Burák v Tokiu

Krátkometrážní / Animovaný

USA, 2008, 5 min

John Lasseter

Kori Rae

Předfilm k BOLTOVI - PSU PRO KAŽDÝ PŘÍPAD, který je spin-offem AUT, parodií RYCHLE A ZBĚSILE a cross-overem postaviček Pixaru (Mike a Sully v japonské restauraci z PŘÍŠEREK S.R.O., roboti z VALL-I). Od SPEED RACERA jsem takhle nepociťoval při sledování závodů anebo akce rychlost, zároveň jsem se náramně bavil přívalem menších roliček, odkazů a nesčetného množství nápadů v rámci krátkometrážní plochy. A oceňoval stylovou podvratnost a vypravěčskou důmyslnost (vážně jsem nečekal, že v animáku, navíc předfilmu, bude někdy užita figura nespolehlivého vypravěče).(21.2.2009)

Jednoduché, ale současně nepříliš zábavné a "vypulírované", jak je jinak divák od Pixarů zvyklí. Je to škoda, auta nebyla zrovna špatný snímek, ale i zde je vidět nevyužití potenciál i trochu menší snaha o lepší vtípky ze strany autorů.(22.8.2009)

Třetí "Rychle a zběsile" v podání Pixaru? Totální a hlavně pestrobarevný nářez, který potěší jak milovníky rychlých aut, tak i těch animovaných. Musím říct, že v porovnání s "Burákem a Bludičkou" (první krátký film o Burákovi), je tenhle výtvor minimálně o jednu třídu lepší. Btw... Skvělá muzika. !!!MODIFIED!!!(18.9.2009)

V distribuci běžel tenhle animovaný kraťas jako předfilm k Boltovi - psu pro každý případ. Animace - jak jinak - precizní. Pixar zkrátka umí. Má to i úžasnou dynamiku a slušnou dávku vtipu, tím jsme ale s výčtem předností u konce. Příběh nemá hloubku, stopáž nic takového ani neumožňuje. Jde o pouhou jednohubku k navnadění chuti pro hlavní chod. Svým způsobem reklama na práci studia. Ale stylová a s chutí i znalostí řemesla natočená. Celkový dojem: 70%.(24.8.2009)

Burák v Tokiu je naprosto úžasný mini "spin-off" a taková svým způsobem sonda do "alternativní" verze Aut. Prostě jaké by to asi bylo, kdyby prim nehrál Blesk McQueen ale Burák. Byl by to mazec. A obzvlášť Tokijská jízda je napěchovaná vtípky a nadsázkou kterou si vychutná hlavně ten kdy si libuje v úpravě aut (největší trest auta je totiž být "sériovka" :D).(18.7.2012)