Reklama

Reklama

Napínavá filmová fikce o havárii atomové elektrárny Dukovany! Děj thrilleru "Jaderná havárie: Den první" se odehrává bezprostředně po havárii atomové elektrárny Dukovany. Do ovzduší unikne větší množství radioaktivity a závod speciálního záchranného týmu s časem začíná. V zamořené oblasti se ocitne i městečko v rakouském pohraničí, jehož obyvatelé jsou ve smrtelném nebezpečí. Krizové centrum uzavře prostor a vysílá na pomoc obyvatelstvu zvláštní jednotky. Minutu po minutě sledujeme boj o záchranu lidských životů v krizovém centru i přímo v ohnisku ohrožení. Podaří se několika osamoceným jedincům uniknout včas ze zóny smrti? Přestože je tento strhující příběh jen pouhou spekulací, věrně vykresluje situaci, která by mohla nastat po havárii jaderné elektrárny! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

Drom 

všechny recenze uživatele

Haha, já sem fakt rád, že nejsem rakušan! Krom faktu, že bych dřív umřel na ozáření, než přečetl "Einsatz- und Krisenkoordinationscenter", tak bych fakt nechtěl mít za sousedy ty český diletanty, kteří si nevšimnou, že jim kapku bouchla elektrárna v Dukovanech a píšou si do Rakouska o vyhodnocení situace. Asi pro ty léta praxe rakušanů s jadernou energetikou. Jediné štěstí je, že naši jižní sousedé mají dost pekařů a expertů na radiaci v jedné osobě, jako byl ten obtloustlej zpocenej plešatej dědek, co byl po zásluze odměněn za svoji otravnost. Malým plusem byla snaha o jakési temnější zobrazení, čemuž napomáhá hudební podkres, linoucí se ale takřka celým filmem bohužel beze změny, a některé záběry. Název sice tvrdí něco o prvním dnu, ale film pokrývá asi jenom dvanáct hodin a to už samo něco symbolizuje. Nehledě na fakt, že to je prvoplánová protijaderná propaganda těch, kterým jaderná elektřina nakoupená z ČR nesmrdí. No nic, slyšel jsem sice nedávo, že chudák ČEZ vydělal méně než čekal (pouhopouhou nechutně OBROVSKOU kupu miliard), ale i přes zjevný úpadek doporučuju za poslední peníz nakoupit do Temelína větráky a nasměrovat je na Rakousko. Kdyby náhodou. ()

Monggol odpad!

všechny recenze uživatele

"A kdo udělal Sigmunda pekaře šéfem? Babyloňani, Egypťani?" Tí Rakúšania sú ale svine. Najväčšieho odborníka na únik radiácie z Česka si drzo zrazia na ceste a nechajú ho zhebnúť. Schválne som to pozrel celé až do konca, pretože na základe pekných tunajších komentárov som bol na to veľmi zvedavý a nesklamalo ma to. Je to sranda. A tá tehotná biofrnda v obchode. Stačilo jej ústne uistenie dokladačky tovaru alebo nejakej kominárovej svokry alebo čo to bolo a hneď bola kľudná, že je to naozaj bio a vyplazí za to dvojnásobnú sumu ani okom nemihne. Úžasná logika (ktorá sa žiaľsatanovi netýka len tohto filmu). A nečudujem sa českým bratom, že tento film vnímajú ako nôž medzi rebrami. Len sa čudujem, prečo to v Čechách vôbec niekto nadaboval a odvysielal. To je podobne iritujúce ako keby mala STV odvysielať oslavný medailón Lajosa Kossutha. ()

Reklama

Jarduk03 odpad!

všechny recenze uživatele

O jak dojemné. Všudypřítomné pohledy na čistou rakouskou krajinu, kde autor zřejmě zapomněl na desítky rakouských uhelných elektráren, jsou zde ukázány v kontrastu se "špinavě" kouřícími Dukovany. V Dukovanech se zatím neví, co se stalo, ale pekař připomínající postavou spíše řezníka již běží s notebookem za starostou, jelikož má občanskou povinnost informovat veřejnost o každém prdu. Nezapomene samozřejmě zatáhnout závěsy na oknech, což by mu samozřejmě dokonale odstínilo obývák i v případě výbuchu atomové pumy na místním náměstí. Poté následují dlouhé minuty, kde se vlastně nic neděje, krom několika záběrů na těhotnou blondýnu bez podprsenky, kde si autoři zřejmě chtěli zaručit sledovanost i jinde než v Rakousku. Blondýna samozřejmě jí bio potraviny. Pak se pokračuje lhaním o tom, že Dukovany mají stejný reaktor jako Jaslovské Bohunice, které měly také havárii a nikdo neřeší, že Jaslovské Bohunice měly tyto havárie na pokusném reaktoru, který je přes 35 let mimo provoz. Přístroje na hranicích ukazují v dabované verzi alespoň správné Sieverty, ale už nám neřeknou, jestli těch 40 mSv dostaneme za rok, den či 5 sekund. Každopádně tak jako tak se tam strhne taková panika, kde kuchař nezná pekaře, auta troubí, jezdí přes lidi, hotová apokalysa. V poločase je tedy nejspíše skore Havárie v JEDU vs. debilní rakušani 0:>1. S deštěm přichází dlouhá reklamní pasáž na jodové tablety, které lidi za každou cenu musí získat... No prostě a jednoduše zlí a oškliví češi, vystěhují polovinu Rakouska někam do hor. Za tenhle snímek by se ani Pepa Goebbels nemusel stydět. Možná jsem i chvíli uvažoval, že bych jim za tu věrohodnost dal podobnou hvězdu, kterou právě Pepčovo kamarádi také rádi rozdávali. Ne, omluvám se, ale filmíkům od ekoblbů vážně škoda každé chvály. ()

Malarkey odpad!

všechny recenze uživatele

Tak teď už vím, koho z našich sousedů mám nejméně rád. Pamatuju si, jak Rakušáci na hranicích vyvěšovali transparenty, že Temelín a Dukovany nechtějí. Přitom právě Rakušáci jsou ti, kteří od nás jadernou energii nakupují. K smíchu a absurdní. Stejně jako celý tento film, o kterém, když jsem se dozvěděl, chtěl jsem okamžitě vidět. A i přes variantu odpadu, kterou jsem samozřejmě předpokládal. Pokud chcete vidět film, kde Rakušáci jsou ty chudáci a Češi ty opice, kteří zapírají po vzoru bolševického východu, tak neváhejte. Humus na druhou. ()

Wacoslav1 odpad!

všechny recenze uživatele

Ach bože to je shit. Ne, že bych se u toho občas nepobavil nad tím jak je to blbý, ale obsahově je pro mě ten film naprosto nepřijatelnej. My Češi jsme pěkně zkurvenej národ. Bouchne nám elektrárna a my lžeme, mystifikujeme zatím co chudáci Rakouští jsou ozařováni!!! Stupidní propaganda nic víc. ODPAD! 0% ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama