• Dragoni

Šišlavá paní Jílková spolu s bandou nesourodých hostů (př: kněz vs. politik vs. gynekolog apod:.), kteří si občas se svou inteligencí nebo výroky nezadají s IQ banánové šlupky, diskutují na choulostivá témata, která vyústí vždy jen v dohady a nadávky. Pořad Máte slovo je diskuzí o ničem, která je asi stejně přínosná a efektivní jako trhat fialky dynamitem. Za některé "lepší" díly - 20 %(17.9.2013)

• Angelopul

Nechápu, co takový pořad dělá ve vysílání veřejnoprávní televize. Moderátorka nepokrtyě prosazuje svůj osobní názor, a podle toho nadržuje jednotlivým stranám, nebo absolutně nezvládá moderovat a diskuze je pak často degradována jen na chaotické pokřikování názorů. Výběr hostů je všchno jenom ne vyrovnaný. To samé platí o prostoru věnovaného jednotlivým stranám. Nevím kam chodí na prosté občany zastávající názor lidu a korunu všemu nasazují názory plebejských posluchačů nějakého soukromého rádia. Architektůra studia je úplně otřesná a jediné co je trochu vtipné, jsou šílené modely, do kterých je Michaela Jílková oděna. Větší sranda by ale byla, kdyby tam mezi hosty pobíhala nahá. Nebo rovnou všichni.(29.10.2009)

Jeden z těch zajímavých politických pořadů, kde cenzura není na takové úrovni jak jinde. Bohužel témata jsou kolikrát stupidní a závažné věci nedostávají prostor a když dostanou, tak většinou 60 minut je krátká doma pro 6 lidí a publikum. Jílková se snaží být profesionálkou a držet si neutralitu, ale né teda vždy se jí to podaří a o kritice ČT raději mluvit nebudu. Kdyby dali prostor více zahraniční politice, politicko-ekonomickému dění a další důležitým témám a dali jim i více než jeden díl, informační hodnota a kvalita by vysoce stoupla. Další bohužel je, že jakmile se rozebírají citlivá témata, tak je z toho chaos, chtělo by to přehodnotit systém, kterým to funguje. Někdy i vybírání hostů není uplně košér, ale rozhodně je to jeden z mála koukatelných pořadů. Takže prostě kdybych to měl na starost já, tak by to bylo lepší kurvafix.(15.5.2015)

• VaHo

Talk-show, jaké není rovno. Místo, kde se střetnou odborníci s naprostými lajky a podivíny. Taková slušná inscenace diskuze po článkem na Novinky.cz. Křik, skákání do řeči, nesmysly, hysterie a uprostřed toho Jílková, která se snaží ten chaos udržet na uzdě. Moc se jí to nedaří. Skvěle by se ten pořad vyjímal na TV Barrandov nebo na TV Pohoda, ale nechápu, jak to tak dlouho dokáže přežívat na ČT. Vlastně chápu, ale je mi z toho smutno...(12.1.2017)

• Morien

Když hledá někdo odpověď na filosofickou otázku "Kdo jsou lidé a kam směřují?", budou myslím podobné pořady hotovou pokladnicí pramenů. Moje nejoblíbenější část je ta, kdy se poslouchají příspěvky telefonujících posluchačů rádia. A z těch telefonujících mám úplně nejraději ty, kteří začnou: "Prosímvás, lidi, PŘEMÝŠLEJTE, vždyť přece bulvár musí mít pravdu, jinak by ho tolik lidí nečetlo..." No nebo něco na ten způsob. Ale fakt, všimněte si toho, těmi třemi slovy v každém dílu minimálně jeden člověk začne.(17.5.2010)

• - Michaela Jílková si dne 29. ledna 2011 zlomila při pádu na náledí pátý bederní obratel páteře, a musela tak vynechat natáčení dvou epizod pořadu. Jednalo se o první zrušená natáčení v její kariéře moderátorky diskusních pořadů (moderovala i v osmém měsíci těhotenství, se zlomeným malíčkem na noze, horečkou či angínou). Dalších epizody moderovala v korsetu a o berlích, do studia ji vozila sanitka a v šatně měla lůžko. (JoranProvenzano)