Vrah ve mně

Jim Thompson (kniha)

John Curran

Marcel Zyskind
  • teutates

Casey-ho "životní role", v reálu je pri na tom podobně... tajemné, jak cesta domů přes osvětlený hřbitov. Lou má jaksi bráchu, který ho navštěvuje v různých časových intervalech. No a jeho brácha je takový malý sadista, který by si rád do něčeho praštil a jelikož Lou má rád něžné pohlaví, brácha nemá jinou volbu. Snažím se dneska fakt slušně a proto, absolutně jsem se z toho málem to. Casey a jeho hlas mě málem unudil k smrti. Snad záměr?! 3/10(9.7.2011)

Tomuhle filmu se rozhodně nedá upřít určitá zajímavost. Na začátku to vypadá hodně lákavě, je tu vytvořená poměrně solidní atmosféra. Kritizované odosobněné násilí a sex mi nevadily, leč mi přece jen přišly trošku samoúčelné. Na druhou stranu tu ale režisér volí zajímavé a neobvyklé kamerové záběry. Problémem pro mě byla velká roztříštěnost děje, přílišná ukecanost a snaha filozofovat za každou cenu (neznám ale literární předlohu, tudíž nevím, jak to vypadá tam). Taky mi vadila nedořešená motivace toho, proč Lou vlastně vraždí. To je poměrně zásadní problém. Tři hvězdy tak dávám hlavně kvůli vynikajícímu Affleckovi, jenž si roli slizouna a andělské tvářičky totálně užívá. Rozhodně potřeba slyšet v původním znění, protože ten jeho hlas je naprosto dokonalý. Alba ani Hudson mě moc nezaujaly, Koteas a Pullman naopak velmi solidní výkony. Filmu podle mého chybí zásadnější moment, který by byl zapamatovatelný, hutnější a temnější atmosféra a rozhodně lepší scénář. Takhle je to jen jednohubka, která dokazuje, že Casey Affleck je o několik tříd lepší herec než brácha. 60%(30.6.2011)

• jhrasko

Nechutne úchylný film pohrávajúci sa s myšlienkou byť skvelou žánrovkou a vyrovnať sa atmosférou podobne ladeným Lynchovkám /k čomu odkazuje nielen použitá hudba/. Na rozdiel od nich mu ale chýba rafinovanosť, vyjasnenosť motívov /"...niečo mi hovorilo, že ju mám zabiť, ani neviem čo, asi som si to prečítal v nejakej knihe..."/ a herecká istota. Zostava Affleck Alba Hudson vzbudzovala zvedavosť, výsledkom je ale (očakávaná) hollywoodská nuda. Winterbottomov poriadny prešľap a DÚFAM i posledný mainstream. Mimochodom, sex ako vystrihnutý z katalógu Neckermann a Quelle, strana podprdy. P.S. Kde je (ako vždy výborný) Elias Koteas v rozuzlení príbehu ???(12.7.2010)

Výkon Casyho Afflecka je asi to jediné, co na tomto filmu opravdu stojí za pozornost. Sadistický, na veřejnosti ve kontrolující magor. Asi měl působit i inteligentně, bohužel kvůli problematickému scénáři tak nepůsobil. Spíš si neustále naprosto zbytečně zadělával na problémy, bez pořádného odkrytí nějaké smysluplné motivace. Hloub než pár centimetrů pod kůži hlavní postavy nám holt nebylo umožněno nahlédnout.(1.9.2010)

Chtel jsem si trosku upravit chut a na tento film jsem se docela tesil, i kdyz Casseyho Afflecka nijak zvlast nemusim. Jedna se o zajimavy snimek s trochu dusnou atmosferou (neonoir) a kupodivu prijemnymi hereckymi vykony vsech hlavnich protegonistu. V tuto chvili je mi lito, ze abych shledl na Festivalu nejaky zajimavy snimek, tak musim do Hollywoodu.(10.7.2010)