Blížilo se nové milénium a to už se Clint pomalu rozehříval na své nejlepší kousky. Alespoň mě o tom v True Crime přesvědčil. Tak např. scény ve Woodsově kanceláři (které mě neskutečně bavily a pobavily) mi hodně připomínaly scény u holiče z nepřekonatelného Gran Torina. Film mě celkově mile překvapil, protože jsem očekával něco nudnějšího. Nicméně zápletka byla slušná, příběh napínavej jak kšandy a navíc pěkně to odsejpalo. Co mi pokazilo trochu dojem bylo zhruba posledních 15 minut, kdy už se Frankův čas počítal na minuty a vtěřiny. Jelikož má však snímek poměrně nízké hodnocení, tak dávám protestních 5*.(5.8.2010)

• Jordan

ČO TOTO MALO ZNAMENAŤ? Tomuto filmu som dal hodnotenie "odpad!" len preto, že žiadne horšie tu už nie je k dispozícii. Toto je strop alebo skôr dno, bahnité dno filmu. Týmto filmom u mňa Clint Eastwood klesol niekde do hlbín Tartaru, nezachráni ho ani milión Oscarov, ani jeho začiatky vo westernoch, po tomto paskvile sa na neho budem pozerať ako na dementného dedka bez súdnosti a zdravého rozumu. Podobne si účasť ostatných hercov zvučnejších mien vysvetľujem chvíľkovým stavom straty IQ a asi momentálnym vplyvom drog, alkoholu a ktovie čoho ešte na ich celkový organizmus. Najväčší šok som prežíval pri záverčných titulkoch, keď som po zistení, že ten vyplznutý kretén Eastwood to režíroval (myslel som, že to je projekt, ktorého sa režijne chopil nejaký začínajúci skrachovaný nímand venujúci sa točeniu zvieracieho porna) a tiež to, že táto úbohá sračka mala až troch scenáristov, ktorí zrejme utiekli z psychiatrického ústavu a napísali ho tak, že jeden napísal na záchode úvod, druhý keď si umýval ruky napísal záver a tretí to pri raňajkách spojil dokopy. A všetci traja boli opití. Príšerné, kolosálna k*kotina!!! Sledovať túto zhovadilosť bola jedna nekonečná muka, utrpenie, nuda a túžba, kedy to skončí. Pevne verím, že Eastwoodov ksicht neuvidím najbližších trinásť rokov a že mu už nikdy nikto nedá Oscara, a ak aj náhodou o tom niekto bude uvažovať, mal by si pozrieť tento . . . OMYL!!! Bože daj, aby som zabudol na tento kus hovna fimového priemyslu(24.4.2006)

Nebylo to úplně špatné. I když dost předvídatelné. Začíná mě hrozně štvát jednotvárnost rolí Eastwooda. Přítel si teď pouštěl asi tak dvacet jeho filmů a já je sledovala jen jedním očkem a nestojí mi ani o hodnocení. Důvod je právě ten, že Eastwood je sice dobrý herec, ale příliš často má jednu povahu, která se ve filmech opakuje tak často, že mi to leze na nervy. Každopádně tenhle film mě o trošku zaujal více než ty ostatní, protože mě tak nenudil a protože mě zajímalo, kdo je vrah. Průměr.(22.7.2013)

Pěkný film o trestu smrti. Od většího hodnocení mě odrazuje hlavně fakt, že před Pravdou zabíjí už bylo s hodně podobnou tématikou natočeno poměrně dost filmů. Pravda zabíjí se v dost věcech podobá Poslednímu tanci a navíc za ním zaostává v rozuzlení. Snímek taky docela sráží klišovité scény a špatné herecké výkony hlavně co se týče odsouzencovy a Everettovy rodiny. Drama má jinak slušný spád a Clintova postava je výborná. Škoda, stačilo být trochu odvážnější a méně konvenčnější a bylo by z toho parádní představení.(3.11.2008)

Hoci reziser Clint Eastwood tocil v 90. rokoch 20. storocia len priemerne filmy, tento film True Crime a Nesmiritelni su z tych lepsich. Aj ked stale si myslim, ze Eastwood ma najlepsie filmy az po 70- ke.... o tom potom. Scenar je vyborny : stary novinar, ktory utapa svoj zivot v alkohole naraz zisti, ze na smrt bol poslany nevinny clovek a teda rozhodne sa ho a jeho familiu zachranit. Film ma len priemerne tempo a scenar som predvidal hodne dopredu /a tym padom som aj vedel, co sa stane ..../, do nadpriemeru film vsak potiahnu kvalitne herecke osadenstvo /Woods, Lisa Hamilton ...../, skusena Eastwoodova reziserska ruka a niektore napate scenky. 81 %(10.2.2013)

• - Alan Mann (James Woods) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)

• - Clint Eastwood byl spoluautorem závěrečné písně vytvořené speciálně pro tento film.Singl zpívaný Dianou Krall s názvem Why Should I Care zní při závěrečných titulcích. (Roztržitý Luke)

• - Ve filmové adaptaci je hlavní hrdina starší než v knižní předloze - v Klavanově románu bylo hlavnímu hrdinovi třicet pět let, zatímco Eastwoodovi v tomto snímku táhlo na sedmdesátku. Dalším rozdílem mezi filmem a románovou předlohou bylo dějiště: román se odehrává v Missouri, film v Oaklandu v Kalifornii. (ClintEastwood)