Jedná se o parodii TV Nova na politickou scénu a veškeré její osobnosti, které byly předělány do podoby gumových postaviček. (duklak2)

Herr_Flick

Je už to dávno, zapomenout se to ale nedá. Na Novu ještě v plenkách překvapivě podařená politická satira. I po ketech když vidím pana prezidenta, zpívajícího si o vlastní kráse, Brežněva na návštěvě z pekla, musím se smát. Gumasong forever! ()

cariada

Parodická kravina na politickou scénu u nás. Sem tam se tam objevují i lidi z jiné branže. Někdy to bylo vtipné ,ale mě to moc nebralo. Přece jenom můj věk se politikou nák nezabýval (no dnes to není o nic lepší) zajímavé je ,že se pořad dlouho neudržel a ani ta verze na ČT. ()

MarekT

Podle mě Gumáci celkem ušli. Občas jsem si ale říkal, co třeba má být pointou nebo co má být vtipné. Některé scénky ale patřily k těm lepším - jako třeba ta s Brežnevem. Navíc připočítejte výborná hudební čísla v podání (nejen) našich politiků, za ty uděluji jednu celou hvězdu. Další dvě jsou za celkovou kvalitu, ovšem ne všech dílů, ale těch z let 1994 a 1995, které vlastním na VHS. Důležité negativum - Gumáky dost shazovalo neustálé přemílání věcí, na kterých byly stavěny jednotlivé osobnosti - např. bývalý p.prezident Havel opakoval motto sametové revoluce - naponěkolikáté se to opravdu snést nedá. No a na závěr si zde zaslouží zmínit člověk, který promlouval hlasem všech celebrit - imitátor Václav Faltus. ()

Kri-kri

Gumáky jsem nejen sledoval, ale od října 1994 až do března 1996 i pravidelně nahrával, dodnes jich mám 7 plných MC kazet! Gumácké televizní noviny, Gumeso, Gumazín a v nich plno vtipných scének a písní. Co mi trochu vadilo, že z desetiminutového dílu často zabíralo polovinu času Gumeso s rekapitulacemi již mnohokrát protočenými písněmi, namísto toho mohla být nová scénka. Líbila se mi např. píseň s novoročními předsevzetími pro rok 1996, nicméně nejlepší byla písnička gumáka Sládka při komunálních volbách 1994 "Zeman leze dírou, Klaus oknem, kdo nevolí nás, toho nakopnem". Geniální také byla opět Sládkova píseň Dr. Country "Jo, náš doktor, to je myslitel, světa spasitel a vykupitel!" Na tuhle a ještě na Kalvodovu "Činky, dýmka, kníry" mám zvlášť nostalgické a srdeční vzpomínky, neboť má dávná tajná láska po mně často chtěla, abych jí tyto písně neustále zpíval. Za samotný pořad dávám 4 * a pro vzpomínku na Kláru z Tuřan přidávám jednu navíc. ()

Mrkvič

Krásné zrcadlení politické situace v Čechách. Výborný hlas dabující šechny gumáky. Spousta postav měšných i bez parodování. Chytlavé songy. Ale časem už docházely náměty a některé okrajové figurky pořad spíše srážely. ()

homerr

Co si tak pamatuju, prvních pár dílů bylo docela slušných, pak nastal strmý pád, který zabředl až do trapnosti... ()

slovan1

Škoda že už se nevysíla...myslím, že dnešní politická situaci by k tomu byla víc než vhodná - moře inspirace. ()

Hanys_

Pár dílů mělo svou kvalitu, ovšem bylo otázkou času, kdy scénáristé začnou tahat nápady z paty a vykrádat se.. ()

wosho

Vrcholné dílo ranné, původní tvorby tv Nova. Škoda, že v Gumácích dál nepokračovala a nepřesunula je do pozdních hodin a tím mohla přitvrdit. ()

Paity

Prostě televizní zábava poloviny 90. let, ve které si tvůrci dělali srandu ze všech a ze všeho, především však z politiků. ()