Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

drankeryth

Ou yeah, akcny dochodci si znova zahrali v pokracovani Univerzalny vojak a celkom im to aj pekne slape. Dolph Lundgren dostal o nieco mensiu rolu ako Van Damme, ale ani on tam prilis moc nehra, skor az pri konci filmu. Vo filme sa prestrelkami vobec nesetrilo a bolo aj krasne vidiet kde dopadali do tiel strely. Ohladom tohoto to bola skvele urobena praca, ale cele mi to pripadalo ako nejaka pocitacova hra a to konkretne STALKER, ktory sa k tomuto filmu strasne podobal. Hlavne tym prostredim Cernobylu a tymi roznymi zoldakmi okolo toho staveniska, kde kedysi vybuchla jadrova elektraren. Ani chudak Dolph Lundgren si vo filme dlho nepozil, pretoze Van Damme mu jeho divne otazky ukoncil trubkou zapichnutou do hlavy a este sa poistil strelou cez tu trubku. Tento film je podarenym nastupcom predchadzajuceho filmu, kde si tiez spolu zahrali Van Damme a Dolph Lundgren. Dalsi diel uz radsej nenatocia s nimi, pretoze ved uz nie su najmladsi na tu rolu. Ale bojovat vedeli, boli dost ohybny a pekne im to slapalo, hlavne Van Damme, ked tam carokrasne sermoval s tym nozom vo vnutri schatralej budove:) ()

Luk Skywalker

Nic moc jsem od toho nečekal, ale ani přesto se očekávání nenaplnilo. Hlavní roli má Van Damme, ale jeho role je hlavní až v poslední třetině filmu, kde působí jako spasitel, předtím je jeho role podřadná a nevýrazná (příprava na akci), podobně je na tom postava Dolpha Lundgrena. Další velkou chybou tohoto filmu je jeho nudnost, prostě v tomto typu filmu očekávám akci, když je akce je to ok, ale když akce není, tak je film nudný, navíc se v něm mluvilo více než je u tohoto typu filmů zvykem. Takže snad je pro věrné fanoušky Univerzálního vojáka a Van Damma. ()

Crowen

Tak to jsem opravdu nevěřil, že po naprosto tristní dvojce to může být ještě o něco horší. Resp. souboje se povedly a to je na celým filmu asi to nejlepší a zároveň s pěknou chladnou atmosférou ruského Černobylu asi jediný dobrý. Film je plnej WTF momentů a charakter Luca Deverauxe je někdo úplně jinej, než v předchozích dílech, resp. v tomto filmu Luc žádný charakter nemá, prostě jen přiblble čučí a s kameným ksichtem projde příběhem. Bohužel velmi špatný scénář nedává hlavní postavě k boji žádnou motivaci, ani nemotivuje diváka fandit mu. ()

helloween93

Jednička pro mě má punc nesmrtelnosti, dvojka je hrozné amatérské zlo a trojka? Trojka především není zvládnutá scénáristicky, protože Van Damme a Lundgren jsou tu vedlejší postavy, které se potkají jednou, ale marketingově jsou právě oni hlavní lákadla filmu. Východní exteriéry jsou zjevné, stejně jako absence logiky. Van Damme zmlátí hlavního zlosyna, rukojmí by tedy mohli utéct z komplexu pryč k spojenecké armádě, ale on je raději bere s sebou k zajištění bomby...Asi aby když to nevyjde, odpálil nejen sebe, ale i je. To se nad tímto scénáristé nedokáží zamyslet? Soundtrack mi hodně připomněl ten z Tekkena 4. Do Reckoningu se mi moc nechce, protože už ta trojka byla děsivá. ()

Rathalos

Univerzalny vojak v tretom prevedeni opat s Van Dammem i Lundgrenom,ale tentokrat pribudol aj rusky rychlik Andrei Arlovski,samozrejme to potesilo,nuda nebola,akcie bolo dost,takze bez problemov...:-) ()

Wallis3 odpad!

Je strašně smutný vidět někdejší akční hvězdy, jak se snaží vydělat na živobytí v kdejaké kravině. Bylo to strašný, fakt že jo! ()

Johny M.

Když jsem zjistil, že novýho univerzála natočil Hyams, řekl jsem si: no budiž, to by nemuselo dopadnout tak zle. Bohužel Peter Hyams měl v ruce kameru a režii přenechal synáčkovi. Ale i tak to zas až tak zle nedopadlo. Za málo peněz málo muziky a vzhledem k minulýmu dílu (resp. třem dílům), kde nebyla za málo peněz muzika skoro žádná přimhouřim oči. Z části se mi potvrdilo, že van Dammeho a Lundgrenovo jméno jsou pouze lákadla na obalu (či dokonce plakátu :)), ale i to (z nostalgie) stačilo. Regeneration byl v podstatě hodinu o ničem a když pak konečně k něčemu došlo, to jest k souboji (plnýho kaskadérů) van Damme-Lundgren, bylo po všem dřív, než jsem si to vůbec stačil začít užívat :( Ani ty univerzálové už mi nepřišli moc univerzální. Hold Emmerichovu devadesátkovou akční pecku prostě trumfnout nešlo. Je to už 17 let a pořád je to každopádně Dolphův třetí nejlepší film (US, Rocky IV). Ty 3* dám (stejně hodnocení brzy klesne ze současnejch 60ti tak na 40). ()

darkreider

Zo začiatku som neskrýval nadšenie a všetko nasvedčovalo akčnej jazde. No ako plynul čas, tak klesala kvalita a Hyams už podľa mňa nevedel ako vizualizovať svoje myšlienky. Ku koncu už ani tie myšlienky za veľa nestáli a ja som sa začal solídne nudiť. Prvá skupina Univerzálnych vojakov bola absolútny výsmech, lemravo si tam pochodovali stredom koridoru, len aby ich niekto zastrelil. Potom nastúpil dlho očakávaný JCVD v záverečnej akcii, ktorá je veľmi rozporuplná, preotže mimo to, že obsahuje niekoľko luxusných častí, tak ten začiatok je paródia. Tí vojaci asi padali mŕtvy len vďaka jeho aure, alebo čo. Celkovo ale záverečná akcia Ok, škoda len, že logika deja kapitulovala a nemal som tucha o čo ide. Dolph sa nám snažil asi niečo povedať, ale čo.... (Po prvej pol hodine by som dal hrdo tri, možno aj 4, ale k záveru sa to pokazilo a dávam to za vinu Hyamsovi) ()

Knight12

Prosefionální voják dostane do víknu baterku namísto přilby s nightvision a svítilnou. Budiž, rozpočet to asi nedovolil, nebo se nám režie snažila naznačit, že jde o téměř trilerovou scénu. A jak už to u horších akčních filmů bývá snaží se onu akční atmosféru navodit alespoň hudbou, když už to nevyšlo před kamerou - bohužel, ani zde to neslavilo příliš úspěchu. Now I remeber what I wana to tell ya. Wait a second ... BUM !! celkem nekompromisní :-D ()

Tomo

Film za 3*, další je za parádní seniorský fight van Damme/Lundgren. Nic moc od toho nečekejte, oproti ostatním filmům Jean-Clauda je to ale posun :) ()

Mandalorian

Musím uznat, že Universal Soldier 3 se povedl vc než dvojka. Van Damme ukázal, že je pořád ve formě a Lundgren taky tak. Doufal jsem, že něco takovéhodle vznikne. Osobně se mi to dost líbilo. I když na původní první díl to už nemá. 77%. ()

Torgal

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie. A to i napriek tomu, že scenár drhne dno céčkovej žumpy. Pretože keď sa zrovna nevedú jalové dialógy a zúčastnení sa nepokúšajú o herectvo, tak je na čo sa pozerať. Zasadenie deja do Černobyľu bol veľmi chytrý krok, ktorý zmenil jednu zo slabín filmu - natáčanie v lacných lokalitách Rumunska - na jeho prednosť. Celý film tak má neskutočne socialistický look a v kombinácii s industriálnou ambientnou hudbou na pozadí vo mne vyvolával pocity, aké som mal u sledovaní Stalkera. Akcie je veľa a vyzerá veľmi autenticky, obzvlášť ma prekvapili zvuky zbraní, ktoré nakopávajú zadok kdejakému hollywoodskemu veľkofilmu. Súboje telo na telo sú tiež na výbornej úrovni (najlepší je samozrejme medzi Van Dammom a Lundgrenom). Čo ma ale posadilo na zadok je asi dvojminútová scéna na jeden záber kde Van Damme postupne vyčistí jedno poschodie baráku, to som tu vážne nečakal. A tak aj napriek maximálnej tuposti deja musím ísť s hodnotením na tri hviezdy. 5+/10 ()

Barak

První hodina je dost nudná, moc se tam toho neděje, pár niterných akčních scén, ale vesměs nic zajímavého, jenom spousta keců. Potom ale nastoupí na řadu Van Damme a Dolph Lundgren a začne to pravé "peklo". Závěrečnou půlhodinku bych si dal klidně znovu, protože si tam ti dva dávají pořádně do huby a fakt to stojí za to! Jinak se ale jedná o klasické (vzpomínkové) béčko.. ()

kubal18

Měl to být návrat dvou zapomenutých hvězd ( aspoň jsem měl ten dojem ) a to co se ve filmu odehrává je shit, humus, bída a zmar. Van Damme, to je jedna velká tragédie a Lundgren je jen o malý kousek lepší což ale film nijak nezachraňuje. Zbytek nemá cenu komentovat. ()

Psycho.R

Určitě lepší nežli dvojka, Lundgren by si zasloužil větší prostor, mohlo jít totiž o zajímavější zápas. A lokace v Rusku myslím taky nebyla nejšťastnější. John Hyams sice zkoušel navrátit film k poctivé jedničce, avšak až moc to pojal naturalisticky. Jean Claude ovšem předvádí dobrý výkon, sice herecky nedosahuje předešlé JCVD, ale fyzicky je na tom dobře. ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)