Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

Bozvav

Skvělá atmosféra, romantický vizuál, vynikající herecké výkony, vtipné dialogy, slušný scénář a pěkná muzika. Výborně jsem se bavila, hlavní protagonistka úžasná, její tchýně taktéž. Inteligentní humor. Za mne plný počet. ()

abetu

Svižná komedie, ve které se povedlo zpracovat tisíckrát propírané téma svěžím způsobem. Pro mě překvapivě odvážný závěr znamenal pomyslnou očekávanou tečku, abych mohla dát lepší než za tři. Jessica Biel překvapila, Colin Firth utáhnul a Kris Marshall neskutečně pobavil. Super komedie, která není ani trochu hloupá a ani trochu se nebere vážně. A ono to vlastně stačí. :) ()

Deleatur

Zatím jedna z mála výjimek, kdy byl remake, resp. nové zpracování divadelní hry lepší než Hitchcockův "originál". I když možná není divu, když Žena se špatnou pověstí byla ještě němá. V novém zpracování výborní Bielová a Firth, ale pamatuju si hlavně skvěle zapšklou Scott Thomasovou: "Co vy jako Američanka víte o tradicích? Pocházíte ze země, kde není nic staršího než křeslo, ve kterém sedíte." // 72% ()

KuZd

nenechte se nalakat pozitivnim hodnocenim zde na serveru. Takova blbost, nula vtipu a otresna Jessica Biel... fuuj. ()

Marsello

Dal by som aj štyri hviezdy, ale nedám. Bolo to pozerateľné, miestami komické. Súboj medzi matkou anglického, povedal by som až takmer šľachtického pôvodu s nevestou amerického pôvodu, neveští nič dobré. Chudáčik synáčik... na ktorú stranu sa asi postaví? Kristin Scot Thomas svoje úlohy zahrá vždy dobre a ani tu to nebolo inak. Jessica tiež dobre, akurát tie blond vlasy jej nepristali. Takže za tri, ako som spomenul už na začiatku. ()

Prolog

To, že se jedná o divadelní hru je z filmu více než dobře patrné. Jedná se film se skvělými hereckými výkony a výborným anglickým humorem. Co mi možná trošku vadilo je absolutní předvídatelnost děje, ale to přece není problém :) A scéna se psem na pohovce mě fakt dostala :-D Do pěti hvězdiček mi tam něco chybělo...nedokážu to blíže specifikovat, ale nebyl to film, který by mě nutil nad něčím přemýšlet atd.. Nicméně je to skvělý film na krásně strávený večer a Jessica Biel je nádherná :) ()

Karala

Obrovské překvapení (pro mne)!!!! Poválečná Anglie se všemi svými pro a proti charaktery z celuloidu přímo tryská. Dávka břitkého humoru a romantiky s trochu té smuteční linie servírovaná s ranní britskou mlhou a perfektním orchestrem...Myslím, že Kristin Thomas se tahle ukrutná "such a bitch" povedla s nepřehlédnutelnou radostí s jakou je Jessica Biel nepřehlédnutelně famózní. Vřele doporučuji, už jen pro tu Poppy (necht je jí "země" lehká) :-)))))). ()

mala_kea

Přestože se jedná o poměrně tuctový příběh, který nepřekvapí po stránce filmové, ani dějové, má to jedno velké plus. Smějete se, přestože to není nikterak vtipné, nenudíte se, přestože to není nikterak světoborné a místy jste v šoku z prazvláštních kombinací (např. song You are the sexbomb při honu). Nejvýraznější je samozřejmě Jessica Biel a nutno uznat, že nejen díky roli sebevědomé a samostatné ženy z počátku 20. století a díky vděčným zápletkám typu tchyně + synova manželka. A Colina Firtha tady taky nelze jinak než hypnotizovat, na roli sympatického a charismatického fotříka, který na výmysly "své staré" rezignoval, je jako zrozený. ()

merigieren

Nudné drama jedné rodinky, otec voják, který pohřbil svou četu, matka despotická vládkyně, která pohřbila svou rodinu za živa, dcery ve stádiu samoty. A do toho všeho přijede nepohledná američanka. Jediná věc, která tento film drží nad vodou je většinou vtipný sarkastický humor. ()

vojo

Možno len ľahko nadpriemerné dielo, no v momente pozretia ma takmer uchvátilo a naozaj rozveselilo. Nie je nad správne momenty . . . ()

hazaba

Nádherná odlehčená komedie se suchým britským humorem, skvělými herci, výbornou hudbou a pěknými kulisami. Co víc si člověk pro pobavení může přát? ()

katzo

Výborná svieža komédia plná anglického humoru, ktorý však nemusí sadnúť každému. Jessica Biel príjemne prekvapila. ()

Fridecka

Komedie, která si s lehkým anglickým humorem bere na mušku konzervatismus v té nejzarputilejší podobě. Mladá Američanka představuje vše co lze nazvat závanem svêžího vzduchu do upjatého korzetu anglického venkovského sídla, které je zcela pod nadvládou zatrpklě tchÿně, která nikomu nedovolí, aby se jen trochu vymykal konvencím. A mladá energická snacha znamená vše proti čemu bojuje. Bitevní pole opouští vítězoslavným odchodem lidé, jež chtějí volně dýchat a nenechat si svazovat život, lidé jež si uvědomují, že v tomto svázaném a upjatém životě není prostor pro hlubokou lásku. ()

Rockerman

Emancipovaná, ale citlivá američanka v konfrontaci se starou "dobrou" Anglií, se všemi jejími zvyky a konvencemi. Lehce komediální příběh, s dobrými sarkastickými šlehy výborného Colina Firtha. Mě ale bavily spíše ty dramatické pasáže. Jistě, zasednutí a usmrcení čivavy je komické, ale hlavně závěrečných a strhujících 20 minut, s lehce překvapivým závěrem je drama jak se patří. Jasné 4*= 80%. ()

Evander

Snímek cílený spíše na dámskou část publika. Pro chlapa je to takové nemastné, neslané. Nesympatická hlavní hrdinka tomu též moc nepřidá. Ale abych jen nekritizoval, velmi se mi líbila postava otce ztvárněná Colinem Firthem. ()

lemonova

Tak nejak to nezaúčinkovalo.. ak má ísť o komédiu, mal by sa človek smiať - či aspoň pousmiať? Nezachránili to ani moji obľúbení herci, žiaľ. ()

BOURQUE

Konfrontácia USA a GB pováh. Ozajstný veľký súboj medzi J. Biel a K. S. Thomas sa nekoná. Názov filmu v preklade „Lekcie neslušného správania“ je len metafora. Mínus za nevyužitie potenciálu charakteru, hrané C. Firthom. PS.: „Nemám žiadnu chuť smiať sa.“ „Ty si Angličanka, predstieraj to!“ Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Blaogranas

Britský humor okořeněný Jessicou Biel? Výborná kombinace. Já se hezky bavil a říkal si, že Jessica je opravdu dobrá herečka. A Colin Firth? Excelentní. Jeho role byla dosti podobná otci v Pýše a předsudku, takže super pohodář. Poctivá práce za poctivé 4*. ()