Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

nmarca

Ze začátku bláznivá komedie končí jako hořké drama... Celé trochu divné, ač obsazené dobrými herci, zasazené do atraktivního prostředí zkomírajícho anglického venkova. Čekala jsem více humoru a romantiky, vcelku je můj dojem průměrný. ()

Verunka84

Ačkoli mám ráda Colina Firtha i Kristin Scott Thomas, na Jessicu Biel se dobře kouká, tak mi to nějak moc nedalo. Celkově takové nemastné neslané. ()

Lennie

Film, jehož nenapodobitelný styl vytváří úžasně napsané role zahrané skvělými herci a také hudební pozadí. Z herců mě naprosto dostal Colin Firth, kterému tahle role podle mě padla na míru... ()

Mara12

Zkostnatělý anglický venkov nedokáže zkrotit sebevědomou Američanku (úžasná Jessica Biel). Celkově hodně povedená záležitost nejen díky trefnému hereckému obsazení ale i perfektně zvolené hudbě. ()

MaxForValue

Konečne nejaký poriadný britský humor, nie ako v tých všetkých britských rádoby-komédiách. Pre mňa je toto zároveň najlepšiu "Firthovkov" (bol tu oveľa prirozdenejší a uvoľnenejší než v iných filmov) a Kristin Scott Thomas opäť dokázala, že je (nedocenená!) herecká extratrieda. Príjemná oddychovka a príjemné prekvapenie. ()

LukKon

Easy Virtue - film, kde sa herci nemôžu skryť za efekty a o to viac vynikajú. Perfektné herecké výkony zasadené do anglického vidieckeho sídla v povojnovom období. A ta hudba!!! ()

maoc

Příjemně anglické, ale s moderně svižným tempem a dávkovaným v hollywoodských střizích. Což už tak anglické není a u filmů podobného ražení mi spíše překáží. ()

Kubi21

Po delším přemýšlení tomu dám čtyři hvězdy, ikdyž mne ta dramatická katarze dost štvala a čekal jsem ji dlouho dopředu. Konec byl také předvídatelný a lehce mne neseděl. Ale to co se dělo před těmito mými výtkami, tak to byl skvost anglického humoru, atmosféry a hereckých výkonů v čele se škrobenou Kristin a uvolněným Colinem. Jessica byla uvěřitelná a tak jediný problém v hereckém ansámblu představuje Ben Barnes. Byl maličko toporný a moc jsem mu nevěřil, ale možná, že tak měl vyznít a já to jen nepochopil. Ještě musím zmínit skvělou muziku a výběr lokace. Krásný anglický venkov. Jo a ještě se musím vrátit k hercům. Velkým překvapením byl pro mne Kris Marshall, který majordoma vystřihl s takouvou grácií a lehkým rošťáctvím, že jakákoliv scéna s ním u mne vyvolávala smích a milý pocit. ()

petite fille

dielo zaopatrené všetkým, čo si na filmoch považujem: parádne obsadenie (Colin, Kristin, Jessica a Katherine!). dry english humour v brilatných dialógoch, decentná výprava s prepracovanými detailmi, fantastický pesničkový soundtrack, slušivá, ale nerušivá kamera... pekne vymaľovaný inteligentný príbeh v "glamoróznom" retro nádychu 30tych rokov. ()

Sharleen

Sarkazmus a suchý anglický humor, to veru môžem. Navyše v podaní osadenstva, ktorému kraľovali životom otrávený manžel Colin Firth a úžasná v každej svojej úlohe Kristin Scott Thomas - Sarah: "Larita je tak krásné jméno." Veronica: "Ano, báječné do kabaretu". Príjemne ma prekvapila aj Jessica Biel, ktorá držala krok s Kristin a Colinom. Ostatní herci tak do počtu, teda okrem komorníka, ten tiež stojí za zmienku. Hláška za hláškou a Colin Firth tancujúci tango :) ...bavila som sa priam kráľovsky. ()

nula87

Jedním slovem okouzlující. Britský humor suchý tak, až se z něho práší, herecký koncert dvojice Firth, Thomas. Ke konci sice lehce sklouzne do nechtěného patosu, ale celkově jde o úžasně vtipný, živý film. 80% ()

