Ghost Rider 2

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

• becki_tu

Naivně jsem čekal, že dvojka Ghost Ridera bude aspoň stejně béčkově zábavná jako jednička. Omyl. Přehrávající herecký ansámbl a rozdovádění režiséři udělali z hloupého scénáře ještě hloupější film, který není ani béčkově zábavný ani nic jiného. Je mi líto Cage, který musí s produkcemi svých současných filmů jezdit spiše kamsi do východní Evropy, než aby prokazoval své nesporné herecké umění na domácí půdě v daleko hodnotnějších filmech. GH 2 se tak pro mě stal nejhorší komiksovou adaptací vůbec.(14.7.2012)

• Shakers

Ak jednotka bola slabá čo je potom toto ? Od režisérskeho dua Neveldine / Taylor by asi každý čakal viac, ale tento film je teda fakt tragický. Príbeh totalne o ničom, Cage ešte trápnejší ako v prvom Riderovi, hlášky nulové, rovnako tak aj nápady, záporáci a všetko ostatné. Teda až na efekty a akcie, ktoré sa mi aspoň trošičku ľúbili, ale inak fakt katastrofa. 29% - 1*(12.5.2012)

• D.Moore

Ačkoliv to tak v prvních minutách možná nevypadalo, nakonec je druhý Ghost Rider podobně špatný jako první. Čili hodně. Podobně proto, že film je to úplně jiný, a to v každém ohledu. Někomu se možná ten dravý styl pánů režisérů zalíbí, mně, kterému se nelíbilo ani jedno Zastav a nepřežiješ, by se to podařilo asi jen těžko (Gamer je zřejmě ona výjimka potvrzující pravidlo). Triky byly slušné, ano, ale toť vše.(23.9.2014)

• Foox

Spíš si pustit 10 krát jedničku než po druhý "tohle". První díl se mi svym způsobem docela líbil, slušnej průměr, ale nemyslel jsem si že, Cage může klesnout ještě níž, bohužel se stalo. Jeho herectví (přehrávání) dosáhlo další úrovně, které předčí všechny letošní oscarové vítěze. Rumunské exteriéry samozřejmě mezi klady nepatří, alespoň ty triky či vizuální/kulervoucí scény ve stylu Zastav a nepřežiješ dvojce Neveldine, Taylor měly za něco stát, ale zase velký... Za zmínku stojí snad jenom Cagovo maniakální ovládání obrovského bagru, který samozřejmě vzplane a promění se jako jeho motorka, následně se ho jedna dětská postava zeptá, jestli by se to stalo i s velbloudem, on pouze odpoví, že neví a dál to naneštěstí není rozvedeno.(6.3.2012)

• Isherwood

Po Gamerovi jsem vzal duo N&T na milost, přičemž představa, jak kočírují pokračování pekelného jezdce, se mi vlastně docela zamlouvala. Nevím, kde přesně je chyba, jestli v polovičním rozpočtu oproti prvnímu dílu, nebo ve scénáři, kdy vůbec netušíte, o co se zrovna hraje, každopádně vím, že režisérské duo to všechno posílá pod drn svým tvůrčím (ne)uměním. Ne, tohle už není obrazová anarchie, která by mohla někoho bavit, jako třeba u Cranku, tohle je krystalicky čirá esence filmařského bordelu, kde má kamera se střihem maskovat chudé exteriéry a průměrné triky, přičemž v tom všem vlastně vůbec nestíháte sledovat, co se má v daném obrazovém segmentu odehrávat, protože to prostě nejde. Být jako urvaný z řetězu a myslet si, že se speedem v palici budete sekat jeden cool frame za druhým, tak se šeredně mýlíte. Blbý, že jsem se docela těšil.(28.3.2012)

• - Během první honičky ve 12. minutě je autu, ve kterém sedí Nadya (Violante Placido) s Dannym (Fergus Riordan) promáčknut kufr, v další záběru má však auto kufr zcela nepoškozený. (dandislav1991)

• - Film nebyl před uvedením promítán kritikům. (Spidey3)

• - Ve filmu je možné vidět obrazovou scénu, kde si hořící muž podává ruku s mužem v obleku. Tato scéna byla inspirována obrázem alba "Wish You Were Here" od skupiny Pink Floyd. (Beckett51)