Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedmnáctiletá Molly se přestěhuje se svojí rodinou po matčině nervovém zhroucení doprovázeném pokusem o sebevraždu do jiného města. Zatímco se snaží najít si přátele a adaptovat se v nové škole, začne vídat děsivé vize a slyšet hlasy, které v sobě skrývají temné tajemství z její minulosti. Dokáže oddělit skutečnost od pravdy než bude příliš pozdě? A dokáže se vyrovnat s děsivou pravdou o své pravé identitě? (Sofia)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

kingik 

všechny recenze uživatele

Na horor se tam toho moc hororového neuděje, ale je vidět velká snaha po originalitě, a celkově jsem si jako divák z hororu odnesl mírně rozpačitý zážitek. Hned uvedu, proč tomu tak je. Jde totiž o to, že film z větší části pojednává o citlivé středoškolačce, která po dovršení 18 let má propadnout peklu (to se však dozvídáme až postupně), ale vzhledem k tomu, že dívka podle svého okolí trpí halucinacemi a paranoidními představami, kdy se jí zjevuje její psychicky chorá matka, zavřená v blázinci usilující jí o život, není tak úplně jisté, zda sledujeme sled paranoidních vizí, nebo film o středoškolácích s hororovými motivy, anebo si tvůrci z diváka jen vystřelili a servírovali mu to tak okatě, a ještě přitom na něj spiklenecky pomrkávali. Po skončení filmu to vypadá, že jsem sledoval od všeho trochu. Do toho tvůrci neopomenou starostlivého otce, na plac se přihodí zazobaný frajer, kterému se dívka líbí, a film si částečně potyká s náboženskými motivy prostřednictvím silně křesťansky založené spolužačky. Vyjma úvodní působivé sekvence se dočkáme z hororového hlediska ještě několika tradičních lekaček, pak závěru, který celý předchozí děj obrátí totálně naruby, a najevo vyjde skutečná identita osob z blízkého okolí dívky. Haley Bennett v hlavní roli je přitažlivější, když má blond odstín vlasů, po herecké stránce jsem byl se všemi herci spokojen, ale asi nejsnaživější byl Jake Weber v roli otce dívky. Debutující režisér Mickey Liddell si po vypravěčské a technické stránce nevede vůbec zle. Mysteriozní atmosféru navodit umí a s propracovanějším scénářem by asi neměl větší problém, ale přesto se mně film celkem líbil, ačkoliv jako čistokrevný horor příliš neobstojí. ()

matestlust 

všechny recenze uživatele

Tuctová americká postpubertální zábava.Rozhodně neurazí,ale ani nenadchne.Rozuzlení celého filmu je v celku příjemný závěr jinak ničím exra neoslňujícího fláku,na který s přehledem hodinu po shlédnutí zapomenete.Abych jen nezatracoval,od druhé poloviny filmu pan Liddell vybudoval celkěm pěkně mrazivou atmosferu,která s blížícím závěrěm pěkně graduje.Všeho všudy 3*. ()

Reklama

Dubro 

všechny recenze uživatele

Ako náhle sa pretrmácate cez polovicu filmu a dopátrate sa „vo co go“, spusti sa na vás taký príval tupostí a náhod, že celé predchádzajúce budovanie atmosféry sa stáva akurát tak koncertom pre hluchých. Dementná pointa to celé zaklincuje skoro do odpadu. Lepšie je sa poprechádzať na čerstvom vzduchu a nekaziť si oči. ()

eraserhead666 odpad!

všechny recenze uživatele

.... aneb jak naroubovat duchařsko démonický horor (bez duchů a démonů) na klasický Beverly Hills 902 10 model. Obsah zde umístěný je trochu mimo mísu. Takřka celý film sledujeme jen klasický příběh o mladé dívce, která se nastěhuje do nového města a hned první den ve škole se do ní zabouchne ten nejlepší možný (tedy nejhezčí/nejbohatší) spolužák, což se samozřejmě nelíbí jeho bývalce. Trochu je to teda okořeněné Mollyinou minulostí a jejími úzkostlivými stavy, aby si film nakonec vzpoměl, že to vlastně má být horor a tak se to v závěru snaží trochu napravit, ale bezvýsledně. A ty trapné lekačky? Spíše mě rozesmívaly. A to je úvodní scéna filmu i docela lákavá. Horor pro čerstvě náctileté? Asi jo, být mi tak 12-15, asi by mě to bavilo mnohem více a snad bych i něco přihodil. Takhle jen naprostá nuda, zde jako ekvivalent klišovitosti a naprosté neoriginálnosti. Ale jedno se filmu upřít nedá, když jsem prokoukl pointu, čekal jsem alespoň trochu ráznější závěr a rozhodl se ten film dokoukat. Opět jsem ale neušel zklamání. Nejděsivější na celém filmu je představa, že bych ho absolvoval v kině. ()

coffee... 

všechny recenze uživatele

tahle vlna amerických konzumních drama/triller/horor filmů mi nevadí...scénáře o ničem, mladé teenage hvězdičky, ale člověk si u toho odpočine a někdy se i pobaví...tohle byla naprostá slátanina a osobně mi hlavní hrdinka lezla neskutečně na nervy...dvě hvězdičky jen za ty známé tváře, které zde splnili svůj účel a jak už tu bylo několikrát řečeno - konec. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama