Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

Zombi

Příjemný, hodně pocitový film s výborným Clooneym a sympatickou Farmiga, Kendrick působila dost frackovitě na svůj post, ale to byl zřejmě záměr. Zkrátka pohodový film o životních pravdách. Batohová filosofie je fakt bezva, jen bych šetřil slovem komedie, přeci jen se u toho moc nezasmějete. ()

sona123

Kruciš, to není možný, já se snad dívala na jiný film? A opakovaně kontroluji - název sedí, herci taky, asi to bude muset být ono, ale pak nevím, nějaká špatná verze? Tak odhlédnu od toho, co zde čtu, a pěkně vám sdělím, na co jsem se teda koukala já - byl to docela dlouhý film, ve kterém se pořád mluvilo. Ano, dialogy možná mohly být usměvné, ale určitě ne vtipné (kromě jednoho s tou rakovinou) a co mne teda irituje nejvíc je škatulka romantické komedie, to to teda určitě není! Pak je tu Clooney - no tak toho můžu a ten to i celé drží nahoře + Vera Farmiga, která je neuvěřitelně kouzelná a sexy, dámo, vy jste mne dostala (ale jak je to s vámi, to bylo skutečně jasné). A ano, pak je tu myšlenka - globální krize, propouštění zaměstnanců, úspory, takové ty trny v patě dnešní společnosti, to ano, točte o tom, ale já se opravdu víc bavila - a mnohem, mnohem víc - u Děkujeme, že kouříte. To jsou prostě nesrovnatelné ligy. A to je vlastně celé. Plytké, to je to slovo. ()

Ollie235

Parádní film o životních cílech i životě samotném. Ryanův neobyčejný cíl se pojí se samotným výjimečným příběhem, který na jednu stranu nedává moc smysl, ale na tu druhou vytváří něco nového, zajímavého. Vynikající je vývoj postav a Clooneyho nenapodobitelný šarm a elegance. Film působí velmi příjemným, lehkým, ale zároveň propracovaným dojmem a nabízí i jemný, přesto výborný humor. ()

Jorge-Z

Jedno z největších a nejpříjemnějších překvapení poslední doby. Reitman si mě získal na svou stranu hned od začátku s doprovodem hudby Rolfeho Kenta. Postava Ryana Binghama mi byla již od počátku velmi sympatická (létaní, životní styl, ironie a nadhled vůči okolí) a Clooneymu prostě maximálně sedla na tělo. Ten jeho usměv a hlas snad musí každého pohladit na duši (krom vyhozených lidí z práce). Opravdu excelentní snímek. ()

Movie Gourmet

Hollywoodský seladon George Clooney létá po Spojených státech a vyhazuje lidi z práce místo zbabělých šéfů, co na to nemají. Cestou se seznámí s charizmatickou (zvláštní oči) Verou Farmigou, která, jak si myslí, žije tím samým stylem života, jako on. I když se k němu schyluje, film se naštěstí vyhýbá obvyklému kýčovitému závěru a končí po svém. Víc nechci prozrazovat. Verdikt: 3 a 1/2* až 4* a 75-80 %. ()

Yardie

Takových 70%. Příjemný malý filmík ze života, s jistým morálním poselstvím, resp. nutícím k zamyšlení. Clooney hraje výborně a je na něj radost pohledět. Možná bych ve filmu uvítal trošku více emocí - a to jak negativních, tak klidně pozitivních. Připadalo mi to takové sterilní. I když na druhou stranu - život takový mnohdy je. Každopádně, pěkně se na to koukalo, občas jsem se dost zasmál a člověk si z toho i něco vezme. Prostě příjemný film. Howgh! ()

Rufete

"Anybody who ever built an empire, or changed the world, sat where you are now. And it's because they sat there that they were able to do it." Komentář může obsahovat spoilery. Něco jiného, zvláštního, lidského a tak opravdového. George Clooney ve výborné roli Ryana Binghama, který si o životě myslí své. Nezatěžuje se závazky, domem, rodinou, žije svou prací a práce žije skrz něj. A je to zajímavá práce. Firmy si najímají lidi jako je Ryan, aby nemuseli čelit nepříjemným skutečnostem. Prostě najmou člověka, který místo nich někoho vyhodí. Musím se přiznat, že hned v několika lidech jsem viděl tu krutou realitu, nefalšované zklamání, nevědomost, co budou dělat dál. Na druhou stranu měli "vyhazovači" vždy nějaký trumf v rukávu, kterým dokázali většinu vyhozených uklidnit a poněkud postavit na nohy. Anna Kendrick jako Natalie byla moc milá a hrála skvěle (taky si vysloužila nominaci na Oscara). Perfektně zvládla svou úlohu, leč nebylo snadné podívat se lidem na druhé straně stolu do očí. Vera Farmiga jako Alex - na té ženské mi od začátku něco vadilo a tušil jsem, že to ke konci nebude zrovna růžové, přesto jsem Ryanovi přál, aby si v životě něco pěkného prožil. Možná si svůj sen nakonec splnil počtem nalétaných mil, možná k tomu byl celou dobu určen a možná taky ne. Jedno je jisté; tenhle film mě dostal, byl to silný zážitek. ()

