Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1898 jsou ze státní arizonské věznice Yuma ve stejný den propuštěni dvě trestanci. První z nich, důlní inženýr a geolog Peter Van Hoek (Alan Ladd), přezdívaný všemi Holanďan, byl odsouzen za krádež zlatých prutů, kterou ovšem nespáchal. Bývalý chovatel dobytka John McBain (Ernest Borgnine), druhý z propuštěných, si ve vězení odpykal deset let za zabití muže, který ho podvodem připravil o půdu, ve které se nalezly cenné kovy. To stejné zlato, které stálo i Holanďanovu svobodu. Oba muži nezávisle na sobě míří do Prescottu, malého hornického městečka, kde to všechno před lety začalo. (dopitak)

(více)

Recenze (3)

westerns 

všechny recenze uživatele

Alan Ladd opäť exceluje v ďaľšom westerne. Hrá tu chlapa, ktorý strávil vyše 10 rokov vo väzení, za niečo, čo ani nespáchal. Určite musím spomenúť, keď Alan spolu aj s dvomi chlapmi ide vykradnúť tú baňu, kde sa nachádza to zlato. A do toho zával, zlomená noha, a Alan, ktorý musí namiesto rebríka využiť lano... Toto patrí k plusu, pretože veľa westernov nemá taký dlhší dej, ktorý sa odohráva v bani (alebo v šachte). Ešte tu máme aj troch chlapov, ktorí na tom moste zhodia ženu na zem, a chcú uvidieť jej nohavičky. Ty kokos! Ps: A ten zradca, ktorý zradil Alana a tých dvoch... to škoda, že tú fľašu whisky Alan hodil do toho druhého chlapa, mal ju rozbiť, a tomu zradcovi trošku napraviť ksicht! :) Vydarený western, ktorý režiruje môj obľúbený režisér Delmer Daves, a hrá v ňom môj obľúbený herec Alan Ladd. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Docela solidní western o nespravedlivém trestu, očekávaném podrazu a zasloužené pomstě. Nechybí půvabné ženy, zlaté žíly, proradní šerifové, dynamit, Mexičani. Prescott mi dost připomněl mexickou osadu ze Sedmi statečných, ten kostelík a náměstíčko jako by jí z oka vypadl. Ernest Borgnine v další charakterní roli, ve které zachraňuje prostitutky a pomáhá mexickým rodičkám ve chvíli hmotné nouze. Tou prostitutkou je mimochodem jeho skutečná manželka, mexická herečka Katy Jurado. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama