The Haunting of Molly Hartley

Drama / Thriller / Horor

USA, 2008, 82 min

Na horor se tam toho moc hororového neuděje, ale je vidět velká snaha po originalitě, a celkově jsem si jako divák z hororu odnesl mírně rozpačitý zážitek. Hned uvedu, proč tomu tak je. Jde totiž o to, že film z větší části pojednává o citlivé středoškolačce, která po dovršení 18 let má propadnout peklu (to se však dozvídáme až postupně), ale vzhledem k tomu, že dívka podle svého okolí trpí halucinacemi a paranoidními představami, kdy se jí zjevuje její psychicky chorá matka, zavřená v blázinci usilující jí o život, není tak úplně jisté, zda sledujeme sled paranoidních vizí, nebo film o středoškolácích s hororovými motivy, anebo si tvůrci z diváka jen vystřelili a servírovali mu to tak okatě, a ještě přitom na něj spiklenecky pomrkávali. Po skončení filmu to vypadá, že jsem sledoval od všeho trochu. Do toho tvůrci neopomenou starostlivého otce, na plac se přihodí zazobaný frajer, kterému se dívka líbí, a film si částečně potyká s náboženskými motivy prostřednictvím silně křesťansky založené spolužačky. Vyjma úvodní působivé sekvence se dočkáme z hororového hlediska ještě několika tradičních lekaček, pak závěru, který celý předchozí děj obrátí totálně naruby, a najevo vyjde skutečná identita osob z blízkého okolí dívky. Haley Bennett v hlavní roli je přitažlivější, když má blond odstín vlasů, po herecké stránce jsem byl se všemi herci spokojen, ale asi nejsnaživější byl Jake Weber v roli otce dívky. Debutující režisér Mickey Liddell si po vypravěčské a technické stránce nevede vůbec zle. Mysteriozní atmosféru navodit umí a s propracovanějším scénářem by asi neměl větší problém, ale přesto se mně film celkem líbil, ačkoliv jako čistokrevný horor příliš neobstojí.(11.2.2011)

• coffee...

tahle vlna amerických konzumních drama/triller/horor filmů mi nevadí...scénáře o ničem, mladé teenage hvězdičky, ale člověk si u toho odpočine a někdy se i pobaví...tohle byla naprostá slátanina a osobně mi hlavní hrdinka lezla neskutečně na nervy...dvě hvězdičky jen za ty známé tváře, které zde splnili svůj účel a jak už tu bylo několikrát řečeno - konec.(30.11.2010)

• Dubro

Ako náhle sa pretrmácate cez polovicu filmu a dopátrate sa „vo co go“, spusti sa na vás taký príval tupostí a náhod, že celé predchádzajúce budovanie atmosféry sa stáva akurát tak koncertom pre hluchých. Dementná pointa to celé zaklincuje skoro do odpadu. Lepšie je sa poprechádzať na čerstvom vzduchu a nekaziť si oči.(14.2.2009)

Tuctová americká postpubertální zábava.Rozhodně neurazí,ale ani nenadchne.Rozuzlení celého filmu je v celku příjemný závěr jinak ničím exra neoslňujícího fláku,na který s přehledem hodinu po shlédnutí zapomenete.Abych jen nezatracoval,od druhé poloviny filmu pan Liddell vybudoval celkěm pěkně mrazivou atmosferu,která s blížícím závěrěm pěkně graduje.Všeho všudy 3*.(13.9.2009)

Snaživě udělaný film. Horor v celku s dobře udělanou ponurou atmosférou, se snaživými hereckými výkony, s dobře načasovanými lekačkami.. Takže nejslabší článek filmu vidím v podprůměrném scénáři. Celkově si film zaslouží 50% _________________________________________________________________________________________________ P.S. Přemýšlel jsem, jestli to není natočené podle skutečných událostí. Dost by to vysvětlovalo co se dnes kolem děje.(19.12.2011)