Vrah ve mně

The Killer Inside Me

Krimi / Drama / Thriller

USA / Švédsko / Velká Británie / Kanada, 2010, 109 min

• Martin741

Michael Winterbottom sa teda nijako nepredviedol. Film sice ma pribeh /mladik ma nenavist k zenam/ a snimok dost koketuje s zanrom noir, ale nuda opat dostala neprirodzene vela priestoru a Casey Affleck /Good Will Hunting/ vobec nevie hrat, Kate Hudson /My dva a Kren, Klic/ nic dohromady nepredviedla : 30 %(28.7.2015)

CITÁT - Na malém městě je pitomé to, že si všichni myslí, že vás znají.......... Scéna ve 26 minutě je hodně brutální. CITÁT - Vydrž už to bude........ Případ vraždy a údajné sebevraždy se začíná komplikovat. Víme, kdo to udělal a jen očekáváme zda vyvázne, nebo bude usvědčen. Lehce brutální, mírně erotický je snímek o lásce a zabíjení, ve kterém hrají Casey Affleck ( Lou Ford ) a Jessica Alba ( Joyce Lakeland ). CITÁT - Věděl jsem, že ji musím zabít......... Film je také přehlídkou amerických korábů silnic a americké hudby. Konec filmu je hodně ohnivý. CITÁT - Nemůžu ublížit někomu, kdo je mrtvej.........(31.8.2011)

Výkon Casyho Afflecka je asi to jediné, co na tomto filmu opravdu stojí za pozornost. Sadistický, na veřejnosti ve kontrolující magor. Asi měl působit i inteligentně, bohužel kvůli problematickému scénáři tak nepůsobil. Spíš si neustále naprosto zbytečně zadělával na problémy, bez pořádného odkrytí nějaké smysluplné motivace. Hloub než pár centimetrů pod kůži hlavní postavy nám holt nebylo umožněno nahlédnout.(1.9.2010)

• Liqid

Velkolepý film plný násilý, sexu a hry na piáno. Affleck zahrá magora velice dobře. Brutální zcény byly opravdu nechutné. Bohužel jsem nebyl schopen se vyznat ve Fordově psychice. Celý film plsobil až moc zmateně a ani se nesnaží vás uvést do děje. Prostě jen tupě zírejte na sado maso a zabíjení. Škoda jen je, že celý film se dost táhne a celých 109 min by se dalo nacpat tak do 15 min.(11.5.2011)

• JitkaCardova

Winterbottom to trestuhodně nezvládl odvyprávět. Příběh knihy je výjimečný a úderný právě tím, jak probleskuje způsobem vyprávění - schizofrenní sebeprezentací hlavního hrdiny. Film otrocky cituje celé věty či scény z knihy, aniž by je dokázal natočit ze psrávného úhlu, takže mnohdy zapadnou nebo dokonce vyzní protismyslně, suše ironické komentáře jsou brány jako věcné popisy, řada klíčových informací se úplně vytrací nebo svádí na mylnou stopu (pro příběh naprosto zásadní postava otce - neboť Thompson vytvořil svérázný příspěvek k patopsychologickým románům o vztahu otce a syna - je úplně přegumovaná, role služky matoucí atd.)... Nakonbec i vizuální stránka filmu mě zklamala, narychlo posháněné dekorace a rekvizity prozrazují málo důkladnou přípravu, kamera je nevynalézavá, ačkoli se jí nabízí tolik zajímavých příležitostí, jak ztvárnit tak zvrhlé situace často právě z pohledu psyhopata... Výsledný dojem, že W. film po všech stránkách odflákl a zanedbal, nenapraví ani celkem vtipně zvolený písničkový doprovod. *** Říkám si, že tenhle film měl raději udělat Aronofonski.(22.10.2013)

• - O roli Lou Forda se ucházel Sam Riley. (Cheeker)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Jima Thompsona. (Terva)

• - Zlaté maliny 2011: Nejhorší herečka ve vedlejší roli - Jessica Alba. (Pepinec)