Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Představte si, že existujete v různých podobách v paralelních světech. Vaše alter ega prožívají rozmanité osudy a se smrtí každého vesmírného dvojníka se rozdělí jeho síla a energie mezi zbývající. Přechody mezi jednotlivými světy - kvantové tunely známé jako červí díry - hlídají speciální agenti multiversa. Jeden z nich, bývalý agent Yulaw, už zničil v paralelních světech 123 svých alternativních životů. Už zbývá jen poslední dvojče na Zemi, uznávaný veterán losangeleského policejního oddělení Gabe. Jeho život, spokojené manželství i čest se ocitnou v troskách, když Yulaw vnikne do jeho světa, hnaný touhou stát se nejmocnějším, neporazitelným jedinečným. Křehká rovnováha vesmíru je ohrožena, osudová bitva mezi dobrem a zlem vrcholí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (194)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Akční scény jsou dobrý a Jet Li si to dává se stejnou vervou jako obvykle, ale režisér a byl průměrnej a je to škoda, protože nápad tenhle film určitě měl. Vždy když Jason Statham a Delroy Lindo bojovali se zlym Jetem Li tak jsem trpěl, protože podle všech faktů by je Jet měl rozsekat asi za sekundu, ale oni mu furt ňák odolávali a bylo to debilní. Konec taktéž debilní. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Svižný akční film si neláme hlavu s nelogičností zápletky a „tahání za dráty“ včetně digitálních efektů při bojových scénách je ospravedlněno žánrem sci-fi. Rozhodně stravitelnější „jetliovka“ než kapku utahaný Romeo musí zemřít nebo nedejbože „chanovky“ Medailon či Tuxedo. Na rozdíl od většiny zde s Jedinečným nemám problém. ()

Reklama

Jeand´Boa 

všechny recenze uživatele

Hm, že by jediný, kdo porazí JL byl sám JL?... ale ne! Na frak dostal už například i ve Smrtonostné zbrani ...a ten film stál alespoň za něco ... tento?...celkem se i divím, že stál za zmínku tomuto webu ... Vše, co chválím na jiných snímcích (režije, hudba, příběh, děj,atd.), se zde jakoby červí dírou přeneslo do zcela jiného vesmíru... ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Kdysi jsem přepral všechny své alternativní životy, takže mám nyní tak ukrutnou sílu, že občas dokážu zvednout i sám sebe nad hlavu. To chudák Yulaw ještě nemá vystaráno. Musí se totiž ještě jednou zabít a zjevně podcenil to, že poslední krok bývá nejtěžší. Nicméně Jet Li ve své váhové kategorii nemá lepšího soupeře než Jeta Li, takže souboje jsou opravdu zábavně vyrovnané. Já mám navíc celkem rád pokusy o sci-fi myšlenky smíchané s akcí a nějakými těmi fórky, takže ladně saltem přeskakuji těch pár logických nesmyslů a v pohodě se u tohoto snímku bavím. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Jet Li ve sci-fi snímku ve dvojroli, kde hraje jak hrdinu, tak i záporáka a to dějově ve vzdálené budoucnosti, kde je možné cestovat paralelními vesmíry. Každá lidská bytost má v každém z těchto vesmírů jinou verzi sebe sama a cílem záporáka je všechny zničit, aby nejen získal jejich energii, ale hlavně aby se stal jediným žijícím. Námět tak dává šanci si rozšířit své hranice představivosti, což nejvíce ocení fanoušci sci-fi. Takže tu máme spoustu akce v bojovém umění a vizuálně naprosto úžasné efekty. Vrcholem všeho dění je závěrečná scéna Jet Li vs. Jet Li. Při porovnání se snímkem ´Dvojitý zásah´, kde je taková scéna obdobná s Jeanem-Claudem Van Dammem, byť v jiném prostředí, je za těch deset let odstupu vidět ohromný filmařský skok kupředu. Jedná se tedy o pevný zábavný film s dokonalou choreografií bojových scén, jen s jednou vadou na kráse. Zvolené tempo je až moc zběsilé. Krapet ubrat by sice způsobilo natažení stopáže, ale alespoň by byl příběh daleko lépe uchopitelný. Jako zběsilá nonstop akce se to v tomto případě skutečně jeví dost těžkopádně. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (9)

  • Scény, v ktorých Jet Li bojuje sám proti sebe, sa natáčali v skutočnosti tak, že v nich bojovali herec a kaskadér, ktorý mal podobnú postavu. Kaskadérova tvár bola natretá zelenou farbou, aby mohla byť v post-produkcii digitálne nahradená tvárou Jeta Li. (m.a.t.o.)
  • Niektoré postavy sú pomenované podľa slávnych režisérov: Woo, Scott, Yates, Siegel, Besson. (m.a.t.o.)

Související novinky

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)

Reklama

Reklama