Syrové drama o mladém páru, který se snaží uniknout svému osudu na střeše vlaku z Mexika do vysněných Spojených států. Willy „Casper“ žije v mexické Tapachule a patří mezi členy zločineckého gangu Mara Salvatrucha. Pravidla gangu jsou pro něj vším, brutální násilí a smrt vnímá jako přirozenou součást svého života. Jeho celý dosavadní život se ovšem změní ve chvíli, kdy vyjde najevo jeho utajovaný vztah s dívkou Marthou Marlene. Ta během potyčky s jedním z členů gangu tragicky umírá a Casper se rozhodne její smrt pomstít a tím se postavit svému gangu. Jedinou šancí na přežití se pro něj stává střecha vlaku mířícího do Spojených států. Tam se setkává s běženci z dalších zemí Střední Ameriky, mezi nimi je i mladá honduraská dívka Sayra. Jejich rozdílné životní osudy se tím protínají a společně míří vstříc nejisté budoucnosti... Filmový debut amerického režiséra Caryho Fukunagy je spletitým příběhem o vyděděncích, kteří touží po naději na únik z bezútěšného prostředí Střední Ameriky. Snímek vyniká realistickým a věrným zachycením prostředí pouličních gangů a života běženců. Při svém uvedení v roce 2009 na filmovém festivalu v Sundance získal snímek ocenění za nejlepší režii a kameru. (Česká televize)

stan87

Krutá realita mexických gangů a životů lidí s tím spojených. Výborná prace debutujícího režiséra a neznámých herců! Pro slabší povahy hodně depresivní... ()

Homerking

Příběh mladého muže Caspera, který utíká před násilnickým gangem Mara Salvatrucha na střeše nákladního vlaku, kde se připojí k rodině cestující napříč Jižní Amerikou k hranicím USA. Slušná sonda do světa gangů Latinské Ameriky obohacena o love story. Pokud se více zajímáte o tuto tématiku doporučuji dokument Svět gangů . ()

Mr.Roman

Jeden z filmov, ktoré som vo Varoch nestihol a tak to teraz doháňam ako sa len dá. A musím uznať, že ide o film pomerne podarený, hoci nie bezchybný. Chybu by som videl v predvídateľnosti deja, naopak výsadu v jeho zasadení - film o gangoch spracovaný ako roadmovie sa tak často nevidí. Filmové tváre neznáme, no väčšinou sa na ne dobre pozerá, hoci herecky nijako neprekvapili. ()

Sir Ludvig

Pekny film, ktory doplaca na jednostrannu charakterizaciu postav a prijednoduchy dej. Naturalizacia ako napriklad v Meste Bohov, alebo nedavnej Gomorre tu 100% nefunguje, avsak bezny divak bude prirodzene sokovany a siroka distrubucia tohoto diela je paradoxne jeho najvacsim plusom. ()

Jeremiasz

film tezi z: debut rezisera rozvojove zeme (co si budem nalhavat, tem se vzdycky nadrzuje) zivot v ghetu (kdyby jsme si tu natocili neco z tezkeho zivota z Chanova, moralni poslani filmu bude mit asi tak stejnou vahu pro divaka v mexiku) hlavniho hrdiny, ktery preci jen neni jeste tak zkazeny a polepsi se (nojo, to proste chyti za hercnu) dale atraktivni prostredi, tragicky konec a hlavne - je to proste neco jineho nez na co jsme zvykli. Na druhou stranu pohledem cloveka, co si nehraje na filmoveho fajnsmekra - strasne se to tahne, dej je primocary, dej primocary a zapletka, potazmo vyusteni, pruhledne jako tanga lacine devy ()

F-red

Vynikajúci námet, horšie už s prevedením, ale je to debut. Štvrtá hviezda je za odvahu, že si tú cestu s tými ľuďmi režisér naozaj odsral. ()

HEED

Vskutku překvapivý snímek, hlavně svým prostředím které připomíná Milionáře z chatrče. Má dobrů myšlenku a atmosféru. ()

DJ Kritik

Občas sa v distribúcii objaví snímok z netypickej oblasti a vždy dokáže zaujať. I tu je poukázané na to, čo očakávajú ľudia od života a ako si predstavujú šťastie. Ale keď to trochu zmeníme, presne tak isto sa ženie každý z nás za niečim, čo nikde neexistuje. Za zamestnaním, kde budú len pozitíva, za krásnou osobou, ktorá ho bude oddane milovať, za slávou bez závisti a pod. Nič také neexistuje. Tak ako neexistuje vytúžený cieľ bez obrovských strát i keď každý dúfa, že on to dokáže.... .... .. .... .. ... .. Realita: ***** Vtiahnutie do deja: ***** Hudba: ****Dramatičnosť: **** ()

angel.CZ

Když Jsem se díval poprvé chtěl Jsem dát 3 hvězdičky.Poté mi ovšem došlo že se tohle děje uplně normálně a lidé v Evropě se o tom už skoro neozvídají či dokonce nevědí.Proto dávám plný počet a takové filmy chci vidět častěji aby se to už nestávalo. ()

blacktomas

Opravdu vyvážený debut, který nemůže nikoho urazit. Od akce, přes melodrama ke ztrátě iluzí o dnešním světě. Zase jsem rád Evropan, aspoň na chvíli. ()

Bounce11

Zajímavé, poutavé, dojemné. Sice je vám už od první třetiny filmu tak trochu jasné, jak to dopadne, a tudíž nebudete napětím zrovna ohryzávat televizory / pc, nicméně přesto je příběh sám o sobě nesmírně poutavý a je lepší příliš nemrkat, ať vám nic neuteče. Čistota a nevinnost hlavní hrdinky postavená do kontrastu se zkažeností a břemenem gangsterské minulosti hlavního hrdiny spolu perfektně ladí a celý příběh na mě zapůsobil jako zamyšleníhodná depresivní pohádka (v nejlepším slova smyslu). ()

MaxForValue

Celý čas som sa pýtal, kedy už (konečne) Fukunaga uberie nohu z plynu a upustí zo zobrazovania tej tvrdej reality, ktorú nahradí romantickým pátosom a servírovaním klišé za klišé. Nestalo sa tak a to je len a len dobre. Sin Nombre tak chutí ako dobre prepečený biftek a jediné čo mu chýba je nejaká lepšia obloha. Každopádne Fukunaga dokázal, že je rozhodne prísľubom do budúcnosti. ()

Kopite

Z každého rožku trošku. Milovníci násilia si bezpochyby prídu na svoje, mnoho pekného si odnesú aj fanúšikovia romantiky (v tomto prípade pomerne špecifickej), pohltí vás oku lahodiace mexické dobrodružstvo a zaujme sledovanie zmýšľania, konania, priorít (!) a pocitov hlavných postáv. A čo je na tom všetkom najlepšie? Ono to spolu excelentne klape. ()

Brano

Zaujímavý námet o gangoch v Mexiku od ktorého som očakával trochu viac. Celé je to pozerateľné, ale príbeh ma veľmi nevtiahol do deja. Bolo to predvídateľné, malo to príliš jednoduchý dej a ani herecké obsadenie nijak zvlášť neohúrilo. Takisto som očakával trochu viac akčných scén. Začiatok bol výborný, ale prostredná časť strácali príliš na tempe. Záver bol dobrý. Ak mam zhodnotiť tento snímok, tak za pozretie to stálo. No verím tomu, že po pár dňoch si naň už ani nespomeniem. Nemalo to žiadne výrazne scény, takisto zvuková stránka nevýrazná, ako aj scenár. ()

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)