Italské zpracování pohnutého životního příběhu Gabrielle Chanelové, jež svým šarmem a nápaditostí dokázala změnit tvář módy. Za zdmi klášterního sirotčince, kde se spolu se sestrou po matčině smrti ocitá, začíná příběh nezdolné odvahy mladé ženy, která se postavila předsudkům a konvencím patriarchálního světa. V osmnácti nastupuje jako švadlena do krejčovského salónu, kde se jen těžko uplatňují vlastní kreativní návrhy. O morálce a pravidlech skutečného světa má jen matnou představu, a tak záhy podléhá svodům krásného plukovníka, své první lásky a mimo jiné i autora její proslulé přezdívky. Coco si ale zanedlouho uvědomí, že aristokratická smetánka, mezi níž se nově pohybuje, ji bude mít vždy jen za nevzdělanou vydržovanou milenku... Po zdrcujícím románku s aristokratickým plukovníkem, jenž Coco bránil v seberealizaci, a navíc ani nenašel odvahu představit ji jako budoucí manželku své snobské matce, se Coco rozhodne jít vlastní cestou. Léta praxe z krejčovského salónu a nezměrná nápaditost jí pomohou k prvním zdařilým krokům. Radost z nich ale vzápětí přebije válka, po níž je třeba začít znovu. Velký návrat, uskutečněný v roce 1954, však Coco definitivně dovede až na prestižní přehlídková mola. Žena, která zrušila diktát spodniček a korzetů, však nikdy nenašla své rodinné štěstí. Za svůj úspěch v patriarchální a konvencemi spoutané společnosti a za svou celosvětovou proslulost totiž zaplatila ztrátou těch nejdražších bytostí... Příběh vyprávěný ve třech časových rovinách nabízí strhující podívanou na obtížné počátky a hořkosladké konce největší z módních ikon. Postava Coco Chanel je výtečně a velmi přesvědčivě ztvárněna Barborou Bobuľovou (mladá Coco) a Shirley MacLaineovou. (Česká televize)

sehe

Televízne spracovanie života ženy,ktorá založila také obrovské módne impérium,ako Coco Chanel.Zaujalo ma to,ale nečakajte veľký zážitok.Je príjemné vidieť v talianskej koprodukcii s britmi a francúzmi v hlavnej úlohe slovenskú herečku Barboru Bobuľovú. ()

quixote

První hodina, to je nefalšovaná a místy až neúnosná červená knihovna. Pak se to naštěstí začne lámat a do popředí se konečně dostává to, čím byla Coco výjimečná. Barbora Bobuĺová ji hraje s citem a je přirozená, škoda jen, že ji tak zhyzdili těmi lacinými parukami. Shirley MacLaine je stále úžasná a neopakovatelná! ()

rivah

Elegantní životopisný snímek s výbornou MacLaineovou a nepřesvědčivou Bobulovou. Trochu roztahaný(50%) ()

samuelsson

Slabší odvar Edith Piaf. Príliš zdĺhavé, málo umenia a veľa romantiky. Herecké výkony tiež žiadna sláva- priemerný film len o štipku obohatený módou. ()

eMeMko

Zajímavý životopisný snímek, který mě, ačkoliv jsem na něj koukal trochu z donucení, celkem bavil a rozhodně nenudil. Herecké výkony byly dobré, pěkným překvapením bylo zase jednou někde vidět Malcolma "Alexe" McDowella a samozřejmě také československou stopu v tomto snímku - Barboru Bobuľovou. Děj filmu příjemně utíkal a ačkoliv hrál dosti na citovou stránku, rozhodně se nejednalo a žádné přehnané klišé. Finální hodnocení: Ideální snímek na večer ve dvou, u kterého si slabší jedinci i zapláčou. ()

david666

Slušně udělaný historický film, který netrpí holywoodskými manýry. I jako chlap jsem navíc ocenil modely COCO CHANEL jako funkční. V těch se opravdu dalo vyjít ven bez obav. ()

PTuranyi

Vydarený životopisný film so šarmantne vyrozprávaným príbehom známej módnej návrhárky s neotrelým ale výborným hereckým obsadením a kvalitnou produkciou. Druhý diel prináša síce viac romantiky, ale jemne a prirodzene bez prehnaného pátosu. Vznik loga a názvu svetoznámeho parfému je tu zobrazený skôr len tak mimochodom. 70% ()

juluch

uff, ze ma tato chanel viac percent ako coco avant chanel asi nic nedokazuje, no pri tej velkofilmovej som si neopakovala kazdych desat minut: klise....klise....klisee.......nic moc. ()

ana.kiss

Krásně zfilmován příběh jedné z ikon módy. Obě herečky jež ztvárnili Coco Chanel byly opravdu skvělé a musím přiznat že i když mám Audrey Tautou velice ráda tak film v jejím podání mě nijak neohromil. Tento tv film je mnohem lepší než ten druhý. ()

ArtLucie

Pravděpodobně jsem hodně ovlivněná tím, že Coco Chanel (2008) a Coco Before Chanel (2009) jsem viděla v jeden den a přímo jsem srovnávala.. Ač je Coco Chanel tv film, nadchnul mě mnohem víc než ten ten novější. Má šťávu i odpich, něco se tam děje, má to příběh a dozvíte se něco jak o módě z pohledu Coco, tak o jejím životě. Pro mě, při té možnosti srovnání, absolutní fenomén a neubránila jsem se 5 hvězdičkám. ()