Komentáře uživatelů k filmu (1 034)

Vtipný, velice netradiční westernový animák s chameleonem Rangem v "hlavní roli". Film odkazuje na spoustu slavných westernů (hlavně na Tenkrát na Západě,...), a hlavním problémem - vodou - na Polanského neo-noir Čínská čtvrť. Za mě super, ale kdo tyto filmy nezná, jeho zážitek je dle mého názoru poloviční. No man can walk out of his own story...(17.2.2018)

Film 72%, ale taky je to film, pri kterem jsem se zamiloval, takze proto. Na rande vyborny, doporucuji vsem balicum:o). (Kdyby se ke konci nepreplacaly akcni sceny a stale se film venoval originalnimu humoru prvni poloviny, byla by to pecka:)(14.3.2011)

Aneb kterak reziser Piratu z Karibiku vzal Deppa A Nighyho a z rozboureneho more je vrhnul do pouste. Z jednoho udelal neurotickeho chameleona, co se kamaradi s bezhlavou barbinou a z druheho chrestyse, ktery ma misto chrestitka na konci ocasu kulomet...A navic je to zabava(21.3.2011)

• Pitaya

Nemohla jsem si nevšimnout jisté podobnosti mezi tímto filmem a Pirátama s Karibiku, bohužel jejich kvalit ani trochu nedosahuje. Kromě pár vtípků to nestojí za nic.(22.3.2011)

Dostalo mne to na druhou STRANU, a není cesta zpět... PS: Takovou žízeň jsem v kině už dlouho neměla :-)(24.3.2011)

• kostej_

Verbinski zřejmě umí dobře zacílit mainstreamové publikum, ač z jeho filmografie jediné, co se mu trochu povedlo, bylo převzetí značky jednoho japonského kultovního horroru. Rango je film naplněný podprůměrně inteligentním bizarním humorem (a stejnou vlastnost bych přiřadil i pokusům o jakýsi pseudomysticistní přesah, které byly přítomny tady i ve trojce pirátů, a které mají být zřejmě berličkou pro lepší celistvost popcornového zážitku), který bohužel přesto zůstává natolik konvenční, že se ani zdaleka neblíží na podobnou strunu velmi zábavně hrající Karcoolce. Nijak nepomáhá ani vykrádání a samoúčelné odkazy maskované v podobných případech buzzwordem "pocta"; jediným plus (a většině to zřejmě stačí) je hezká animace (jak jen se k tomu probůh ILM dostalo?) a hudba. Nejhorší na celé věci je, že podsouvá mainstreamovému diváku iluzi nemainstreamovosti filmu, a to zejména záměrně vizuálně zrůdnými postavami (s jejichž podobou se ovšem dál nijak neoperuje), resp. to, že v nemainstreamovosti automaticky spočívá nějaká vyšší hodnota, a zároveň mu dávkuje velmi mainstreamovou medikaci v podobě klišovitého scénáře.(24.3.2011)

Nemůžu si pomoct. U "Ranga" jsem viděl to, co u Verbinskiho "Pirátů". Gagy, akce a postava chameleona - její chování a humor, dokonce dabing J. Deppa - to vše udělalo na mě dojem, že koukám vlastně na ty "Piráty", jen místo moře je tu písek. A nejedna scéna mi připoměla ty "Piráty". Kopírování drsného pohledu, ponča a párátka v hubě beru jako "krádež", jako berličku, jako neoriginalitu, jako "chabé" samoujištění, že tento počin bude obdařen duchem westernu. Protože Eastwood a jeho pončo a ksicht je z westernu snad to nejwesternovatější. Ale zabavilo to, párkrát jsem se i zasmál, a ten nápad by tu taky jakž takž byl. Verbinski má zkrátka ty "Piráty" tak zažitý, že je převádí i do animáku jen v jiném "hávu". Takže u mě "jen" dobrý průměr.(26.3.2011)

Vcelku pěkný animáček s opravdu skvělou animací, povedeným dabingem (i když Johnny Depp v originále by taky nemusel být k zahození) a sympatickým hlavním hrdinou. Kdybych zde nečetla nadšené komentáře, mohla by možná být i hvězdička pátá.(27.3.2011)

Velmi povedený animáč opravdu jen pro dospělé. Výtečná hudba a animace, skvělí původní dabing to vše zabaleno do 107 minut skvělé zábavy. Za zmínku stojí taky spousty nápadů, gegů a povedené akční scény kterých je tu na animáč poměrně dost. Já se skvěle bavil...(6.4.2011)

