Děti

• Velká Británie The Children (více)

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky na veškerou krvelačnou drobotinu svých předchůdců, od Městečka prokletých po Barbarellu, přesto si dokáže uchovat jedinečnou příchuť. Dvě středostavovské rodiny tráví vánoční svátky s příbuznými v odlehlém venkovském stavení, ale ani veškeré objímání a demokratičnost vzájemných vztahů nedokážou zakrýt skutečnost, že se mezi rodiči a jejich třemi dětmi vyvíjí znepokojivé napětí (jako když dívku v pubertálním věku začne fyzicky přitahovat její strýc). Už druhý den je v chování dětí něco opravdu podivného, nastupují první záchvaty zlostného násilí, které postupně vyústí až ve vraždu. Když se rodiče zdráhají děti za cokoli potrestat, natož aby uvěřili, že jsou schopny zabíjet, situace se dále zhoršuje. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

dewil21

Chocho, přiznej se, tenhle scénář jsi napsal ty! Další horor o brutálních dětech, tentokrát jsou mladší a děsivější. A zákeřnější. Evropská produkce opět válcuje na poli hororových snímků tu americkou. Nízkorozpočťák, kde napětí roste s každým záběrem, nepracuje se tu s kýbly krve ani s monstrózními efekty, přesto vás děti budou děsit k smrti. A zaručeně si na něj vzpomenete, až vám budou vaši malí andílci u stolu odmlouvat, dostanou rýmu, spalničky nebo budou nedej bože zvracet ... ()

Megynka

Čekala jsem od toho hodně, asi proto, že mi film každý doporučoval. Jsem tedy dosti zklamaná, za prvé proto, že film neměl vůbec žádnou pointu, naprosto nezjistíte, proč se dělo to, co se dělo ... zmatek v dětech je opravdu zprvu šílená věc (a pro "příběh" je docela důležité vědět, čí je které dítě) no a také jsem spíše čekala něco trošku jiného, než jen další z krváků ... Ale věřím, že někdo si v tom může najít "kousek toho svého". ()

Alouette

Rodinná sešlost a zimní radovánky nedopadnou podle představ všech aktérů. Ve vzduchu se šíří virus, který děti postupně mění ve vraždící bestie. Když jsem přimhouřil obě oči před chováním dospělých, dostal jsem skvělý horor, který vás nenechá jedinou minutu v klidu a vyvrcholí drsným závěrem. Abych se vrátil k příkladu nejapných akcí rodičů, sourozenců, tetiček a strýčků... Asi byste své dětičky nenechali běhat jen tak po lese po děsivé nehodě, při které zemře člen rodiny... Nebo tetička, která ještě nic netuší o nakažených dětech, aby se k pětileté neteřince blížila, když už ji konečně najde, jako by holčička byla divoká šelma... Nad podobnými případy jsem kroutil hlavou pomalu celý film. Ale jinak přeci jen skvělá podívaná. ()

Amynka

Já ještě děti nemám,ale mít je,tak se při sledování tohoto filmku budu na ně vystrašeně koukat, jestli nemaj v ručičce nějakej ostrej předmět:-)A nedejbože,aby mi řekli ,že je jim špatně nebo se rovnou pozvraceli....v tu chvíli bych vzala nohy na ramena a ani se neohlídla! ()

chlebo

Tá detská hyperaktivita nemá obdoby, môžem povedať z vlastnej skúsenosti. Tiež som raz medzi sviatkami ešte zmagorený vianočnou náladou povolil deckám viac sladkostí ako obvykle a o dve hodiny som už celý zúfalý barikádoval dvere spálne všetkým možným, aby som spod postele mohol potichučky zavolať na linku pre týraných rodičov a šťastie som podobne ako v rodičia v tomto filme nemal, deti najviac zabíjajú dospelých medzi sviatkami a tak mali imrvére obsadené, tak som skúšal aspoň políciu, ale keďže toho roku najebalo dva a pol metra snehu povedali mi, že to nejako zvládnem a že stačí počkať, že na decká už ide asi to obdobie vzdoru. Akurát ja som zvolil diplomatickejšie riešenie než tvorcovia a decká som namiesto napichávania na všetko možné v baraku okamžite vzal k doktorovi na vakcínu proti kokotizmu. Takže keď som objavil tento snímok tak som spočiatku úporne premýšľal, kde som to už videl. Došlo mi to niekde v polovici, keď sa všetko rozbehlo na plné guľe a ja som sa s filmom celý stotožnil a vychutnal si spoločne s filmovými rodinkami ešte raz sviatky pokoja a mieru (v apríli :D) .. ()

