Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

haroska

Pohádka,která ani trochu není pro děti.Jsem ráda,že konečně jeden animák,který není 3D.Má důvtip,perfektně zparchantělé postavičky,které baví od začátku do konce.Neokoukaný příběh,který skončí okoukaným happyendem:o)))))Jeden z nejlepších animáků za posledních 5 let ()

Luckyman

Tak na tento animák som sa už dlho tešil a som rád, že ma nesklamal. Skvelý začiatok, strhujúci a napínavý príbeh a smiech od začiatku až do konca zaručuje skvelú zábavu pre všetky vekové kategórie. Animák tak ako to mám rád. ()

Lasombra

Pelmel mezi Piráty z karibiku a Westernem, čekala jsem víc humoru a méně akčních scén. Ke konci jsem se už i nudila a to mám animáče hodně ráda. ()

Idahou

* POZOR! * TENTO FILM NENÍ PŘÍLIŠ VHODNÝ PRO DĚTI. Alespoň tedy podle mého názoru, i přes roztomilé a nápadité animace a ztvárnění postav, je podle mě smrt a umírání, které se hojně vyskytuje v celém filmu, bráno až moc samozřejmě a tak nějak netečně (postavy se mezi sebou jen tak ledabyle zabíjejí, v některých scénách i po desítkách a berou to jako samozřejmost). Takže se jedná o film spíše pro starší publikum. Klišé číhá v tomhle filmu nejen na každém rohu, ale klidně se prochází i po ulici, jenže na rozdíl od jiných snímků, je tady vědomě a velice umně zakomponováno do konstrukce celého díla. Ve výsledku tak nemáme pocit, že už jsme to všechno viděli několikrát, ale že jde spíše o parodii kombinovanou s vážným westernem. Příjemný film, který se nám nevyryje do paměti, ani se nevydrápe na pomyslnou bednu vítězů, ale nabídne nám dávku zábavy a relaxu. ()

renoarko

Rango je príbeh osamelého chameleóna, ktorý prežíva svoj osobný príbeh "z nuly hrdinom" Musím sa priznať, že film na mňa v istých okamihoch pôsobil rozpačito, nevedela som či sa jedná o klasický animák plný gagov pre deti či animovaný western, ako však dej postupoval dopredu, zistila som, že tá druhá možnosť je správna. Napriek tejto rozpačitosti sa mi film celkom páčil. Príbeh bol prešpikovaný rôznymi narážkami na iné známe filmy, koncentrácia drsných chlapíkov (respektíve plazov) bola vysoká, Štrkáč ako hnusný zloduch bol cool. Za zmienku stojí aj dobré technické spracovanie. Najsilnejšou časťou príbehu bolo jednoznačne stretnutie s Duchom Západu. Rozhodne zaujímavý filmík. A tá "hombre-gitarová muzika", no ja ju jednoducho milujem. ()

andosdre

Slouhlasím s tím,že film byl zklamáním.Na začátku filmu se více méně nudíte a už předpokládáte konec,což vám závěr filmu kazí.Odkazy a parodie různých westernů film sice značně vylepšily,ale jsou spíš pro usmání a k většímu úspěchu filmu nestačí.Pokud jde o efektivní a hudební stránku filomu, ta rozhodně stojí za shlédnutí.A ještě přidávám hvězdičku za chřestýše a ,,hombres locales,,:-). ()

E lan

V kině bych tomuto filmu dal určitě o hvězdičku více, ale v domácím pohodlí to nebylo úplně ono. Přesto je to sakra originální a zábavný kousek, víc akční komedie než animák se zajímavými postavami a hereckými (slovními) výkony... Vřele doporučuji... ()

