Italské zpracování pohnutého životního příběhu Gabrielle Chanelové, jež svým šarmem a nápaditostí dokázala změnit tvář módy. Za zdmi klášterního sirotčince, kde se spolu se sestrou po matčině smrti ocitá, začíná příběh nezdolné odvahy mladé ženy, která se postavila předsudkům a konvencím patriarchálního světa. V osmnácti nastupuje jako švadlena do krejčovského salónu, kde se jen těžko uplatňují vlastní kreativní návrhy. O morálce a pravidlech skutečného světa má jen matnou představu, a tak záhy podléhá svodům krásného plukovníka, své první lásky a mimo jiné i autora její proslulé přezdívky. Coco si ale zanedlouho uvědomí, že aristokratická smetánka, mezi níž se nově pohybuje, ji bude mít vždy jen za nevzdělanou vydržovanou milenku... Po zdrcujícím románku s aristokratickým plukovníkem, jenž Coco bránil v seberealizaci, a navíc ani nenašel odvahu představit ji jako budoucí manželku své snobské matce, se Coco rozhodne jít vlastní cestou. Léta praxe z krejčovského salónu a nezměrná nápaditost jí pomohou k prvním zdařilým krokům. Radost z nich ale vzápětí přebije válka, po níž je třeba začít znovu. Velký návrat, uskutečněný v roce 1954, však Coco definitivně dovede až na prestižní přehlídková mola. Žena, která zrušila diktát spodniček a korzetů, však nikdy nenašla své rodinné štěstí. Za svůj úspěch v patriarchální a konvencemi spoutané společnosti a za svou celosvětovou proslulost totiž zaplatila ztrátou těch nejdražších bytostí... Příběh vyprávěný ve třech časových rovinách nabízí strhující podívanou na obtížné počátky a hořkosladké konce největší z módních ikon. Postava Coco Chanel je výtečně a velmi přesvědčivě ztvárněna Barborou Bobuľovou (mladá Coco) a Shirley MacLaineovou. (Česká televize)

quixote

První hodina, to je nefalšovaná a místy až neúnosná červená knihovna. Pak se to naštěstí začne lámat a do popředí se konečně dostává to, čím byla Coco výjimečná. Barbora Bobuĺová ji hraje s citem a je přirozená, škoda jen, že ji tak zhyzdili těmi lacinými parukami. Shirley MacLaine je stále úžasná a neopakovatelná! ()

rivah

Elegantní životopisný snímek s výbornou MacLaineovou a nepřesvědčivou Bobulovou. Trochu roztahaný(50%) ()

samuelsson

Slabší odvar Edith Piaf. Príliš zdĺhavé, málo umenia a veľa romantiky. Herecké výkony tiež žiadna sláva- priemerný film len o štipku obohatený módou. ()

eMeMko

Zajímavý životopisný snímek, který mě, ačkoliv jsem na něj koukal trochu z donucení, celkem bavil a rozhodně nenudil. Herecké výkony byly dobré, pěkným překvapením bylo zase jednou někde vidět Malcolma "Alexe" McDowella a samozřejmě také československou stopu v tomto snímku - Barboru Bobuľovou. Děj filmu příjemně utíkal a ačkoliv hrál dosti na citovou stránku, rozhodně se nejednalo a žádné přehnané klišé. Finální hodnocení: Ideální snímek na večer ve dvou, u kterého si slabší jedinci i zapláčou. ()

david666

Slušně udělaný historický film, který netrpí holywoodskými manýry. I jako chlap jsem navíc ocenil modely COCO CHANEL jako funkční. V těch se opravdu dalo vyjít ven bez obav. ()

PTuranyi

Vydarený životopisný film so šarmantne vyrozprávaným príbehom známej módnej návrhárky s neotrelým ale výborným hereckým obsadením a kvalitnou produkciou. Druhý diel prináša síce viac romantiky, ale jemne a prirodzene bez prehnaného pátosu. Vznik loga a názvu svetoznámeho parfému je tu zobrazený skôr len tak mimochodom. 70% ()

juluch

uff, ze ma tato chanel viac percent ako coco avant chanel asi nic nedokazuje, no pri tej velkofilmovej som si neopakovala kazdych desat minut: klise....klise....klisee.......nic moc. ()

ana.kiss

Krásně zfilmován příběh jedné z ikon módy. Obě herečky jež ztvárnili Coco Chanel byly opravdu skvělé a musím přiznat že i když mám Audrey Tautou velice ráda tak film v jejím podání mě nijak neohromil. Tento tv film je mnohem lepší než ten druhý. ()

Zuzina8

Tenhle film by potřeboval daleko více Shirley MacLaine. Barbora Bobuľová se mi jako Coco líbila, ale příběh z jejího mládí byl na můj vkus roztahaný a příliš melodramatický. Já od životopisného filmu očekávám a chci něco trochu jiného. Na druhou stranu příběh o "staré" Coco se mi líbil a moc. Kdyby se film věnoval příběhu se Shirley tím dílem, co se věnoval příběhu s Barborou bylo by hodnocení jednoznačně vyšší... stojí za shlédnutí . ()

ArtLucie

Pravděpodobně jsem hodně ovlivněná tím, že Coco Chanel (2008) a Coco Before Chanel (2009) jsem viděla v jeden den a přímo jsem srovnávala.. Ač je Coco Chanel tv film, nadchnul mě mnohem víc než ten ten novější. Má šťávu i odpich, něco se tam děje, má to příběh a dozvíte se něco jak o módě z pohledu Coco, tak o jejím životě. Pro mě, při té možnosti srovnání, absolutní fenomén a neubránila jsem se 5 hvězdičkám. ()