Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1898 jsou ze státní arizonské věznice Yuma ve stejný den propuštěni dvě trestanci. První z nich, důlní inženýr a geolog Peter Van Hoek (Alan Ladd), přezdívaný všemi Holanďan, byl odsouzen za krádež zlatých prutů, kterou ovšem nespáchal. Bývalý chovatel dobytka John McBain (Ernest Borgnine), druhý z propuštěných, si ve vězení odpykal deset let za zabití muže, který ho podvodem připravil o půdu, ve které se nalezly cenné kovy. To stejné zlato, které stálo i Holanďanovu svobodu. Oba muži nezávisle na sobě míří do Prescottu, malého hornického městečka, kde to všechno před lety začalo. (dopitak)

(více)

Recenze (3)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Docela solidní western o nespravedlivém trestu, očekávaném podrazu a zasloužené pomstě. Nechybí půvabné ženy, zlaté žíly, proradní šerifové, dynamit, Mexičani. Prescott mi dost připomněl mexickou osadu ze Sedmi statečných, ten kostelík a náměstíčko jako by jí z oka vypadl. Ernest Borgnine v další charakterní roli, ve které zachraňuje prostitutky a pomáhá mexickým rodičkám ve chvíli hmotné nouze. Tou prostitutkou je mimochodem jeho skutečná manželka, mexická herečka Katy Jurado. ()

Reklama

westerns 

všechny recenze uživatele

Alan Ladd opäť exceluje v ďaľšom westerne. Hrá tu chlapa, ktorý strávil vyše 10 rokov vo väzení, za niečo, čo ani nespáchal. Určite musím spomenúť, keď Alan spolu aj s dvomi chlapmi ide vykradnúť tú baňu, kde sa nachádza to zlato. A do toho zával, zlomená noha, a Alan, ktorý musí namiesto rebríka využiť lano... Toto patrí k plusu, pretože veľa westernov nemá taký dlhší dej, ktorý sa odohráva v bani (alebo v šachte). Ešte tu máme aj troch chlapov, ktorí na tom moste zhodia ženu na zem, a chcú uvidieť jej nohavičky. Ty kokos! Ps: A ten zradca, ktorý zradil Alana a tých dvoch... to škoda, že tú fľašu whisky Alan hodil do toho druhého chlapa, mal ju rozbiť, a tomu zradcovi trošku napraviť ksicht! :) Vydarený western, ktorý režiruje môj obľúbený režisér Delmer Daves, a hrá v ňom môj obľúbený herec Alan Ladd. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama