Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lyli
  ***

  Musela jsem se smát, když mi cvaklo, že kmet, který má se sedm křížků na krku, hraje svůdného padesátníka (+/-). A to dítě není vnučka...je to dcera! Heh, totální wtf, a dost možná ukázka nulové sebereflexe. Překvapivě tohle nic nezněnilo na tom, že v závěru jsem skutečně byla na jehlách a fandila, aby dojel a zachránil toho svatouška. *Hodně cool konec by byl, kdyby se Eastwood s tou babčou vyboural, nepřežil a umřel by ve chvíli, kdy popravují svatouška. Taky v tom cítíte ten potenciál? Takový ten moment, kdy byste si to regulérně chtěli hodit, protože svět není fér... Jenže to se vám nestane, nebojte.(8.11.2017)

 • dobytek
  ***

  Clint Eastwood si už chtěl asi odpočinout od rolí těch neohroženejch detektivů a tajnejch agentů, tak pro změnu natočil film, kde hraje investigativního novináře. Překvapivě tady na nikoho nestřílí, ale jenom se vyptává a pomalu rozmotává případ jedný vraždy. Nicméně dýlka 2 hodiny je až moc a chvílema se to trochu vleče. Filmu by prospělo tak o 20-30 minut zkrátit. 60%(19.2.2015)

 • Hennesy
  ****

  Eastwooda mám rád...je to starý drsňák:):) V tomto filme už naozaj je, ale stále vie byť presvedčivý a jeho ksicht ešte stále vyzerá ako z kameňa:) Príbeh sa odohráva počas 12 hodín, ktoré chýbajú do popravy väzňa za zločin, ktorý nespáchal..teda aspoň to tvrdí on. A novinár Steve Everett cíti, že v tom prípade niečo smrdí, a tak sa pustí do pátania na vlastnú päsť a na poslednú chvíľu. Everett pritom nie je žiadny bezúhonný hrdina, ale starý sukničkár a alkoholik, zanedbáva svoju rodinu a spí s kolegovou manželkou. Aj napriek tomu sa snaží urobiť aspoň jednu správnu vec. Eastwood ho zahral celkom v pohode, nemal som mu problém uveriť. Aj to jeho balenie žien som bral s nadhľadom...veď ktorá by odolala Clintovmu šarmu:) Dej je svižný, s ubúdajúcim časom pribúdajú pochybnosti, vynárajú sa nové dôkazy a samozrejme rastie napätie, kedy dúfame, či to ten Everett nakoniec stihne. Jediné čo mi tam trocha škrípalo bola záverečná naháňačka s policajtami. To si mohol odpustit..ale inak veľmi slušný thriller / dráma.(5.7.2008)

 • pakobylka
  ***

  Clint Eastwood jako novinář ... a děvkař ... ;-) ... s duší policajta. Za přispění přiměřeného nadhledu a trochy nadsázky si přitom zkouší hrát na "Drsného Harryho" - a jsou momenty, kdy mu to docela vychází. Bohužel je střídají scény, kdy se marně hledá, kdy ztrácí dech - i zdravý úsudek. Kdyby se celý snímek odehrával v duchu finále, byla by to paráda ... ale neodehrává se. P.S.: Víš, Clinte Eastwoode, já vím, že jsi sympaťák, že máš charisma - o tom mě nemusíš přesvědčovat ... ale neměl by sis až tak fandit - někdy to prostě nestačí. Když už nic jiného, vynechala bych "rychlou ZOO". Myslím, že jsou i jiné způsoby, jak ukázat, že Tvůj hrdina je (kromě jiného) taky táta.(7.3.2014)

 • Rocky62
  ****

  Jak spletitá jest cesta ku pravdě. Clint poukazuje na korupci americké justice mísenou s rasovou segregací a navíc obohacuje tuto problematiku rodinnými i pracovními trablemi. I v tomto případě potěšil typický charakter Eastwoodových postav. Sobectví, namyšlenost, tvrdohlavost a bezohlednost jsou přesně ty vlastnosti, které jsou s Clintovým charakteristickým herectvím nerozlučně spjaty. Zdatnými sekundanty jsou nepochybně sarkastický Woods či emočně vypjatá Diane Venora. Závěrečných 20 minut je náležitě vygradováno a divák nemá nejmenší potuchy, zda ho čeká happyend, či nikoliv. Kombinace justičních omylů s životními hodnotami má patřičný efektivní dopad na diváka. Řemeslně zvládnutá práce, to je bez debat.(4.8.2013)

 • - V tomto filmu se Eastwood už po osmnácté vrátil do role herce i režiséra. (ClintEastwood)

 • - Alan Mann (James Woods) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)

 • - Ve filmové adaptaci je hlavní hrdina starší než v knižní předloze - v Klavanově románu bylo hlavnímu hrdinovi třicet pět let, zatímco Eastwoodovi v tomto snímku táhlo na sedmdesátku. Dalším rozdílem mezi filmem a románovou předlohou bylo dějiště: román se odehrává v Missouri, film v Oaklandu v Kalifornii. (ClintEastwood)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace