Celkovo ide o malý projekt, kde sa vysporiadavame s našou históriou viac ako s osudmi postáv. Už sa teším, keď prekonáme toto obdobie točenia "komunistami zakázaných tém" a začneme nakrúcať skutočné filmy s poriadnym dramatickým nábojom. Ako kritika systému OK, ako sonda do duše ľudí ľahký priemer...(7.9.2014)

Natočit na Slovensku dobový film z před šedesáti let ? Poslední dobou se slovenská kinematografie docela zvedá a i tohle dílko je opravdu dobré. Spíše psychologický film pohrávající si s charakterovými vlastnostmi hrdinů ve dvou těžkých dobách . Marek Igonda překvapil - ostříhal ty šílený vlasy a zahrál celkem pro sebe netypickou roli.(17.8.2015)

• kaylin

Dobré téma, ale nemůžu si pomoct, prostě jsem těm postavám jejich osudy nevěřil. Prostřihy mezi současností a minulostí mi přišly tak nějak nudné, skoro by bylo lepší, kdyby se film zaměřil jen na tu minulost. Ty následky samy o sobě nějak extra zajímavé nejsou. Jako kdyby chtěl film říct moc, ale neřekl skoro nic.(4.8.2017)

Líbilo! Asi bych škrtnul jeden nebo dva motivy, protože se to slušně plete jedno přes druhé. Partyzánské flashbacky nevadily, měly své místo ve vykreslení postav, ale trochu zjednodušit scénář by nevadilo, Igonda s Haasovou a Bokovou by utáhli celý film. Donutilem si nejsem jistý, jeho pořád nasraná póza je už dávno prokouknutá a tady působila nechtěně komicky, o to víc, že atmosféru doby budování socialismu zvládl Luther na výbornou a u sledování filmu se budete dusit tou bezvýslednou šedí (prostě průser- za války běháte po kopcích, střílíte nácky a riskujete krk, aby za pár let přišly rudý kurvy a otočily proti člověku i to, co by si ani fašisti netroufli. Monika Haasová velká kočka už v Konec velkých prázdnin.(11.12.2016)

• Malarkey

Nebejt některých herců, tak bych u tohodle filmu asi po pár minutách zvadnul. Přitom námět se tváří i poměrně zajímavě. Horší je ale zpracování, který je neuvěřitelně nudný, sterilní a nezajímavý. Každopádně klobouk dolů nad tím, jak do sebe Slováci šli. Takhle tvrdí na sebe nejsme snad ani my, Češi. Těšil jsem se na poválečnou atmosféru rozbouřené země a tu jsem bohužel nedostal. Každopádně i tak si cením snahy.(17.8.2015)

• - Film sa natáčal v okolí Uhrovca a na Jankovom vŕšku a tiež blízko Bratislavy v dedine Šenkvice. Interiérové scény sa takisto nakrúcali v bratislavskom Študentskom domove Svoradov. (BathoryMan)