Dobré srdce

The Good Heart

Dobré srdce

Drama / Komedie

USA / Island / Dánsko / Francie, 2009, 99 min

Nad oprýskanými stoly, které naříkají nad svým údělem při každém pohybu, vznáší se opar cigaretového kouře v němž utopila se minulost, a budoucnost je v nedohlednu. Kdesi v koutku sedí muž nad knihou. Přízraky lidí, jenž zapomněli svou cestu domů a nebo jí nikdy neznali, drží pevně ve svých rukou sklenice a doufají že si dokaží uhlídat alespoň na dně se povalující přítomnost. Kdesi v koutku sedí muž se zavázanýma očima nad knihou. Jediné co připomíná život v této místnosti jsou příběhy pobleskující ve tmách očí zírajících do prázdna. Kdesi v koutku sedí muž se zavázanýma očima nad knihou do které zapisuje tyto příběhy, které občas odrazí se od střípků naděje, roztroušených v zapomenutých zákoutích, které tma ještě nepohltila. Tíha světa tlačí zvenčí do dveří a tak odejít se pokusilo jen pár těch nejodvážnějších. I jejich příběhy jsou zaznamenané v knize slepého muže, v knize kterou nikdo nikdy nečetl, v knize která nezná jen jeden jediný osud..ten svůj.(5.6.2012)

Milý filmeček, který nám popisuje život dvou lidí, kterým život nenachystal moc dobrého. Chtěl jsem dát 5*, ale za ten konec, který mi připadá scénaristicky strašně jednoduchý dám i tak krásné 4*.(15.8.2010)

• troufalka

Dánsko! Islande!! Kde jste byli?!!(15.1.2015)

Dobré srdce má jistě své kvality, tvůrci zde navodili autentickou atmosféru a komornost snímku rozhodně sluší. Jenže scénář je už slabší, především díky nepříliš kvalitně napsaným postavám a (bohužel) ten "nečekaný" závěr budete čekat už od poloviny filmu. I tak má ale smysl, evropské "dobrosrdečnosti" není nikdy dost.(26.2.2011)

Až na ten závěr, který byl padlý na hlavu a je toho opravdu škoda, to byl velmi dobrý film s dobře napsanými a zahranými postavami, který ani chvíli nenudil, i když místy byl humor spíš hodně hořký, ale tak už to v životě bývá.(20.10.2011)