Najsamdospelejskejší animák. S bezchynou atmosférou spagetty westernov. Jedna hviezda dole za málo prepracovanú ústrednú pointu príbehu a trošku dlhšiu minutáž, než je potrebné. Inak výborne prepracované kino, na ktorom je vidieť rukopis pána zábavného Verbinského.(14.5.2011)

Jedna kulka? Klobouk dolů. Podle traileru jsem čekal všelicos. Ale nakonec i tak jsem byl překvapen. O grafice ani mluvit nebudu, protože tahle animace stojí na špičce žebříčku. Ale mluvím i o příběhu. Jistě. Je tu takový ten animákový kýč, kdy se dostane cizinec do nové party a něco jim slíbí a nedodrží, pak nakonec vlastně dodrží (např.: Auta), ale k tomu perfektní humorem zpestřené scény a nápady. Navíc s hudbou Hanse Zimmera? A hlasem Johnyho Deppa a Billa Nighyho a jeho super barytonem? Sem tam se děj malinko zastavil, takže klidně by mohla stopáž být o 15 minut kratší, ale z nudy jsem si ruce nekousal.(12.6.2011)

Mnoho vody uteklo a Stázinka si Kubu možná už vzala. Ani nevím jak dlouho jsme neviděli nějaký film a obávám se, že v blízké budoucnosti to vážně lepší nebude. Ano, vím že vás to trápí... [X] Vynecháme proč odebírám ten či onen bod a naopak napíšeme co se nám líbilo. Pasáže s duchovnem a hudba. Samotný příběh nichts mochts. [X] A jsem na sebe pyšný, že jsem poznal Deppa a Nighyo podle hlasu. STOP dabingu!! VIVAT orinální znění!!! Sorry děcka, ale je to tak. P.S. Asi jsem nezaznamenal zmenu, ale nejdou mi tagy v komentáři :-( P.P.S. Už jo, ale mám raději ty staré...(14.7.2011)

Tona nápadov, animácia + akcia, paródia na filmy (nálet z Apokalypsy rulez), totálny western, občas nejaký psychadelický úlet a Clint Eastwood ako ten, kto navedie hrdinu na tú správnu cestu. Popretkávané štvoricou výborných sovích muzikantov. Ten film sa nedá nemilovať, ale pozor, je to natočené výhradne pre dospelých. 10/10(27.7.2011)

Potencial hlavneho hrdinu ako chameleona nie je vobec vyuzity, co ma velmi sklamalo. Chameleon predsa meni farby, pozera kazdym okom inam, smiesne sa pohybuje, ma chapavy chvost, mega dlhy jazyk atd.. Rango by kludne mohol byt tchor a na vyzneni pribehu by sa nic nezmenilo..(18.8.2011)

Verbinski by měl natočit hraný western.(30.8.2011)

Asi se mě příliš neoslovila úvodní čtvrthodina, ale pak se to slušně rozjelo. Na pět hvězd to určitě není, na plaketu nejlepší animák posledních let už vůbec ne, ale bavil jsem se dobře.(9.10.2011)

Za animaci rozhodně 5 hvězdiček, avšak příběh jako takový už trhák prostě není, místy mu i dost dochází dech. Oproti řadě dalších animáků nemá nijak zázračný nápad a kromě poselství "voda nad zlato" si z něj člověk v podstatě nic neodnese... Za vidění určitě stojí, ale jednou stačilo.(1.11.2011)

Pohodářský animák, který neurazí, ale ani výrazně nenadchne...(2.11.2011)

Príbeh a postavy sú síce slabšie, no hlášok je tu veľa a občas sa nájde aj nejaká ktorá stojí za to. Navyše animácia je tu naozaj nádherná a keď prišlo na súboj netopiere vs. koč, ktorý mi pripomenul SW a následný "kotrmelec" flaše, ktorý sa len náhodou podobal na druhú najlepšiu scénu z transformerov, bolo vymaľované :D(29.12.2011)

Už sem se bál, že je s normálníma animákama konec, ale Rango to naštěstí zachránil. Skvělé, mnohem lepší, než jsem čekal. Je to zábavné, akční a dokonce mi nevadil ani ten klasicky westernový příběh. A ta hudba od Zimmera, no prostě super animák.(29.1.2012)