Viete, čo je toto? Toto je môj nos, ešte nikdy na nesklamal. Tradičný drevorubačsky Eastwoodovský film, ktorý sa tiahne takmer celých 127 minút; ktorý vás stále drží v očakávaní, kedy to už konečne prepukne; ktorý má niekoľko citlivých pasáží s najsilnejšou v dialógu s nespravodlivým odsúdencom; ktorý keď váš začne baviť, práve skončí a nevysvetlí nám nič podrobnejšie; ktorý opäť nemá takmer žiadnu hudbu; ktorý má ale silné herecké obsadenie (aj vtedy neznámu Lucy Liu v závere); ktorý ma predsa len príznančný názov, ktorý sa ale našťastie nevyplní. Určite zhliadnutím tohto filmu nič nestratíte a pokiaľ máte radi Clintov štýl, prídete si na svoje. Ja som si vcelku prišiel; 3,5.(21.8.2008)

Hoci reziser Clint Eastwood tocil v 90. rokoch 20. storocia len priemerne filmy, tento film True Crime a Nesmiritelni su z tych lepsich. Aj ked stale si myslim, ze Eastwood ma najlepsie filmy az po 70- ke.... o tom potom. Scenar je vyborny : stary novinar, ktory utapa svoj zivot v alkohole naraz zisti, ze na smrt bol poslany nevinny clovek a teda rozhodne sa ho a jeho familiu zachranit. Film ma len priemerne tempo a scenar som predvidal hodne dopredu /a tym padom som aj vedel, co sa stane ..../, do nadpriemeru film vsak potiahnu kvalitne herecke osadenstvo /Woods, Lisa Hamilton ...../, skusena Eastwoodova reziserska ruka a niektore napate scenky. 81 %(10.2.2013)

Mikuláš je jen osamělý jezdec... Strhující thriller. Novinář Steve Everett (Clint Eastwood) dostane za úkol udělat rozhovor s mužem čekajícím v cele smrti. Čím více se začne o případ zajímat, tím více si uvědomuje, že odsouzený muž je nevinný. Má však málo času a bude potřebovat i spoustu štěstí. Výborný Clintův počin, při jehož závěrečné dvacetiminutovce jsem skoro nedýchal a který má jako jeden z mála Eastwoodových filmů jakýsi happyend.(17.11.2009)

"Beechum prej věří ve znovuzrození !!" - "Jo, to každej v cele smrti !! Zvedlo by nám to porodnost.." ;) Především bych se chtěl zasmát všem, kdo si dovolují pochybovat o Eastwoodových režijních schopnostech, protože True Crime není ničím jiným než poctivou oldschoolovou kriminálkou, v níž si však režisér s parádním nadhledem střílí sám ze sebe a většiny svých filmů.. Přiznám se však, že v rámci Eastwoodovy režisérské filmografie bych si zrovna nedovolil říct, že mi jeho smysl pro humor vždycky sedne !! Ta nadsázka se dá vyčíst prakticky z každého druhého záběru, byť přiznávám, že pokud tím chtěl Eastwood vzdát poctu všem podobným žánrovkám, povedlo se mu to jen z části, protože přes všechnu tu snahu o odlehčení film nepostrádá velkou porci napětí !! Otázka je, do jaké míry je to zde vlastně na škodu !! Příběh sám o sobě není bůhvíjakým převratným scénáristickým veledílem, na počítání schématizmů a klišé vám nebudou stačit prsty, a ačkoliv se vše odehrává během nějakých 24 hodin, máte pocit, že vše trvá tak minimálně týden, čímž však rozhodně nenaznačuji, že by True Crime nějak nudil, nebo by Eastwood s něčím nějak moc otálel.. Jak to celé dopadne vlastně divák, Eastwoodův fanoušek jistě, odhalí opravdu hodně brzy, v tomto směru si skutečně True Crime na nic složitého nehraje, ale musím ocenit samotný happyend, protože ten nepatří zrovna k typickým Easwtwoodovým režijním znakům !! Herecky však jde o nadprůměrný kousek, skvělý James Woods a jeho skvostné slovní přestřelky s Eastwoodem jsou skutečnou ozdobou filmu, byť mě osobně mrzelo, že Woods nedostal více prostoru, Denis Leary a Isaiah Washington si také odehrají svůj slušný standard a to cameo Lucy Liu už je jen takovou třešničkou na dortu, i když mě mrzí, že sexy Mary McCormack coby novinářka Michelle zemře tak brzy !! Jinak si Clint přizval své obvyklé souputníky, jak soundtracku Lennieho Niehause, tak ani kameře Jacka N.Greena se nedá nic příliš vytknout, dialogy mě neskutečně bavily, mám jen zásadní připomínku k postavě napraveného grázla Franka Louise Beechuma, ty kecy o Bohu mi dost lezly na nervy a pak si Clint už taky mohl odpustit tu svoji postelovou scénu, protože pohled na jeho nahé tělo na přelomu tisíciletí bych si určitě nejen já velmi rád odepřel.. Tahle Pravda vás rozhodně nezabije, k smrti vás nudit také nebude, já si ji opravdu užil..(2.10.2013)

Clint Eastwood si už chtěl asi odpočinout od rolí těch neohroženejch detektivů a tajnejch agentů, tak pro změnu natočil film, kde hraje investigativního novináře. Překvapivě tady na nikoho nestřílí, ale jenom se vyptává a pomalu rozmotává případ jedný vraždy. Nicméně dýlka 2 hodiny je až moc a chvílema se to trochu vleče. Filmu by prospělo tak o 20-30 minut zkrátit. 60%(19.2.2015)

• - Alan Mann (James Woods) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)

• - Eastwood jako novinář Everett pracuje v Oakland Tribune. Skutečnou redakci Oakland Tribune však ve filmu uvidíme jen zvenku - ve scéně, kdy bezdomovec zastavuje Everetta a žádá jej o peníze. Pro potřeby natáčení byla vytvořena věrná replika - scénografové si pozorně prohlédli redakci Oakland Tribune a shromáždili potřebné vybavení a nábytek. (ClintEastwood)

• - Clint Eastwood byl spoluautorem závěrečné písně vytvořené speciálně pro tento film.Singl zpívaný Dianou Krall s názvem Why Should I Care zní při závěrečných titulcích. (Roztržitý Luke)