Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

HaceR

Film by sa dal charakterizovať dvomi slovami: bezduchá akcia. Nulový dej a kopa bitiek ktoré rýchlo omrzia. Jediné pozitívne na tomto filme je len kamera a strih. Ďalšieho univerzálneho vojaka už asi netreba. ()

Kratoc

Vezměte bandu komparzistů, kteří neumí hrát, navlékněte je do uniforem, nastrkejte všude prskavky a vyrazte někam do opuštěného továrního komplexu a natočte celý film. Jo a ještě jsem zapomněl, vykopejte někde dva unavené kdysi-akční-hvězdy. Film je to prostě špatný. I když to byla velká očekávání, tak bohužel pravidlo se potvrdilo - že málokterý díl dosahuje kvalit předchozích. Výjimku tvoří první sekvence filmu (únos). Zbytek je tragédie a bylo by lépe, kdyby některé někdejší hvězdy poznali, kdy je čas odejít. ()

Simgal

Samozřejmě jsem neměl žádná očekávání, ale i tak jsem doufal, že to bude sledovatelné, ale bohužel v mém případě prostě ne. Na Jean Cleaudovi je prostě strašně vidět, že už je "vyhořelej". Navíc, dívat se celý film na jeho jeden znuděný výraz opravdu nepotřebuju. Ještě že Dolph je docela v pohodě, už jsem jen čekal, kdy začne odřezávat uši. Když se pak do sebe ti dva pustí, tak nějaká nostalgie tam je, proto ta hvězda. Univerzální voják měl zůstat u skvělé jedničky a hotovo ()

JM87

Tenhle film má dvě zásadní chyby. První je, že se tváří naprosto vážně a druhá, že je to pokračování Univerzálního vojáka. Ale začněme tou první. Kam sakra zmizela ta nadsázka z prvního dílu? John Hyams jako režisér sice natočil celkem dobrej akčňák, ale nepochopil, že se tady nejedná o Matrix nebo Resident Evil, tady je prostě Van Damme, kterej občas umí zahrat nějakou tu vtipnou situaci a Dolph Lundgren, kterej v jedničce hrál perfektního primitiva. No a jak to je tady? Uzkostlivej Van Damme, Lundgren absolutně nevtipnej a nezajímavej a celej film zabitej tím, že pán režisér asi nepochopil první díl. No a tím se prakticky odpověděl i na druhej bod, kdyby tohle nebylo pokračování Univerzálního Vojáka a byl by to samostatnej akčňák, dám možná s přivřenýma očima i 4 hvězdičky. Středoevropský prostředí je příjemný, akce je sice taková onaká nijaká, ale není špatná, ale výsledek by byl vzhledem k režiserovýmu panictví až nadprůměrnej. Bohužel to někdo bral až moc vážně a chtěl pokračovat v kultu. Takle kult podělal. ()

JK-Stinger

Z vizuální stránky celkem povedené, akční scény super, areál Černobylu taktéž, ale ten stupidní příběh a trapárny? Potěšil návrat Dolpha Lundgrena, škoda jen, že nevíme, co chtěl Lucovi říct. Van Damme už bohužel není co býval a ačkoliv akční scény zvládá stále bravurně, ve tváři už mu role tak nepadnou. Těžko říct, jestli se těšit na další díl, uvidíme, jak to dopadne. ()

Stanley619

Čekal jsem těžký comeback Van Damma a Lundgrena, ale oba dva tam byli, tak trochu do počtu, protože je skoro ve všem zastínil bouchač Andrei Arlovski. K tomu ten konec, udělaný, tak jako "Necháme ho otevřený, kdyby jsme náhodou sehnali prachy na pokračování". Snad jediné plus je to, že po otřesné dvojce mohlo přijít jen těžko něco horšího. 47% ()

Money_too

Pronajměte si starou vyhořelou továrnu, vyhodtě z jednoho paneláku pár cikánských rodin, nasadtě modré filtry aby se špína změnila v ,,temno" a nabídněte roli dvěma starým hvězdám 90. let. Výsledek?! Budete mít akci,která nijak neoslňuje příběhem (ba scénářem), ale zato pobaví. Úvodní honička si zaslouží jedničku pak se temto ztrácí, ale vyplatí se počkat na souboj Van Damme vs Lundgren. Sečteno podtrženo : víc peněz = větší akce + lepší scénář + naděje do budoucna. Thank u for great time John Hyams ()

ViktorEl

Možno keby do toho Van Damme vložil niečo zo seba, a tváril sa aspoň prirodzene nie ako 70 ročný starec po odvykačke. Po filme JCVD, ktorý bol výborný som čakal návrat strateného syna, návrat mojej akčnej hviezdy z detstva, ale to sa bohužiaľ nekonalo. Lundgren veľa priestoru nemal, tak mu nemám ani čo vytknúť. Arlovski hral čo hral, buchnúť, kopnúť vedel, ale nič viac. Scenár nebol na zahodenie, Van Damme hral dobre až na tej jeho výraz ako keby sa mu už nechcelo hrať, v JCVD bol plný života, tu bol ako bez duše. Akčné scény boli v poriadku. Jednotku som videl viac krát po trojke už asi nesiahnem, ale tých 60% si zaslúži. ()

Matli

Úspora peněz byla cítit v každým záběru, od Rolanda to hold není:) Překvapila mě vnímavá hudba, která se postupně vytrácela, což je škoda. Hvězdičku přidávám za ty akční a hlavně bojový scény, ty byly docela na úrovni. Škoda, že Dolph neměl více prostoru. JCVD neoslnil, ani nezklamal. 41% ()

zelda82

Oproti dvojce je tohle hotove megadilo, zvlast s ohledem na rozpocet...Jen to stari nejak JCVD narozdil od Slye neslusi... ()

kostej_

John Hyams se snaží odhodit všechny předsudky vůči subžánru aplikací art stylu ala The Wrestler, a docela se mu to daří. ()

Mbeast

Pěkně, efektně natočené bojové scény (a že jich je) Přišlo mi že ty rvačky byly takový živelný, a dokonce vypadaly povětšinou i reálně (oproti předchozím US :)) Třeba scéna, kdy Van Damme prochází domem (bez střihu) a vyvražďuje nepřátele je výborná. Celkově se mi líbila ta ponurá atmosféra a použité filtry. Navíc jsem se nenudil a ta hodina a půl uběhla jako voda. Jen pár "drobností" bych vypíchl jako zápory...1. Van Damme se objeví na scéně řekne pár (vskutnu ne dlouhých a složitých scén) pobije všechny záporáky a zmizí...kam? proč? To už vysvětleno není (že by další pokračování? :))...2. Začátek je nepoměrně delší než konec, tzn., že všechno likvidování se odehraje během 15 minut a konec...3. Dolph tam má ještě menší roli než Jean - Claude :). Každopádně US: Regeneration mile překvapilo a těším se na další "Van Dammovo zmrtvýchvstání". :) Btw dokonce jsem uvažoval i o 4*, ale nakonec jsem zůstal při zemi, třeba se to změní, uvidíme. ()

mala_kea

Někdo béčkařem je, někdo se jím stává. Naštěstí, John Hyams jím je snad od narození, takže nelze od něj čekat "nervyrvoucí trhák" ale spíše totální výplach splašek, u kterých ,díky bohu, není třeba přemýšlet, protože kde je Van Damme, tam je už děj jasný. Ovšem z filmového hlediska jsem čekal totální propadák a nakonec se ukázalo, že i z debility se dá vydolovat lehce koukatelný snímek. Škoda je ta, že první část filma je koukatelná na 4*, konec už jen na jednu. Když přihodím Lundgrena v "hlavní roli" a jeho totálná nechuť k výkonu (není se čemu divit, ten má svoje okruhy herectví, ovšem o moc se neliší), tak výsledek je jednoznačný. 2*..škoda, být lepší osazenstvo, určitě o stupínek výš, nebot akčnárna je to slušná. ()

*Colorado

Dokoukat tohle byl můj nejheroičtější výkon v prvním březnovém týdnu roku 2010. Na delších 98 minut bych vzpomínám marně. Ano, nečekal jsem od toho nic dobrého, ačkoliv po JCVD jsem tajně doufal, že se titulní hrdina na stará kolena vytasí s nějakými podařenějšími snímky, ale již zmíněný snímek byl výjimkou potvrzující smutné pravidlo, že můj oblíbenec z dětství, Jean-Claude Van Damme, toho zase tolik před kamerou neumí a jeho výběr rolí je katastrofální (i když teď už je asi rád za každou, i blbou, nabídku). Universal Soldier: Regeneration je smutnou vzpomínkou na prvního Univerzálního vojáka. Zápletka k smíchu, výprava k smíchu, snaha o herectví k smíchu. Tohle je naprosto zbytečná záležitost a nenapadá mě nic, co bych mohl pochválit. ()

jamesjimbo

JCVD mě po svém posledním filmu ("JCVD" :D), který byl úžasný, zklamal tímto nemastným, neslaným kouskem, který skutečně nemá co nabídnout, ale na druhou stranu ani neurazí. ()

FilmWave

Pozor, hodinu se ve filmu v podstatě téměř vůbec neobjeví ani Van Damme, ani Lundgren a celé to připomíná jen opravdu zoufalý pokus natočit ruskou filmovou verzi jednoho levelu z "Call of Duty" z Čečny (vojáci jen zmateně pobíhají po staré továrně). Pak se naštěstí objeví Jean-Claude a vystřihne dvě docela fajn akční scénky (palba v otevřeném prostoru a proběhnutí rozpadlým panelákem v jednom záběru). Lundgren má téměř cameo (cca 5 minut), ale o to víc si to užívá. Jednu hvězdičku za dvě dobré akce a Lundgrena, jinak je to prvotřídní odpad. ()

Raziel_cz

Lepší než jednička, lepší než dvojka. Tenhle film mě ohromně potěšil, zvláště díky Van Dammově návratu k jedné z jeho nejlepších rolí. Co dodat, prostě dobrý akční film. ()

Hapretor

Jedna hvězda jen za bitku Van Damme vs. Lundgren. Děj je jak pro debily. Víc se střílí, než mluví. Ale co taky čekat, že? Název a přebal filmu vypovídá sám za sebe. ()

BOURQUE

A máme to tu - ďalšie pokračovanie Univerzálneho vojaka. Teraz budem naozaj stručný: podľa mňa trojka je ešte horšia ako dvojka. Tu platí sto percente „zlaté pravidlo“: čím viac dielov, tým horšia kvalita. Príbeh nie je originálny, herci sú nevýrazní a ruku režiséra v niektorých miestach filmu nie je ani vidieť. Pán Ván Damme a pán Lundgren: prosím Vás, snažte sa trošinku viac. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)