Hra smrti 2

• Hongkong Tower of Death (více)

Volné pokračování Hry smrti. Hra smrti 2 přinese klasickou zápletku o pomstě, ale především díky umění Bruceho Lee je tento film zvedán do popředí. Přítel Billyho Lo (Bruce Lee), mistr bojových umění, záhadně umírá. Billy je odhodlaný odhalit, co se skrývá za jeho smrtí. Sám je ale zavražděn. Billyho bratr Bobby pokračuje v pátrání. Zároveň touží pomstít smrt svého bratra, který byl pro něj vždy velkým vzorem. (TV Barrandov)

nevermore

Rozhodně lepší než tragikomický první díl. Akorát tu Bruce Leeho není ani zbla. Ovšem čeká Vás docela napjatá a lehce děsivější atmosféra v prostřední části filmu, kterou bych vyzdvihl i před tou závěrečnou soubojovou. ()

mirec88

Taký bežný film o pomste, kde sú výborné súboje a zvláštne zostrihanie starších záberov z filmov s Bruceom Leem s novonatočeným materiálom. Nechápem načo je to dobré. ()

blackJag

Bizarní zflikovanec, který je tak praštěný, až je zábavný. Neumětelská montáž záběrů Bruce Leeho (v době produkce snímku byl léta po smrti, stejně jako v případě prvního dílu, tady je ale použití jeho záběrů v jaksi zoufalejší úrovni), množství kung-fu onanie, palác smrti, bezruký sluha s nedobře udělanou jizvou na tváři, nahá blonďatá vražedkyně (asi odbarvená, protože dole byla zarostená do tmava), krádež rakve vrtulníkem nebo tajné útočiště padoucha jako vystřižené z prvních bondovek - to jsou hlavní atributy této nechtěné kung-fu komedie. Úplně vidím hlavouny Golden Harvest, jak při jarním úklidu střižny našli několik nepoužitých záběrů Leeho a už jim to v hlavách šrotuje, jak by je co nejlépe zužitkovali. A tak hážou do placu motivy a scénky a patlají a patlají až dopatlají HRU SMRTI 2 :-)) Většinu procent z mého hodnocení dávám za nečekané pobavení, kvality ve snímku nevidím téměř žádné - je jasné, že nejvíc se při výrobě filmu zapotili tvůrci zvukových efektů a střihač :-) 50% ()

JohnSmith

Vážně? opravdu to mysleli vážně? Krom pár akčních scén a vložení Leeova obličeje ze starších filmů, je to naprostá kootina, která s Leem nemá nic společného. ()

ssfan

Pokud mám srovnat s ostatními filmy Bruce Lee, je tento asi nejlepší. Jsou tu lepší souboje a příběh je více propracovaný. Je to asi tím, že film vznikl až v osmdesátých letech. 75% ()

Mr.Nigga

solidní mlátička s neskutečně uhozeným příběhem a trochu nudným koncem, kdy hlavní hrdina opravdu jen tluče a tluče protivníka za protivníkem a divák z toho musí zívat nudou ()

miklaras

Naprostý souhlas s kitanem, první polovina filmu hrozně škodí a tvůrci se snad měli raději mixu záběrů Bruce a jeho dublérů vyhnout. Ale druhá polovina je báječná, pro mně hlavně díky výborným soubojům v prvotřídním stylu vysokých kopů Hwanga Jang Lee. Nevím proč, ale celá ta kulisová atmosféra mi připomíná oblíbeného Flashe Gordona a takřka divadelní kostýmy jsou výborné retro. Choreografie výtečná a ten krásný béčkový pel mě oslnil. ()

misstake

Váhal jsem mezi třema a čtyřma, ale při závěrečné sumarizaci jsem došel k tomu, že ty parádní souboje, úsměvné dialogy, vousaté záporáky a zabobřené prostitutky bych si dal klidně rád znovu, takže za čtyři pánové (dámy na tohle stejně nekoukají). ()