Knor

Ze začátku to moc nevypadá, ale převrátí se to na nervydrásající a docela i krvavou podívanou. Rozhodně antikoncepční snímek, kde je zlo ukryto pod nevinnými dětskými tvářemi. Mrazivej horor plnej zlých dětí, co by zasloužili pořádně nařezat :-) ()

topi80

Musím uznat, že tento remake S tebou mě baví svět překlenutý do thrillerovitého chaosu, ve kterém divák neví, co se děje, a ani se to během filmu nedozví, se po stránce práce se zvědavostí povedl, na druhou stranu, bát ani lekat se moc nebudete, i když mrtvol ve velmi osobitém stavu po zabití je ve filmu spousta. ()

Homerking

Tento nízkorozpočtový film pojednává o dvou rodinách jejichž malé děti se po nákaze neznámým virem začnou chovat velmi násilnickým způsobem. Dětičky mám rád ale tyhle uřvaný smrady jsem rád neměl (ani před tim než se staly zlými), každopádně ten jejich nepříjemný jekot dodával na neklidné atmosféře, děti zde obecně předvedly famózní výkony, režisér Shankland to s nima asi neměl jednoduché ale nakonec to zvládl a dostalo se mu náležitého uznání - poznamenáno v zajímavostech, bylo zde také pár slušně krvavých scén které dokázaly překvapit. Určitě doporučuji. ()

zly.dvojce

Cítím satisfakci. Je něco magického na těch hororech a zlovolných malých dětech. Tady tento, i přes minimum vysvětlování děje, považuji za atmosférickou záležitost, plně si zasluhující 4 hvězdičky. K dokonalosti by pak chyběla větší propracovanost celého příběhu. Nicméně určitě by měl mít hodnocení v červených barvách. ()

Cortesz

Brutální horůrek, od kterého jsem nic nečekal a dostal jsem všechno. Napětí, atmosféra hororu, šílené dětičky v rolích zabijáků, to je téma, které je samo o sobě děsivé, navíc skvěle obsazeno. Jediné co mě iritovalo, byla hudba, která k filmu sice skvěle pasovala, ale donekonečna se opakovala a zněla téměř nonstop i v nevypjatých situacích, ze kterých huba dělala zbytečně vypjaté. Ovšem jde o jediný nedostatek a dávám filmu zasloužené 4*. ()

Soubi

Vcelku povedený horůrek (nicméně i thriller by se tu uchytil) s partou infikovaných capartů...dokázali byste ublížit vašemu dítěti, i kdybyste věděli, že vás jde zabít? Mrazivá atmosféra zimy a chaty uprostřed lesa a neustálý strach "kde se ta Anička s Pepíčkem" zase vyřádí :). Určitě se jedná o to lepší z hororové tvorby roku 2009. Jen ty smrti mohly být více propracované, to ale vynahrazuje opravdu krásná gothička (nebo minimálně slečna tomuto životnímu stylu velmi blízká) v roli hlavní hrdinky (pokud tento film nějakou hlavní hrdinku má). ()

habertek

Nevím jak ostatní, ale pro mě je to zase po nějaké době dobrý horor. Hlavně se mi líbí, že od čtvrtiny filmu až do konce jsem byl stále napjatý, měl takový divný pocit a chvílemi jsem měl i trochu strach. Sem tam se objevila nějaká ta trapárnička, ale co už. Nápad je vcelku originální i když nějaká ta vraždící děcka jsme tu už měli, ale tyhle vraždící děcka se povedli asi nejvíc. Konec mě teda nijak nepřekvapil a čekal jsem nějakou tu pomyslnou ,,třešničku na dortu" která ale bohužel nepřišla. Krásných 85%... ()

Tremono

Je docela uvěřitelný, že vlivem napětí mezi rodiči a dětmi někomu šíbne a dopadne to zle. Ale tohle byla nuda a hnus, být to trochu víc psychologický (a ne jen samoúčelná vyvražďovačka se skupinou zombie předškolního věku), mohlo to být o něčem jiným (ale to už by byl jiný film :) škoda. ()

Pharlap

Ano!!Přiznávám bez nadsázky a sebetrýzně,že britové a skandinávské státy to uměj!Ameriko!ty jsi bohužel již v loji.. :-) Film strašně zvláštní,jiný,mysteriózní,ačkoli velmi aktuální.Co mne neskutečně rozčilovalo,je ten US přístup k výchově dětí..děcko flákne matku/otce a nic.Je to OK.Jen mu domluvíme.. Hnus.. ()

Pitryx

Velmi špatný střih. Pokud by se měl objevit dobrý, nebo důležitý záběr, vinou střihu je k ničemu. Film celkově jako takový je jedna velká blbina a do poloviny na usnutí. Pak se občas něco děje, ale mezitím je to tak na cigár pauzu. Dávám něco za pár podařených scén, ale celkově je to nuda. Konec je také k ničemu. 201410217818/8054 ()