gicous

Proč se držet zpátky? Ale no tak, Vážení hodnotící, tenhle film si zaslouží minimálně dvacet procent navíc! Skutečně nezapomenutelná podiváná ochucená náležitě břitkým britským humorem, k tomu špetkou mlhavě uslzeného ostrovního počasí a především pořádnou hrstí mistrně napsaných dialogů, jenž pokaždé gradují k dokonalému slovnímu vyvrcholení, po němž se dostavují chvíle sladkého uspokojení, jen aby byly následovány dalšími momenty vzrušujícího diváckého očekávání, co že se to zase na něho chystá. V rukávě jsou někdy až groteskní gagy, stejně tak jako jemný humor, nejrůznější sarkastické poznámky a nechybí ani dramatické dějové linie. Vše se střídá s rytmickou dokonalostí, které se může rovnat pouze dokonalost hlavní ženské hrdinky v podání uhrančivé Jessicy Biel. Mám v neskonalé oblibě podobné charaktery ženského pohlaví a v jejím případě jsem si opravdu přišel na své. Její závěrečné tango v dokonalém kostýmu mi zůstane viset v hlavě pěkně dlouho. Samozřejmě dostává se jí náležité podpory i od ostatních herců a hereček. Takže jím patří také mé díky. Ještě bych na závěr doporučil všem těm, kdo neviděli tento film a rozumí angličtině: určitě sáhněte po originálním znění. Jen tak si ho totiž užijete v plné kráse, jenž tento jazyk nabízí. 10/10 ()

lusa

Veľmi sympatické, skvelý soundtrack, brutálne sexi Jessica Biel a úžasný Colin Firth. Pre mňa nad očakávania a jedno z mojich naj. Milujem tento druh humoru. 5* ()

MirkaP

Začalo to jako crazy komedie a dost dlouho to tomu vydrželo, pak najednou se to přesunulo do kategorie psychologické drama. Vlastně jsem dostala všechno, co jsem čekala, ale v jiném balení, než jsem čekala. Atmosféra anglického venkova z konce dvacátých let minulého století se nějak nekonala. Kvůli Colinovi, Kristin a kupodivu i Jessice stojí za to věnovat filmu pozornost. A nelze zapomenout typicky málomluvnou roli sluhy dobře ztvárněnou Krisem Marshallem. ()

erapo

Oh, povedzte mi, že toto je zlý sen. JA dávam 5* filmu z produkcie Veľkej Británie?!? A ešte k tomu tam hrá Jess Biel, ktorú vôbec nemusím?!? Je to neuveriteľné, ale je to tak. Navzdory tomu, že mám k anglickému humoru väčšiu averziu ako pani Whittakerová k Larite, v tomto ponímaní som ho úplne žral. Skvelý remake s perfektnými hereckými výkonmi. Colin Firth je priam ako šitý do tohto prostredia anglického vidieku. Od filmu som teda nečakal veľa, ale to čom som dostal bola fakt bomba. A mnou nenávidená Jessica Biel sa prehnala ako americký hurikán Cathrina cez Anglicko a zanechala obrovské jazvy na ortodoxne konzervatívnej anglickej spoločnosti daného obdobia. Ta chémia tam geniálne fungovala a fakt ľutujem, že som si tento film nepozrel skôr. ()

SirTraged

Herci se opravdu snaží co to jde, protože příběh není nijak načančaný, ale Firth je fakt super. Scéna s Poppym a tango opravdu nemá chybu!! [ ]Zajímavost - Ve filmu je několikrát řečeno, že Larita (Jessica Biel) je o několik let starší než mladík Johny (Ben Barnes). Ve skutečnosti je ale Ben o rok starší. ()

karyshenka

Nevím čím to je, ale Jessica Biel mi tu prostě připomíná Audrey Hepburn. Je kouzelná, a to nemám ráda blondýny. Její boj s tchýní mě opravdu pobavil, břitký britský humor prostě vede. :) A nejlepší na tom bylo, že to skončilo přesně tak, jak jsem už od poloviny filmu chtěla. ()