TERRORDROME

Začiatok je hnusný patvar zlátaný z niekoľkých záberov na Bruca Lee ktorý sa motá sem a tam a prednáša nejaké pindy, z čoho sa tvorcovia snažia vyhoniť nejaký ten núdzny dej. Ako sa hovorí, Všetko sa dá, keď sa chce a oni naozaj veľmi chceli, takže sa im podarilo zbúchať akúsi dejovú kostru, samozrejme o pomste. Takže Bruce spadne z helikoptéry a jeho brat začuje hlas otca alebo koho, ktorý mu povie - pomsti sa... a tak ide do japonska kde každého vybúcha ako koberec. V japonsku je to samý číňan a taktiež jeden beloch čo jedáva surové mäso a k tomu pije krv. Taktiež tam majú vežu postavenú smerom do zeme v ktorej sú chlapíci v alobale a čínsky tarzan. Áno je to riadne psycho, ale nevadí, hlavne že sa tam všetci prítomný kvalitne mlátia. Akčné scény sú dosť vymakané a nápadité a o to tu ide. Záhadou zostáva chlapík prezlečený za plyšového leva a cvičené pávy ktoré údajne poslúchnu akýkoľvek príkaz svojho pána. ()

zdenur

Tak jsem se po dlouhé době odhodlal na kung-fu film a vypadá to, že jsem si vybral špatně. Řeknu to takhle, zajímavé jsou snad jen souboje. Dost lidí asi nebude souhlasit, ale zápletka mě asolutně nezaujala, ani to mega překvapení na konci. ()

Puol

Tak a znova sa nám parazituje na mene Bruce Lee. Tentokrát dokonca ani nie su použité zábery z Game of The Death, ale z filmu Drak prichádza. Celkovo je film obstojný a to hlavne kvôli úžasnej choreografii Yeun Woo Pinga a hereckému obsadeniu, či už Yuen Biao (ktorý si odkopal väščinu súbojov) a hlavne večný záporák Jang Lee Hwang (kopem rýchlejšie ako zachytí kamera). Samotný dej je dosť pytomý a to aj na kungfu-mlátičky 80 rokov, takže ani nestojí za reč. Na u nás vydanom DVD odporúčam audio komentár Bey Logana, je omnoho zábavnejší ako repliky, ktoré prednášajú herci. ()

Tamten

Milé překvapení hlavně proto, že nesmyslné stříhání záběrů s Brucem Lee se zde vyskytují minimálně. Vynikající techniky všech herců snadno dají zapomenout na nesmyslnost příběhu, který nebudete vnímat a v hlavě Vám neuvízne. ()

Likan7

Tohle už bylo úplně zbytečné. Chápu a je velmi zajímavé jak vzknikla Hra smrti (je to ostatně zajímavější než film samotný), ale dvojka šla už úplně mimo mě. Slepenec (ne)využitých záběrů Bruce Lee, za zmíňku stojí jen finální fight dva na jednoho. ()

Comida

Nejvtipnější na této stupiditě je to že po akční stránce je snímek naprosto dokonalý, až tak moc že jsem uvažoval i o dvou hvězdičkách, nicméně v tom ostatním dosahuje odpadové kvality. Chápu že příběh v akčním filmu není to nejdůležitější, každopádně zde je tak hloupý a ke konci dokonce naprosto debilní. Asi ve třetí pětině jsem se začal celkem dost nudit. Díky předchozím nezáživným pasážím, to nezachránil ani konečný souboj, jenž by v případě toho že by byl kupříkladu v půlce filmu, působil celkem fajn. Nicméně ke konci byl nudnější než kdyby předchozí souboj v cca čtvrté pětině s člověkem v kostýmu lva, trval půl hodiny. Na jednu stranu menší výhodou je to že druhý díl působí celistvěji než předchozí. Pořád jde poznat které záběry jsou archivní, ale není to tak hrozné jako v případě jedničky, která nicméně i tak byla mnohem lepší (tři hvězdičky ode mne). První film vzdával hold úžasné herecké legendě, však tohle jen kořistí na slávě chudáka Bruce Leeho. 2/10. ()

Pitryx

Svěží film se spoustou akce. Zde je více patrný vliv školy kung-fu, nežli v prvním snímku. Rozeznáme dokonce i zvířecí styly bojových prvků. Jak jsem zmínil, jde o ryze akční snímek, kterýžto žánr mne ovšem moc nebere. 191120118311/8331 ()

Ivoman

V 80 kách možná super, dneska by to byl propadák největšího kalibru. To jeho ječení a žádný viditelný kontakt jsou pro současnou kinematografii naprosto příšerné. ()