Jedinečný

The One

Jediný

Akční / Thriller / Sci-Fi

USA, 2001, 84 min

Spojení Jet Li a Jason Statham mě hodně nalákalo a taky nastolilo velké očekávání. To se,ale nevyplnilo. Průměrný film se špatnými triky které sráží všechny souboje takže žádný zázrak a zklamání a proto jsem chtěl dát tři hvězdy,které přesně vystihují kvalitu filmu. Nakonec jsem si,ale po skončení filmu,řekl sakra ta muzika byla fakt super a dokonce se do filmu i hodila ta si zaslouží jednu hvězdu. Proto jsem tedy 4 hvězdy. 58%(18.2.2014)

• Fanucci

Příběh velice dementní, ale film jsem viděl v době, kdy jsem rozohodně nepotřeboval žádné Bergmannovo zkoumání ženské duše:-) Prostě jsem zapnul TV a chtěl si u nějaké blbosti odpočinout. A Jet-Li a jeho Jedinečný je dokonalá blbost, u které nemusíte přemýšlet ani na vteřinu a která uplyne jako voda...(25.3.2006)

• Xmilden

Časem jsem přecejen musel přehodnotit své hodnocení směrem dolů. Jedinečný nenábízí z mého pohledu nic zábavného, akčního ani převratného. V hlavní roli triky, Jet Li, který se tady jen zbytečně ztrapňuje. A navíc zde není ani jeden pořádný souboj. Utržený ze řetězu zůstává nepřekonatelným Jetovým vrcholem v Hollywoodu.(2.10.2010)

• aLPaC

Příběh stojí za starou bačkoru. Těšil jsem se alespoň na souboje s Jetem Li, ale dočkal jsem se jen trapného okopírování Matrixu, které bylo až tak přehnané, že mě to pěkně sralo. Celkově tedy nuda šeď. Škoda, že v tu dobu nebyl Statham již o něco slavnější. Kdyby dostal více prostoru, třeba by to bylo Inékafe.(5.2.2014)

• Cival

Bídné triky, prachbídná hudba, kterou režisér pokazil každou bitku, a scénář bídnější než bídný. Jet Li je sice ubercool, ale ani jeho superrychlé končetiny pohromu neodvrátily. Závěrečný souboj tahal celkový dojem na tři, ale jen do chvíle než začala hrát další odrhovačka. Hollywoodští producenti asi nebohýho JL nemají rádi:-((25.12.2003)

• Jet Li

• - Niektoré postavy sú pomenované podľa slávnych režisérov: Woo, Scott, Yates, Siegel, Besson. (m.a.t.o.)

• - Hlavú úlohu si mal zahrať Dwayne "The Rock" Johnson. Preto bol film najprv nazvaný "The Rock Movie". Od projektu však odstúpil kvôli natáčaniu snímky Múmia sa vracia (2001). (m.a.t.o.)

• - Nemocniční scény byly natočeny v North Hollywood Medical Center. (Terva)