Renfield

Možná můj osobní problém, ale lidi, jako je Ryan Bingham nemusím a tak mě jejich "problémy" a žití/nežití vlastně vůbec nezajímá. Snad i proto, jsem si cestu k postavám nenašel, ale pravdou je, že film celý působí chladně, což může být záměr, přeci jen je to do určité chvíle vhodné. Své zajímavé momenty Lítám v tom samozřejmě má, nejvíce jich nabízí první polovina, tedy do doby, než se věčné lítání a vyhazování okouká. Ta druhá je možná až příliš dle nepsaných pravidel podobných filmů, což ji tedy stále nebrání, být občas alespoň lehce originální, například v samotném závěru. A herecky? Clooney je Clooney, ostatně si myslím, že to měl být od začátku právě jeho koncert. 60% ()

Phillo

Milý filmík, ktorý ohlasom a úvodom navnadí na niečo, čo aj v závere prijde, ale nie tak, aby to omámilo. Up In the Air zdeľuje celý čas jedno posolstvo, ktoré je jasné už z námetu a ktorého ozvláštnenie prichádza veľmi striedmo. Okaté metafory a nezdravá priamočiarosť nemôžu stačiť na najlepší film roka. Na ten je to až príliš milé a neškodné. Radovému divákovi to nevadí, Clooney je skvelý, Farminga ešte viac a reprezentované životné pravdy budú vždy aktuálne. Len je to stále príliš provinčné. 80% ()

maty39

Děkujeme, že kouříte a Juno patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších vážnějších filmů. Jasona Reitmana sleduji raději než nudné, rozvleklé Coheny nebo supernudného Mendese. Jason Reitman točí svižné a zábavné filmy s originálními postavami. Platí to i o jeho novém filmu Up in the Air. První dvě třetiny jsou geniální. Ke konci však začne tempo váznout, díky tomu, že se musí vyřešit spousty problémů. I přesto konec připomíná sprintera co doklusává s rukama nad hlavou daleko vepředu před konkurencí (výše zmíněnou). 90% ()

bidja

Nezávazná oddychovka na horní hranici *** jen se dvím mantinelům režiséra, slušné Juno, výborné Thank You for Smoking, sprasený remake Office, teď rozpočťák pro dospělé., inu vývoj v otcových kolejích. ()

Furmi

Myšlienka vyhadzovania ľudí z ich práce kde poniektorý prežili aj pol života a nedokázali si anilen predstaviť že oňu prídu je perfektná. Perfektne navrhnutá, vymyslená i sfilmovaná. Ibaže miesta v ktorých sa riešia osobné problémy hlavného hrdinu su achilovou pätou Up in the Air, pretože hlavne v týchto scénach sa skrývajú hluché miesta pri ktorých mi to nedalo ale musel som kontrolovať čas na hodinkách. Pre akadémiu film roka, podľa mňa rok 2009 skrýval i väčšie lahôdky.. 79% ()

rcorp

Film o tom, jak George Clooney na chvíli sestoupil z nebes, aby zjistil, že lidé oproti jeho přesvědčení nejsou žraloky. V jeho světě už možná všichni žraloci dávno vymřeli. Ale to nevadí, protože štěstí je tam, kde ho najdeš, a z dostatečné výšky vypadá každý lidský cíl stejně bláznivě. A když člověk žije absolutně upřímně, jak k ostatním, tak sobě, tak i maximální egoismus může být velké dobro. A možná je to strážný anděl. Nenechme se zmást tím, že ho nevidíme mávat křídly, cestování v Business class je přece o tolik pohodlnější. ()

masiko

Tolik nesnáším všechna ta nadhodnocená dramata jako Milionář z chatrče nebo Requiem za sen, která se mi snaží okatě a vynuceně ukázat svou rádoby sílu každých 10 minut. Přesně takový Reitman není, ač by se to díky námětu dalo očekávat. Up in the Air je právé naopak hereckým koncertem všech představitelů, ve kterém se na první pohled neskrývá nic hlubšího. Touto svou nenuceností si mě v samotném závěru film naprosto získal a ukázal, že zdaleka není povrchní. ()

Greg25

Lítám v tom je v podstatě perfektní film, má myšlenku, hloubku, dobré herce, scénář, režii, jiskření mezi ústřední dvojicí i až milou komorní atmosféru. Má taky sem tam nějaké klišé, ale podané takovým způsobem a zabalené do takové dávky zručné filmové řemeslnosti, že vám to ani na okamžik nebude vadit a proč taky, vždyť i klišé může být koneckonců milé a zábavné, a to je přesně případ snímku Lítám v tom. A v neposlední řadě má film úvahy nad kterými po shlédnutí opravdu přemýšlíte. Je život obyčejný nebo neobyčejný? Má smysl, když stejně končí smrtí? Co je správné? Co je to vlastně hodnota? A co je vztahem a co jen pouhou epizodou? A mají tyhle otázky vůbec odpoveď? Má smysl se na ně ptát, když žádná odpověď není špatná? 100% ()

Pavelos

Vynikající George Clooney v roli která mu seděla jak "prdel na hrnec".. Oprávněná nominace na 6 Oskarů.. Celý příběh je vyprávěn bez nějakého tlaku a naprosto nenuceně.. Sice mě trochu překvapil konec, ale ani pozitivně ani negativně, prostě mě jen překvapil.. Co bych si od Georga na chvíli půjčil, tak to by byla jeho peněženka se všema členskejma kartama co měl:-)) Asi bych nevěděl kterou mám využít jako první:-)) ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)