Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

miki68cz

Snad po dvaceti letech nádherný Kung fu film. Pěkný příběh o prostém hrdinství a nesmyslnosti války. DOPORUČUJI všem ne jen obdivovatelům bojových umění ()

skalicky

Nejsem příznivcem bojového umění a použíti ve filmu, mě vždy přišlo dost směšné,ale tenhle film mě fakt dostal 85% ()

Metlak

Miluju bojové umění, miluju asii a tohle pro mě byl opravdový zážitek. Donnie Yen je pro mě velký sympaťák se vším všudy. Jeho cigareta k čaji je velmi zajímavá. V koliká filmech o bojových umění herci kouří? Bojové scény jsou neskutečně dobré a do jisté míry i nenásilné. Odkaz o wing chun je v tomto filmu velmi dobře zpracován. ()

Vykuk

Moje krevní skupina, Donnieho můžu a tady se blejsknul skvěle. Žádný americký nabušenec s výrazem nakrklého nosorožce, bojové umění na vysoké úrovni, choreografie výtečná, hudba sedla, celkově atmosféra filmu povedená. Jen to mohlo zůstat v první části filmu, bez politického podtextu v době před okupací, ale i tak příjemná podívaná. ()

Themilhaus

Musím říci, že i když já osobně čínské filmy, které jsou plné kung-fu a podobných umění moc nemusím, tak tenhle film předčil veškeré mé očekávání.... Ať už to byly perfektně propracované bojové souboje, nad kterými jsem jen žasl nebo nervy rvoucí drama do poslední chvíle kde jsem s napětím očekával co se stane.... Prostě tímto si u mě čínský bojový film získal své první zasloužené + :) ... a jako sladký závěr, že na tomto filmu je i něco pravdy a velký Ip man opravdu kung-fu učil a je známý po celé Číně a dokonce i učil samotného Brucee Lee :) Tento film mohu určitě jen doporučit! :) ()

Alex696

Tento film ma dostal a nielen tento ale aj jeho následné voľné pokračovania. Krutá realita vojny a bojového umenia, všetko zladené. Film prakticky nemá hluché miesto. ()

helrohir

Nikdy som nebol veľkým fanúšikom kung fu filmov, ale Ip Man je niečím odlišným. Nie je to len bezduchá mlátička o nič, ale je to film so silným príbehom o odpore proti japonským okupantom a konfrontácia kung-fu a karate je rozhodne zaujímavé lákadlo. Súboje majú dokonalú choreografiu a Donnie Yen je fakt sympaťák, ktorému fandíte za každých okolností. ()

anyonecek

Jak z hlediska historického tak akčního filmu dokonalost. Pro mě určitě jeden z nejlepších filmů, který je dějově velice vyzrálý a bojové scény suveréně tahají film kupředu. Legendární Donnie Yen vs 10 black belts :). Opravdu promakaný film a hned jak jsem se na něj dodíval, už jsem se těšil na 2. díl. Vždycky mě tyhle bojový umění fascinovaly a zde jsem se opravdu uspokojil. ()

J*A*M*B*O

Ip Man je sám o sebe legendou. Konečne ázijský film, ktorý má hlavu a pätu. Svojho druhu asi najlepší film, kedže sa tam nedá skoro čo vytknúť. Videl som ho iba raz, ale to mi stačí aby som dal 9/10 bodov. PS: bod dole kvôli niektorým prehnaným scénkam. ()

geo311

Asi emigruju. Chtěl bých být hrdým občanem Čínské lidové republiky :-) Kung-fu dobrý, ale při psaní scénáře si měl generální tajemník strany nechat alespoň trochu poradit od někoho zkušenějšího :-) Komunismus není dobrej, ale demokracie také není dokonalý systém, to se pak občas dějou takové věci jakože Ip man je 147. nejlepší film... ()

subic

Jednička je skvělá a když si pustíte hned dvojku, tak zapomenete, o čem že ta jednička vlastně je :-) Je to velmi hezky udělané a především Donnie Yen je perfektní. 85% ()