josieaddms

Cože? Tohle byl ten všemi obdivovaný, vyhlášený, skvěle recenzovaný a hodnocený, diskutovaný a bezkonkurenční Rango? Pro mě stoprocentní zklamání. V první řadě, tak nechutné, až to bylo nesledovatelné. Zejména obyvatelé městečka Prach a jejich řeči. To už nebylo vtipné! A myslím že já můžu být dobré měřítko, protože mě nechutný styl humoru nevadí, a někdy ho i vyhledávám. Jenže v případě tohoto filmu to absolutně překročilo meze. Čekala jsem nějaký závratný konec, že se něco s obyvateli stane. že je osud potrestá za jejich nečestné chování, že to rozdělí dobro a zlo konečně do dvou kategorií. Jenže koukám jak blázen, všechno dobře dopadlo. Věci které oceňuji je hudba, která byla špičková a strašně vtahovala do děje, sice plné trefných citací na westerny, jenže špičkově naanimovaný Clint Eastwood nemůže zachránit jinak nepovedený film. A pak ještě pár působivých momentů, který jsem jako divák ocenila. Ale celá myšlenka, většina animovaných postav, koncept, a šťastný konec mi přišli úplně špatné a nechutné. Pustila jsem si plnou verzi, a sledovala jsem to více méně bez přerušení, ale nebylo to ani zábavné, ani nové, ani originální. Možná ten nápad s westernem, ale jednotlivé složky, jako například že hlavní postava si hrála na hrdinu a přesvědčila všechny díky lži kterou nakonec odpracovala, jsem už viděla v několika filmech, a to včetně animovaných. Pro mě prostě smutné zklamání. ()

fool-mood

western jak má být. tzn. včetně Clinta Eastwooda (nebo mi ho duch západu dost připomínal). Ač jsem si po shlédnutí čtvrthodinky myslela na větší zábavu, film mě bavil až do konce (i s mnohdy velmi průhlednými zápletkami a dějem). ()

R.A.D.E.K

Klasická americká dějová výstavba s uvěřitelným záporákem, "láskou na první pohled" a s ohraným vývojem hlavní postavy (nula - hrdina - nula a nakonec samozřejmě hrdina). Na druhou stranu tento snímek mezi lehce nadprůměrné vyzdvihuje originální humor, pěkná hudba a fantazie při tvorbě postav a prostředí. Celkově to hodnotím jako solidní rodinnou zábavu, která pobaví, ale ničím novým příliš nepřekvapí. ()

vikino1

3,5%. Na to, že je to pohádka (a pohádky jsou hlavně pro děti) tak se tam mluví až moc často o smrti. Navíc ten rozjetej pásovec po pěti minutách tomu zkazil první dojem - aspoň mě. Jak přijde do městečka tak to začíná být hezká netradiční pohádka - jenže pro dospělé.... ()

dEst28

Po hodně dlouhý době animovanej film, kterej mě opravdu bavil, je to nápaditý, vtipný, narážky na slavné filmy, animace a scény graficky parádní. Jen doufám ať se netočí nějaký pokračování, protože by okamžitě Rango ztratil kouzlo a originalitu, jako jiný animovaný filmy u kterých se průser u druhýho dílu snažili napravit pak třetím a bylo to ještě horší. Gracias hombre Verbinski. ()

alonsanfan

Westernový zvířátkový digitální animák těžící atmosféru z klasických westernových šlágrů, z nichž si umě vypůjčuje. Nemůžu si pomoct, ale Rango mi svým zjevem i projevem strašně připomínal mladého Clinta Eastwooda v jeho slavné éře spagetti westernů. Vtipné, s nadhledem, osobité, atmosférické! ()

Petulka88

Vynikající animák! Je to sranda, akční scény nemají chybu, animace je skvělá, chřestýš Jake je jeden z nejlepších animovaných záporáků, Rango sám je borec největší a navíc je tu spousta odkazů na nesmrtelné westernové klasiky. Dokonalá podívaná! ()

Joski

Prekvapivo náročnejší film, ako som čakal. Rozhodne nejde o rozprávku pre deti. Veľké citácie spaghetti westernov predovšetkým Serga Leoneho či dokonca Strach a hnus v Las Vegas od Teryho Giliama, kde paradoxne sa stretla postava zdrogovaného vodiča auta v úlohe Johnnyho Deppa a animovanej postavičky chameleóna Ranga, ktorú v originále nahovoril opäť Johnny D. Rýchly dej a postavy prepracované do najmenších detailov Vás určite zaujmú a skvele pobavia. Určite treba vidieť:-) 80% ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty