Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

martins

Tak sice lepší než dvojka, ale ani účast Dolpha Lundrena, tento film nezachránila. Navíc jeho postava je naprosto tragická. ()

till85

I když je na každým krůčku vidět,že je to béčko jako noha tak musim říct povedený.Střelba,výbuchy souboje,Van damme,Lundgren co víc si přát?(škoda že Dolphík neměl víc prostoru) ()

cubiczech

Přijemné překvapení - v rámci možností... co se mi nelíbilo? Málo prostoru pro "hvězdy" (v rámci filmu ano), Lundgren by si zasloužil delší epos pro svůj odchod do důchodu. Nelíbila se mi kamera, tenhle stupidní rozklepaný styl bych zakázal i na direct to DVD, ne, opravdu to není cool, fakt ne. Režiji bych nebral za špatnou, Univerzální voják nikdy nebyl áčko a v tomhle směru je to zvládnuté dobře, vyjma kamery a divného scénáře, v rámci možnosti je to v pohodě, akční scény jsou naopak super, nebojí se brutality a samotné souboje mezi uni vojáky nejsou vůbec špatné, stejně tak jejich technické provedení (prohození zdí aniž by to vypadalo jako sádrokarton). 2 hvězdičky za samotný film, třetí za pěknou tečku a retro náladu filmu aka idiotská 80s akční béčka, která ale baví, kdyby tohle pustili ven místo druhého dílu, bylo by to ještě lepší. ()

RomaS

Jednička je pro mě klasika a taky nejlepší film z JCVD, dvojka byla nedívatelný splašek, tohle je někde uprostřed. Celý film je vlastně čekání až se konečně Van Damme dostane do pořádné akce. Co se ale upřít nedá, je ponurá zimní atmosféra vyhaslého Černobylu a zápas dvou vyhaslých hvězd. Ale jednu donebevolající věc si neodpustím (jinak bych hodnotil ****). Proč za všechny tři díly nikoho nenapadlo, že nejlepším způsobem jak zlikvidovat UniSoldier (místo nekonečného kalení do vesty) je jedna mířená do čela? ()

HakuSaku

Ach prečo len Van Damme nezostal pri svojom JCVD filme a neuberal sa radšej tým smerom. Tak viditelné utrpenie oboch bojovníkov dôchodcov, že až to oči uráža. Aspoň malú snahu nepoužívať doublera si cením u Jeana, ale Dolphov Lundgrena kaskadér tam mal viac výstupoval ako samotný Dolph. Tolko strihov a snahu spraviť záber mimo ich tváre pri bojových scénach sa len tak nevidí. Dve slabšie hviezdičky len za tú občas podarenú kameru a bojové scény... ()

Riker

2/3 filmu jsou celkem nuda, ale finále je pecka. Stejně je to ale málo, tenhle film měl daleko větší potenciál. Výborné lokace - interiéry i exteriéry a námět prostě super. Jenže.. Třeba Lundgrenova role byla vyloženě trapná, toho měli radši vynechat úplně, anebo mu dát daleko více prostoru. Do průměru zachraňuje fakt jen super poslední třetina, bohužel. Přitom je vidět, že Van Damme i Dolph /ten teda asi méně, ehm/ pořád umí a šlo by to. ()

brodži

Nechci si stěžovat ale tento příběh už opravdu byl blitka. Přestárlý Jean už nestíhal. Nemá na to a Dolph už je také za zenitem. V některých záběrech je vidět děsivé stáří obou protagonistů a spíše než univerzální voják mi to připadá jako Armáda nemrtvých. Někteří lidé by si měli uvědomit, že v nejlepším je opravdu přestat. ()

pursuer

Já se vám přiznám... Nevydržel jsem to dokoukat do konce, ba jsem to musel vypnout po dvaceti minutách. --SPOILER-- Přesně ve chvíli, kdy se proti sobě postavili dva supervojáci a ten ozbrojený odhodil kvér. V tu chvíli mi povolily nervy a já sáhl po ovladači. Že to točí levným způsobem v levných lokacích, kde levně a směšně pobíhají levní herci, budiž. Proti tomu nic nemohu namítat. Ale stupidní scénář a ještě dementnější scény zkrátka nerozdýchám. Hrůza a děs. Nechápu, jak to nějaký chorý mozek vůbec může vypotit a ještě vypatlanější hlava na to poskytnout finance. A mimochodem, to městečko poblíž elektrárny se jmenovalo Pripyat, ne Černobyl, a stále je zamořeno. Člověk by se v něm neměl zdržovat déle jak hodinu. A v eletrárně už vůbec, po 15 minutách je navěky odsouzen. A dovolím si tvrdit, že ani na Ukrajině už poldové nejezdí v žigulech. ()

Ace.A.T.L.

Nepochopil jsem, proč udělali "něco jako" pokračování. Ten naprosto zbytečnej štěk, kterej tam Dolph Lungren měl, byl spíš na doplnění délky filmu, než jako plnohodnotný obsazení. JCVD tam taky neměl roli zrovna pevnou. Celkově ten film na mě působil, jako by se banda amatérů, sešla ve starý továrně a snažila se o film. 1* je pouze za to, že se tam objevil DL a JCVD. Za mě 1* a NEDOPORUČUJU ()

cici24

I když je to béčko, tak velmi slušný a hlavně s dorbou choreografií bojů...Po delší době klasický akční film a kdyby byl v éře akčních filmů, tak by určitě dostal vyšší hodnocení. Dnes už je akční bojový film málo ceněný.... ()

Pavlosos

Po přiblblé dvojce přišla konečně trochu reálná trojka s dobrým scénářem, dobře vybraným hereckým ansáblem.......která ale značně pokulhává na nízkém rozpočtu, který celý film velice značně podlamuje - i lepší kvalita interiérů a exteriérů by jej o mnoho pozvedla - prakticky vše, co napsal Lateef. Film alespoň zachraňují herecky Jean-Claude Van Damme a Dolph Lundgren alias unisolové z jedničky, ale tu dominuje Andrei Arlovski alias NGU, který celý filmový děj táhne. S ním samozřejmě i Mike Pyle - jejich rvačka v (asi) šatně je nejlepší bitka z celého filmu. Dnes musím upravit hodnocení, a to kvůli filmovému rozpočtu. 75 - 80% ()

PeteBuck odpad!

S Luca sa zrazu stáva ťažký psychotik, nikto nevie prečo, akoby dvojka ani neexistovala (ono by sa nič hrozné nestalo), ale toto je ešte horšie. Ono čím to ide ďalej, tým je to horšie. Takže sa Luc vyberie, asi ako súčasť terapie, skopať všetkých univerzálov, čo robia problémy. Lebo iba on môže. Takže jedna príšernosť strieda druhú, koniec dáva tušiť, že bude pokračovanie, čo človeku rovno spôsobí epileptický záchvat, pretože jednotka bola slušná, dvojka ultrakravina a toto už len vec, pred ktorou by malo byť varovanie ministerstva zdravotníctva, že sledovanie tohto filmu môže spôsobiť psychické problémy, možno aj pokles IQ a je to nezdravšie, ako vyfajčiť 4 krabičky denne po dobu 20 rokov.. Dúfal som, že Dolph zmláti JCVD, potom si priloží pištoľ k hlave a ukončí toto strašné trápenie. ()

Carnosaurus

Evropské lokace snímku přidávají na syrovosti. Výpravná stránka se zde smrskla na opuštěnou továrnu a herci jsou v podstatě parta hovad co do sebe buší hlava nehlava. Je to špinavé akční béčko, které si na nic nehraje. Tvůrci si uvědomili svoji výchozí pozici a místo toho, aby se snažili nabudit dojem velkého blockbusteru, proměnili svůj handicap ve výhodu. Natočili surovou akční řežbu, která baví a když se do sebe pustí Jean-Claude s Dolphem, nejedno nostalgické srdce se rozbuší štěstím. To magické, občas sprosté, slovo "Hyams", které je v titulcích dokonce víckrát, mě tentokrát neodradilo a jsem za to rád. ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)