Brano

Výborný film o bojovom umení a životnom príbehu majstra ktorý učil aj Bruce Lee. Vynikajúci Donnie Yen v úlohe IP Mana, vynikajúci príbeh, hudba, choreografie súbojov, vrátane toho najlepšieho súboja majstra Ipa proti 10tim Japoncom! Ťažko nájsť nejaké negatívum. Možno začiatok je troška pomalší. Ale keď sa to rozbehne, tak to stojí zato. ()

RigorMortis

Ďalší z rady filmov, ku ktorým som sa dostal až po dlhšej dobe, no stálo to za to. Donnie má charizmu, film asi od polovice nabral na akcii a "historická vložka" na záver potešila. ()

JosefTomas

Wing Chun jsem se učil a bylo to jedno z nejlepších bojových umění, co jsem kdy viděl. V rukou Donnie Yena se mění v nebezpečnou zbraň, kde každý kdo to schytá, tak se asi nezvedne. Skvělý akční film, který odkrývá lehce historii jednoho z nejtalentovanějších mistrů bojových umění. Bruce Lee věděl, kde se má učit. ()

Nathaniell

Zpracování a akční scény jsou něco, čím se tenhle film může bezpochyby chlubit. Ano, rozhodně je akce něco, v čem k tomuhle filmu nemám žádný výhrady... ... ... Co podle mě kulhá na obě nohy je ale příběh: Jako člověk, který dělá bojové sporty a umění už přes dvacet let, se co do historie různých mistrů a učitelů považuji za poměrně dost vzdělaného. A co udělal tenhle film? Řekl si, že ukáže Ip Mana jako takřka svatého, určitou část jeho charakteru a povahových vlastností úplně vypustí, čímž podle mě nemá ani nárok o sobě tvrdit, že je životopisný. Nečekal jsem nic a uznávám, že v době kdy jsem film viděl, jsem ještě o mistrovi Wing chun nic moc nevěděl. Ale nakonec musím trvat na tom, že pokud chcete vidět, jaký Ip Man doopravdy byl, volte jedině film: Ip Man: Zrození legendy. Tady dávám 3* ()

adamix

To vysoké hodnotenie je pre Yenovho sympatického majstra kung-fu a série luxusných súbojov dosť precenené, ale aj tak môžeme ďakovať za to, že v Ázii vznikli (a naďalej vznikajú) tak dobré filmové kúsky s perfektnou choreografiou súbojov. Za mňa 80%. ()

hrumsrt

Na kung fu filmy je tohle mimořádná kvalita, ale pořád bych se držel při Zemi, o jak moc dobrý film ve výsledku jde. Mám rád charaktery tajemné postavy, která se nakonec ukáže jako ten správný badass, a to právě Ip Man splňuje, jak se patří.. Donnie Yen si tímhle navždy vysloužil auru akčního hrdiny navíc velkého popularizátora bojového umění wing chun, které je v Evropě spíše na druhé koleji. Tohle umění se učí malinko odlišně, než jsme zvyklí a současně nakonec i jinak vypadá, nemá takovou práci s dechem či pomalejší techniky jako jeho asijští kolegové, ba naopak jde často o sérii technik, kde si říkáte, že snad musí být na plátně boj uměle zrychlen. Ale ba, ještě je podezírám z laciného slow motion. Všichni se snaží, aby z toho byl velkofilm s citlivým obsahem a patřičným přesahem, aby boje byly jen smyslné koření příběhu, že nakonec jde o sentimentální a promyšlený příběh z okupované Číny. Mám však pocit, že přesně tohle by Oscaři v dnešní době ocenili soškou.. Kdyby se to celé povedlo je z toho jeden z opravdu nejlepších filmů všech dob, ale tady to malinko vyšumí.. Pokud máte rádi kung-fu filmy je tohle povinnost a v žánru asi i klenot, jakmile se to snaží zapůsobit i jinou kvalitou, tak mám problém. Avšak po závěrečném epilogu nechybělo moc a tu pětku bych přiklepnul. 75% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz