najlepší hraný film Dušana Trančíka, skvelá kamera, hustá atmosféra a presne kreslené vzťahy a napätie, na polovicu osemdesiatych rokov pomerne hlboká kritika spoločnosti s demýtizáciou slovenskej dediny (skoro až hororová, tiesnivá atmosféra krčmy . . .), veľmi dobrá plejáda slovensko-česko-maďarskej zostavy hercov na čele s celkom presvedčivým mladým kramárom a aj keď miestami nepochopiteľne použitá, no skvelá hudba mariána vargu(25.5.2007)

Kto nekradne s nami, kradne proti nám. Dedina o nič lepšia oproti mestu, s tým mladý skoropoctivý medik nepočítal. Reťazová píla straší aj v slovenskom filme, ale hororová atmosféra pramení z myslenia ľudí. Obálka pre doktora je teraz obzvlášť aktuálna, ktovie, či je film zaradený do programu náhodne. –––– Tu v osade sa žije inakšie. Aj vina je tu iná.(18.2.2015)

V rámci Trančíkovej tvorby asi najucelenejší film, kde fungujú vzťahy a napätie medzi postavami a je myšlienkovo najsebavedomejší. Veľkú prácu robí kamera Alojza Hanúska, ktorá všetko sníma v šere a človek stratí aj prehľad, či je deň, alebo noc. Ako u chovania postáv. Zobrať či nezobrať úplatok, keď inú možnosť nemám, ale svedomie mi to nedovolí....aj na tom sa dá vystavať ostrý stret, navyše, ak k nemu príde v uzavretom, civilizácii vzdialenom prostredí. Fabula medikovej minulosti sa skvele dopĺňa s tým, čo sa odohráva na dedine a je nad čím premýšľať.(3.1.2016)

Hudba : Marián Varga. Ani zajímavá hudba, ani závěrečný zlom, nestačí k vybočení ze silného průměru, který podtrhuje velmi tuctová režie a slabé herecké výkony. Poslední kapkou jsou dost nešťastně předabovaní čeští herci. Hledání nového, životního postoje a marné soužití v rozložené společnosti, mohlo být zpracované daleko lépe.(3.2.2014)

Príbeh o chlapovi, ktorý sa ocitol v zlom čase na zlom mieste síce nie je bez chýb, ale ten neuveriteľne kvalitný sountrack k filmu ma dostal. Normálne mi padla sánka, kde sa v tej dobe objavil tak kvalitný atmosferický, gitarový podmaz od M. Vargu. I dnes by bol pre hociktorý film ozdobou. M. Kramár samozrejme výborný, ale chcelo by to sem tam úsmev. Prekvapí nahá I. Chýlková a pobaví Hrušínsky ml. Dobrú facku v úvode schytal. Takú pravú materskú...pardon, manželskú...Objektívne skôr za tri hviezdy, ale za hudbu pridávam štvrtú. 70%.(9.6.2013)

• - Filmovalo sa v slovenských obciach Osrblie, Jasenie a Limbach. (dyfur)