Ghost Rider 2

• Česko Ghost Rider 2: Duch pomsty (více)

Ve východní Evropě varuje kněz Moreau mnichy ze skalního kláštera, že se blíží takzvaná hodina proroctví. Tehdy se ďábel Roarke pokusí převtělit do těla třináctiletého Dannyho, a získá tím ještě větší sílu. Je nutné Dannyho a jeho matku ochránit. To se jim však nepovede, protože klášter napadli muži pod vedením Raye Carrigana, kterého si najmul právě Roarke, a Dannyho i s matkou unesli. Moreau kontaktuje Johnyho Blaze, který jako jediný může pomoci. Johnny před lety uzavřel smlouvu s Roarkem a jediný se může ďáblovi postavit. Johnny zpočátku nemá zájem, ale když mu Moreau slíbí, že za záchranu chlapce ho zbaví kletby, souhlasí. Najde je ve chvíli, kdy Carrigan hodlá zabít Nadyu, protože už ji k ničemu nepotřebuje. Johnny, proměněný v Ghost Ridera, se s Carriganem a jeho muži pustí do boje. Mnoho jich zabije, ale Carriganovi se přesto podaří i s Dannym upláchnout. Následujícího dne se Johnny probere v nemocnici, odkud uteče. Spatří i Nadyu a žádá ji, aby přijala jeho pomoc v hledání Dannyho. Zároveň ji varuje, aby mu v případě, kdy se zase promění na Ghost Ridera, nevěřila. V tu chvíli to není Johnny, ale démon, který má hlad a může jí ublížit. V mezičase se však Roarke dokázal telefonicky spojit s Carriganem a přes telefon s Dannym spustil ochranu, takže Johnny teď Dannyho nemůže vycítit, nicméně Carrigana ano, a žádá ho, aby hocha „dodal“ na místo určení včas. Nadya se Johnnymu přizná, že ona sama také uzavřela smlouvu s ďáblem Roarkem v okamžiku, kdy ležela polomrtvá, dusící se vlastní krví. Za záchranu svého života s ním otěhotněla, a její syn Danny je tedy něco jako poloviční ďábel a má se stát nástrojem Roarkovy neomezené moci. Danny se pokusí Carriganovi utéct, ale zlomí si nohu v kotníku, a je znovu zajat. Johnnymu a Nadye se je podaří vystopovat a zatímco Johnny bojuje s přesilou, Nadya s Dannym odjíždí. Johnny smrtelně zraní Carrigana, ale Roarke se nehodlá vzdát, a tak Carrigana znovu oživí a změní ho v démona se schopností nechat zkamenět vše, čeho se dotkne. Johnny se vydá za Nadyou a Dannym a připojí se k nim ještě Moreau, který je dovede až do skalního kláštera. Kde hodlá Johnnyho osvobodit od kletby. Zde mu vypráví, že Ghost Rider je vlastně změněný anděl spravedlnosti Zarathos, kterého mučili v pekle, a on zešílel. Nyní musí Johnny podstoupit nebezpečný proces vymýtání ďábla a není jisté, že to přežije. Johnny to chce podstoupit, a znovu se stává člověkem. Toto štěstí však netrvá dlouho. Hlavní mnich Methodius hodlá Dannyho usmrtit, protože je to podle něj jediná možnost, jak zabránit Roarkovu plánu. Johnny však Dannymu slíbil, že mu pomůže, a hodlá to dodržet. Objevuje se Carrigan, který nechá všechny mnichy zkamenět a znovu unáší Dannyho. Johnny velmi lituje, že podstoupil proces vymýtání ďábla, teď bude mít mnohem těžší pozici v boji s Carriganem, kterému se již podařilo přivézt Dannyho k Roarkovi. Proces převtělování může začít... (TV Prima)

Mort09 odpad!

Začátek udělal čáru za jedničkou a příjemně mně navnadil, na „vyzrálejšího“ Jezdce. V dalších minutách jsem byl bohužel nucen vystřízlivět. Takovou hromadu naprosto nesmyslných sraček jsem dlouho neviděl. Hrozné herecké výkony hlavních protagonistů, ne že bych od Cage něco čekal, ale tohle bylo fakt slabé. Děsivá kamera, ku***ící většinu akčních scén z Riderem a navrch naprosto nesmyslný scénář, plný divných dějových skoků, mizerných dialogu a charakterové pokroucenosti. Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám dát aspoň jednu *, ale ne tenhle film je Odpad!, proti kterému působí vizuálně horší první díl jako velkofilm. ()

Luciaaas2

Tak tohle to packalské duo nemá co dělat ve filmovém průmyslu. Takhle zničit a pohřbít jednu z comicsových ikon. Myslím si, že série už je pohřbená, pokud se režie neujme někdo zručnější. Sice snímek má o hodně menší rozpočet než první díl, ale mnoho režisérů vykouzlí někdy z kašpárka velké divadlo :-) postava Ghost Raidera je v druhém pokračování realnější a za to dávám jednu hvězdičku. Akce je hodně špatně natočená, nebaví nikoho, až přímo nudí. Ke všemu akce je málo. Nevidím se, že druhém díle odmítla hrát Eva Mendes, udělala jen a jen dobře. Jen lituji Cage, kam až se propadnul z megastar. Pokud nenatočí zaručený hit pro širší publikum, tak se ztratí v obyčejných béčkových filmech ()

Phoeniyx

Bohužel absolutně mimo zahanbuje to první díl který stál za něco ale tohle je béčkové a špatně provedené. Průběh filmu nemá chvílemi hlavu a patu je to zklamání trailer vypadal krásně očekávaní nebylo naplněno ani z třetiny škoda. Viděl jsem jen pár fajn okamžiků které mě donutily dát hodnocení kousek nad propastí. ()

StorWik

Takhle natěšený a zárověn zklamaný jsem dlouho nebyl. Ghost Rider 2 je žalostně nudný béčkový film. Smutné, když berete v potaz hvězdné obsazení. Rider neházel hlášky jako v jedničce, nepáral silnice, nic. Jediné plus je scéna s monstr ohnivým jeřábem :) ()

Ajfist

Velmi slabá nastavená kaše. Na jedničku to nemá ani náhodou. Místy dost blbá kamera a děj je opravdu dost jednoduchý. Docela škoda peněz za kino. ()

Epco

Čakal som zbesilú akciu, potom som pustil film a dúfal som, že sa dostane aj na tú zbesilú akciu. Prvá akčná scéna ma presvedčila o opaku. Úvodných 20 min funguje ako amatérsky natočená reklama na Dáciu, kde sa dotyčný snaží nízky rozpočet a režijnú bezradnosť zakryť trasením s kamerou. Čo sa týka scenára a výkonu hlavného predstaviteľa nečakal som nič a presne to som aj dostal, akurát ma pobavilo to že aj v digitálnej podobe nestojí herectvo N. Cagea za nič. Camea Anthonyho Heada či CH. Lamberta síce potešia ale nestoja skoro za povšimnutie. Jediné čo sa dalo pozerať je scéna z rýpadlom a presne takýto mal byť film celý, prepálený a zbesilý. ()

Sanr

To je nějaká recese ne!, čekal jsem alespoň slušné pokračování dobrého námětu. Jenže toto, sám se divím, že jsem dal jednu * , chvílemi mi to připadalo jako hodně špatný komiks z 80.let. Obdivuju Cage, že se na něco takového dal, chudák to neviděl co dělá asi.Totálně smíchané rádoby akční scény s připitomělými hláškami typu "dávám ti sílu hniloby" WTF, trapné trapné trapné. A konec nezklamal opět žblecht na scéně z něho vznikne anděl. Režiséři či scénaristi mi přijdou jako by to byli nějací studenti prvního ročníku co si hrajou, měli to dát na nově jako filmová noc nadějí. Hlavně už žádné pokračování. ()

joklik12

Tak toto som necakal mysli ze by som zniesol vsetko ale toto nie vazne som si nemyslel ze to moze niekto niekedy takto posrat no ale dam aspon 1 H za toho hnilobneho parchanta he ()

Karel69

Několikrát v průběhu filmu mě napadlo jméno Uwe Boll, takže i za tu jednu hvězdičku může být tato filmová katastrofa ráda. ()

Jardinero odpad!

absolutne nechapu o co se snazili, na jednicku se dalo koukat,ale tohle! nejhorsi je ze jsem to musel dokoukat jelikoz jsem zrovna nic jineho nemel, a v tu chvili bych bral klidne i snehurku a sedm trpasliku!! tragedie! ()

michalkop odpad!

Po shlédnutí jedničky a dvojky v těsném sledu je Ghost Rider 2 jednoznačné zklamání. Sice se hodnocení odpad snažím vyhýbat, ale zde nemůžu jinak. Takovou kravinu jsem dost dlouho neviděl. Ač je jako hlavní hrdina stejný, tak se režisér se scénáristou snaží restartovat celou sérii alternativním příběhem. Na začátku si říkám super titulky, východní Evropa? Super! Ale pak to začíná - stři na nějakého frajera na motorce, co to kurnik je? Vjede do kláštera a začne se o něčem bavit s mnichy, vejdou do místnosti, kde je spousta obrazovek. Co to jako je? Tuhle příběhovou nekonzistentnost korunuje neschopnost střihače a kameramana vytvořit dobrý záběr. Dialogy jsou místy dost nesmyslné. Exteriéry dost nezajímavé. ()

tombik30

Celkom zabava,dobre hlasky a nakoniec slusna akcia.Efekty boli vydarene.Co k tomu dodat necakat nic zmysluplne,popkorn a kolu do ruky a zabit hodinu a pol v nedelu vecer. ()

ill Nino odpad!

Přemýšlel jsem nad 1*, ale jakmile jsem uviděl močícího ridera bylo mi hned jasný, že je všechno špatně, ale naprosto........Tohle nemělo pořádnou hlavu natož patu......Nicolas byl jak naspeedovanej nějakejma halucinogeníma práškama, černej kněz byl alkoholik co víc si přát. ()

pirate

Tak pokud vím, Johnny Blaze se zbavit kletby nechtěl, ale obsah říká něco jiného. Ve filmu se toho oproti jedničce moc neděje, slabý a nezáživný děj, špatně propracované postavy, téměř žádní vymakání démoni, kterými se mohla trochu chlubit jednička a prostě vše kleslo o několik tříd dolů. To, v co jsem doufal celý film se začalo dít stěží až na konci. Nemá co nabídnout. Měli se radši držet v duchu prvního dílu. Tohle jsem s Nicolasem Cagem tedy nečekal. Jeho filmy byly vždy dobré. 30%. ()

wrong3 odpad!

Nej scénář,nej kamera,nej herecké výkony,nej efekty-prostě pecka roku...Tohle bych řekl o tomhle odpadu bejvalce...Zlatá jednička!!! ()

Pavlo

Po zaspatí v približne polke filmu a po dopozeraní na ďalší deň, sa mi všetko potvrdilo – nezaspal som od únavy, ale od nudy. Je to o celú triedu horší film než bola jednotka (a tá už bola dosť slabá). Akčné scény a dej, ktoré by mali byť hlavnou nosnou časťou takéhoto druhu filmu, sú bez štipky nápadov a originality. Herci hrajú akoby boli na dovolenke (no zrejme je chyba niekde inde). Efekty sú asi jediné dobre zvládnuté veci v celej 1,5 hodine podpriemernej „zábavy“. ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (více)

Nicolas a Nicole jako akční manželé

Nicolas a Nicole jako akční manželé

17.06.2010

Kde jsou ty časy, kdy by tahle kombinace jmen zněla jako záruka prvotřídního filmu? V hlavních rolích Nicolas Cage a Nicole Kidman, režie Joel Schumacher. Všichni tři ale mají za sebou sérii větších… (více)