměně hlavního kokota na motorce, mimo jiné mě zaujalo i to, proč má Cage ve své skeletonské podobě dolní čelist otevřenou v úhlu jak při felaci předimenzovaného a geneticky upraveného lilku , jeho uvěřitelná streetfighter jízda s povislým pyskem v jakékoliv rychlosti a další debility, které patří do TOP filmových pramagořin. Jasně, vždyť já tomu přece rozumim, voe, polož ten šutrák, je to homix, co? Zklamu tě, příteli, je to skrz na skrz sračka a já neskonale nasrán jdu raději vyplnit daňové přiznání, to bude menší peklo. Ejmen! P.S. Sponzorem snímku byla společnost s myšlením omezeným SOLO Sušice.(12.3.2012)

• - Problikávající obraz ďábla je ve skutečnosti Jerry Springer. (akisha)

• - Ve filmu je možné vidět obrazovou scénu, kde si hořící muž podává ruku s mužem v obleku. Tato scéna byla inspirována obrázem alba "Wish You Were Here" od skupiny Pink Floyd. (Beckett51)

• - V tomto díle nevypadá Ghost Rider (Nicolas Cage) stejně jako v předchozím. Největších změn si můžeme všimnout na lebce. Ghost Riderova lebka byla celkově přepracována. Nová lebka je černá a jakoby ohořelá, což odpovídá tomu, že je lebka vlastně v ohni, na rozdíl od čisté bílé lebky v plamenech z předchozího filmu. (KucC)