• Adrai

Na jednu stranu vůbec ne špatně natočený drama s rádoby akčníma a silnýma scénama, a na druhou stranu - hlavně z pohledu nás Čechů - fraška snažící se do hlav našich jižních sousedů nacpat co nejvíc toho jak je ta elektrárna stojící kousek od hranic hrozná a nebezpečná. A přitom jen díky ní doma někteří ti Rakušáci svítí. Předpokládám, že v době vysílání byly v tamních obchodech hodně prodávaný "balíčky první pomoci pro případ Dukovanské krize" a taková Bayer AG vydělala slušnou sumu na zvýšeném prodeji jodových tablet ... PS: stále jsem čekal kdy se objeví atomovej hřib a ono nic(20.11.2011)

• blekekeke

Bio děti v bioprostředí s biomatkami jedící biorajčata s auty jezdící na bionaftu. Sedláci chovají biohusy biokrávy půdu obhospodařují biotraktory za podpory bioregulací ... a všichni žijí ve strachu z jaderného mraku. A přitom je zabíjí stará auta a panika. Jasně, je to fikce. Ostatně jako každý katastrofický film, ale stejně mám pocit, že je to propagandistický film. PS: V historii jaderných elektráren jsou evidovány 2, slovy dvě katastrofy. Černobyl, nás mnogo a Fukušima, ale tu převálcovalo tsunami a zemětřas.(13.9.2017)

• Jarduk03

O jak dojemné. Všudypřítomné pohledy na čistou rakouskou krajinu, kde autor zřejmě zapomněl na desítky rakouských uhelných elektráren, jsou zde ukázány v kontrastu se "špinavě" kouřícími Dukovany. V Dukovanech se zatím neví, co se stalo, ale pekař připomínající postavou spíše řezníka již běží s notebookem za starostou, jelikož má občanskou povinnost informovat veřejnost o každém prdu. Nezapomene samozřejmě zatáhnout závěsy na oknech, což by mu samozřejmě dokonale odstínilo obývák i v případě výbuchu atomové pumy na místním náměstí. Poté následují dlouhé minuty, kde se vlastně nic neděje, krom několika záběrů na těhotnou blondýnu bez podprsenky, kde si autoři zřejmě chtěli zaručit sledovanost i jinde než v Rakousku. Blondýna samozřejmě jí bio potraviny. Pak se pokračuje lhaním o tom, že Dukovany mají stejný reaktor jako Jaslovské Bohunice, které měly také havárii a nikdo neřeší, že Jaslovské Bohunice měly tyto havárie na pokusném reaktoru, který je přes 35 let mimo provoz. Přístroje na hranicích ukazují v dabované verzi alespoň správné Sieverty, ale už nám neřeknou, jestli těch 40 mSv dostaneme za rok, den či 5 sekund. Každopádně tak jako tak se tam strhne taková panika, kde kuchař nezná pekaře, auta troubí, jezdí přes lidi, hotová apokalysa. V poločase je tedy nejspíše skore Havárie v JEDU vs. debilní rakušani 0:>1. S deštěm přichází dlouhá reklamní pasáž na jodové tablety, které lidi za každou cenu musí získat... No prostě a jednoduše zlí a oškliví češi, vystěhují polovinu Rakouska někam do hor. Za tenhle snímek by se ani Pepa Goebbels nemusel stydět. Možná jsem i chvíli uvažoval, že bych jim za tu věrohodnost dal podobnou hvězdu, kterou právě Pepčovo kamarádi také rádi rozdávali. Ne, omluvám se, ale filmíkům od ekoblbů vážně škoda každé chvály.(31.3.2013)

• lennyd

V jaderné elektrárně v Dukovanech dojde k havárii, neviditelná radiace se šíří vzduchem a jedním z ohrožených míst je i rakouské příhraničí. Starosta Hornu musí řešit obrovské dilema - oznámit neověřené informace a způsobit paniku, ale ochránit obyvatele, nebo počkat na oficiální vyjádření úřadů? A radiace se stále blíží ... To že jsou Rakušané proti jaderné energii je věc obecně známá. Tento film je jedním z dalších rýpnutí do české strany, která se naopak jaderné energii nebrání. Ve filmu jsem zaznamenal (nevím jestli to nebyla chyba dabingu) zmínku o _jihočeských_ Dukovanech, což - předpokládám - měla být narážka na nenáviděný Temelín. Ale zpět k filmu - ten se mi docela líbil, hlavně svoji - téměř dokumentární - formou. Žádná velká akce, ani hrdinné projevy, ani nic podobného nelze od filmu čekat - jen život obyčejných lidí zasažených touto havárií. Jak jsem si po skončení filmu zjistil, tak k Dukovanům bydlím mnohem blíže než obyvatelé ve filmu, tak nevím :)(19.10.2011)

• Drom

Haha, já sem fakt rád, že nejsem rakušan! Krom faktu, že bych dřív umřel na ozáření, než přečetl "Einsatz- und Krisenkoordinationscenter", tak bych fakt nechtěl mít za sousedy ty český diletanty, kteří si nevšimnou, že jim kapku bouchla elektrárna v Dukovanech a píšou si do Rakouska o vyhodnocení situace. Asi pro ty léta praxe rakušanů s jadernou energetikou. Jediné štěstí je, že naši jižní sousedé mají dost pekařů a expertů na radiaci v jedné osobě, jako byl ten obtloustlej zpocenej plešatej dědek, co byl po zásluze odměněn za svoji otravnost. Malým plusem byla snaha o jakési temnější zobrazení, čemuž napomáhá hudební podkres, linoucí se ale takřka celým filmem bohužel beze změny, a některé záběry. Název sice tvrdí něco o prvním dnu, ale film pokrývá asi jenom dvanáct hodin a to už samo něco symbolizuje. Nehledě na fakt, že to je prvoplánová protijaderná propaganda těch, kterým jaderná elektřina nakoupená z ČR nesmrdí. No nic, slyšel jsem sice nedávo, že chudák ČEZ vydělal méně než čekal (pouhopouhou nechutně OBROVSKOU kupu miliard), ale i přes zjevný úpadek doporučuju za poslední peníz nakoupit do Temelína větráky a nasměrovat je na Rakousko. Kdyby náhodou.(19.3.2018)