Rampage

všechny plakáty

Na první pohled obyčejný třiadvacetiletý kluk Bill (Brendan Fletcher) stále žije u rodičů, pracuje jako automechanik a má kamaráda, se kterým často probírá problémy dnešní společnosti. Zde však podobnost s jeho vrstevníky končí. Jednoho dne totiž vyrazí do města vybaven těžkou výstrojí, samopaly a výbušninami a kdokoli se přiblíží na dostřel, stává se obětí jeho šíleného plánu. (Tomx112)

Campbell

Film který i zarití Uweho odpůrci musí uznat že je kvalitní. A když ne tak prskaj jak je to nerealistický. Nicméně Boll se trefil do hodně citlivého místa a ukázal že natočit akční sekvence mu nedělaj problém(narozdíl třeba od Baye s jeho strašnýma Transformers). Jediný jeho problém je stále kamera která se třepe a sem tam není vůbec nic poznat, což možná pomůže k efektu přidat realističnost. Fletcherovy role naprosto dokonale sedla, ostatní herci taky nejsou špatní, celý film utíká až do konce u kterého jsem se přichytil s otevřenou hubou. Akční sekvence jsou dokonalé a vypadají dobře. K dokonalosti chybý jen málo Uwe ukazuje že kvality rozhodně má. ()

predators

Jo, ještě bych vyzdvihl pointu, ale celkově vyznívá Rampage na prázdno. Nenadchla mě jak atmosféra, tak "akční" pasáže a v podstatě vše vypadá hodně levně. 20% ()

panjosef

Povedený akčňák-thriller s aktuální a nosnou ústřední myšlenkou a notnou porcí násilí. Některé scény jsou docela fest hustý (masakr v kadeřnictví). Vše je podáno ve zhutnělé, surové a poměrně jednoduché formě, což ale není nijak na škodu, spíš naopak, ústřední kontroverzní téma tak ještě lépe vynikne. 6/10 ()

iamek

Uweho mám film od filmu rád čím dál více. Rampage není sice žádný zázrak, ale bavil jsem se parádně. Trošku mi film připomínal děj PC hry Postal, který Uwe taky natočil. Kdo se na film chystá tak hlavně musíte vydržet pár minut než se film rozjede do pořádného tempa a užívejte si masakru, který nastane. Trošku mi vadil zběsilý střih, ale po pár minutách jsem si zvykl. ()

Chrustyn

Bollova další variace na videoherního "Postala", tentokrát se stoprocentně vážnou tváří. Dost možná Bollův nejlepší film, ale stále velice slabé a po stránce režijní i herecké, nezvládnuté a amatérské. ()

SeBig

Nezajímá mě co Boll posral nebo neposral, každej má svoje mouchy, ale tohle se mu kurva povedlo. Po dlouhý době vidím film s nějakou POŘÁDNOU myšlenkou. ()

korbitch22

Nevidět dřive Assault on Wall Street budu v šoku, co ze sebe tenhle šílený břídil dokáže vytlačit.Na filmu Rampage je špatně opět celá škála věcí, ať je to práce s herci, kdy Billovi rodiče působí opravdu neuvěřitelně a strašně uměle, nebo emoce policejního šerifa, tragicky zahraného břídilem Parém.Další mizernou věcí je roztřepaná kamera, ze které mě boleli oči.Mathias Neumann by potřeboval asi prášky na Parkinsona, nebo přednášku od F.A. Brabce o tom, že položit kameru pevně na stativ a kurva nám v klidu ukázat co chci říct, je ten nejlepší způsob filmového vyprávění.No a když přestanu píčovat do technický věcí a hereckých výkonů některých ochotníků na plátně, zvítězí u mě jednoznačně obsah nad formou.Možná se budu někomu zdát jako šílený sociopat, což možná jsem, ale role Brendana Fletchera je můj sen.Nejen, že si tenhle herec jasně zahrál svým výkonem životní roli, ale navíc se mohl dokonale vyřádit.Proč každý druhý hraje PC hry, ve kterých mučí a střílí ze samopalů do davů neviných lidí, protože se chce zbavit svého vnitřního stresu a to hlavně legálně ;) .Vždycky jsem si chtěl na filmovém plátně zahrát totálního šílence.Boll si naprosto nebere servítky a i když trochu křečovitě vysvětluje Billovi důvody, nechává ho řádit po celém městě a např. při scéně v kadeřnictví jsem nevěřicně koukal a škubalo mi srdce jako prase.Nejvíc mě rozsekala asi ta scéna, kdy říká té mladé a krásné holce jseš posraná strachy co? A heavy go ji rozmázne uzinou vo stěnu baráku.Když se vám v téhle scéně sevře srdce a jasně víte, že tohle byste nikdy nedokázali je vše v pořádku, jsem proto ale špatný, když bych chtěl být v kostýmu Brendana Fletchera a zahrát si jeho roli?Odpověď naleznete v sobě, když v Call of Duty střílíte na letišti do davu civilistů.Jsem rád, že se na plátno filmu konečně dostala postava celkem sympatického psychopata, který ze všeho vyšel se vztyčenou hlavou.Nejvíc mě pobavila scéna v bingu, to bylo naprosto ukázkové.Rampage není nijakým hlubokomyslným filmem, je to o určité myšlence udělané tím nejradikálnějším způsobem a já jsem se u toho jako divák vyřádil na plno i s celým štábem, který na filmu pracoval.Objektivně 4*, ale za obsah a fakt, že je to od magora Bolla jednu navrch.Celkově ale 85%. ()

jonyyy

Koukatelné to bylo dost dobře a protože tu všichni kvůli jménu režiséra podhodnocují, tak já naopak přivřu očko, a i když je to mezi 3-4, dám vyšší možnost. 70% ()

eraserhead666

Nejsem žádný znalec Bollova díla, dosavadním filmům, co jsem od něj viděl, jsem nedal více, než 40 %, ale občas jsem si říkal, že ty hejty na něj jsou přehnané. A Rampage se stal důkazem toho, že je to zbytečně podcěňovaný režisér. Rampage je totiž brutal, neutuchající řež. Tomuhle se říká fest promyšlená loupež. Minimálně již šesté setkání Katharine Isabelle (i když ta se zde jen mihne) a Brendana Fletchera ve společném filmu, co jsem viděl. Až by člověk začal snovat konspirační teorii, že tihle dva spolu něco mají a záměrně si vybírají společné filmy, aby spolu mohli trávit čas. 3.5* ()

Dharter

To jako vážně? Mělo to být přeci o akci, ale to bylo zapomenuto, jaký psychotik to natáčí. Ten člověk se stále pouze učí základům tvorby audiovizuálního díla. Jediná logická věc ve filmu je ta, že projektil pronikne pod kůži, a začne téct krev. No prostě u jiného režiséra by to bylo na přes-držku, ale u Uwe Bolla je to důkaz uměleckého talentu. ❌ ()

becki_tu

Surová, naturalistická a politicky nekorektní záležitost, která získává plusové body hlavně nekompromisní formou zpracování a vcelku zajímavým námětem, který se zdá býti čím dál tím aktuálnějším. Uwe opět natočil film "po svém", bez okolků, zbytečného moralizování a překvapivě skvělou pointou (stejně jako například v Tunnel Rats) a právě tady se mu to všechno bezezbytku vyplatilo. Uwe Boll, zdá se, načíná novou kapitolu své doposud nepříliš slavné filmařské kariéry. 70% ()

Morholt

Reakce na šílené střelce či variace na Volný pád? Možná obojí, možná ani jedno. Nicméně Boll si konečně přestal hrát na filmaře, vzal ruční kameru a poslal ozbrojeného Brendana Fletchera do typického amerického maloměsta. Nekompromisní, nekorektní, cynické. Nejlepší Boll! 70% ()

Lacike

Nie, nie nenechajte sa oklamat prekvapivo vysokym hodnotenim. Uwe Boll stale nie je dobry reziser (aj ked technicka stranka je tentokrat znesitelna), ale hlavne nie je dobry scenarista (mizerne dialogy a nudne vystavanie zapletky) a vdaka tomuto filmu je evidentne, ze nie je ani prilis inteligentny clovek (chora ideologia, ktoru tu prilis povrchne propaguje by v lepsom filme nutila divaka aspon k zamysleniu, ale v takto diletantskom prevedeni vo mne nevyvolava ziadne negativne emocie ale len neveriacky usmev). ()

Khalesi

Toľko dobrých myšlienok tak dehonestovaných v rukách psychopata. Nenásilná cesta pre mnohých vyzerá ako nič nerobenie, ale nemyslím, že vraždenie hlava nehlava je nejakým východiskom. Každopádne nevylučujem, že čím ďalej tým viac jedincov sa bude v tejto civilizovanej spoločnosti cítiť pod poriadnym tlakom. To čo bolo povedané o peniazoch, absolútne sedí. Skutočný človek, ktorý by ale myslel týmto sposobom, by v živote nešiel touto cestou, pretože si váži každý život včetne ľudského. Pani psychologička mala doma psychopata a ani o tom nevedela, k tomu už musí byť človek skutočne slepý, ale aj o tom je predsa tento film. ()

Baxt

Viděl jsem Alone in Dark, Postal a Far Cry a rozhodně není těžké označit Rampage za Uweho nejvyspělejší počin. Přestože jsou veškeré myšlenky a úvahy hlavního hrdiny strašně banální, a ani samo uskutečnění onoho "Rampage" nenabízí kvalitní filmařinu, jako cvičení čerstvého vysokoškoláka a budoucího slavného režiséra, by to bohatě stačilo. Z protahovaného masakru v holičství mrazí, u úvodní snídaně je vylitý džus naprosto ideálním a bullet time je použit střídmě s mírou (dobrá práce po Alone in Dark). Jenomže když už Uwe Boll režisér odvádí průměrnou, neurážlivou práci, tak mu vždycky Uwe Boll scénárista nastaví nohu - vrcholem jsou oba rodiče, jejichž dialogy a reakce na událost kolem nich nedávají absolutně smysl. A nepamatuji si, kdy mě ruční kamera tak srala. Takže jako jednohubka (ani ne 80 minut) to ujde. Násilí se nebojte, není to o nic horší, než typické střílecí eRko. ()

Terva

Trochu jsem nechápal, proč ta servírka lezla ze zadu stolu, když mohla jít ze předu. Přesně tak, jak to udělala po tom incidentu. Když pak hlavní hrdina vyrazil spáchat svůj teroristický čin, vypadal jak Robocop. Kafe bez pěny za 4 a půl dolaru - to by nasralo i mě. Film obsahuje spoustu ekologických otázek a otázku potřeby peněz. Svět bez peněz ? To už jsem někde slyšel. CITÁT - Utíkej Foreste !!!!........... Film poukazuje na to, jak dokážou být lidé lhostejní, sebestředný, nevšímavý a neohleduplní. Například hráči binga se po jeho odchodu opět věnují své hře. Biull Williamson ( Brandan Fletcher ) nám mezi tím ukazuje svou vlastní kontrolu populace. Režie, produkce a scénář Uwe Boll. Jeden z filmů, co se mi od tohoto člověka líbil. Způsob natáčení je však pro mně špatný. Použil totiž handycam systém a ten já moc nemusím. Naštěstí je kamera méně rozklepaná než třeba ve filmu Monstrum. Hlavní kameraman byl Mathias Neumann. Hudbu k filmu dělala Jessica De Rooij. Ve filmu zazní její Some beer. Je to brutální masakr se zajímavým koncem. ()

Pishin

Uwe je chlapík!! Několikrát jsem si říkal, že to si snad musí dělat p*del ale stále jsem se bavil. Mladej chlapec chytne amok, naštvanej je na kokota co mu neudělá pořádný kafe, na mařku z fastfoodu a vlastně ho už štvou všichni. Což takhle tuhle společnost trošku zredukovat_? Tak si doma stluče brnění a vytáhne do centra po zuby ozbrojen vystřílet pár bezvýznamných civilistů. Uwe se s tím nepáře a nechává umírat umírat všechno co se dostane před mušku dvouch samopalů mimo jiné mraky ženskejch. Uwe asi koukal na Greengrasse a tak si osvojil používání ruční rozklepané kamery, což mě vyloženě nevadilo a dokonce mě překvapilo i těch pár solidně odvedených trikových záběru. Takže za mě máš dneska milý Uwe 3 a 1/2*, protože tohle je vážně p*del a pobavilo mě to milionkrát více než Postal. Ps: zajimalo by mě, jak dlouho bude trvat, než to nějakej dutohlav napodobí v realu. ()

Andersis

Uwe natočil další koukatelnej film. Týpek se jednoho dne rozhodne vydat do ulic a zastřelit každého koho vidí, prostě nápad kterej měl každej znás :). Rotřesená kamera je někdy zbytečně extrémě chaotická a pěkně nepřehledná. Film nad kterým když vypnete mozek a necháte se unášet tímto dílkem, tak vám to až nečekaně dodá na sebevědomí :D. Můžete bejt chudí, zavidět bohatým, ale bohatí sou stejně zranitelní jako chudí. ()

ledzepfan

Ať si o Bollovi kdo chce co chce říká-Tohle je možná trošku těžkopádná ale jinak velmi zábavná cynická jízda, která má ve výsledku více výpovědní hodnoty než všechny residentevily a transformery dohromady. ()