Matka

(festivalový název)
  • Jižní Korea Madeo (více)

Jeden z nejosobitějších korejských tvůrců nového tisíciletí přichází po hitech Pes, který štěká, nekouše, Vzpomínky na vraždu a Mutant s vysoce intimním dramatem matky, která bojuje o záchranu syna. Celý život Hye-ji se točí jen kolem jejího „chlapečka“, sedmadvacetiletého muže, v jehož dospělém těle je uvězněno dítě. Když je syn obviněn z brutální vraždy, je Hye-ja jediná, kdo věří v jeho nevinu... Film byl uveden na festivalu v Cannes v sekci Un certain regard. (MFF Karlovy Vary)

Kvítek

Projekci Matky zpočátku neobestíraly příznivé atributy. Zaprvé, časně dopolední Matce přecházely 3 hodiny spánku po náročném tažení v Poštovním dvoře. Zadruhé, vůbec ale vůbec nevyhledávám korejské filmy. Zatřetí, jsem jsem se k Matce dostala jen proto, že se na moje favority dostat z kapacitních důvodů nešlo. Začtvrté, zrodilo se velké překvapení 44. karlovarského ročníku. [44 th MFFKV 2009] ()

honelnik

Jeden z velkych filmov korejskej kinematografie, a nech rozmyslam jak rozmyslam, lepsi film som tento rok nevidel = film roka? ()

edie sedgwic

Joon-ho Bong! Toto meno si treba zapamatat a riadne preskumat. Uz druhy film od tohto rezisera a kvalitou len minimalne zaostava za Memories of a murder. Kiezby som mala moznost vidiet viacero takychto filmov. ()

warrenur

Mierny nadpriemer vdaka pribehu. Jeho stvarnenie a patos mi uz obcas ale  liezli na nervy. Skutocneho vinnika a jeho predstavenie som nakoniec uhadol. Ale to je vdaka tomu, ze som vedel, ze to je postavene na zvratoch a snahe sokovat divaka. Obcas to vsak uz unavovalo. Kazdopadne Bin Won bol v nasledujucom filme omnoho presvedcivejsi. :) I tak odporucam. Aj po 12tich rokoch, ktore je sice poznat, ma film co ponuknut. Na zaklade pochvalnych az ospevujucich prispevkov som vsak rozhodne ocakaval viac. 60% ()

Al44...

Režisérovo oblíbené téma - vražda, do které se zaplete mentálně zaostalý chlapec. Zde je to ale ve variaci s chlapcovou matkou, která se snaží (všemi prostředky) dokázat synovu nevinu. Nemohu si pomoci, ale v tomto snímku mi postavy a jejich představitelé až tolik nesedly a možná proto na mě celý snímek působil dost chladně a odtažitě. Zlomové momenty filmu na mne též nepůsobily nikterak šokujícím dojmem. Vzpomínky na vraždu se mi líbily více. ()

n3uro

Nedokoukal sem a nejspíš už asi nedokoukám. Nuda, naprostá komorní nuda. Nechápu proč tomuhle na imbd připsali mystery/thriller, tohle je ten typ dramat který nemám rád (připomínat si jak life sucks si můžu i bez filmů). Nechápu jak korejci dokážou vždycky takhle zmrvit filmy. Odpad tomu nejspíš nedám, byly tam chvilky kdy jsem se i bavil (viz pokus o ukopnutí zrcátka :D) ale zbytek to převyšuje monstrózní nudou. ()

Franc1s

Příběh o matce, která miluje nadevše svého syna a udělala by pro něj cokoliv. Její syn je retardovaný a jednou večer, je zabita dívka a policie obviní právě jeho. Jeho matka však věří v synovu nevinnu a vydává se zjistit, co se doopravdy stalo a kdo dívku zabil.. Nejde tu hlavně o tu detektivní zápletku, ale o tu emoční a morální stránku, která je zde hodně cítit. Prostě opět povedený kousek od chlapíků z rýžových polí. 8/10 ()

Weyden

Tak jsem zase po delší době viděl korejský film přímo podle mého gusta, stačilo jenom vybočit z romantického žánru. Film Matka je hodně dobře natočený a zahraný, místy napínavý a taky dost osobitý - poznal bych, že to točil Joon-ho Bong, i kdybych to nevěděl předem, protože film je prolezlý černým humorem a někdy až trochu perverzními scénami. Docela mě akorát zklamal závěr a celkově příběh nebyl nic moc originálního, ale v celkovém součtu to jsou jen malé vady na kráse. Pro mě osobně jeden z nejlepších korejských filmů posledních let. ()

denulik

Nejak ma to nechytilo, malo to takú zvláštnu atmosféru a trhlé postavy, ktoré mi jednoducho nesadli. Ale musím uznať, že Won Bin bol vynikajúci. ()

RigorMortis

Psychologická dráma o zvláštnom vzťahu mentálne retardovaného syna a matky schopnej urobiť čokoľvek, aby dokázala, že jej syn nie je vrah. Zamotané, mrazivé, miestami desivé. ()

spelunka

leta pane 09 a nejlepsi film, kterej sem videla ve varech. rezie, scenar, herci, kamera, hudba, zvuk, pribeh, vsechno. tomuhle filmu nemuzu vytknout vubec nic a doufam, ze ho jeste nekdy uvidim znovu, pokud mozno na velkym platne. ()

Sticks

Tak pozor. Nečakajte kórejskú drámu! Toto škatuľkovanie si Madeo nezaslúži, lebo sa jedná jednoznačne o žáner KRIMI, kde mama vyšetruje vraždu, ktorú mal spáchať jej pomalší syn. Nebudem spomínať technickú stránku filmu, len poviem, že je to kórejská práca a hotovo. Film má par nedostatkov v deji, ktoré by potrebovali dotiahnuť. Tiež syn mi prišiel raz normálny, raz nie. Každopádne pointu som nečakal a Hye-ja Kim vie tancovať dobre. 7/10 ()

LiDoOp

KVIFF 2009 Velmi naturalisticky zachycené surové drama, ve kterém se objeví nemálo zvratů a ač se přiznám, že konec jsem trochu očekával, rozhodně nebyl scénář předvídatelný. V každém případě můj nejsilnější zážitek letošního festivalu. ()

Jurcekk

Títo kórejci!!! Aj som sa bál chvíľku. A pani Kim Hye-ja !!! Páčilo sa mi to viac, než Flavor of Happiness čo som videl naposledy ()

Dharmma

Začátek filmu nemusí některé lidi zrovna zaujmout. Jenže po tomto začátku následuje děj se spousty zvraty a také ukázkou toho co být matka velmi často znamená. Autor krásně ukázal jak matka nedá na svého syna dopustit, a je schopna zajít daleko až ke svému sebezničení. ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě