Je sice fakt, ze podobnej pribeh tu uz byl hodnekrat a absolutne nicim neprekvapi, navic tu je spousta zbytecnejch (nudnejch) jakoze dojemnejch scen, nejaky ty nelogicnosti a film by se dal klidne o pulhodiny zkratit. Jenze Clint ma proste charisma, takze mu clovek musi fandit a zaroven je film docela napinavej, i kdyz je vicemene jasny, jak se to bude vyvijet. Co je na filmu jednoznacne nejlepsi nema paradoxne s celym pribehem nic moc spolecnyho, jsou to super zabavny slovni prestrelky mezi Woodsem a Clintem, kterej tu je tak vostrej, ze zastini i Clinta a bohuzel ma jen minimum prostoru. Sice se nejedna o buhvico, ale me se to proste libilo, slabsi 4*.(30.11.2009)

NOVA CINEMA HD - Film jsem jako malý kluk měl hodně rád a pamatuji si, že mi toho černocha bylo líto. Dnes, po mnoha letech, jsem se k tomu dostal znovu a musím přiznat, že mě to už tolik nebralo. Už jen fakt, že Clint je snad v každé scéně, strhává na sebe 100% pozornosti a časem mi došlo, že mě už tolik nezajímá a že bych rád i podrobnější vykreslení ostatních postav. Když se však podíváte, kdo film režíroval, je vám pak jasné, proč tomu tak je :) Na druhou stranu je to příjemná detektivka, kde ty 2 hodiny čistého času jakžtakž přežijete, hlavně díky českému dabingu. 69%(25.10.2015)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $16,649,768Tržby Celosvetovo $18,300,000║ Priamočiara dráma bez nejakých hlbších zamyslení, ktorá sa našťastie na nič viac než v konečnom výsledku je, nehrá, ide si pekne vo svojich stanovených koľajach a miestami ponúkne aj celkom dobre vyformované(vypäté) scénky, kde dobre ladí starík Clint Eastwood a rovnako tak aj Isaiah Washington pokiaľ je na pľace robí tiež svoje čaro pre film svojím veriacim postojom k tomu, že je aj pár hodín pred konečným odsúdeným na smrť nevinní. Slušný priemer, ktorý určite vo svojej nenútenej podobe poteší. /65%/(24.4.2009)

• kingik

Ostřílený žurnalista Steve Everett s buldočí zarputilostí hledá důkazy o nevině muže, který byl před lety obviněn z vraždy těhotné ženy a zanedlouho má být popraven. Veterán Eastwood se tentokrát moc nevytáhl a předložil tuctovou formou natočený příběh u kterého je předem jasné, jak celý dopadne. 40%(6.2.2009)

• kocik1

Rutinní příběh, jakých správný fanoušek thrillerů viděl už desítky. To takhle vezmete šablonu na písmena a namísto stavebních či strojírenských výkresů popíšete tradiční americký příběh o zlé justici, nevinném odsouzeném a novináři, který v poslední chvíli přijde na to, jak to tenkrát bylo. Odlišnosti od obdobných snímků se dají nalézt snad jen v tom, zdali záchrana přijde v poslední den, v poslední hodinu či snad minutu. Nechybí honička s poldy, kteří ale nakonec zmizí, asi aby se to stihlo, ani hodná babička, ve které se hne svědomí. To, co chybí, je všechno ostatní: vlastní invence, překvapení, vlastně cokoli, co by tenhle snímek vyšvihlo alespoň do sedla průměru.(9.5.2017)

• - Clint Eastwood byl spoluautorem závěrečné písně vytvořené speciálně pro tento film.Singl zpívaný Dianou Krall s názvem Why Should I Care zní při závěrečných titulcích. (Roztržitý Luke)

• - V tomto filmu se Eastwood už po osmnácté vrátil do role herce i režiséra. (ClintEastwood)

• - Ve filmové adaptaci je hlavní hrdina starší než v knižní předloze - v Klavanově románu bylo hlavnímu hrdinovi třicet pět let, zatímco Eastwoodovi v tomto snímku táhlo na sedmdesátku. Dalším rozdílem mezi filmem a románovou předlohou bylo dějiště: román se odehrává v Missouri, film v Oaklandu v Kalifornii. (ClintEastwood)